[Nasze Zestawy AV] Mój skromny zestaw :)

Henry

Active member
Bez reklam
Wielokrotnie zastanawiałem się ile i jaki wpływ może mieć zmiana tego typu kabli.
Czyżby te fabryczne były takie do bani?
Wiadomo estetycznie jest lepiej i to niewątpliwie może mieć wpływ na nasze postrzeganie sprzętu jako całości ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma co się czarować, że te fabryczne są solidne. To najtańsze kable za max 5-6zł. Czy jest sens je wymieniać to już każdy niech sobie odpowie na to pytanie. Ja dla nawet swojego lepszego samopoczucia wymieniłem do wzmacniacza na solidniejszy. Jeśli chodzi o brzmienie to wg mnie są delikatne, niespektakularne zmiany. Im wyższa klasa sprzętu tym te różnice mogą być większe.

Kupiłem do lampy
Tomanek, jeszcze tylko listwa.

Tomanek robi solidne listwy. Sam miałem kupić, ale przespałem temat , a teraz podrożały.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
:) będąc nie skromny, lata doświadczeń.
Oczywiste że tak nie jest, mam co mam na tyle można było sobie pozwolić.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Borixon jak tam? Posłuchałem na spokojnie to napisz czy dalej zadowolony. Jak Ci się sprawuje ten Phono Box DS? Zastanawiam się czy by sobie go nie kupić.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Na spokojnie jest bardzo bardzo ok, jestem mega zadowolony, wzmak grał już ze 40h napewno. Już chyba zostanę właśnie na klasycznym analogowym stereo, nie mówię bo dobry CD też by się przydał.

Co do DS to na odsłuchu porownywalem z S i Pawle przepaść, S nie wniósł nic, miałem wrażenie że nie różnił się niczym od tych zintegrowanych, znów DS poukladał wszystkie instrumenty typu talerz czy te co grają raczej wysokimi tonami. Bas od razu rzuca się w ucho kontrolą, zszedł może trochę na drugi plan ale nie jest rozlazły jak w przypadku 2M Red potrafi być, różnica bardzo odczuwalna. Szukam teraz Interkonekta Ixos 103 żeby mieć do pary, teraz niestety do PRE takim sygnał wpuszczam lecz opuszcza go już Straight Wire do wzmaka a tego chce uniknąć, Ixos gra mega analogowo, stara klasyka.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Teraz jest tyle mozliwosci ratalnych ze tylko niepowazny czlowiek bedzie mocno obciazal budzet domowy dla osiagniecia efektu jaki sie mu marzy. Dobra opcja jest porownac swoje mozliwosci do ceny produktu przesledzic w krzywej gaussea . Moze to zabrzmi troche dziwnie ale jest to sprawdzony sposob.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A poważny człowiek zapożycza się na wiele lat z ratą powyżej tysiąca bo ma jakieś widzimisie i wade słuchu ?
Raty są ok, też korzystam i szybko spłacam. Ale są granice :popcorn:
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Borixon , my mowimy o rozsadku a nie o maniakalnych zapedach w strone audio. Nie stac mnie na ampli za 5k za gotowke ale wplacam 1000 zl i rozkladam sobie reszte na np 10 rat i nie poczuje tego jak wysypanie z rekawa wspomnianych 5 k - to nazywam rozsadkiem i oczywiscie musze byc pewien ze udzwigne takie raty.

Zbyt skrajny przypadek podales - troche dystansu.
Kilka lat i mozesz uzbierac fajny sprzecik we wspomniany przeze mnie sposob.

Nie kazdego stac na duze i ciagle zmiany.
Pzdr
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak tylko biorac na 10 lat musisz sie liczyc z odsetkami rocznymi pewnie na poziomie 5%, plus jakies "ubezpieczenia" i za amplituner 5000 zl trzeba zaplacic 8000zl.

Ja uwazam ze raty i kredyty sa dla ludzi bogatych i madrych. Zamiast te 10 lat rat popracuj 2- 3 miesiace dluzej i tez uzbierasz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry