Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

laminat2

New member
Widzisz Chasam, każdy patrzy na TV inaczej i ma swoje wymaganie. Dla mnie TV powinien mieć to co czego jest stworzony czyli mieć przede wszystkim funkcje oglądania telewizji. Dla mnie to wzór obecnych TV. Samsung może paść na kolana.

Dla mnie ważna jest informacja o kanałach co mogę oglądać i szybki dostęp to informacji o innych kanałach. Informacja o kanale duże, ładne czcionki. Można za nacisięciem jednego klawisza co oglądami i o czym jest program. Też jest pasek postępu czasu programu !
Więcej możemy nie wchodząc w GIUDe poruszać się w co będzie po następnym programie lub na innych kanałach. Wszystko to podczas oglądania TV po prostu SUPER OPCJA. Mało tego mamy jeszcze drugie menu małe też w trakcie oglądania TV przeszukanie innych kanałów SUPER.
W LG obsługa pilotem Magick. Szybkie i przyjemne poruszanie się po menu wzór !
+ EPG GIUDE ładne z podglądem obecnego kanału

Brakuje ci tych badziewnych gierek jak ma Samsung ? Od tego jest PSP lub PS3,4 albo xbox. Śmieszy mnie takie podejście.
Tv to telewizor który ma przede wszystkim mieć wzorową obsługę DVB-T co LG sprawdza się w 99%
 

chasm

New member
Wiesz, nigdzie nie napisałem, że zależy mi tylko na Smart'cie - po prostu śmieszy mnie, że wypuścili coś na rynek (bo konkurencja nie śpi, a mundial się niedługo zaczyna), a teraz dopiero grzebią i ulepszają (albo doprowadzają do używalności) to, co powinno być od początku.

Z resztą odniosłem się też do jakości obrazu - niestety jedynie z porównania w 2 dużych sieciówkach w Krakowie.
Przeraziła mnie jakość sygnału SD niestety-przecież jeszcze chwilę czasu upłynie by wszystkie kanały były w FHD.

Szybkość menu mnie też dobiła - niestety nie sprawdzałem, czy soft jest po upgradzie - jeszcze raz muszę odwiedzić sklepy..
Pomijając nieszczęsne aktywne 3D, taki H6400 w sklepach w porównaniu rzeczy, o których pisałem jest mocniejszy.

Jeszcze jedno - ciekawe, że w obu sklepach ten model LG był wyłączony i musiałem prosić o podpięcie sygnału, włączenie itp. gdzie w koło wszystkie inne włączone (nie chcieli odstraszać ;) bo sygnał mieli SD ? ). Żal mi tego LB i koło wtorku jeszcze raz uderzę do sklepów. nie chcę na siłę aktywnego 3D w Samie, już nawet zacząłem się przyglądać pasywnemu Sony KLD-W805A..
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
laminat opisales cos co jest malo wazne dla kogos kto ma np dekoder...

no wlasnie , dekoder. wiekszosc ludzi wynajmuje dekodery od platform. dekodery te sa czesto beznadziejne.. TV wlasnie powinien posiadac mozliwosc puszczenia sygnalu bezposrednio przez TV - a LB to potrafi, samsung H6400 nie. ja kupuje modul CAM i bede testowal te funkcje w przyszlym tyg. podziele sie info. z forumowiczami, moze sa osoby ktore rowniez chca pozbyc sie pudla spod TV i drugiego pilota.. (a wlasciwie to pierwszego bo pilot TV sluzy wam tylko do wlaczania i wylaczanie TV, reszte robicie na pilocie od deka.. wiec po co wam te magiczne piloty do TV? skoro wlasciwie ich nie uzywacie.. - retoryczne pytanie.. ;) )
 

ptaq707

Member
ale ogranicza Twoj telewizor - menu od nc+, pilot od deka, itp. itd.
tez mam wiec wiem - obecnie uzywam PACE HD - nie jest zly. ladny obraz, szybkosc do zaakceptowania, dwie glowice dzieki czemu moge nagrywac i ogladac inne kanaly.. (jedyny plus w stosunku do TVka). ale minusy juz wymienilem - ogranicza mi mozliwosci TVka tzn nie uzywam funkcjonalnosci TVka-WEBOSa, nie uzywam pilota z TV. potestuje tuner LG tzn obraz, szybkosc, EPG itp., nagrywanie na dysk i dam znac czy jest to warte zachodu.. (dla zainteresowanych.. ;) )
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Jest wlasnie szansa ze bedzie Ci troche mulil gdy bedzie odbieral sygnal ale to musisz sam obczaic.

