Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Mario82

New member
@xgrey
Ad.3. Na ubiegłorocznym modelu 42LA620s też napisy po dlna nie działają. Po kupnie działały, ale LG oczywiście zlikwidowało to przy którejś aktualizacji softu. Pisałem do nich w tej sprawie nie raz, ale nie są zbyt ogarnięci, skończyło się przekazaniem do działu technicznego...

Wysłane z mojego Coolpad 8297W przy użyciu Tapatalka
 

Mario82

New member
Ale mowa o serwerze NAS a nie DLNA z komputera. Serviio w standardzie w żadnym NAS budżetowym nie ma, jedynie w droższych.

Wysłane z mojego Coolpad 8297W przy użyciu Tapatalka
 

Chucky

New member
Witam! chciałbym zapytać czy jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma modelami LG 42LA640S LG 39LB650V ? Nie chodzi o rozmiar matrycy ale głownie chodzi mi o jakość obrazu i stosunek ceny do możliwości.
 

xgrey

New member
@xgrey
Ad.3. Na ubiegłorocznym modelu 42LA620s też napisy po dlna nie działają. Po kupnie działały, ale LG oczywiście zlikwidowało to przy którejś aktualizacji softu. Pisałem do nich w tej sprawie nie raz, ale nie są zbyt ogarnięci, skończyło się przekazaniem do działu technicznego...

Wysłane z mojego Coolpad 8297W przy użyciu Tapatalka

Ja się przesiadłem z modelu 42lm620s i tam napisy od początku działały bez najmniejszego problemu.
Ja akurat używam serwera Synology i byłem właśnie mile zaskoczony, że LG wyświetlał napisy po DLNA.
W nowym modelu czułem, że to spier..., ale na szczęście odtwarzam filmy przez tuner satelitarny i nie jest to w tym momencie dla mnie aż tak ważne, co nie zmienia faktu, że LG dało ciała...
 

chasm

New member
Pierwszy post więc witam Wszystkich :)

Rozmawiałem z konsultantem z LG - miałem kilka pytań bo chcę kupić 47 LB670V / LB671V
Kilka razy czytałem info od ludzi, że w tej serii dają w standardzie 2 piloty - jednak nie, tylko Magic.
Flash playera nie będzie i nie ma sensu się łudzić, że będzie.
TVNplayer/Player ma niedługo być.
"powidoki" - (pozostałości wcześniej dłużej prezentowanych statycznych elementów obrazu) mogą się pojawiać i za to nie odpowiadają, jednak w praktyce o tym nie słyszał, sami używają tych modeli i nic.
W pdf-owej instrukcji jest o tym mowa.

Generalnie jak dla mnie to wolałbym kupić LA690, ale teraz ciężko go znaleźć, poza tym jego obecna cena jest większa niż LB670.
Widzicie jakieś plusy LB670 w stosunku do LA690 - pomijam samą obsługę Webos'a - widziałem wpisy, że czerń lepsza itp... no ale smart wychodzi na to, że się cofnął w rozwoju.
Ciekawe, czy kolejne update np. LA690 wyeliminują np. flash player'a ?
 

adam80

Member
zanim kupisz LB670V / LB671V popatrz w sklepie na rogi, są niedoświetlone, jak ci to nie przeszkadza to ok, ja bym go nie kupił nawet po przecenie 50%
 

szmydu

New member
Ciemne rogi to nie tylko problem lg. Ten sam efekt wystepowal na panasonicu as650 i podejrzewam ze jest to standard w tego typu telewizorach. Widoczne to jest najbardziej jak caly ekran wyswietla ten sam kolor.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 

adam80

Member
miesiąc temu już jechałem z kasą po tego LG , ale te ciemne rogi są na nim widoczne cały czas, a na jednokolorowym tle to już jest (moim zdaniem) masakra, dlatego kupiłem Toshibę L7453
 

WPPP

Member
miesiąc temu już jechałem z kasą po tego LG , ale te ciemne rogi są na nim widoczne cały czas, a na jednokolorowym tle to już jest (moim zdaniem) masakra, dlatego kupiłem Toshibę L7453

To jak to jest, że TV z poprzedniej serii nie mają takiej, również dla mnie, nieakceptowalnej wady/niedoskonałości matrycy, a tegoroczne już tak?

