Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

bhn92

New member
Bez reklam
heh tez tak myslalem i poszedlem go wymienic pod pretekstem ze strasznie przymula i na nowym bylo to samo ,tak jak z tv jak nie masz porownania i sie przyzwyczailes to Ci to pasuje ;p moze jak bedziesz mial nowa umowe i wezmiesz mediabox+ to przyznasz mi racje.
 

ptaq707

Member
heh tez tak myslalem i poszedlem go wymienic pod pretekstem ze strasznie przymula i na nowym bylo to samo ,tak jak z tv jak nie masz porownania i sie przyzwyczailes to Ci to pasuje ;p moze jak bedziesz mial nowa umowe i wezmiesz mediabox+ to przyznasz mi racje.

po 1. na bank nie wezme mediaboxa, zostaje przy PACE - nie chce parowanych kart pomijajac to ze ponoc lekko obraz gorszy..
po 2. uwazam ze jestem bardziej doswiadczony niz ty jesli chodzi o ustawianie anteny - robilem to wiele razy u wielu ludzi, wiem jakie to ma znaczenie dla dekodera (widzialem co sie dzialo jak sygnal byl zly).
po 3. u mnie pace tez zamulal, nie nagrywal uzywajac 2 glowic, czy nie pobieral info o programach.. rozwiazaniem zawsze bylo ponowne ustawienie anteny (tak jak to opisalem wyzej - na najslabszy transporder..). nie bede z toba o tym dyskutowal bo wiele o tym sie naczytalem oraz sam praktykowalem, nie bede pytal czy na pace probowales ustawic antene, nie bede pytal na jakim sprzecie ustawiales bo wiem ze ustawianie bez odpowiedniego sprzetu na odpowiedni transporder nigdy nie da takiego optymalnego efektu. poza tym jesli mnie pamiec nie myli to optymalna antena na kanaly HD na hotbird 13' to antena 80 cm, wieksze stosuje sie do konwerterow na 2 satelity np. hotbird i astra tzn antena 115 czy 120 cm (nie pamietam ile ona ma) moze sciagac gorzej sygnal z jednego satelity (hotbirda) - nie zawsze wieksze jest lepsze - ale jesli bredze to niech mnie ktos kto sie zna poprawi.. jesli masz inaczej tzn sciagasz astre i hotbirda to zeby miec dobra jakos na obu satelitach musisz pojsc na kompromis przy ustawieniach obu satelit (nie ustawisz 100% na obu satelitach tylko np. 80%) co automatycznie zle wplywa na dekoder ktory ma za zadanie przetwarzac sygnal na obraz - jesli sygnal jest slabszy to moga wystapic problemy z szybkoscia/wyswietlaniem.. PACE jest starszy i najwidoczniej musi miec wiecej niz ok 80% na prawidlowe (optymalne dzialanie), dlatego u mnie jak mialem 100% dekoder dziala szybko a u ciebie (przypuscmy ze masz max 80%) dekoder mial pewne problemy dlatego dzialal wolniej.. tyle! ale prosze nie piszmy jzu o tym bo to nie dzial SATELITA! ;) napisalem to dla ciekawostki, moze komus kto sie nie zna takie info sie przyda.. ;)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Ale skoro antena jest taka sama kable te same i wogole wszystko tak samo a na pace chodzilo to slabo a na nowym ladnie to cos w tym jest na peace mialem sile na oko 4,7/5 a wczesniej mialem od 2 lat antene 80 cm ktora kupilem biorac umowe z c+ i na niej wiecej niz na oko 4.2 nie bylo.
 
Ostatnia edycja:

ptaq707

Member
Ale skoro antena jest taka sama kable te same i wogole wszystko tak samo a na pace chodzilo to slabo a na nowym ladnie to cos w tym jest na peace mialem sile na oko 4,7/5 a wczesniej mialem od 2 lat antene 80 cm ktora kupilem biorac umowe z c+ i na niej wiecej niz na oko 4.2 nie bylo.

