[Nasze Zestawy AV] Moj skromny zestaw

Snikers89

New member
Bez reklam
Trochę mnie dziwi Snikers twoja opinia o 205tce ,co prawda ja obcowałem z modelem 105D i tak naprawdę służył mi jako odtwarzacz plików i Tidala z racji tego że nie mam praktycznie żadnych nośników fizycznych audio.
Porównując go bezpośrednio w tej materii z e 103 i starą 93 to jak czarne i białe.
Wiesz sam jestem zdziwiony lecz prawda jest ze w audio 205 jest na poziomie przecietnego cdeka. I choc jest to uniwersalny odtwarzacz to daleko mu do Hi Res dla Audiophili...

Lecz to mnie az tak nie martwilo. Gorsze jest to ze roznica w audio miedzy 203 a 205 jest naprawde delikatna. Trzeba sie naprawde wsluchowac i wylapywac roznice. A cena podwojna hehe
bfbe53bd254efde0cc42ae9d3f0c037a.jpg
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nawet jeśli UDP-205 okazał by się w miarę dobry to najrozsądniejszym wyjściem wydaje się***zakup UDP-203 i do tego dobry DAC.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nawet jeśli UDP-205 okazał by się w miarę dobry to najrozsądniejszym wyjściem wydaje się***zakup UDP-203 i do tego dobry DAC.
Mylisz sie.
Samo udp 203 tak ale do tego dobry DAC to juz nie bo musialby to byc tak dobry i drogi DAC ze kilka tych 203 bys za to kupil.
Pamietaj ze na zewnetrznym DACu tracisz na polaczeniach....
DACi wbudowane sa o niebo lepsze i nie tracisz na polaczeniach.
Kiedys zrobili taki test w What hi fi.
Mieli 4 urzadzenua z takim samym DACiem.
Jeden zewnetrzny, jeden w wzmaku drugi w cd i 3 w stremerze. Ten zewnetrzny mial najgorsze wyniki choc byl ten sam model co wbudowane.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
"DACi wbudowane sa o niebo lepsze" tutaj zakończyliśmy temat bo chyba nie wiesz co piszesz.

"nie tracisz na polaczeniach" kup dobry kabel to nie stracisz.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
"DACi wbudowane sa o niebo lepsze" tutaj zakończyliśmy temat bo chyba nie wiesz co piszesz.

"nie tracisz na polaczeniach" kup dobry kabel to nie stracisz.
O jaki przedziale cenowym DAC piszesz ? Takim do 500 funtow czy takim grubo ponad 1000 funtow ? Zgodze sie jak najbardziej ze bedzie lepiej przy uzyciu tej drugi puli a napewno nie tej pierwszej.

Podlaczalismy DACa od Cambridge Audio za 800f i gral gorzej niz ten wbudowany w Onkyo P3000r. Polaczony byl srebrnymi kablami Argentum.

I nie chce zebys mnie zle zrozumial ze napisalem DACi wbudowane sa o niebo lepsze w urzadzeniach w jakichs strimerach czy tanivh CDekach bo nie to mialem na mysli. Tylko juz z wyzszej polki np w Sony HAP-Z1ES gdzie dawal tak czadu ze az chcialo sie sluchac.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
W sumie złe się***zrozumieliśmy pisałem i miałem myśl o sekcję audio która jest niby lepsze w wersji 205, wykorzystując dobry DAC można ją***pominąć i wyjść na normalny wzmacniacz używając zewnętrznego daca używka ~2000zł

czyli taki schemat

oppo > toslink\coax > dac > zwykły wzmacniacz stereo

Ty masz Onkyo P3000r to inna bajka inne typ połączenia :) wiadomo kość nie gra ale "Separate TI Burr-Brown 192 kHz/32-Bit DACs (PCM1795) for
L/R Channels" wygląda dobrze aż dziwne że nie kość AK jak to w onkyo.

Sorry za nieścisłość.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
W sumie złe się***zrozumieliśmy pisałem i miałem myśl o sekcję audio która jest niby lepsze w wersji 205, wykorzystując dobry DAC można ją***pominąć i wyjść na normalny wzmacniacz używając zewnętrznego daca używka ~2000zł

czyli taki schemat

oppo > toslink\coax > dac > zwykły wzmacniacz stereo

Ty masz Onkyo P3000r to inna bajka inne typ połączenia :) wiadomo kość nie gra ale "Separate TI Burr-Brown 192 kHz/32-Bit DACs (PCM1795) for
L/R Channels" wygląda dobrze aż dziwne że nie kość AK jak to w onkyo.

Sorry za nieścisłość.
To teraz sobie zobacz jaki DAC i jakie przeyworniki cyfrowo anologowe sa w Onkyo P3000r a jakie w Oppo 205. Uwierz mi Onkyo wygrywa bez zadyszki. Az dziwne....
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Powiedz mi Tidal w oppo jak jest obsługiwany? ich apka jakaś w telefonie czy jest szybka wygodna i stabilna?
Ogolnie z poziomu BD nie ma zadnych aplikacji czy smarta a aplikacje dopiero co zainstalowalem takze musze luknac czy obsluguje w ten sposob Tidala czy Spotify


Jakos nie widze Opcji na jakis streaming z aplikacji typu Tidal...

Niby jest opcja.
To use TIDAL on your Oppo device, please go to the App Store on your device to download Oppo Media Control. Once you have Downloaded the Oppo Media Control application, you will then need to connect to your Oppo device on your network. Once the App is paired, you can log in to TIDAL via the app to begin streaming on your Oppo device.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tidal to tylko premium zresztą***tak tanie na allegro że nie ma co się o to martwić, chromecast potrafi castować owszem z darmowego spotify.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale jak juz jestesmy w temacie podlaczania to mozecie mi doradzic bo troche mam zonka.

Na jednym wejsciu hdmi BD mam podlaczonego Oppo i tam mozliwe ze kiedys polece z analogiem na 7 kanalow.
Za to chce zrobic kolejne wejscie hdmi gdzie tylko bedzie obraz hdmi a dzwiek z analogow stereo. I jak to zgrac jak z oppo jest tylko jedno wyjscie video ??
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to brak śmieciowych smartów w oppo 2xx jest jedną z zalet tego odtwarzacza, dzięki czemu działa szybko sprawnie i bezawaryjnie, bez żadnych mulących androidów. Szuflada od razu wyjeżdża po włączeniu i płyta od razu startuje bez żadnego czekania, dlatego jako BDP jest to dla mnie urządzeniem bez wad. Ogólnie jakoś tak się chyba uprzedziłem korzystając z różnych gadżetów, że hasło "smart" kojarzy mi się z plastikowym budżetowym g*wn*m, czyli tanio i dużo byle jakiej papki.

Przetestowałem swojego 203 pod kątem różnic między wyjściem analogowym (IC QED reference 2xrca) i koaksjalnym (QED reference digital) i co ciekawe, wielkiej różnicy między nimi nie odnotowałem, no może minimalnie lepsza stereofonia i ciut głębszy bas na połączeniu analogowym. Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt CD, to Oppo moim zdaniem jest trochę zbyt "ciepły" przez co brzmienie wydaje się trochę zamulone i jako CDP wypada trochę słabo. Dla mnie jest to bez znaczenia, ponieważ nie posiadam kolekcji płyt dlatego kupiłem sobie sieciowca, który w swojej cenie gra detalicznie i gładko tak jak lubię.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
O kurczach @Drunk masz 6170 powiedz mi działa w nim chromecast? czy onkyo też dało ciała z softem tak jak w amplitunerach obecnie..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie wiem czy działa, bo nie jestem fanem "smartowych" pierdoł i nie testowałem :D. Ja korzystam jedynie z radia fm/bab+, tunein oraz tidala ;) Z urządzenia jestem bardzo zadowolony, działa szybko i sprawnie, po włączeniu od razu gra dalej tam gdzie ostatnio się zakończyło (dotyczy to również stacji radiowych). Jedyna wada to mały wyświetlacz.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
chromecast służy do castowania\sterowanie tidalem z bezpośrednio z apki Tidala pomijasz w ten sposób "średnią" apke onkyo która moim zdaniem jest mało wygodna w tym przypadku.
Czy mógł byś to dla mnie sprawdzić w wolnej chwili? wystarczy mieć oryginalną apkę***tidala na telefonie z androidem i podczas odtwarzania piosenki po lewej jest ikonka do połączenia z onkyo.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to brak śmieciowych smartów w oppo 2xx jest jedną z zalet tego odtwarzacza, dzięki czemu działa szybko sprawnie i bezawaryjnie, bez żadnych mulących androidów. Szuflada od razu wyjeżdża po włączeniu i płyta od razu startuje bez żadnego czekania, dlatego jako BDP jest to dla mnie urządzeniem bez wad. Ogólnie jakoś tak się chyba uprzedziłem korzystając z różnych gadżetów, że hasło "smart" kojarzy mi się z plastikowym budżetowym g*wn*m, czyli tanio i dużo byle jakiej papki.

Przetestowałem swojego 203 pod kątem różnic między wyjściem analogowym (IC QED reference 2xrca) i koaksjalnym (QED reference digital) i co ciekawe, wielkiej różnicy między nimi nie odnotowałem, no może minimalnie lepsza stereofonia i ciut głębszy bas na połączeniu analogowym. Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt CD, to Oppo moim zdaniem jest trochę zbyt "ciepły" przez co brzmienie wydaje się trochę zamulone i jako CDP wypada trochę słabo. Dla mnie jest to bez znaczenia, ponieważ nie posiadam kolekcji płyt dlatego kupiłem sobie sieciowca, który w swojej cenie gra detalicznie i gładko tak jak lubię.
Dokladnie bez smarta i tych pierdol dziela o wiele szybciej i to jest duzy plus.
 
Do góry