Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

Andet

New member
@ptaq707
Podpisuję się 100% dwoma rękami. Gdybym interesował mnie tylko obraz, wziąłbym tego Samsunga H6***, ale jestem w stanie zaakceptować trochę gorszy obraz byle tylko mieć to co daje LG LB67* a nie miałbym w Samsungu.
 

ptaq707

Member
Andet, no dokladnie, ja juz tego nie pisalem bo uznalem ze jest to oczywiste.. :) dla mnie najwazniejsze bylo 3D pasywne bo mam ATI R9-270 i gram w BFa ktory jest w 3D. na mantle wyjdzie teraz wiele gier wiec warto na razie trzymac sie tej grafy.. ;) do tego lb650v posiada DVB-S2 do ktorego chce dokupic modul CAM i smigac z cyfra+ na TVq. dam znac czy takie rozwiazanie wchodzi w gre jak tylko przysla mi modul.. (moze komus kiedys przyda sie takie info. ;) ). pozdro.
 

firekage

New member
Bez reklam
@ptaq707
Podpisuję się 100% dwoma rękami. Gdybym interesował mnie tylko obraz, wziąłbym tego Samsunga H6***, ale jestem w stanie zaakceptować trochę gorszy obraz .

W takim razie co z "wypalaniem statycznego zdjęcia" na tych telewizorach? W tym modelu również to jest obecne?
 

ptaq707

Member
w moim modelu lb650v nie zauwazylem tej dolegliwosci choc czytalem ze ludzie mieli ten problem na swoich tvkach - ja kilka razy pausowalem obraz - raz to nawet przez godzine bo gadalem przez tel. ;) - po czym wlaczalem czarne tlo zeby widziec czy obraz sie "zamrozil". u mnie nie ma takich objawow, za to mam nierowne podswietlenie ale mam juz dogadana wymianke na nowy z mozliwoscia przetestowania nowego tvka. :) widac ze wiele zalezy od tego jak sie trafi, dlatego w sklepie nalezy TV przetestowac.. ;)
 

chasm

New member
grzes jak nie wierzysz to niebieskim forum wyszedl wlasnie test 55h6400 z takim samym oznaczeniem matrycy jak w 40 i 48 wiem powinno byc podobnie (50 to inna sprawa nie wiadomo czy zaszly jakies zmiany w produkcji w tym roku)

fragment wstepu

Samsung UE55H6400 to niezwykle mocne uderzenie w konkurencję. Jeśli tylko jego sprawność przełoży się na ekrany o innym rozmiarze to najprawdopodobniej będzie #1 w tym roku w klasie średniej.

Napisali też:
" Bez problemu uruchomiłem np. serwis WEEB.TV. Na żadnym innym ekranie u konkurencji taka sztuka się nie uda. Przynajmniej do tej pory."

Nie wiem co mieli na myśli, ale przecież do tej pory np. w serii LA690 flash działał.
W serii LB postawili na Flash5, ale zanim "świat" na niego przejdzie trochę czasu minie.
Odpowiedź konsultanta LG:
"W kwestii wtyczki FLASH firma LG już nie wspiera tego rozwiązania, gdyż nie jest ono rozwijane. Obecnie wprowadzany jest nowy standard i z czasem wszystkie witryny przejdą na HTML 5, który jest dostępny w serii LB, a wtyczka FLASH na przestrzeni kilku miesięcy stanie się bezużyteczna"

No - będzie to pewnie kilka lat...
 

bhn92

New member
Bez reklam
Napisal ze do tej pory... a nie wiemy dokladnie co testowal ale najpredzej inne testy co sa a moze nie , i wydaje mi sie ze chodzilo mu o tegoroczne modele;p
 

Andet

New member
Dzisiaj rozmawiałem na czacie z konsultanem LG.
Jeśli kogoś bardzo interesuje LB67* czy LB73* to zamieszczam rozmowę.
Niektóre informacje były już omawiane na tym forum, a inne mogą być dla Was nowe.
Jeśli ktoś ma inne/bardziej ścisłe informacje odnośnie poniższych pytań, chętnie przeczytam.

Konsultantka LG: Witamy. Jak możemy Ci pomóc?