przeciez napisalem ze pace jest starszy i potrzebuje zapewne silniejszego sygnalu zeby chodzic plynie. mediabox wychodzi na to nie ma takiej potrzeby..
napisalem juz wszystko w tym temacie, czytaj prosze ze zrozumieniem.. bardziej zrozumiale nie potrafie tego wyjasnic.. wybacz..
p.s. i prosze nie kloc sie ze mna.. probujesz mi udowodnic cos czego jestem pewien - bo mam ten sprzet i sam go wiele razy ustawialem.. (opisalem juz jak, nie bede sie powtarzal..). to ze udowadniasz wyzszosc samsunga to ja sie z toba nie kloce bo nigdy nie mialem samsunga a lg to moj pierwszy TV. co do satelity to prosze przestan bo mnie tylko irytujesz.. mowie/pisze ci ze miales zle ustawiona antene do pace i tyle, nie przekonasz mnie ze jest/bylo inaczej.. poczytaj sobie setki stron na forum SatKurier i innych i dopiero pozniej pisz do mnie o satelitach.. ;) mozemy to zakonczyc? serio, to nie ma sensu, zreszta cokolwiek juz napiszesz o tym ze pace ci zle chodzil to ja to zignoruje - bo moj pace dziala swietnie i nie przekonasz mnie ze zle (bo mam zajebiscie ustawiona antene..) LOL, a mediaboxa nie chce bo ma parowanie kart a ja nie chce nowych kart od nc+ (conax), wole te stare od cyfry+ (seca) wiec rowniez mnie nie przekonasz ze zmiana na mediaboxa jest dla mnie lepsza bo nie jest.. - jesli nie wiesz o czym pisze a chcesz sie dowiedziec to poczytaj sobie o parowaniu kart, klonach od c+, systemach seca i conax, tunerach do kompow (moj to prof 7500), kablach sat. (moj to Televes T-100), antenach (moja to Famaval 80SP alu), konwerterach (moj to GI-206 monoblok twin) i ustawianiu satelit na transporderach (program fastsatfinder) - a jesli masz to gdzies to masz racje, ciesz sie tym ze dziala ci satelita a reszta jest niewazna.. ;] pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Masz racje to nie temat dekoderow wiec skonczmy o tym pisac ja oczywiscie dalej potwierdzam wyzszosc mediaboxa ale koniec tematu :p
 

lowmen1990

New member
Jako ze wkoncu ukazała sie nie dawno aktualizacja i LG Store działa stad moje pytanie. Aby pobierac aplikacje trzeba sie zarejestrowac na LG apple store? i pod Wielka Brytanie, bo jak wchodze w Europe to PL nie ma. Szczerze mowiac to z tym LG Store to mega lipa oprocz ipli i vod tvp nie ma chyba nic ? Czy jest cos takiego jak w Samsungu, Cinema bodajze gdzie mozna filmy wykupywac, lub miec za darmo przez rok ?
 

WPPP

Member
W USA (i zapewne też w Kanadzie) LB730V ma oznaczenie LB7500, natomiast LB670 ma oznaczenie LB7200.

I tutaj podaję link ze specyfikacją LB7500, czyli w Europie LB730V. W specyfikacji widnieje informacja o 200Hz matrycy.
W końcu dosyć spora różnica cenowa, jaka różni LB670 i LB730 musi z czegoś konkretniejszego wynikać, chociaż nie jest to jedyna różnica pomiędzy tymi modelami, ale najważniejsza.
I mój ubiegłoroczny model LA740S też ma 200Hz matrycę, a LA690 ma 100Hz.

Oto ten link: LG - 65LB7500 - 65" FHD 3D LED SMART TV - Buy Online with Bing Lee
 

ptaq707

Member
czesc wszystkim,
no ja dzis zakupilem kolejny 39LB650V - w markecie.
byly 3 sztuki i pierwszy ktory wybralem mial taka sama usterke jak ten co zwrocilem do sklepu internetowego. w markecie niestety nie spradzilem na miejscu bo nie mialem pilota zeby przejsc przez konfiguracje - dopiero w domu okazalo sie ze jest taka sama plama tylko ze troche w innym miejscu :O masakra!
pojechalem zeby zamienic ale nastepnego sprawdzilem jzu na miejscu - dostalem pilota ;) - okazalo sie ze jest wolny od takiej wady wiec wzialem go i jestem mega zadowolony z mojego LB650 :) polecam! (tylko trzeba sprawdzic na miejscu.. ;) ) pozdro.
 

