Mini test konsumencki Dali Zensor 7, 1, Vocal i e-12F sub

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Charakter brzmienia będzie taki sam w 5 i 7. Zensor 7 ma większe przetworniki więc basu będzie więcej. Na 25m2 to zdecydowanie Zensor 7. Zensor 5 to tak do pokoju 15m2.
 

myty

New member
u mnie na 26m2 + otwarty salon z kuchnią i przedpokojem (no z 40m2 będzie) dają radę. Volum max na 10 i więcej jeszcze nie słuchałem, bo zaj.... głośno jest

pozdrawiam myty
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
aktualnie rozgladam sie za denonem x2000 albo x3000 w sumie opcje funkcje podobne do harmanow a moze bedzie grac lepiej kolumny do odsluchu zensor7 sprobuje ogarnac ta melodike i qacustic. zobaczymy co z tego bedzie :)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Aktualnie wybor padl na denon x3000 plus dali zensor 5.0, sub raczej pozniej ;) i tutaj pytanko czy warto doplacac 900zl do x4000? z dodatkowych stref nie bede korzystał, z dodatkowych koncowek pewnie tez nie. jedynie ciekawie brzmi opcja audyssey lfc. roznica w brzmieniu bedzie znaczna jesli chodzi o stereo?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Aktualnie wybor padl na denon x3000 plus dali zensor 5.0, sub raczej pozniej ;) i tutaj pytanko czy warto doplacac 900zl do x4000? z dodatkowych stref nie bede korzystał, z dodatkowych koncowek pewnie tez nie. jedynie ciekawie brzmi opcja audyssey lfc. roznica w brzmieniu bedzie znaczna jesli chodzi o stereo?
Do X4000 są jeszcze gratis słuchawki takie za 999 normalnie.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
preout wiadomo fajna sprawa, ale pod to rozsadny wzmak stereo bedzie kosztowal tyle co amplituner albo wiecej jesli chodzi o denona ;) a to xt32 co dokladnie daje?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla Audyssey MultEQ XT32 warto doplacic. Co do preouta, to zgadza sie.
Ale tu ciekawostka:
denon1.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wychodzi na to ze sa dwie wersje X3000, jedna chyba na rynek USA.
Na zdjeciu widac dwie X3000, ale druga fotka z preoutem jest ok. Taka wersja jest u nas, wiec spokojnie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to znow zrobiem wielkie oczy, sprzet niby ten sam, ale jednak inny :).
Przecież taki PRe OUt o który się rozchodzi to niebagatelna sprawa.
 

THX2

New member
Tydzień temu rozłączałem dolne woofery w zensor 7 i muszę powiedzieć że watolina w środku kolumn na dole jest źle przymocowana a dokładnie nie jest nacięta i kable idące od zwrotnicy do góry podnoszą watolinę a ta blokuje jakby dolną częsć komory wiec sprawdzcie panowie czy u was też tak jest !
 

nugatek

New member
Wracając do tematu, piękny zestaw :)
Też niedawno udało mi się zdobyć zestaw Zensor 7, 1, vocal, z denonem x3100w i muszę przyznać, że spełniają moje oczekiwania. Być może dlatego że nigdy niemiałem tej klasy sprzętu w domu ;)
Jednak doszedłem do wniosku że muszę zestaw dopełnić subem, jeszcze nie wiem jakim (e-12f jest trochę drogi, ale jak nie znajdę alternatywy...)
trochę jakby mało basu jest, jeśli chce się mocniejszego uderzenia (choć po tygodniu grania i tak charakterystyka znacznie się poprawiła).
co do dźwięku przestrzennego- muszę chyba jeszcze raz skalibrować ustawienia, bo przestrzennie nie jest zbyt kolorowo- rzadko pojawiają się efekty słyszalne z tyłu- myślałem, że będzie to bardziej wyraziste. Być może to kwestia źrodła- jak narazie to tylko jakieś przypadkowe filmy z dekodera nc+ albo testowe filmiki 5.1 z youtube (Dźwięk wtedy pyszczam z telewizora do ampli przez TOSLINKA).
Tak czy owak, satysfakcja jest. Wygląd- zensory przepiękne Mam te drewnopodobn- nie pamiętam nazwy ;)Amplituner jak amplituner- bez szłu, a bluray 1713 jest w ogóle jakiś taki mocno plastikowy, ale cóż poradzić. Nie mogę teraz zamieścić zdjęć bo jestem poza domem, ale w przyszłości chętnie się pochwalę zestawem ;)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
a ja w koncu nie kupilem. bylem na odsluchach 2x niby fajnie, ale zastanowilem sie dobrze i doszedlem do wniosku ze kino domowe az tak bardzo mi niepotrzebne, bo tak jak Ty marudzilbym na slaby efekt dzwieku przestrzennego. a do stereo mam poczciwego pianocrafta i w zupelnosci mi wystarczy
 
Do góry