Ja: Dzeń dobry, mam pytania odnośnie podanych modeli, 47LB67* i 47LB73*, nie wiem który wybrać.
Ja: Jaka jest różnica między 47LB670/1 a 47LB730/1? Co zyskuję mając ten drugi?
Konsultantka LG: Już sprawdzam.
Konsultantka LG: LB73 ma o 100 Hz lepsze odświeżanie obrazu MCI. Oprócz tego, te modele różnią się tylko wyglądem.

Ja: Czy zamontowane są identyczne panele? Z tym samym odświeżaniem RZECZYWISTYM? Ile Hz? 100? 200?
Konsultantka LG: Tak, te same: 100 Hz

Ja: Do kiedy LG da wsparcie dla LB*? Aktualizacje softu
Konsultantka LG: Nie mam takich informacji. Takie kwestie nie są ustalane na początku produkcji.

Ja: Jakie głośniki? 2x12W+ subwoofer (trzeci głośnik)? Oba TV?
Ja: Czasem podawane są sprzeczne informacje, dlatego pytam o te wątpliwe.
Konsultantka LG: Rozumiem. Tak, oba modele mają dwa głośniki 12 W i subwoofer.

Ja: Jakie jest podświetlenie? Krawędziowe? Tylne? W obu.
Konsultantka LG: Oba mają podświetlenie Direct LED : duże diody LED, zamontowane z tyłu.

Ja: Co to jest Micro Pixel Control? Ile stref?
Konsultantka LG: Ilość stref nie jest dla tej serii specyfikowana. Micro Pixel Control to funkcja sterowania podświetleniem poszczególnych stref na ekranie w zależności od wyświetlanego obrazu.

Ja: Co to jest Triple XD Engine?
Konsultantka LG: Procesor obrazu w telewizorze, odpowiadający za dopasowanie kolorów, ostrości i kontrastu, zapewniający najwyższą jakość.

Ja: Czy przy przełączaniu kanałów DVB-T pojawia się info o właśnie trwającym programie i np. godzinach od do czy pasek postępu bez naciskania dodatkowo jakiegoś przycisku na pilocie info?
Pytam bo wszędzie na filmach/zdjęciach pokazują WebOS a tego nie znalazłem a jest to dla mnie ważna informacja.
Ja: Chodzi mi o to: Za każdym razem gdy zmieniam kanał DVB-T, samo wyskakuje info na ekranie o aktualnie oglądanym programie.
Konsultantka LG: Nie. W naszych urządzeniach taka informacja pojawia się dopiero po wybraniu odpowiedniego przycisku na pilocie. Po przełączeniu, u góry ekranu, widoczna jest jedynie informacja o nazwie kanału i tytule obecnie trwającego programu.

Ja: Na forach niektórzy użytkownicy zgłaszają, np w 42LB67* że po wyświetlaniu statycznego obrazu z jasnymi elementami przez parę minut, pozostaje przez kolejne parę minut dobrze widoczny ślad tych białych elementów. Czy to nadaje się do reklamacji? Czy to normalne w LB*? Czy słyszała Pani o takim problemie?
Konsultantka LG: Pojawiały się jednostkowe zgłoszenia tego rodzaju, ale wszystkie były kierowane do serwisu.

Ja: Czy martwe piksele podlegają reklamacji w tych obu modelach TV?
Konsultantka LG: Tak.
Ja: Jaka przepustowość internetu/WiFi minimum aby obsłużyć Smart TV/Youtube?
Konsultantka LG 5 Mb/s

Ja: Ostatnie 3-4 pytania :)
Ja: Co oznacza Simplink?
Konsultantka LG: Protokół za pomocą którego może Pan sterować jednym pilotem, kilkoma urządzeniami LG, np. telewizorem i kinem domowym.

Ja: Czy można nagrywać na pendrive? Czy tylko HDD?
Konsultantka LG: Tylko na HDD minimum 40 GB
Ja: Ok, a maksimum?
Konsultantka LG: 2 TB

Ja: Ostatnie pytanie, co to jest Picture Wizard III?
Konsultantka LG: To funkcja Kreatora Obrazu, ułatwiająca ustawienie parametrów obrazu.

Ja: Jeszcze jedno, co jest z LG Store? Pojawiało się "comming soon".
Konsultantka LG: LG Store to platforma, na której dostępne będą dodatkowe aplikacje, płatne i bezpłatne, do zainstalowania. Np. Skype. Store zostanie uruchomiony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, wraz z aktualizacją.

Ja: Ok, bardzo Pani dziękuję. Do zobaczenia.
Konsultantka LG: Bardzo proszę o wypełnienia krótkiej ankiety oceniającej pracę konsultanta. Ankieta pojawi się po wybraniu przycisku "zakończ czat". Celem ankiety jest poprawa jakości proponowanych przez nas usług.
Konsultantka LG: Dziękuję za rozmowę. W przypadku jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do ponownego kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:30

Wydaje mi się że nie ma co płacić za LB73* bo jest dużo droższy od LB67* a różnica jest tylko w MCI o 100Hz. Chyba że na oko patrząc jest bardzo duża różnica w jakości obrazu, w co bardzo wątpię.
Jestem nastawiony na LB67* i nie zdziwiłbym się gdybym go kupił :)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
a mi sie wydaje prosze ja Ciebie baaa jestem nawet pewny ze lb730/1 sa na matrycach 200hz ,ta duzo wieksza cena napewno nie jest zasluga mci 100 wiekszego...
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
grzes jak nie wierzysz to niebieskim forum wyszedl wlasnie test 55h6400 z takim samym oznaczeniem matrycy jak w 40 i 48 wiem powinno byc podobnie (50 to inna sprawa nie wiadomo czy zaszly jakies zmiany w produkcji w tym roku)

fragment wstepu

Samsung UE55H6400 to niezwykle mocne uderzenie w konkurencję. Jeśli tylko jego sprawność przełoży się na ekrany o innym rozmiarze to najprawdopodobniej będzie #1 w tym roku w klasie średniej.

Wyluzuj trochę, jeśli ktoś zmienia LG na Sama i jest z tego zadowolony, to piszesz, że musi być jeszcze bardziej zadowolony, jak są problemy z LG to wina producenta, jak problemy z Samem to wina użytkownika.
Nigdzie nie neguję jakości obrazu czy możliwości Sama, ale dla poprawy samopoczucia wolałbym niebieski tabletki od niebieskiego forum :)

A swoją drogą, gdyby opierać się na testach, plebiscytach to na ulicach widać byłoby tylko Fiaty (zobacz ile razy zdobyły tytuł Samochodu Roku) lub Skody (regularny zwycięzca testów, włącznie z porównaniem do BMW i Mercedesa), bez urazy, jeździłem i Fiatem i Skodą, ale gdyby mnie było stać wybrałbym jednak coś z wyższej półki. A jaki nudny byłby świat, gdyby w każdym mieszkaniu stał taki sam, nawet znakomity telewizor.
Gratuluję Twojego wyboru i czerp więcej satysfakcji ze znakomitego obrazu niż z czytania o tym obrazie :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak juz grzes napisalem wczesniej ,moze Ci sie wydawac ze lg jest dobry ale jakbys postawil oba tv w domu i odtworzyl ten sam film w fulld hd to bys wtedy zobaczyl jak sie mylisz.

Ale grzes nie odpisuj nic na to bo bedziemy tak pisac w nieskonczonosc;p heh pamietaj ze tez zyczylem i dalej zycze Ci dobrego ogladania :)
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
a mi sie wydaje prosze ja Ciebie baaa jestem nawet pewny ze lb730/1 sa na matrycach 200hz ,ta duzo wieksza cena napewno nie jest zasluga mci 100 wiekszego...

Dokładnie tak!
Posiadam LA740S i w tym TV fizyczna ilość Hz wynosi 200! A procesor obrazu (bo chyba jest to jego zasługa?) podkręca matrycę do 800Hz. Z kolei model LA690S, jako pierwszy niższej "klasy" w stosunku do LA740S, posiada 100Hz fizycznych. Zatem ten konsultant LG niemal na pewno się pomylił (być może nawet nie miał takiej, nieco bardziej szczegółowej, informacji napisanej w swojej bazie danych albo źle popatrzył).
Z racji, że w nowej serii TV LG LB730V jest odpowiednikiem LA740S, a LB670V odpowiednikiem LA690S, to te fizyczne parametry matryc są niemal na pewno takie same.

I wcześniej któryś forumowicz napisał, że w LB670V jest tylko jednordzeniowy procesor. Nie jest to prawdą! Takiej informacji chyba nigdzie nie można znaleźć, a już na pewno nie, jako prawidłowo podanej, ponieważ co najmniej od modelu LB670V procesor jest dwurdzeniowy o taktowaniu 1Ghz. W modelu LB730V znajduje się identyczny procesor. To akurat wiem od LG.
Na początku roku napotkałem na informację, że w nowych Smart TV LG mają być procesory dwurdzeniowe o taktowaniu 2,2Ghz, ale to była informacja nieoficjalna, chyba z rodzaju gdzieś zasłyszanych, chociaż napisana w artykule, a nie w komentarzu lub jakimkolwiek innym wpisie internauty. Teraz, gdy wiem, że na pewno w modelach LB670V i LB730V taktowanie wynosi tylko 1Ghz (w zeszłorocznej serii LA690S i LA740S 2x0.9Ghz), to myślę, że może procesory 2,2Ghz znajdują się w tych najdroższych modelach (tak samo było w poprzedniej serii).
Niestety w przypadku TV te cyferki wciąż jeszcze mają znaczenie, bo procesory główne ciągle są za słabe w kontekście wprowadzonych funkcji Smart (najpewniej szkoda producentom pieniędzy na lepsze procesory, bo wtedy musieliby podnieść ceny lub zmniejszyć zyski- akurat Samsungi są drogie i mają procesory czterordzeniowe, choć nie wiem o jakim taktowaniu, a to jest jeszcze ważniejsze). Ale podobno WebOS znacznie mniej obciąża procesor, więc mam nadzieję, że Smart, a zwłaszcza internet, będą działać płynnie.

Dla mnie więc rozstrzygające w atrakcyjności modelu LB730V (bo tylko ten biorę pod uwagę), oprócz szybkości/płynności działania Smarta i internetu, będzie równomierność podświetlania matrycy, zdecydowanie bez tych przyciemnień w narożnikach.
W moim TV LA740S wygląda to dobrze, a nawet trochę lepiej (po ciemku obraz jest bez zastrzeżeń- ogląda się bardzo przyjemnie; tak samo w dzień), więc trudno mi zrozumieć dlaczego cała nowsza seria (nie licząc wyjątków, nieudanych egzemplarzy, co się chyba zawsze zdarza), w teorii przynajmniej odrobinę lepsza od swojej poprzedniej, miałaby mieć gorsze podświetlanie. Aczkolwiek, obecne seria Smart TV LG jest nieco tańsza od ubiegłorocznej, a ubiegłoroczna była na starcie nieco tańsza od swojej poprzedniej, więc jest to zastanawiające, bo chyba nie zmniejszają płac w polskich fabrykach LG. Nie mniej jednak, oszczędności w produkcji mogą być różnorakie, niekonieczne ze skutkiem pogorszenia jakości nowszych produktów. Ale, któż to wie. Zresztą widziałem już na żywo LB730V (ale nie z włączonym ekranem) i zdecydowanie wydaje mi się ten TV grubszy od mojego LA740S. Smukłość LA740S jest ewidentna, czego nie mogę z taką pewnością napisać o LB730V.

Aha, i jeszcze na początku roku przeczytałem w jakimś artykule, że w nowej serii Smart TV LG został udoskonalony procesor obrazu w zakresie wyświetlania czerni. Że niby teraz czarny ma być bliski "ideału". Jakkolwiek, ja na czarny kolor w moim LA740S nie narzekam w ogóle, chociaż doskonały nie jest.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Model LB670 ma matrycą 50hz natywną - mój test.
A skoro jesteście pewni że macie tam matrycę 200hz, to tym lepiej dla Was. Tylko uprzedzam - nie piszcie bzdur, żeby ktoś kto dopiero chce kupić się nie nadział. Matryc 200hz u LG w ogóle nie ma w żadnym modelu od dwóch lat.

Tutaj rzucam zbiór wszystkich matryc 200hz
LCD Panel Advanced Search - Panelook.com
 

bhn92

New member
Bez reklam
wreszcie ktos to sie w miare zna, w tamtym roku la 660s i la690 to byly te same flaki w innych obudowach. z procesorami 2x0.9 i taki byl do 740s w 8 serii w gore bylo 2x1.2ghz.
Ale nie wiem o co Ci chodzilo z tym ze 690 jako 1szy posiada 100 hz ,model 620s juz posiadal matryce 100hz z uplynniaczem 200hz to samo 640 a 660 z 690 mialo uplynniacz 400hz od 400 mozna osiagnac niezly teatrzyk jak ktos lubi heh.
Co do czerni to telewizory lg ratuje tylko i wylacznie lokalne przyciemnianie bo kontrast matryc ips to przewaznie max 1200;1 a w nizszych modelach czesto nie ma nawet tysiaca.podczas gdy tv na matrycach va osiagaja nawet najnizsze 2000;1 srednio 2500+a nawet i 5000 najlepsze. Ale z lokalnym przyciemnieniem w lg jak to jest w tym roku a wiec poziome strefy mozna napewno ladnie wygasic pasy aczkolwiek wydaje mi sie ze nie ma opcji tylko na pasy ale ogolna tak wiec z lokalnym przyciemnieniem wiaza sie skoki podswietlenia roznorakie ,zaciemnianie detali w cieniach dajmy na to ale ktos tez moze sobie pomyslec ale czarny jest tam w kacie gdy naprawde tam cos widac heh;p


Karpaj lb670 ma matryce 100hz w kazdym tv gdzie oprocz opcji de judder jest opcja de blur musi byc matryca 100hz nie bedzie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
bhn92,
jeśli odnosisz się do mojego wpisu, to ja miałem na myśli, że model LA690S jest pierwszym w kolejności z niższej półki "cenowej" w stosunku do LA740S. Natomiast, co do fizycznych Hz matryc, to przed moim zakupem LA740S w nielicznych miejscach w internecie (czyli ciężko było znaleźć akurat te informacje), ale również w wielu sklepach RTV AGD dowiadywałem się, że jest ich w tym modelu aż 200. I nie jestem już pewien na 100%, ale ja się chyba też pytałem o to LG, obok innych rzeczy. A skoro tak, to gdyby mi odpowiedzieli, że jest 100Hz, to na 100% bym to zapamiętał. Natomiast np. w RTV Euro AGD powiedzieli mi też o 200 fizycznych Hz w LA740S, o 100 fizycznych Hz w LA690S i o 50 fizycznych Hz w którymś z jeszcze niższej półki (chyba więc w LA650S). Tę rozmowę zapamiętałem bardzo dobrze (znam wiele szczegółów tego momentu :)), ponieważ zdziwiłem się, że są jeszcze produkowane w 2013 roku TV LCD o matrycy 50Hz. Przy czym, ja nie siedzę w tych kwestiach, zwłaszcza na bardziej szczegółowym poziomie, więc mnie to - jako prawie totalnie amatora - mogło zdziwić, bo myślałem, że rozwój TV poszedł nieco szybciej i TV LCD od średniej półki wzwyż nie występują już z 50Hz matrycą. Dlatego też wpis Karpaja jest dla mnie wielkim zaskoczeniem: 50Hz w LB670- bardzo dziwne, chociaż podchodzę do tej informacji z dużym dystansem, pisząc delikatnie:).

I z mojej strony dzięki dla wszystkich tych, którzy podają tu jakiekolwiek nowe (czy nawet stare;)), ale sprawdzone/pewne informacje oraz wyjaśniają działanie różnego rodzaju zastosowanych rozwiązań technologicznych.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jest tak jak napisalem od 620s w tamtym roku bylo 100 hz lb670 tez ma 100. nie pamietam i nie chce mi sie sprawdzac ale model nizszy od 620s byl na 50hz matrycy
 

chasm

New member
Poszedłem pooglądać obok siebie postawione 47LB670 i Sama 48H6700 (mieli H6400, ale 42'' i nie podłączony).
Strasznie kiepsko odebrałem obraz na LG, nie dość, że rogi faktycznie ciemne, to jeszcze jakoś mało jasny w bardzo mocno oświetlonym pomieszczeniu salonu, to jeszcze puszczony był filmik reklamowy w 720p i na wszystkich stojących obok TV scenki ze zwierzakami itp. wyglądały w miarę ok (mała "pikseloza") to w tym LB670 masakra - jakby obraz był jeszcze w niższej rozdzielczości.
Wszedłem w menu obrazu (chwilę miałem pilota, bo potem ktoś porwał to innego modelu) i ... nic nie mogłem ustawić by to zmienić (w sumie nie wiedziałem czego szukać, ale nic się w oczy nie rzuciło).
Sam wyglądał pięknie, nawet na niższym ustawieniu ogólnym obrazu (znów miałem pilota, ale normalnego - żyroskopowy nie chciał się z TV dogadać oprósz włącz/wyłącz i ponoć ciągle mają z tym problem???).
I teraz muszę się przejść w inne miejsce bo po tej "prezentacji" LB można porównać do TV LCD z początku ich produkcji (LA690 w porównaniu do modeli SAM 48F6xxx wyszedł mi kiedyś OK, ale zakup przełożyłem do teraz i .. mam problem).
Poza tym ten Webos jakoś zamula - zwykłe wejście w konfigurację obrazu, zmiana kontrastu czy innych parametrów, które pokazują skalę od 0-100 i się zmienia ustawienie działa z takim lagiem, że strach... Niestety nie mieli naziemnej cyfrowej ani neta więc...
Ogólnie jestem podłamany - trzeba będzie kupić 48H6700 po "innemu" 48H6640 (zależy mi na dekoderze SAT, a biały 48H6410 z SAT jest fatalny - to nie tylko zmiana koloru ramki, ale ogólnie formy i kształtu ramki - ona lekko wystaje, a matryca jest ciut głębiej).

Co do Hz - zdziwiłem, jak sprzedawca (nawet 2) opowiedziało mi ciekawostkę, że niby LB670 mają matrycę 200Hz o czym dowiedzieli się na "szkoleniu" promocji produktu i nich przez przedstawiciela LG... dziwne bo wszędzie są info o 100Hz.

Jeszcze jedno odnośnie powłoki matrycy - w LG można się było przeglądnąć bez większego problemu, w Samie jest faktycznie bardziej matowa. Nie pamiętam jak to wyglądało w LA690...
Jeszcze raz pomacałem matrycę - w LG można wciskać, uginać itp., w Samie siedzi sztywno.
Kiedyś powiedziałem o tej "słabości" serii LA szwagrowi, który kupił sobie 42LA690, wstał z fotela, podszedł do TV, dotknął i wcisnąć 1 róg, był w szoku i sprawdził to na drugim rogu ;) - wkurzył się na ten "bubel" i do północy wyciągaliśmy te rogi przyssawkami ;)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Skoro juz w sklepie na takim samym materiale odebrales kiepso obraz to w domu moze byc tylko gorzej ,bo lgki najlepiej sprawdzaja sie w oswietlonym otoczeniu najlepiej nie bijacym prosto w ekran bo strasznie odbijaja swiatlo a dodatkowo mozna zauwazyc ze kolory robia sie pożółkłe w swietle bijacym prosto w ekran.
 

chasm

New member
Skoro juz w sklepie na takim samym materiale odebrales kiepso obraz to w domu moze byc tylko gorzej ,bo lgki najlepiej sprawdzaja sie w oswietlonym otoczeniu najlepiej nie bijacym prosto w ekran bo strasznie odbijaja swiatlo a dodatkowo mozna zauwazyc ze kolory robia sie pożółkłe w swietle bijacym prosto w ekran.

Może kabel HDMI był inny, może z innego splittera sygnału itp. (nie wszystkie TV grały to samo, ale w pobliżu było ich 4 czy 5). Muszę się przespacerować w inne miejsce... bo nie chce mi się wierzyć, że może być aż tak kiepsko - było sporo klientów i nie chciałem już robić zamieszania ze zmianą źródła.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jesli masz kase na h6700 (zdecydowanie lepsza podstawa jak dla mnie niz h6640 btw to te same flaki w inmych obudowach) a h6700 powinien byc teoretycznie lepszy od h6400 (ale czy o te 500-600 zl to zalezy czy spokojnie jestes w stanie wydac ta kase) to zdecydowanie bym go bral i nawet nie porownywal miedzy lb 670 bo i obraz jak i smart lepszy w h ale zaraz ktos powie inaczej nie majac porownania. W dzien masz w samie h mniej odbic widzisz duzo wiecej na ekranie zas w nocy wysoki kontrast w ciemnosci zapewnia niewiele gorszy obraz jaki jest w dzien,obraz jest plastyczny i milo sie oglada, oczywiscie mowie o ustawieniach kinowym w odniesieniu do kazdego tv bo tylko na takich jak dla mnie mozna ogladac tv(jak widze niebieskie twarze to az mnie skreca) .

edit: doczytalem ze zalezy Ci na tunerze sat to h6400 odpada(ja osobiscie nigdy w to nie celowalem zawsze dekoder a teraz cudo mediabox+ smiga jak marzenie w la660s tez wolalem dekoder chociaz bylo wejscie sat ale wole zeby tv tylko pokazywal sygnal niz go odbieral,po co sie ma meczyc;p hheh)
 
Ostatnia edycja:
Do góry