Mini test konsumencki Dali Zensor 7, 1, Vocal i e-12F sub

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
marantz jest bardziej muzykalny, charakterystyka dość podobna, ale nie da się ukryć przewago marantza w stereo ale czy ampli to tylko stereo do tego służy wzmak:). Yamaha bogatsza w kinie dobrze wyposażona, jeśli ma się z czasem pojawić wzmak no i wygląd pasuje to brać i się nie zastanawiać:). Warto sobie zadać pytanie czy z czasem nie pojawi się wzmak, jeśli tak do brać yamahe. Jeżeli ma to być głównie do stereo to marantz, skoro wygląd nie pasuje to może denon, wygląd zbliżony do yamahy i delikatnie lepszy w stereo :)
 

siamer

New member
wzmacniacza raczej nie bedzie, przynajmniej w najblizszym czasie. wlasnie denon nie zabardzo mi sie widzi...
chyba wezme jednak tego marantz, wkurza mnie tez to ze do marantz wszystko jest drozsze, tzn. blue-ray drozszy, cd player drozszy, nawet gramofon drozszy :p
skupiam sie na stereo dlatego ze w kinie podejrzewam ze te 2 amplitunery i tak zagraja podobnie wiec warto wybrac lepszy skoro juz wybieram ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no marantz ma solidne ceny. Pamiętaj że są i tacy co do stereo wybrali yamahe a nie marantza. Tak jak mówiłeś są gusta i guściki:). Ja planuje wzmak dla tego wybrałem yamahe bo w tej kwestii jest bogata no i nie droższa:)
 

siamer

New member
szczerze mowiac to wzmacniacz yamaha np a-s500 z wygladu jest the best (jak dla mnie)! ale szczerze watpie abym zauwazyl na tyle roznice w marantzie amplitunerze i wzmacniaczku bo to bedzie moj pierwszy sprzet a jakims maniakiem odsluchow nie jestem. do tej pory muzyki sluchalem na laptopie (glosniki jbl wbudowane LOL - laptop lenovo y580) wiec rozumiesz...
dla mnie to i tak bedzie ogromna przepasc dzwiekowa ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez słuchałem muzyki z kompa na jakiś logitechach 5.1. I słyszę zdecydowaną różnice w stereo między wzmakiem i ampli, każdy Ci to powie. Ampli to pseudo stereo:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady ,nie wszystkie wzmacniacze stereo są udane ,znam takie modele że stereofonia delikatnie mówiąc jest na bardzo słabym poziomie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
marantz jest bardziej muzykalny, charakterystyka dość podobna, ale nie da się ukryć przewago marantza w stereo ale czy ampli to tylko stereo do tego służy wzmak:). Yamaha bogatsza w kinie dobrze wyposażona, jeśli ma się z czasem pojawić wzmak no i wygląd pasuje to brać i się nie zastanawiać:). Warto sobie zadać pytanie czy z czasem nie pojawi się wzmak, jeśli tak do brać yamahe. Jeżeli ma to być głównie do stereo to marantz, skoro wygląd nie pasuje to może denon, wygląd zbliżony do yamahy i delikatnie lepszy w stereo :)

Czyli uważasz Fox, że Yamaha jest lepsza w kinie niż Marantz? Tu myślę, że są dość porównywalne. Marantz też brzmi żywo i przestrzennie. Na pewno na plus Yamahy jest DSP jak ktoś lubi takie bajery. Ciekaw jestem jakby wypadł Marantz 5007/5008 kontra Yamaha 820/830 w kinie. Może miał ktoś okazję testować?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem Ci tak troch testowaem w kinie to jest niemal to samo, ledwo idzie wyłapać mankamenty w kinie to jest ten sam poziom mówiąc o tych samych klasach:). Yamaha dla mnie w kinie jest lepsza tylko pod względem wyposażenia jet bardziej multimedialna no i DSP bo dźwięk to to samo, bynajmniej dla mnie. Ktoś się może z tym nie zgadzać ale ja wiem jedno marantz jest lepszy w stereo i do bez dwóch zdań, ale jeśli chodzi o kino, wyposażenie i funkcjonalnoścć to yamaha:), ale to tylko moje zdanie:). No i jeszcze kwestia ceny bo marantz serią porównywalny do yamahy jest droższy i wcale nie bogatszy. Ale dla mnei mMarantz to świetna marka i kto wie czy z czasem, gdy nadejdzie czas wymiany nie zagości u mnie:D, ale na pewno poprę to odsłuchami i funkcjonalnością bo jak mówię ampli to tylko do KD mimo że jeszcze nie posiadam wzmaka:)
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
ja patrzac na funkcjonalnosc nie widze za duzych roznica miedzy marantz sr5007 a yamaha rx-a820 (podobne cenowo dlatego porownuje)... akurat jak dla mnie duza ilosc wejsc/wyjsc nie jest potrzebna bo i tak nie mam co pod nie podlaczyc, do tego oba maja ARC HDMI (ale teraz chyba wszystkie ampli to maja), wspieraja FLAC (tak jak reszta innch) no i maja USB oraz oba obsluguje DLNA wiec jak dla mnie sprawa prosta maja tego czego potrzebuje... ;)