Ty masz ten dekoder dosyc duza skrzyneczka ktora o dziwo pomimo wyswietlacza duzego nie ma zegarka gdy jest wylaczony?
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
Czyli generalnie serię LB trzeba odpuścić, poczekać z rok, dwa aż się odnajdą w swoich planach co do Webos i LG store, a teraz kupić Samsunga H bo obraz w LB też taki sobie, zwłaszcza 720p.

Swoją drogą dziwna polityka w sprzętach RTV i LG: w motoryzacji chyba producent by nie wypuścił auta, a Wy byście nie kupili takiego, który na razie rozpędza się do max 15km/h i skręca tylko w prawo, ale zapewne może mieć duże MOŻLIWOŚCI i przy którejś wizycie w serwisie to wam włączą/usprawnią (za pół roku, może rok).

Odpuszczam LG mimo, że obecnie mam LG, w rodzinie kupowałem LG i znam LA690 i był ok.

Można zacytować klasyka: "Co Ty ku.. wiesz o ...".
Mój szef 4 lata temu kupił auto ze skrzynią DSG, zaraz pojawiły się problemy, kolejne aktualizacje softu..., niestety nie w wygodnym fotelu przed tv tylko w aso! W tym roku dla poprawy nastroju został wezwany na akcję serwisową - "musimy zmienić olej w skrzyni, bo do tej pory jeździł Pan na niewłaściwym..."

Wracając do elektroniki: dekoder UPC, po ok. 1.5 roku zaczęły działać wszystkie przyciski w pilocie, przewodnik przestał zamulać po przeszło 2 latach, niestety nadal zdarza mu się zawiesić (chociaż znacznie rzadziej).
Smartfon szacownej firmy, na rynku od roku - oczywiście od razu chce się aktualizować. Chciałem zarchiwizować dane, niestety program na kompie zawiesza się przy próbach zapisu archiwum. Kolega mający ten sam model sprawdza u siebie - to samo. Przy trzeciej! z kolei aktualizacji programu funkcja zaczęła działać!

Niestety większość urządzeń bezpośrednio po zakupie wymaga aktualizacji.
Poczytaj na jakimkolwiek forum, dowolnego producenta o częstotliwościach aktualizacji, ech, XXI wiek :)
 

chasm

New member
Niestety większość urządzeń bezpośrednio po zakupie wymaga aktualizacji.
Poczytaj na jakimkolwiek forum, dowolnego producenta o częstotliwościach aktualizacji, ech, XXI wiek :)

O autach też trochę wiem i to się przytrafia, ale puszczenie na rynek TVka, w którym jest nowy super WebOs, który w sumie nie działa to ciut przegięcie bo kupując go na coś się klient nastawia.
Ale ok - kilka miesięcy czy rok i się doczekasz.
Może po prostu wolę kupić sprzęt, który w 90% działa i pogodzić się, że pozostałe 10% może dorobią w update, a może trudno - nie będzie. I nie chodzi już może tylko o to, że mi tego brakuje, tylko o "zacność" takiej firmy.
Zauważ, że wiele sprzętów jest updatowanych, czasem to błędy/niedoróbki, czasem dołożenie nowych funkcji, ale nie często spotyka się z tym co tutaj (a Twój przykład o telefonie - to był błąd i go poprawili, a nie że miałeś w zapowiedzi, że kiedyś będzie ta opcja).
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
ale nie często spotyka się z tym co tutaj (a Twój przykład o telefonie - to był błąd i go poprawili, a nie że miałeś w zapowiedzi, że kiedyś będzie ta opcja).
Mam prośbę - możesz wskazać KONKRETNIE co Ci w nich przeszkadza? Prześledziłem wątek i nie zauważyłem abyś wspomniał konkretnie, rzeczowo: "przeszkadza mi yxz", a raczej komentowałeś pod wpisem mówiącym np. o napisach mkv i niemożliwości ich wyłączenia. Rozmywa się sedno.
 

ptaq707

Member
Jest wlasnie szansa ze bedzie Ci troche mulil gdy bedzie odbieral sygnal ale to musisz sam obczaic.

Ty masz ten dekoder dosyc duza skrzyneczka ktora o dziwo pomimo wyswietlacza duzego nie ma zegarka gdy jest wylaczony?

sie okaze czy bedzie mulil.. - dam znac dla zainteresowanych.. ;)
co do zegarka w PACE to godzina jest widoczna przy wlaczonym deku (jak ogladam jakis kanal), jak wylaczam dekoder to wyswietlacz nic nie pokazuje - swieci sie tylko czerwona dioda..
 

