Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Przemek22tex

New member
Ale lipa. A jest coś w zamian ? Tam były takie animacje 3D ... takie warzywa mieszkajace w lodówce,moja curka to uwielbiala.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mdma

Member
Warzywa były spoko ;)

Niestety nic nie ma w zamian, ale możesz coś na YT poszukać. Jest sporo zabawnych animacji. Ewentualnie kreskówki w 3D - Potwory i spółka wyglądają świetnie.
 

avis21

New member
Tak jak pisałem są to moje spostrzeżenia. YouTube na TV używam sporadycznie. Jako wadę uważam. że nie ładuje całej listy filmów (przy playlistach i we własnych filmach). Co do oglądania przez 2 godz. to jak się ogląda jeden film lub 2 to nie ma problemów. Być może przy większej ilości się zapycha. I byłoby całkiem możliwe. Do oglądania YT i innych serwisów używam od dawna Raspberry Pi 2 i wszystkim to rozwiązanie polecam.
..

Cześć
mógłbyś i napisać jak działa u Ciebie ten Rpi2? np
- używanie przy ciężkich filmach typu mkv - 1080p ,
- odtwarzanie youtuba,
- czy da sie przeglądać strony www?
- jakieś bolączki, minusy

Będę bardzo wdzięczny, bo szukam czegoś pod TV i nie jestem zdecydowany co dokupic.
Pozdrawiam
 

Przemek22tex

New member
Gdzie można znaleźć te filmiki które były na LG STORE? Dokładnie chodzi mi o te animacje 3D - warzywka w lodówce , takie śmieszne dla dzieci. Może są gdzies do pobrania? Jak je szukać?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

amsszczecin

New member
Cześć
mógłbyś i napisać jak działa u Ciebie ten Rpi2? np
- używanie przy ciężkich filmach typu mkv - 1080p ,
- odtwarzanie youtuba,
- czy da sie przeglądać strony www?
- jakieś bolączki, minusy

Będę bardzo wdzięczny, bo szukam czegoś pod TV i nie jestem zdecydowany co dokupic.
Pozdrawiam


Ponieważ sporo ludzi mnie pyta o wrażenia i doświadczenia związane Pi, postanowiłem podzielić się ta wiedzą. Ponieważ na forum ciężko się rozpisywać w takich ilościach to umieściłem wszystko tutaj. Dwa Głupie Psy: Kodi, Raspberry i inne bajery

Jeśli będą dalsze pytania to chętnie odpowiem lub opiszę to co wiem.
 

kowaltom99

New member
A ktoś sprawdził co sie zmieniło w oprogramowaniu?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Wgrałem nowe firmware do lg-42LB650V i teraz mam problem
Kanał - STARS TV - muzyczny
Po wejściu na ten kanał po około 20 sek zanika mi dźwięk. Przełączenie kanału na inny i powrót powoduje przywrócenie dźwięku - ale znowu tylko na 20sek.
Znalazłem przyczynę - ten kanał oferuje 2 typy kodowania dźwięku - DD lub MPEG
Ten problem występuje tylko, gdy mam ustawiony dźwięk DD, przy zmianie na MPEG dźwięk nie zanika.
Wydawało by się, że wystarczy ma tym kanale ustawić domyślnie dźwięk MPEG i problem rozwiązany - ale niestety nie jest tak łatwo.
Zmiana dźwięku na MPEG jest niestety niestała. Po zmianie kanału na inny i powrót na STARS TV - dźwięk ponownie przełącza się sam na DD i po 20 sek zanika.

Ma ktoś pomysł co zrobić?
 

kowaltom99

New member
I ? Są jakieś pozytywne zmiany? Bo jak to ruski soft to może lepiej nie ryzykować?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

To nie ruski soft - tylko soft beta z serwera LG.
Nie wiem skąd ruskie maja do niego dostęp.

Co do softu beta - wgrałem - ale na mój problem z dźwiękiem Dolby Digital nie pomógł. Nadal dźwięk DD zanika po pewnym czasie.
Wysłałem zgłoszenie do supportu LG z opisem problemu - dostałem zwrotkę, że problem przekazano do działu zajmującego się softem.
Zobaczymy co zdziałają.
 

Przemek22tex

New member
Dla mnie zajeb... stym plusem było by gdyby wyszed soft w którym jednoczesnie bedzie leciał dzwiek z tv oraz przez wyjscie optyczne. Dla mnie to problem bo oglądam duzo filmów z hdd a jak już sie wlaczy film to trzeba grzebać w menu zeby dzwiek był 5.1 przez optyczne.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

kowaltom99

New member
To nie ruski soft - tylko soft beta z serwera LG.
Nie wiem skąd ruskie maja do niego dostęp.

Co do softu beta - wgrałem - ale na mój problem z dźwiękiem Dolby Digital nie pomógł. Nadal dźwięk DD zanika po pewnym czasie.
Wysłałem zgłoszenie do supportu LG z opisem problemu - dostałem zwrotkę, że problem przekazano do działu zajmującego się softem.
Zobaczymy co zdziałają.


Tymczasowo problem rozwiązałem.
W ustawieniach - dźwięk DTV miałem włączony tryb 'automatycznie" - oznacza to że TV wybiera sam typ dźwięku dla danego programu - jeżeli program jest emitowany z kilkoma wersjami dźwięku. Ale TV wybiera wg określonej kolejności (to jest w instrukcji) - najpierw DD, potem DD PLUS, mpeg ....
Dlatego u mnie z automatu wybierało dźwięk DD, który po 20 sek się sam wyłączał.
Ustawiłem typ dźwięku na sztywno MPEG - i dźwięk na Stars TV jest (ale tylko stereo).
Ale jest to rozwiązanie połowiczne, jak leci w TV program z dźwiękiem DD 5.1 - to poprzez ARC HDMI do amplitunera idzie tylko dźwięk stereo MPEG. Musze dla danego kanału przełączać dźwięk na DD.
Ogólnie kicha - coś pop....li w sofcie.
 

Tadek-

New member
To prawda jest nowy soft 05.05.01 ale występują problemy na niektórych telewizorach po odinstalowaniu aplikacji z LG Store telewizor nie jest stabilny po ustawieniach fabrycznych dodatkowo na moim lg42lb650 to co zauważyłem telewizor się zawiesza w aplikacjach niektórych nie za każdym razem nie działa NETFILIX Code:ui-8003 a
 

Tadek-

New member
5430198_IMG_20160621_110207624.jpg


5430200_IMG_20160621_110224720.jpg
 
Do góry