firekage

New member
Bez reklam
Mówisz o cloudingu? Wątpię w to, że w warunkach sklepowych, przy bardzo mocnym sufitowym oświetleniu, jesteś to w stanie sprawdzić. Część osób przy zakupie telewizora prosiło by wyłaczyć oświetlenie w sklepie...
 

ptaq707

Member
w tym przypadku da sie wylapac te wade - moze nie jak swietlowy wala centralnie na ekran ale jak sobie znajdziesz jakies miejsce gdzie na ekran nie wali swiatlo i jest troche ciemniej to spokojnie mozna wylapac taki problem z ekranem jaki mialem 2 razy. otoz nie wiem czy jest to typowy clouding, jest to duza "biala" plama na czarnym tle (widac ja najlepiej kiedy do TV nie jest podlaczona antena i na czarnym tle TV wyswietla komunikat "brak sygnalu", jest wtedy chyba wylaczone podswietlenie i czern jest bardzo dobra ale jesli TV jest wadliwy to na srodku ekranu moze byc "przebicie" podswietlenia - taka "biala plama"). zeby to wylapac trzeba chodzic z boku na bok patrzac na ekran z roznych katow.. troche ciezko to opisac, trzeba samemu zobaczyc.. ;)
 

Andet

New member
W jakimś poradniku radzili żeby do sklepu przyjść z dużym kocem, nakryć TV i siebie aby dobrze ocenić czerń i clouding.
Pewnie by to zadziałało ale nie wiem jak zareagowała by obsługa sklepu i inni tam obecni ☺
Copperfield przyszedł i zaraz TV zniknie :)
albo
Znowu ktoś uciekł z psychiatryka :D
 

firekage

New member
Bez reklam
W jakimś poradniku radzili żeby do sklepu przyjść z dużym kocem, nakryć TV i siebie aby dobrze ocenić czerń i clouding.
Pewnie by to zadziałało ale nie wiem jak zareagowała by obsługa sklepu i inni tam obecni ☺
Copperfield przyszedł i zaraz TV zniknie :)
albo
Znowu ktoś uciekł z psychiatryka :D

Taki "test" jest pozbawiony sensu - sprawdziłbyś, co najwyżej, sztukę z wystawy, a co ze sztuką z pudełka, którą kupujesz?
 

Andet

New member
A nie można rozpakować, podłączyć i sprawdzić w sklepie?
Tylko nie wiem czy pozwolą gdyby coś nie tak było rozpakować kolejny...
 

ptaq707

Member
Taki "test" jest pozbawiony sensu - sprawdziłbyś, co najwyżej, sztukę z wystawy, a co ze sztuką z pudełka, którą kupujesz?

mi w markecie pozwolono rozpakowac 2 sztuki - wybralem sobie TV jaki chce a nie ze pierwszy z kolejki jest moj.. - i drugi okazal sie OK. co do koca to w mojej opinii lekkie przegiecie, lepiej poszukac przyciemnionego miejsca w sklepie.. ;)
 

ptaq707

Member
p.s. przetestowalem juz DVB-S2 - jest mega tzn. dziala szybko (przelacza kanaly), obraz jest dobry (brak roznic miedzy tunerem od cyfry+ PACE), wszystkie funkcje informujace o kanale, programie itp. dzialaja nawet lepiej niz na tunerze cyfry+ (jest wiecej mozliwosci uzyskania roznych info. np. mozna przegladac ramowke calego dnia obecnie ogladanego kanalu - menu na dole, mozna wyswietlic menu boczne podczas ogladania kanalu ktore umozliwia wybranie dowolnego kanalu - wszystkie, alfabetycznie, ulubione lub mozna wybrac nagrania), EPG z podgladem obecnie ogladanego kanalu. sortowanie kanalow, blokowanie, pomijanie tzn ukladanie swojej kolejnosci dziala super. dodatkowe opcje multimedialne pochodzace ze stacji tzn aplikacje pochodzace z kanalu np. eska TV umozliwia sprawdzenie programu stacji, pogody, wiadomosci, video itp. czego nie mam na tunerze od cyfry+. mozliwosc planowania nagran (jak na tunerze od cyfry), dostep do wszystkich mediow z jednego pilota (LG) ktory jest wystarczajaco rozbudowany i posiada kilka przyciskow skrotowych dzieki ktorym mozna dostac sie do najczesciej uzywanych funkcji.. webos pamieta zamkniete okna (aplikacje) do ktorych mozna w kazdej chwili wrocic tak jak w windowsie na kompie np. otwieramy youtube, facebook, tuner cyfry - satelita, satelite z TV, polaczenie z tableta i kompa - webos pamieta te wszystkie okna, pamieta ostatni stan jaki byl po przejsciu na inne okno (aplikacje) a po powrocie kontynuuje np. video z youtube, kompa czy ogladanie satelity i dzieje sie to bardzo szybko, ok 1 sek.

p.s.2 pewnie wszystkie smarty to potrafia i dla tych co maja takie tv to zadna nowosc ale to moj pierwszy smart i dla mnie to nowosc i pewnie jest wiecej osob ktore nie wiedza jak smart dziala wiec uznajmy ze to co opisalem jest wlasnie dla nich.. ;) pozdro.
 

Andet

New member
@ptaq707
Dzięki za szczegółowe info.
1. A jak jest z tym EPG, długo się wczytuje? W testach piszą że trzeba długo czekać zanim się pojawi opis programów.
2. Jak masz podłączony TV do internetu? WiFi? Kabel?
3. Jak chodzi YouTube? Czy stopuje? Czy buforuje z wyprzedzeniem i płynnie odtwarza?
4. Napisałeś co szybko chodzi w WebOS, a co twoim zadaniem chodzi najgorzej, jest irytujące?
 

ptaq707

Member
odp. 1 - pierwsze uruchomienie od przycisniecia przycisku naliczylem ok 12 sek., ponowne ok 2 do 3 sek.
odp. 2 - mialem i kabel i wifi - raczej bez roznicy bo oba maja ok 100 Mb, na wifi nie widzie zadnego laga czy cos.. net ladnie smiga.
odp. 3 - youtube dziala plynnie, buforuje z wyprzedzeniem, nie tnie - ale w tym przypadku zalezne jest od neta jaki posiadasz. ja mam niski ping i ok 40 Mb wiec u mnie wszystko szybko sie laduje..
odp. 4 - nic mnie nie irytuje (jak na razie choc pobawilem sie juz troche tym TVkiem..). przelaczanie miedzy oknami jest plynne, menu dziala dobrzee. jedynie zauwazylem ze jak jzu wybierzesz "My apps" ze wszystkimi aplikacjami na dolnym pasku bez podglodu telewizji lub poprzedniej uruchomionej strony/aplikacji to wybrana kazda aplikacja generuje efekt animacji na pelnym ekranie ktora potrafi sie lekko zamulic przy szybkim przeskakiwaniu/wybieraniu miedzy aplikacjami.. nie ze sie zatrzymuje/zawiesza, wyglada to mniej plynnie jak bys wybieral kolejne aplikacje powoli, szybkie wybieranie powoduje takie lekkie "szarpanie" strony w menu. jak ktos posiada szybkiego kompa (jak ja) to to wychwici.. ;) mi to w ogole nie przeszkadza bo jest to praktycznie nie widoczne jednak wystepuje..
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
@ptaq707
Dzięki za szczegółowe info.
1. A jak jest z tym EPG, długo się wczytuje? W testach piszą że trzeba długo czekać zanim się pojawi opis programów.
2. Jak masz podłączony TV do internetu? WiFi? Kabel?
3. Jak chodzi YouTube? Czy stopuje? Czy buforuje z wyprzedzeniem i płynnie odtwarza?
4. Napisałeś co szybko chodzi w WebOS, a co twoim zadaniem chodzi najgorzej, jest irytujące?

YouTube chodzi bez problemu, również HD, nie zdarzyło mi się przycięcie a korzystałem bardzo dużo (WiFi z UPC 30Mb).
Szybkości EPG oraz WebOS nie oceniam, nie mam porównania, subiektywnie - jest nieźle, jedynie po włączeniu tv trzeba dość długo czekać, w tym czasie oglądamy tylko ostatnio wybrane źródło.
I dla korzystających z tradycyjnych tv - wejście np. do ustawień obrazu trwa - dawno temu zmiana predefiniowanego trybu obrazu była natychmiastowa - dedykowanym przyciskiem, teraz mam smarta to trzeba pstrykać, czekać... :)
 
Do góry