bhn92

New member
Bez reklam
a wiec to jest moj ostatni dekoder i nie bylem z niego ani troche zadowolony, wolno chodzi na informacje co leci trzeba czekac wieki ... nowy dekoder od nc+ 500 gb dziala idealnie moim zdaniem ,klikasz w pilota na nowym dekoderze i odrazu masz informacje co leci itd wszysto chodzi naprawde szybko dodatkowo naprawde arakcyjna szata graficzna ,ten peace to tragedia jak dla mnie czekalem tylko na nowa umowe zeby sie go pozbyc.
 

kokos147

New member
ale ogranicza Twoj telewizor - menu od nc+, pilot od deka, itp. itd.
tez mam wiec wiem - obecnie uzywam PACE HD - nie jest zly. ladny obraz, szybkosc do zaakceptowania, dwie glowice dzieki czemu moge nagrywac i ogladac inne kanaly.. (jedyny plus w stosunku do TVka). ale minusy juz wymienilem - ogranicza mi mozliwosci TVka tzn nie uzywam funkcjonalnosci TVka-WEBOSa, nie uzywam pilota z TV. potestuje tuner LG tzn obraz, szybkosc, EPG itp., nagrywanie na dysk i dam znac czy jest to warte zachodu.. (dla zainteresowanych.. ;) )

pilot od Samsunga obsługuje większość dekoderów. mam cyfrowy Polsat i od czasu jak kupiłem h6400 nie używałem jeszcze pilota od dekodera. da się go też sparowac z ps4 i z kinem domowym
 

chasm

New member
Mam prośbę - możesz wskazać KONKRETNIE co Ci w nich przeszkadza? Prześledziłem wątek i nie zauważyłem abyś wspomniał konkretnie, rzeczowo: "przeszkadza mi yxz"
Opisałem swoje odczucia po odwiedzinach sklepu i bawieniu się 47lb670 + spostrzeżenia ludzi a'propos Smarta bo tego niestety nie mogłem poużywać+moja refleksja o braku pewnych funkcji i na nie oczekiwaniu.
Bardziej oczekuję opinii ludzi, którzy go mają - prześledziłem wątek i dopisałem parę spraw i czekam na komentarz.
 

ptaq707

Member
co do dyskusji na temat "niedorobek" jesli chodzi o soft.
niestety kolega wyzej prawde napisal - to jest XXI wiek i teraz zmienilo sie podejsc firm przy wydaniu nowego produktu na rynek. chodzi o to ze teraz zazwyczaj dzialy finansowe maja duzy wplyw na to kiedy, jaki i za ile produkt ma wyjsc na rynek. za ile nie mam na mysli ceny dla userow ale jakie koszta ma poniesc produkcja sprzetu (czesto wplywa to na jakosc koncowa produktu). czyli inzynierowie pewnie chcieliby wydac super, mega, wypasiony produkt, wykonczony z najlepszych materialow i dopracowany do konca tzn zadnych brakow.. ale warunki dyktuje rynek tzn to ze produkt ma byc tani (konkurencyjny) i ma wyjsc na czas (zapowiedziana data premiery itp.). przez to produkty sa jakie sa tzn czesto niedopracowane lub nie dokonczone.. dlatego wlasnie po premierze wychodza update itp. mozna to zauwazyc chocby w branzy gier.. teraz na rynek wychodzi tyle niedopracowanych produktow a graczy krew zalewa ze gry im sie wieszaja, wysypuja lub w ogole nie dzialaja.. - duzo moznaby o tym pisac.. wracajac do LG, webos to nowy produkt, ale juz dziala niezle.. to ze przez krotki czas nie bylo LG store to chyba niewielka strata (biorac pod uwage ze na razie niewiele mozna tam znalezc..). zainstalowalem kilka aplikacji i dzialaja dobrze. fakt nic nadzwyczajnego tam nie przybylo ale mozna sie domyslac ze produkt ten jakim jest webos bedzie silnie rozwijany przez LG. a to ze czesc aplikacji jakie byly w LG store na starszych produktach teraz nie dziala w nowym systemie to chyba sprawa oczywista? programowanie/przerabianie obecnych aplikacji na nowy system jest czasochlonne. zrobili kilka podstawowych aplikacji dla TVka i jest fajnie - ja uzywam HBO GO, Youtube, Face i TVP playera. dzialaja super, sa bardzo przydatne. jak nie ma co ogladac to latam po Youtube. zainstalowalem jeszcze kilka aplikacji do streamingu ale nic ciekawego tam nie ma. jak bym mial iple, filmboxa i eurosport to tez bym sie zalogowal.. ale jako ze nie mam to nie uzywam. ale ci co maja dostep do zawartosci tych platform moga cieszyc sie programami/filmami na ekranie swojego TV (a nie przez kompa, tableta czy smartfona..). nie wiem co jeszcze fajnego z aplikacji SMART bylo na innych telewizorach a czego brakuje w nowym LG. jednak mysle ze LG po jakims czasie wprowadzi te najlepsze i najbardziej popularne aplikacje do nowego systemu (WebOs). pewne raczej ze nie bedzie aplikacji uzywajacych Flasha ale to jasne skoro Flash za niedlugo zostanie wyparty przez nowy standard jakim jest HTML5.
 

grzes_k

New member
Może po prostu wolę kupić sprzęt, który w 90% działa i pogodzić się, że pozostałe 10% może dorobią w update, a może trudno - nie będzie.

