Mini test konsumencki Dali Zensor 7, 1, Vocal i e-12F sub

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co to takie Zensory 3 na tyl? Nigdy nie oszczedzaj na surroundach, tylne sa tak samo istotne jak kazde inne w systemie 5.1. Zdziwilbys sie jak duzo potrafia wniesc dobre tyly do sciezki dzwiekowej.
Doplacaj i sie nie zastanawiaj.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzisiaj nie miałem zbytnio czasu żeby ich posłuchac,wiadomo kolumny muszą się jeszcze wygrzac ale podłaczyłem je na przemian z rothami i jak to stwierdził mój brat Rothy grały jak za kotary w porównaniu Zensorami a podłaczone to było z Denonem AVC-11SR który według mojej opinii gra naturalnie.
:) taka prawda
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
a co myslicie o zensor7 do muzyki rap? moze zensor 5 ze swoim basem wystarczy? wolalbym w sumie mniejsze kolumienki (pokoj ok 30m2) mam pianocrafta e410 i do tego rodzaju muzyki dzwiek troche za "plaski" - nie wiem jak to fachowo okreslic ;) za malo dolu napewno. zensory polaczylbym z hk 161 albo 171 + jakis hkts od harmana na efekty.
 
Ostatnia edycja:

pedrodelsol

New member
Zensory do rapu jak najbardziej ponieważ ocieplaja trochę dźwięk i basu mają pod dostatkiem. Generalnie uważam że sprawdza się w każdej muzyce oprócz metalu i ostrego rocka. Tu wypadają najsłabiej co nie oznacza że jest jakos bardzo źle.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
a co myslicie o zensor7 do muzyki rap? moze zensor 5 ze swoim basem wystarczy? wolalbym w sumie mniejsze kolumienki (pokoj ok 30m2) mam pianocrafta e410 i do tego rodzaju muzyki dzwiek troche za "plaski" - nie wiem jak to fachowo okreslic ;) za malo dolu napewno. zensory polaczylbym z hk 161 albo 171 + jakis hkts od harmana na efekty.

Zensor 5 zdecydowanie za małe na taki metraż. Zensor 7 to takie minimum. Masz możliwość odsłuchu?
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Zensor 5 zdecydowanie za małe na taki metraż. Zensor 7 to takie minimum. Masz możliwość odsłuchu?

teoretyczna mozliwosc jest zawsze. najpierw popatrze w sklepach dla idiotow, a pozniej sie pomysli. jest jeden sklep w miescie - audiofil, ale na forum niepochlebne opinie na jego temat slyszalem +200zl za odsluch chyba jakas paranoja :D kiedys wolali 50zl a teraz 200? a ceny z kosmosu wiec i tak u nich nie kupie tylko u znajomego forumowicza :)

wiec bedziemy celowac w zensor 7 a do tego to juz chyba tylko avr171 ;)

wyslużony Pianocrafcik pojdzie do sypialni :)
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Piano Craft, Zenor 5 to zdecydowanie za mało na 30m. do takiej muzy powinne być OK.

ja tez nie musze miec nie wiadomo czego. poziom glosnosci z pianocrafta jest wystarczajacy i tak juz raz jakis sasiad pukal a wrecz walil w drzwi jak kolezka kolo 12:00 puszczal sobie muzyke w stylu "umcyk" to takimi zesnorami 7 pania sasiadke zmasakrujemy :p szczegolnie ze taka co jej wszystko przeszkadza. niestety zeby pielegnowac swoja pasje to trzeba dom wybudowac, ale na to mam jeszcze czas ;) jedyne co mnie moze przekonac to po prostu wieksze glosniki w zensorr 7 i lepsze brzmienie. najlepiej jak sie wybiore na odsluch ale to jak wroce z wojazy.
 

pedrodelsol

New member
Dobry wzmak, świetnie grające Zensory, zmasakrowanie dźwiękiem sąsiadów ... bezcenne. Resztę zapłacisz u blackninja ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
jestem po wstepnym odsluchu zensor 7 i powiem szczerze ze jest dobrze, ale do konca zadowolony nie jestem. do muzyki ktorej slucham (rap) jednak jest troche za malo dolu. czy posilkowac sie subwoferem czy mozna macie jakies inne propozycje kolumn do ogarniecia? budzet podobny jak zensor 7 czyli ok 3000zl za pare. amp avr 171 albo 161.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchaj też Melodikę BL40. Są tańsze, maja trochę więcej basu. Pozostała część mógłbyś przeznaczy na lepszy amplituner np. avr370. Do listy dopisałbym jeszcze JBL Studio 280. Ciekawie też grają Paradigm Monitor 9 v.7. Bas twardszy, potężny. Tylko mają ostrzejsze wysokie tony niż w Zensor 7 cz BL40.
 

garibaldi

Member
Właśnie zastanawiam się nad drugą parą kolumn i znalazłem na avforums takie stwierdzenie:
If this is a smaller room, then the Zensor 5 with twin 5" bass drivers are probably the better choice.

However, in a fair sized room, the Zensor 7 with twin 7" bass drivers is workable.

Czyli wychodzi na to że lepszy bas ma wersja 5 niż 7. A ile to dla nich to małę pomieszczenie ? 5x5m to jeszcze można zaliczyć do małego ?
 
Do góry