Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Po pierwsze nie obsługuje flash, ale to jeszcze mogę znieść. Najbardziej mnie wkurzyła kwestia nagrywania na pendrive. Przetestowałem tą opcję jeszcze w sklepie Saturna. Wszystko działało miodzio. Jednak w momencie uruchomienia LG Store telewizor się zupgrade'ował i od tego momentu kicha - już nic nie nagrasz na pendrive. Dla mnie to kaszana.

Z powodu niezgodności z umową, bo w instrukcji masz pewnie że posiada PVR - nagrywanie na dysk. A jak nie potrafi tego zrobić to wada urządzenia. Możesz zwrócić na zasadach reikojmi nie gwarancji.
 

kmulak

New member
Z powodu niezgodności z umową, bo w instrukcji masz pewnie że posiada PVR - nagrywanie na dysk. A jak nie potrafi tego zrobić to wada urządzenia. Możesz zwrócić na zasadach reikojmi nie gwarancji.


Nie za bardzo. W instrukcji obsługi cwaniaki napisali, że nagrywa ale tylko na dysk twardy USB. Jak im powiedziałem, że przecież nagrywał na pendrive, to powiedzieli, że był to błąd i niezgodność ze specyfikacją i dlatego taka możliwość zniknęła.
 

grzes_k

New member
Nie za bardzo. W instrukcji obsługi cwaniaki napisali, że nagrywa ale tylko na dysk twardy USB. Jak im powiedziałem, że przecież nagrywał na pendrive, to powiedzieli, że był to błąd i niezgodność ze specyfikacją i dlatego taka możliwość zniknęła.

Ciężka sprawa ale instrukcja jest dostępna dopiero po uruchomieniu TV (w skróconej oraz na www nie ma chyba tej informacji). Jeżeli to faktycznie działało na takim samym telewizorze a kupowałeś właśnie dla tej funkcji (dlatego to sprawdzałeś) to sytuacja nie jest jednoznaczna. Napisz do sprzedawcy (niezgodność towaru z umową, muszą udzielić pisemnej odpowiedzi) oraz LG o wyjaśnienie sytuacji.
Nie wiem jakie są przeciwwskazania do nagrywania na pamięci USB (techniczne, prawne - ochrona treści), ale takie same ograniczenia (tylko HDD) podaje również np. Samsung.
W moim tv od samego początku wymagany był HDD, sprawdzałem przed aktualizacją (zakupiony w kwietniu).
 
A myślałem że nic nie nagrywa. E to normalka, trzeba się postawić po stronie producenta. Teraz jest pełno śmieciowych pamięci flash z zerową prędkością. Aby uniknąć wiele nieporozumień i zbędnych reklamacji że nie nagrywa, bo mały flash czy za wolny słusznie dali tylko HDD.

To mnie uspokoiłeś bo myślałem że się dzieją jakieś niekontrolowane błędne update ze strony LG.

Ja mam podłączony dysk do tunera i dla mnie minimum to 500Gb - 1TB. Nie rozumiem jaki sens ma podłączanie pena 32gb lub mniejsze.

Ktoś mi podpowiadał o pilocie, że Samsung ma Magicka jak LG fajnie, ale szukałem i znalazłem tylko w serii 9 a niby mam nie porównywać różnych serii.
 

ravon

New member
Witam,
Kupiłem wczoraj Telewizor 42LB650V i zauważyłem, że w dolnym lewym roku podświetlenie jest wyraźnie mocniejsze ale widać to głównie na czarnym tle. Czy według was powinienem zwrócić ten TV?
Jak wszedłem w przeglądarkę to wyświetliło mi się kilka najczęsciej używanych stron typu onet, allegro, interia itp. Możliwe, że dostałem używany tv?
 

grzes_k

New member
Witam,
Kupiłem wczoraj Telewizor 42LB650V i zauważyłem, że w dolnym lewym roku podświetlenie jest wyraźnie mocniejsze ale widać to głównie na czarnym tle. Czy według was powinienem zwrócić ten TV?
Jak wszedłem w przeglądarkę to wyświetliło mi się kilka najczęsciej używanych stron typu onet, allegro, interia itp. Możliwe, że dostałem używany tv?

