Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

amsszczecin

New member
Czyli tak jak myślałem model 32lb5700 został "olany"... Najnowsza wersja wyszła kilka dni temu 04.04.12.

Może olana a może możliwości techniczne sprzętu się skończyły. Spróbuj zaktualizować ręcznie z pendrive lub cofnąć oprogramowanie i wtedy wgrać nowe. Oczywiście wszystko robisz na swoją odpowiedzialność. Jak My wszyscy tutaj. :)
 

bernipl

New member
Witam, mam problem z aktualizacja. Nie wystepowal kiedy TV byl podlaczony do satelity osiedlowej, ale od kiedy mam podlaczony modul Cyfrowego Polsatu nie moge zrobic aktualizacji.
Podczas aktualizacji telewizor przeskakuje po kanalach, aby po chwili wywalic komunikat o tym, ze nie mozna dokonczyc aktualizacji.

Czy ktos spotkal sie juz z takim problemem?
 

Tadek-

New member
Ja też to mam ja robię to tak przełączyć na chwile na jeden wejscie Hdmi z kilku aby telewizor nie widział kanałów satelitarnych lub naziemnych w ustawienia wyszukuj aktualizacje i pobiera po aktualizacji wracam z powrotem do kanałów satelitarnych lub naziemnych
 

a2a2

New member
dongle bluetooth i pilot magic

Jestem posiadaczem 47LB5800-ZM. Kupiłem sobie ostatnio pilot magic AN MR500 i dongle bluetooth LG AN-WF500. Problem polega na tym, że po podłączeniu do jakiegokolwiek portu USB w telewizorze adaptera bluetooth dioda na donglu nie świeci się na niebiesko (powinna od razu, od samego podłączenia do USB?). Nie wiem jak sprawdzić w systemie telewizora czy dongle jest wykryty.
To jest już drugi adapter, który dostałem od tego sprzedającego. Nie wiem już sam, zgłupiałem, czy dostałem drugi raz niesprawny, czy ja coś źle robię?

Jeśli chodzi o pilot magic - działają niektóre jego funkcje, tj. włączanie/wyłączanie, głośność, strzałki góra, dół, boki, wejście do smart (domek), powrót, mute.
Nie działa OK (wciśnięcie rolki), a 123input pokazuje na ekranie, że trzeba zarejestrować pilot magic.
Rejestruje przez wciśnięcie rolki (ale przecież ona nie reaguje...), resetowałem przez wciśnięcie z mute. Nic.

Macie jakieś sugestie?
 

Przemek22tex

New member
Z pilotem spróbuj tak: wyłącz tv wyjmij baterie w polocie załącz tv innym pilotem i w tym czasie włóż baterie i trzymaj rolke zanim się załączy.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

a2a2

New member
A czy nie jest tak, że ten pilot potrzebuje bluetooth do poprawnego zarejestrowania? Mój model tv ma wbudowane wifi (jestem połączony), ale nie ma bluetooth.
Mam w tej chwili 2 dongle bluetooth, żaden nie świeci na niebiesko po podłączeniu (nie wiem czy powinien od razu czy tylko po sparowaniu z kompatybilnym urządzeniem?), więc może dlatego tylko niektóre opcje pilota działają, a te bardziej zaawansowane potrzebują bluetootha?
Tak czy siak po powrocie z pracy spróbuję zarejestrować pilot Twoim sposobem.
 

Przemek22tex

New member
Jesli działa ci kilka funkcji to sprawdź zasłaniając odbiornik podczerwieni w tv lub pilocie bedziesz wtedy wiedział czy komunikuje sie z tv bezprzewodowo po bluetootch czy podczerwień.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

mdma

Member
Działają Ci funkcje pilota przez Irda tylko, czyli pilot nie został zarejestrowany. Pilot potrzebuje Bluetooth i po to Ci właśnie ta przystawka. W instrukcji jest napisane, że dioda powinna się od razu zapalić na urządzeniu po podłączeniu do TV. Spróbuj może innego portu USB?
 

a2a2

New member
Dziekuje za odpowiedzi.
Zastanawia mnie tylko czemu dwa egzemplarze nie dzialaja, przeciez to malo prawdopodobne by 2 losowe sztuki wyslane przez sprzedajacego byly zepsute. Dziwne to wszystko.
Zmienialem porty USB oczywiscie - nie swieca w zadnym porcie.
No nic, musze odeslac...
 

mdma

Member
Dziwna sytuacja. Obstawiam, że to może być bardziej wina telewizora niż przystawek. Spróbuj jeszcze podłączyć dongla do komputera i sprawdź czy wykryje urządzenie.
 

a2a2

New member
Testowałem. Po podłączeniu do maca i pc z windowsem brak reakcji tzn. Nie wykryty sprzęt, dioda nie świeci.
Porty USB w tv działają - podłączyłem pendrive i hdd i oba ruszyły.
Co może w tv nie działać? Może jakieś ustawienia?
 

mdma

Member
To teraz bardziej wygląda jakby przystawki nie działały. Możesz zaryzykować kupno trzeciej w innym sklepie :)
 

a2a2

New member
Czekam na serwisanta LG. Wstyd do takiej pierdoły ich wołać, ale co zrobić...
Czy wiecie może jak w tych modelach wejść do menu serwisowego? I czy wybór trybu pracy tv przy pierwszym konfigurowaniu (po resecie ustawień) to jedyne miejsce gdzie można ustawić tryb sklepowy/domowy? Może jest jeszcze jakieś drugie, ukryte w menu serwisowym miejsce?
 

Przemek22tex

New member
Panowie czy w waszych tv również nie ma filmików 3D w aplikacji LG STORE kiedyś byly dostepne a teraz nie moge tego znaleźć.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry