Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

firekage

New member
Bez reklam
Model LB670 ma matrycą 50hz natywną - mój test.
A skoro jesteście pewni że macie tam matrycę 200hz, to tym lepiej dla Was. Tylko uprzedzam - nie piszcie bzdur, żeby ktoś kto dopiero chce kupić się nie nadział. Matryc 200hz u LG w ogóle nie ma w żadnym modelu od dwóch lat.

Tutaj rzucam zbiór wszystkich matryc 200hz
LCD Panel Advanced Search - Panelook.com


Z ciekawości, które LB mają natywnie 100Hz?
 

crawberry

New member
witam,
Chodzi mi o model 42lb671v, nie jestem wymagającym widzem, a telewizor ma mi służyć myślę, że na najbliższe 4-5 lat, głównym jego zadaniem będzie obsługa konsoli ps3/ps4 oraz odtwarzanie filmów z HDD/pendrive, czasem pobawię się pewnie WebOS'em, co mogę więcej powiedzieć, przez całe życie oglądałem na małych kineskopach więc raczej powinienem być z LG zadowolony ale chciałbym żeby ktoś zrobił listę wad i zalet (jeżeli można).
Telewizor jest w przystępnej cenie (ok 2300zł) dlatego wpadł mi w oko.
Czy jak na moje małe wymagania telewizor się sprawdzi czy może macie jakieś sugestie, proszę o obiektywne wypowiedzi.
Pytam ponieważ od przeglądania ofert i czytania o modelach już mam totalny mentlik w głowie :(
 

bhn92

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o to co napisal wczoraj to jest to Bajka i to slaba hmm cos ala muminki;p (kiedys sie to ogladalo za dzieciaka,ostatnio odpalilem na ipli i sobie mysle ,jak ja to moglem ogladac?;p heh)
 

firekage

New member
Bez reklam
moze sobie pisac..
"jego" testy kontra testy/info powaznych portali - wybor nalezy do Ciebie komu wierzyc..
poza tym dzis rozmawialem z konsultantem LG ktory potwierdzil 100Hz bez Micro Pixel Control - pytalem o model 39LB650V.

Możesz wkleić linka do tych poważnych, zachodnich testów, które udowadniają 100Hz panel?
 

bhn92

New member
Bez reklam
tym z LG tez nie mozna do konca wierzyc ale lb650 i 670 maja natywne 100hz uff skoro nie polecam lg ale i tak pisze ze ma 100hz to cos w tym musi byc;p
 

tomala07

New member
Pojawil mi sie komuniakt na moim LB671, ze znaleziono nowe oprogramowanie 03.23.17, aktualnie mam 03.23.08. Postep aktualizacji stanal na mniej wiecej 1/3 paska i od pol godziny nawet nie chce drgnac.
A jak u Was?
 

ptaq707

Member
u mnie tv wylaczyl sie przy 2/3 ale po wlaczeniu i powrocie do "sprawdz aktualizacje" dokonczyl aktualizacje tam gdzie przerwal.. komunikat wylacz tv i po restarcie wszystko gra - lg store dziala..
 

WPPP

Member
Seria 6 - 100 Hz
Seria 7 i 8- 200 Hz

Czy ktoś byłby jeszcze uprzejmy napisać mi (i może nie tylko mnie;-)), z której serii są tegoroczne modele TV LG Smart?
Bo ostatnio znalazłem o tym informację w zeszłym roku (prawie nigdzie nie piszą [nawet na stornie LG], z której serii jest dany model TV), ale już zatraciło mi się to w pamięci. Domyślam się wprawdzie, że 8 seria, to tegoroczne modele, ale potrzebuję 100% potwierdzenia.

I rozumiem PeterD, że piszesz o fizycznych 200 Hz-ch matrycach od ubiegłorocznego modelu LA690S wzwyż oraz od tegorocznego modelu LB670V wzwyż?
I czy mógłbyś jeszcze podać swoje źródło informacji na ten temat?
Ja wprawdzie też tak uważam, ponieważ podczas ubiegłorocznego poszukiwania TV dla siebie dotarłem do dosyć dużej ilości, i dosyć wiarygodnych, źródeł informacji, ale widać na tym forum, że niektórzy są przekonani, iż matryc 200Hz LG nie produkuje.

P.S.
Mała poprawka do jednej części mojej powyższej wypowiedzi, ponieważ trochę się pomyliłem. Mianowice, z moich zebranych w zeszłym roku informacji wynikało, że model LA690S posiada jeszcze 100Hz matrycę (MCI 600). Dopiero kolejny model, z wyższej półki cenowej, czyli LA740S posiada 200Hz matrycę (MCI 800).
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
WPP prawie dobrze napisales swoja poprawke ale la690 100hz i uplynniacz 400 i seria to jest z pierwszej cyfry poprostu po LB...

fireakage jak pisalem lb telewizory z 5 serii czyli lb5*** maja natywne 50 hz
z seri 6 modele 630, 650 i 670 maja matryce 100 hz do nich trzeba doliczyc model z 7 serii lb700
i od lb 730 w gore mamy 200hz natywne matryce .
 
Ostatnia edycja:

xgrey

New member
u mnie tv wylaczyl sie przy 2/3 ale po wlaczeniu i powrocie do "sprawdz aktualizacje" dokonczyl aktualizacje tam gdzie przerwal.. komunikat wylacz tv i po restarcie wszystko gra - lg store dziala..

Potwierdzam LG Store działa, ale...
Jak w poprzednim sofcie nie działały zewnętrzne napisy po DLNA to teraz działają, ale żeby nie było tak dobrze jest problem w napisami wewnątrz mkv.
Domyślnie są zawsze włączone, a przycisk którym można było je wyłączyć lub zmienić stronę kodową jest szary i nie można wejść do ustawień...
Także także jak są napisy PL w mkv to będą cały czas uruchomione i na dodatek bez polskich znaków - BRAWO LG!!!
I jeszcze jedno, jak spodziewacie się czegoś ciekawego w LG Store to ostudzę wasz zapał, wieje pustkami, a to co jest nie jest wiele warte...
 

bhn92

New member
Bez reklam
xgrey odnosnie tych napisow wbudowanych w mkv, obczaj tak zeby lecial film pare minut i wtedy zobacz czy da sie je wylaczyc.
 

chasm

New member
Czyli generalnie serię LB trzeba odpuścić, poczekać z rok, dwa aż się odnajdą w swoich planach co do Webos i LG store, a teraz kupić Samsunga H bo obraz w LB też taki sobie, zwłaszcza 720p.

Swoją drogą dziwna polityka w sprzętach RTV i LG: w motoryzacji chyba producent by nie wypuścił auta, a Wy byście nie kupili takiego, który na razie rozpędza się do max 15km/h i skręca tylko w prawo, ale zapewne może mieć duże MOŻLIWOŚCI i przy którejś wizycie w serwisie to wam włączą/usprawnią (za pół roku, może rok).

Odpuszczam LG mimo, że obecnie mam LG, w rodzinie kupowałem LG i znam LA690 i był ok.
 
Do góry