I to jest rozsądne podejście.
Niestety w dzisiejszych czasach testerami są użytkownicy (zresztą bardzo często oczekujący nowości nawet kosztem jakości).
Zawsze pozostanie problem, starszy, sprawdzony model czy niepewna nowość, na osłodę mamy chociaż ustawy chroniące nas - konsumentów :)

A co do telefonu - podstawowa funkcjonalność (kopia telefonu) nie działająca na 3 różnych kompach z różnymi systemami (XP, Vista, 7), z dwoma różnymi telefonami tego samego producenta, ruszająca dopiero po kilku aktualizacjach, to jakby jej nie było - testerami są po prostu użytkownicy.
A funkcjonalność dekodera UPC i czas wprowadzania podstawowych funkcjonalności i usuwania błędów to już koszmar, LG przy nich to po prostu perfekcjoniści ;)
 

ptaq707

Member
a wiec to jest moj ostatni dekoder i nie bylem z niego ani troche zadowolony, wolno chodzi na informacje co leci trzeba czekac wieki ... nowy dekoder od nc+ 500 gb dziala idealnie moim zdaniem ,klikasz w pilota na nowym dekoderze i odrazu masz informacje co leci itd wszysto chodzi naprawde szybko dodatkowo naprawde arakcyjna szata graficzna ,ten peace to tragedia jak dla mnie czekalem tylko na nowa umowe zeby sie go pozbyc.

hmm, ja mam inne doswiadczenie z PACE tzn u mnie info o programach pojawia sie odrazu, nie trzeba czekac. programy przelaczaja sie szybko. dlugo laduje sie EPG i to jest denerwujace. dlugo sie rowniez wlacza. co do problemow z przelaczaniem i brakiem opisu programu to rozwiazaniem jest poprawa ustawien anteny. ja mam 100% sygnalu jak i jakosci - mam tuner DVB-S2 na USB i program na kompie Fast Sat Finder. moge ustawic sygnal na najlepszy na najslabszym transporderze dzieki temu wszystkie transpordery sa ustawione optymalnie co daje ogromna roznice przy odbiorze sygnalu przez tuner PACE. programy przelaczaja sie szybko i brak problemow z pobieraniem danych o programie.
na przyszlosc, jak satelita wolno dziala czy sa problemy z info o programach to ustawcie najpierw antene tak zeby sygnal i jakosc byly jak najlepsze. (trzeba poczytac w necie na jaki transporder ustawiac antene - jesli dobrze pamietam to antene najlepiej ustawiac na kanale MTV HD, chyba ze cos sie zmienilo.. ;) ).
p.s. odnosnie nowych mediaboxow od nc+ (Nki).
ponoc sa szybkie ale obraz troszke gorszy niz na PACE - ale to ocena subiektywna zapewne..
jednak najwazniejsze jest to ze w mediaboxie karta jest parowana z dekoderem i nie mozesz uzyc jej w innym odbiorniku.. ci ktorzy nie potrzebuja przelaczac kart to im ta wada nie przeszkadza, ale sa osoby dla ktorych to niedopuszczalne.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
ja mam antene duza i dobrze ustawiona ,chyba 115 na 105 ,i na tym peace tak bylo jak pisalem ,bez zmieniania iczego ten nowy dekoder robi wszystko cudownie... tak wiec to sprawa dekodera
 

ptaq707

Member
pilot od Samsunga obsługuje większość dekoderów. mam cyfrowy Polsat i od czasu jak kupiłem h6400 nie używałem jeszcze pilota od dekodera. da się go też sparowac z ps4 i z kinem domowym

Ooo, tego nie wiedzialem.. dzieki za info kolego.. :)
czyli jeden minus zlikwidowany co nie zmienia faktu ze wciaz masz menu platformy w ktorej masz abonament a nie uzywasz tego w TV ;)
 

ptaq707

Member
ja mam antene duza i dobrze ustawiona ,chyba 115 na 105 ,i na tym peace tak bylo jak pisalem ,bez zmieniania iczego ten nowy dekoder robi wszystko cudownie... tak wiec to sprawa dekodera

nie zgodzie sie z toba bo u mnie takiego problemu nie ma.. chyba ze twoj pace byl uszkodzony.. to mozliwe..
 
Do góry