Przecież raczej dąży się do tego (znaczy producenci dążą), żeby z każdym kolejnym rokiem chociaż troszkę jakość wyświetlanego obrazu była lepsza, w najgorszym razie pozostawała taka sama (co wydaje się wręcz dziecinnie proste), a nie, żeby była gorsza. Tym bardziej, że matryca w TV LG pozostaje taka sama, czyli IPS.

Ja posiadam TV LG LA740S i cały ekran tego TV jest, z praktycznego punktu widzenia, równomiernie podświetlony. Gdy kupiłem ten TV, to jak tylko go wypakowałem i uruchomiłem, to jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłem, to wszedłem na stronę internetową o nazwie: LCD Dead Pixel Test, żeby sprawdzić równomierność podświetlenia oraz ewentualność występowania martwych pikseli i subpikseli. TV kupiłem przez internet, więc gdybym znalazł chociaż jednego martwego subpiklsea lub ekran nie byłby w miarę równomiernie podświetlony, to oddałbym go.

I czy każdy egzemplarz LG LB670V/671V ma te przyciemnione rogi?
I jeśli tak, to czy jest to raczej lub na pewno równoznaczne z występowaniem braku równomiernego podświetlenia również w modelach z wyższej półki, tzn. o oznaczeniu LB730V/731V, bo mnie by interesował tylko ten model TV LG?
 

xicil

New member
To jak to jest, że TV z poprzedniej serii nie mają takiej, również dla mnie, nieakceptowalnej wady/niedoskonałości matrycy, a tegoroczne już tak?

Przecież raczej dąży się do tego (znaczy producenci dążą), żeby z każdym kolejnym rokiem chociaż troszkę jakość wyświetlanego obrazu była lepsza, w najgorszym razie pozostawała taka sama (co wydaje się wręcz dziecinnie proste), a nie, żeby była gorsza.

Nie bądź naiwny. Nie dąży się do poprawy jakości - dąży się do poprawy dochodu. Czasem za tym kryje się zmiana jakiegoś procesu technologicznego na tańszy, stąd takie efekty.
 

szmydu

New member
Ja wlasnie kupilem sony 50w815b i jestem zadowolony. Rogi nie są czarne i obraz nie klatkuje jak w panasonicu as650

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 

Koonrad85

New member
Witam posiadam model LB 42671V od tygodnia i faktycznie z tymi zaciemnionymi rogami to prawda, miałbym prośbę czy ktoś mógłby podać jakieś dobre ustawienia obrazu i kolorów w tym modelu ? pozdrawiam
 

firekage

New member
Bez reklam
Mógłby ktoś zrobić zdjęcia tego problemu z podświetlaniem rogów - jak to wygląda?

Swoją***drogą, u konkurencji wspominają, że LB mają***wygaszanie strefowe, gdy Panasonic'i dopiero od serii AS800. Może pobawić się***tym ustawieniem?

W serii LB występuje wspomniane klatkowanie obrazu, jak w AS650 Panasa?
 

bhn92

New member
Bez reklam
wygaszanie jest potrzebne by jakos ten obraz wygladal , dlatego juz w 6 serii jest takie cos bo tv sa wyposazone w matryce ips. gdyby nie bylo jakiegokolwiek wygaszania to by byla masakra a tak to 'czarny' swieci mniejszym granatem niz gdyby nie bylo;p.
 

Andet

New member
Tak się zastanawiam czy Wasze wymagania nie rosną szybciej niż postęp technologiczny (i w tym potanianie technologii).
Nie żebym chciał coś na przekór, ale spoglądam od strony innej grupy użytkowników.
Prawie każdy znajomy co kupił LCD /LED jedynie co narzeka to:
1. Jejku kupił bym większy teraz, albo
2.Ten smart TV to słabiutko działa, albo
3. YouTube nie buforuje, albo zacina.
Ale oni nie czytają tak forów, nie analizują tak bardzo który róg jest trochę ciemniejszy, co widać przy testowym jednobarwnym obrazie.
Oni są bardzo zadowoleni, to jest obraz duży, o niebo lepszy niż w starym kineskopowym.
Nawet jak pytałem jednego bardziej rozgarniętego w sprawach mediów, TV, elektroniki, ma LG z 2012r z średniej półki, to mi powiedział że ładnie mu chodzi, nie narzeka na soft, obraz super, współdzielenie ekranów, mediów super (DLNA, miracast, itp).
Chcę powiedzieć tyle tylko, że jest grupa odbiorców co jest zadowolona, a na forum wypowiadają się raczej osoby co mają jakieś problemy czy uwagi. Ci zadowoleni raczej nie piszą albo nawet nie czytają takich forów.
Dlatego wpisy na forum nie oddają proporcji osób zadowolonych do niezadowolonych ogólnie.
Nie neguję Waszych uwag, tylko pokazuję temat trochę od innej strony.
Ja mam jeszcze kineskopowy TV, ale w jesień kupę LCD, i bardzo się nastawiłem na LG 47LB73*.
No ja też jestem bardziej wymagający, ale nie wiem czy aż tak bardzo jak Wy.
Chociaż po Waszych wypowiedziach to się czasem zastanawiam (troszkę) :)

A tak przy okazji, to w tym LB6** naprawdę widać nierównomierność podświetlenia przy normalnym oglądaniu programów DVB-T (nie przy oglądaniu obrazu kontrolnego, czy ciemnym pokoju jak w kinie )?

I drugie pytanie, czy są tu jacyś mimo wszystko zadowoleni użytkownicy? Odezwijcie się! :)
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
39lb650v

witam,
poczytalem wszystkie posty na temat nowej serii LB i postanowilem wziac tanszego 650V (myslalem nad 671). ogolnie to TV bardzo fajny gdyby nie to..
linka nie moge wkleic wiec wpiszcie 3 x w, dropebox kom i po kropce -> /sc/7fac7n07j3c25nr/AAD_ioMFqAl-s5DTMblojFZYa
oraz lg store nie dziala - tv nie che sie zaktualizowac piszac ze nie ma aktualizacji.. przez to nie moge wejsc do lg store..
zamowilem tv przez neta w neonecie z platnoscia i odbiorem osobistym. jeszcze troche go potestuje i na 9 dzien oddam z ewentualna wymiana lub zwrotem kasy..
p.s. jednak warto sprawdzic w sklepie jak matryca swieci, pamietajcie o tym.. (i nie spieszcie sie bo obiad w domu czeka czy cos.. ;) )
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
witam,
poczytalem wszystkie posty na temat nowej serii LB i postanowilem wziac tanszego 650V (myslalem nad 671). ogolnie to TV bardzo fajny gdyby nie to..
linka nie moge wkleic wiec wpiszcie 3 x w, dropebox kom i po kropce -> /sc/7fac7n07j3c25nr/AAD_ioMFqAl-s5DTMblojFZYa
oraz lg store nie dziala - tv nie che sie zaktualizowac piszac ze nie ma aktualizacji.. przez to nie moge wejsc do lg store..
zamowilem tv przez neta w neonecie z platnoscia i odbiorem osobistym. jeszcze troche go potestuje i na 9 dzien oddam z ewentualna wymiana lub zwrotem kasy..
p.s. jednak warto sprawdzic w sklepie jak matryca swieci, pamietajcie o tym.. (i nie spieszcie sie bo obiad w domu czeka czy cos.. ;) )

Napisz tego linka jeszcze raz bo ten w ogóle nie działą, wklej jego normalną wersję w taki "code", albo choć oddzielając każdą literę krokpą, wówczas wejdzie.
 
Do góry