a co jeszcze ma yamaha czego nie ma marantz ? pytam z Ciekawosci bo moze cos przeoczylem albo o czyms waznym zapomniales ? co to jest to DSP u yamahy ?

pozdrawiam...
 

pavlo_

New member
Rowniez gratuluje zakupu, trafilem tutaj przypadkiem, ale posiadam bardzo pobobny zestaw jak Ty, tylko jeszcze mam pare Zensor 1 do height channel i amplituner Onkyo NR626. Musze przyznac, ze sluchanie muzyki jest czysta przyjemnoscia. Nie wiem czy slyszales o amplitunerze Anthem MRX 300? Jest to amp skromny funkcjami ale dajacy niesamowita, podobno najlepsza jakosc dzwieku dla filmow i muzyki. I nie jest wcale taki drogi, za 3300 zl mozna kupic nowy. Przymierzam sie wlasnie do jego zakupu, wiec moze bede mogl pozniej cos powiedziec. Pozdrawiam
 

pedrodelsol

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem Dali Zensor 7/1/Vokal wraz z ampli Yamaha RX-V773. Ampli świetnie współgra z tym zestawem i bardzo odpowiada moim preferencjom. Ampli daje odpowiednią moc i porządnego kopa kiedy potrzeba. W KD jest super, natomiast w stereo może nie jest rewelacyjnie jak pod typowym wzmakiem audio, ale nadal jest bardzo dobrze. Same kolumny też rewelacja - przed zakupem porównywałem z MA BX6 i BX5, Klipsch RF-52 i 62, Cabasse MT31 i to właśnie Dali urzekły mnie swoją barwą brzmienia. Bass jest ciepły z dobrym kopem, średnica i góra bardzo wyraźna i również lekko ocieplona.
Szczególne podziękowania z mojej strony dla użytkownika blackninja, z którym finalizowałem transakcję. Kontakt, szybkość realizacji i przede wszystkim cena za zestaw była rewelacyjna (na pewno nigdzie taniej nie kupicie ponieważ jest sporo taniej niż najtańsze oferty w necie). Jeszcze raz wielkie dzięki blackninja ;-)
 

THX2

New member
Zamówiłem dzisiaj Dali Zensor7 i Zensor1 ale okazało się że nie maja na stocku jedynek więc przyjdą trochę pózniej,teraz szukam vokala.Zobaczymy jak się sprawują względem conceptów i rothów które mam jeszcze w domu.
 
Ostatnia edycja:

THX2

New member
Chyba podmienię podstawki bo ta wygląda o niebo lepiej i lepiej chroni rogi kolumny :smile: Jak myślicie:eek:k:



 
Ostatnia edycja:

THX2

New member
Dzisiaj nie miałem zbytnio czasu żeby ich posłuchac,wiadomo kolumny muszą się jeszcze wygrzac ale podłaczyłem je na przemian z rothami i jak to stwierdził mój brat Rothy grały jak za kotary w porównaniu Zensorami a podłaczone to było z Denonem AVC-11SR który według mojej opinii gra naturalnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi się bardziej podobają te z Zensorów. NIe przesadzajmy z ochroną rogów ;)
Może ewentualnie zastosuj obie - będziesz miał zamiast plyty granitowej, lepsza izolacja drgań.
 

THX2

New member
Ze względu że zensor1 dotrą około 20 stycznia cały czas chodzi mi po głowie aby dopłacic te 500zł i zamienic na zensor3 z 17cm wooferem jako surrondy ,ale czy to nie za wielka skrzynia jak na głośnik do powieszenia na ścianie z jednej strony kuszą pochlebne opinie na zagranicznych forach, ale czy warte jest dopłaty 500 zł gdzie i tak głośniki będą grały tylko przy reprodukcji scieżki dzwiękowej w filmach i odciętym pasmem niskotonowym ?
 
Do góry