Nowy tv po uruchomieniu przechodzi pełny proces instalacji - nie piszesz jak przebiegało uruchomienie Twojego tv. Przeglądarka być może od startu sugeruje popularne witryny (nie pamiętam).
W informacjach o tv (chyba w zakładce "ogólne") jest podana liczba przepracowanych godzin (myślę, że nie powinna dać się wyzerować).
W moim (47lb671) nierównomierność na ciemnym tle jest praktycznie pomijalna (a przesiadłem się z plazmy), jedynie co jest zauważalne w normalnym użytkowaniu to przyciemnione rogi przy jasnym tle (ale wszystkie symetrycznie, więc pewnie ten typ tak ma).
 

ravon

New member
Pierwsze uruchomienie wyglądało tak jak powinno tj. wybór jezka, kraju itp... Jeśli chodzi o ten narożnik to jest on jaśniejszy od innych ale podczas normalnego oglądania jest to trudne do wychwycenia, najbardziej rzuca się w oczy przy czarnym statycznym ekranie. Zastanawiam się czy zawracać sobie tym głowę czy olać ten temat.
 

kmulak

New member
A myślałem że nic nie nagrywa. E to normalka, trzeba się postawić po stronie producenta. Teraz jest pełno śmieciowych pamięci flash z zerową prędkością. Aby uniknąć wiele nieporozumień i zbędnych reklamacji że nie nagrywa, bo mały flash czy za wolny słusznie dali tylko HDD.

To mnie uspokoiłeś bo myślałem że się dzieją jakieś niekontrolowane błędne update ze strony LG.

Ja mam podłączony dysk do tunera i dla mnie minimum to 500Gb - 1TB. Nie rozumiem jaki sens ma podłączanie pena 32gb lub mniejsze.

Ktoś mi podpowiadał o pilocie, że Samsung ma Magicka jak LG fajnie, ale szukałem i znalazłem tylko w serii 9 a niby mam nie porównywać różnych serii.


Jaki ma sens nagrywania na pendrive? Taki, że 32 GB spokojnie wystarczy np. na kilka meczy z mundialu.
Z HDD natomiast jest problem. Jak nastawie nagrywania np. na 02:00 i wyłącze telewizor, to niestety nic nie nagra. Dlaczego? Bo w momencie gdy nadejdze 02:00 system się włączy i zacznie próbować nagrywać. Wtedy jednak (przez jakieś 15 sekund) HDD nie jest podłączony bo dopiero o 02:00 dostanie prąd ze złącza USB. HDD w odróżnieniu od pendrive potrzebuje pare-parenaście sekund na podłączenie. W przypadku HDD system widzi, że dysku nie ma i nie ma ochoty na niego poczekać - efekt jest taki, że nic nie nagra.
 

grzes_k

New member
Jaki ma sens nagrywania na pendrive? Taki, że 32 GB spokojnie wystarczy np. na kilka meczy z mundialu.
Z HDD natomiast jest problem. Jak nastawie nagrywania np. na 02:00 i wyłącze telewizor, to niestety nic nie nagra. Dlaczego? Bo w momencie gdy nadejdze 02:00 system się włączy i zacznie próbować nagrywać. Wtedy jednak (przez jakieś 15 sekund) HDD nie jest podłączony bo dopiero o 02:00 dostanie prąd ze złącza USB. HDD w odróżnieniu od pendrive potrzebuje pare-parenaście sekund na podłączenie. W przypadku HDD system widzi, że dysku nie ma i nie ma ochoty na niego poczekać - efekt jest taki, że nic nie nagra.

Jeśli działa z HDD tak jak piszesz to już jest powód do odstąpienia od umowy. Nie wiem czy jest tak źle skoro inni producenci również oferują nagrywanie tylko na HDD (dlaczego - nie wiem, sam chętnie bym wpiął pendriva do timeshifta lub krótkich nagrań).
 
No to musi być błąd w programie. Czyli nagrywanie programowe nie istnieje ? Aż nie chce mi się wierzyć.
U mnie tuner włącza się na 2-5 minut przed planowanym nagraniem. Wtedy wszystko zdąży się zainicjować.
 

grzes_k

New member
Pierwsze uruchomienie wyglądało tak jak powinno tj. wybór jezka, kraju itp... Jeśli chodzi o ten narożnik to jest on jaśniejszy od innych ale podczas normalnego oglądania jest to trudne do wychwycenia, najbardziej rzuca się w oczy przy czarnym statycznym ekranie. Zastanawiam się czy zawracać sobie tym głowę czy olać ten temat.

Ciężko doradzić, musisz po ciemku pooglądać różne programy, zobaczyć na ile jest to zauważalne w praktyce. Sprawdź jeszcze, jaki jest efekt przy zmniejszeniu podświetlenia, przy automatycznej regulacji podświetlenia, tego typu wady ujawniają się przy słabym oświetleniu a wtedy nie korzystasz z jasnych, kontrastowych ustawień.
Musisz się zastanowić bo nawet drobna wada o której się dowiesz bywa upierdliwa, nawet jak na nią wcześniej nie zwracałbyś uwagi.
 

tomala07

New member
Witam,
Jak wszedłem w przeglądarkę to wyświetliło mi się kilka najczęsciej używanych stron typu onet, allegro, interia itp. Możliwe, że dostałem używany tv?
Ja kupowałem w pierwszym dniu przywiezienia do Saturna - przy mnie rozpakowywali TV do wystawki. Były jeszcze 2, więc losowo wybrałem jeden z nich. U mnie też w przeglądarce były jakieś strony typu onet jako najczęściej odwiedzane. Może to takie lokowanie produktu, reklama.
 

Stasiek52

New member
Mam pytanie do kolegów, jaka różnica jest między TV serii lb730v a lb731v albo lb670v a lb671v chodzi mi o tą jedynkę na końcu czym się różnią.
 

violka_w

New member
Czy prawdą jest, że seria LB nie posiada możliwości zainstalowania adobe flash playera, co uniemozliwia oglądanie filmów przez portale typu zalukaj/ kinoman itp?
Czy jest to duże utudnienie dla osób, które sa już włascicielami?
U konkurencji wygląda to podobnie i jesteśmy skazani na oprogramowanie producenta?
Rozważam zakup LG 42LB650v, jednak powyższe kwestie mnie odrobinę niepokoją.
 

radier

Member
Bez reklam
TV to nie komputer. Jak przeglądarka nie wspiera Flash'a to nic nie zrobisz.
Na moim Samie H6400 przeglądarka działa jak złoto. weeb.tv bez najmniejszego problemu.
 

bhn92

New member
Bez reklam
wczesniej w lgla660s malo korzystalem ze smarta i przegladarki bo przymulalo to wszystko, teraz w Samie h6400 jak pisal radier hulam po necie i YT az milo.
 

xgrey

New member
Wczoraj kupiłem 42LB671V
Sam TV i funkcje ok, ale mam co do niego 3 uwagi:

1. tak jak pisano wcześniej pozostają na ekranie ślady po wcześniejszym wyświetlanym obrazie.
2. mam wrażenie że prawa połowa ekranu wchodzi w żółć, a lewa jest bardziej biała, widoczne jest to najbardziej na białym tle, np jak się przechodzi miedzy stronami w przeglądarce
3. nie widzi napisów zewnętrznych podczas odtwarzania z NAS po DLNA, starsze modele LG nie miały z tym problemu...

Więcej błędów na ten moment nie stwierdziłem, szkoda że LG Store nie działa jeszcze...
 

lowmen1990

New member
Witam wszystkich, dzwoniłem do LG w sprawie Store, mówili że usługa jest dostepna, lecz w nowsze wersji oprogramowanie, jak sprawdzam aktualizacje, to pisze ze brak nowych aktualizacji, zgłosili to tam gdzies i maja naprawic, jesli masz tak samo to pewnie tez musisz to zglosic do LG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry