Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

sztajger

New member
U mnie śmiga ba 42LB671V, z tego co zauważyłem to szybciej zmienia kanały
Witam!
W wigilię wspomniany soft załadował się automatycznie z sieci. Zmian zauważalnych raczej nie ma.
A przy okazji... dwa tygodnie temu wygasła mi gwarancja, no i dziwnym trafem od tego czasu moja przeglądarka www szwankuje - np. na poprzednio wolno ale jednak działającej stronie pl.sat24.com/pl/pl animacja się nie ładuje do końca, pojawia się komunikat o zbyt dużej stronie i/lub sugestia by wczytać ją ponownie, lub zmienić stronę...oczywiście odświeżenie nie przynosi poprawy. Faktem jest, że przeglądarka od zawsze nie pracowała zadowalająco, ale ostatnio to już każda bardziej rozbudowana strona sama się resetuje...
Jeśli spotkaliście się z tym problemem i udało się Wam go rozwiązać, proszę o pomoc...
Życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!
 

tomek1106

New member
Wiadomo, że LB731V lepszy bo ma WebOS-a i posiada jeszcze wsparcie, choć tylko wersja 1.4 , LM660S wsparcia chyba już nie ma albo znikome.
 

Arturov

New member
Tylko w tym lb jest lepszy? Czytalem gdzies, ze ponoc mocno sie zacina? Znalazlem gdzies nomenkulature LG i wynika ze LB731 to wyzsza seria (7-pierwsza cyfra) ale nizszy model (3-druga cyfra), z kolei lm660 to nizsza seria ale wyzszy model...
 

tomek1106

New member
Tak pierwszy WebOS zaintalowany w tym TV mocno laguje ale to tylko po uruchomieniu TV po 2-3min lag jest mniejszy ale nadal odczuwalny. Ale chociaż ma jeszcze wsparcie. Mogliby się pokusić aby wprowadzić WebOS 2 Lite jak na nowsze te słabsze modele.
 

sztajger

New member
Witam!
Przyznam, że nieczęsto uruchamiam usługi vod, więc nie znam szczegółów ich działania, ale zdziwiłem się gdy po uruchomieniu apki vodtvp.pl i wyborze pozycji (jakiś film)wyskoczyła informacja: "przepraszamy, wybrany materiał nie ma licencji na telewizorze" ... to tak od zawsze? W takim razie nie widzę sensu funkcji smart na TV!!!
 

ibotto

Member
Faktycznie vodtvp.pl nie działa. Jakiś film o borsukach można odtworzyc, filmy fabularne, dokument i kultura nie chcą wystartować. Reszty teraz nie sprawdzałem, na wiosnę jeszcze działały. Oferta ubożuchna.
Jeszcze do Arturov: LB731 jest w OK. Na smarttv net (przeglądarka) nigdy nie będzie śmigał jak na kompie. Filmy z netu chodzą dobrze, na gry nie mam czasu.
 

tomek1106

New member
Witam. Czy ktoś posiada z forum model z webOS 1.5, mam 42LB671V z wersją 05.05.35. Nie chce się właczyć sklep, a przez to YouTube bo pewnie jest aktualizacja aplikacji, i chce zaktualizować a sklep nie działa, kilka razy próbuje właczyć a potem zamyka do LiveTV. Kilka dni temu było ok.

Czy ktoś może sprawdzić czy u niego sklep odpala
 

sztajger

New member
Witaj...Na początek pytanie: Czy na pewno masz webos-a 1.5? Jeśli tak to skąd?!! Mam 47LB671 z WebOS-em 1.4.0-2525(afro-ashley) - tylko taki był dostępny na "LG.support". Wersja oprogramowania 05.05.35 czyli ostatnia. Wygląda na to, że u mnie(chyba) wszystko śmiga! Wprawdzie z aplikacji ostatnio za wiele nie korzystam(patrz - mój poprzedni wpis), ale po Twoim monicie sprawdziłem co się dzieje. No i... Zacząłem od apki YT, która zaproponowała nowszą wersję. Po aktualizacji, uruchomiłem YT - działa... Niestety próba wejścia do LG-store się nie udała. Wyłączyłem TV, włączyłem... i wszystko jest OK. Nowych apek jednak nie instalowałem - przeglądarka i tak już ledwo zipie :))
 

tomek1106

New member
Już działa. Resety tv nie pomogły. Tylko ogólne całkowite ustawienia domyślne TV dopiero pomogły.A co do tego firmware masz rację , też mam 1.4.0-2527(afro-ashley) 05.05.45 tylko trochę nowszy dostępny na serwerach LG, z ruskiego forum, ale nic nie wnoszący na pierwszy rzut oka.
Pora na wymianę TV po już nie ma tej płynności w porównaniu do najnowszych rozwiązań webos-a 3.5
 

Mangus112

New member
Panowie, również mam lb671v i zgodzę się, że webos 1.4 zamula i nie ma wsparcia. Jednak nie wiem na co wymienić nowa seria od LG dupy nie urywa, chyba, że wysokie modele. Dziwne, ze 3 lata później ceny tv poszły w kosmos, a reszta stoi. Wszędzie tylko 4k, nawet dobrego fhd z 100hz nie kupimy za 2.5k...
 

tomek1106

New member
Witam jaka jest największa maksymalna rozdzielczość w aplikacji Youtube na ten TV 42LB671V. u mnie max daje tylko 1280x720p. a nawet fullHD nie chce, a neta mam 30mb
 

Mangus112

New member
Witam jaka jest największa maksymalna rozdzielczość w aplikacji Youtube na ten TV 42LB671V. u mnie max daje tylko 1280x720p. a nawet fullHD nie chce, a neta mam 30mb

Mam to samo. Ograniczenia webos albo aplikacji youtube na niego. O dziwo na TV 4k 60UJ6403 materiał ładuje się 1920x1080*2 zamiast 4k. Natomiast na xbox one s aplikacja skaluje poprawnie materiał fhd na tym samym telewizorze.
Wg mnie aplikacja YOUTUBE na webosa zamiast FHD wyświetla HD ready, a w tv 4K wyświetla FHD skalowane do 4k, czyli 4K ready. Słabo..
https://zapodaj.net/12ee1549a26ee.jpg.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry