[Nasze Zestawy AV] Moj skromny zestaw

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiesz najgorsze jest to ze sprzet niestety stoi mi przy jednym z frontow a do drugiego jest kilka metrow a kable musza byc identycznej dlugosci wiec robi sie zonk bo nadmiar kabla musi lezec.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
I kolejna zabawka do zestawu. Tym razem dostalem swiateczny prezent w postaci NASa QNAP TS-453A.
b49c52a2a412a9ab748cc0565691ad8b.jpg
beed19827433861406f8bb7ad3595a97.jpg
69a0e1d98fffe6ca9069306487050780.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kawal lochy... ile masz pojemnosci?

Ja ostatnio mam kryzys u siebie bo na swoim nasie 5tb zasmiecilem, brak miejsca a nie ma co usunac a nie wiem czy router ogarnie dwa dyski xD
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiesz dostalem w prezencie od kobity wraz z Seagatem Ironwolfem 8TB. Ale brak miejsca takze dokupie jeszcze 3x 8TB
Poki co jeszcze daje rade bo mam okolo 16 TB na dyskach zewnetrznych ale codziennie przybywa wiecej takze nie jest lekko.

Ogolnie powiem wam tak ze ten NAS to zajebista zabawka. Wszystko to co nas musi posiadac to jest a nawet wiecej. W dodatku po HDMI odrazu Linux Ubuntu lub Kodi. 4k leci bez zacinki. Jak ktos duzo sciaga filmow to spokojnie mu BD zastapi.

Jeszcze teraz trzeba dokupic sieciowke WIFi do PCeta i dobry router.
Kupilem juz
Asus usb-ac68 do laptoka
do PCeta bedzie Asus pce-ac88 ac3100 a router przymierzam sie do Asusa RT-AC88U.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Routerek fajny asusa.

Ja mam juz kilka lat Asusa ac56u i chyba nie moge narzekac. Wgralem w niego linuksa i wszystko co potrzebne NAs, FTP, DLNA, Klient Torrenta, mam w nim.

Aczkolwiek asus poszedl po rozum do glowy i nowe modele maja te wszystkie opcje juz w standardowym oprogramowaniu.

Ja u siebie pc jednak podlaczylem po kablu, jakos w te predkosci wifi nie wieze i nie jestem w stanie ich uzyskiwac.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Routerek fajny asusa.

Ja mam juz kilka lat Asusa ac56u i chyba nie moge narzekac. Wgralem w niego linuksa i wszystko co potrzebne NAs, FTP, DLNA, Klient Torrenta, mam w nim.

Aczkolwiek asus poszedl po rozum do glowy i nowe modele maja te wszystkie opcje juz w standardowym oprogramowaniu.

Ja u siebie pc jednak podlaczylem po kablu, jakos w te predkosci wifi nie wieze i nie jestem w stanie ich uzyskiwac.
Co do tej predkosci Wifi to sam nie wierzylem ale uwierzylem jak zobaczylem na wlasne oczy. Kumpel pokazal mi jak kopiuje plik 30GB z PCeta na NASa Synology i faktycznie kopiowanie poszlo naprawde szybko.
Zreszta potrzebuje dobry router do kamer IP.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kamery ip zgrywasz odrazu na NASa czy masz rejestrator?

Ja kilka systemow juz postawilem i najlepiej wychodzi aby, kamerki wpiac w osobny router za 50zl (podsiec) i z rejestratora IP puscic na zewnatrz i po klopocie. I tak 95% kamer ogladam przez telefon. A jak cos trzeba zgrac to i tak w rejestrator trzeba sie wpiac bezposrednio lub programem klienckim (a ip rejestratora mamy)'
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Odrazu na NASa. Po zjezdzie do Polski na mojej posesji bedzie okolo 15 kamer takze takich rejestratorkow musialoby byc kilka. Szkoda zachodu.
 
Do góry