Mini test konsumencki Dali Zensor 7, 1, Vocal i e-12F sub

zibibb

New member
Właśnie jestem świeżo po odsłuchu Dali Zensor 7 i powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem tych kolumn, takie szczegółowości w instrumentach jeszcze nie słyszałem. Zgadzam się, że Klipsch RF-62 grają agresywniej, mocniejszy dół, porównywałem z Dali na odsłuchu. W teście jeszcze były Tagi Platinum F-100, jednak dla mnie wygrywa Dali !(z Klipsch głównie wyglądem, ceną i białym kolorem) ..... szukam dobrej oferty na Dali (chodź chętnie porównał bym je jeszcze na odsłuchu z Taga Coral i Boston Acustic A360)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tak 5 groszy - TAGA Platinum F-100 to w ogóle nie liga cenowa Dali Zensor 7 :) choć sama kwestia że je porównywałeś z Dali Zensor 7 i stawiały im czoła już dobrze o nich świadczy :D
 

zibibb

New member
Jeszcze jedno, chciałbym dobrać jakiegoś tańszego sub-a do tego zestawu. Dali jest prześliczny, niestety cena powala :-(. Co powiecie gdyby zestawić Dali z Quadral QUBE8 - (w Saturnie za 1699zł) tysiak w kieszeni i też biały. Ciekawe czy będzie wystarczająco szybki by wspomóc w muzyce ?
 

Martinez28

New member
Podpinam się pod temat. Mam na oku właśnie Zensory i podobną sytuację jak kolega na tylnej ścianie...
Zależy mi na tym aby powiesić w miejsach co Zensory 1, głosniki które będą cieńsze, np. Cantony GLE 416. Myślicie że zdałoby to egzamin?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To typowe scienne, nadadzą się, ale zalezy gdzie bedziesz siedziec.
E12 to obecnie chyba najlepszy sub w swojej cenie, czesto nawet lepszy od drozszych.
 

Martinez28

New member
Krzysztofradio,
Będziemy siedzieć na kanapie (kanapa dosunięta do ściany), w planie było zawieszenie głośników naściennych na ścianie za kanapą, niedaleko uszu. Tak na wysokości 170cm i z 50cm w bok od uszu. ma to sens?
Czy takie naścienne się sprawdzą, bo w zasadzie to powinny być powieszone na ścianach bocznych w moim przypadku, ale niestety nie mam jak tego zrobić :/
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie, w takim razie to się nie sprawdzi. Jeszcze gdyby kanapa byla odsunieta o min. metr, ale tak to głośniki beda grac na pokój, a Wy bedziecie z tylu, poza akcją. 170cm to troche a duzo. Musisz poszukac odpowiednich uchytów, ktore pozwolą Ci tylne glosniki nakierowac w bok, w stronę Waszych uszu. Obecnie dostepne dwa na rynku: vogels vlb 200 i B-TECH BT77. Oba pozwalają na dos maly stopien obnizenia, wiec też miej to na uwadze, ze Waszym przypadku (50 cm obok uszu) to bedzie praktycznie w poziomie, na wysokosci Waszych uszu. Troche zbyt blisko.
 

Martinez28

New member
Czyli reasumując, Cantony 416 niezależnie od wysokości i odległości od uszu (pełna dowolność), będąc umiejscowione na ścianie za sofa (sofa przy ścianie) nie dadzą pożądanych efektów. Czy tak?
A jak już o uchwytach to czy Vogels VLB 500 udźwigną Zensory 1? Według danych powinno być ok, ale wole dopytać :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak. Wszelkie glosniki, które rownolegle ustawisz do sciany, będą promieniować na srodek, w głąb pokoju i tworzyć scenę gdzies w jego srodku. Teoretycznie dobrze, pod warunkiem, ze to Wy będziecie siedzieć w tym srodku, czyli w cetrum akcji.

Dzwigną jak najbardziej ;) Do tego zostały stworzone. Inne plastikowe przykręcanki to tylko zabawki do małych pierdziawek ;)
Może być konieczne ustawienie kolumn bokiem na uchwytach, a nie frontem, skoro siedzicie przy scianie. ALe dla mnie siedziec pol metra od glosnika to trochę dziwnie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, też mi się tak wydaje. W tym co napisałem był żart.

Natomiast nie wiem jak to jest w takim przypadku od strony prawnej. Czy na publikacje tego typu zdjęć na stronie trzeba mieć zgodę autora?
A może jest nieco inaczej; jeśli autor nie zastrzega sobie autorstwa to można fotę wykorzystywać do woli?

Wszyscy umieszczamy tu zdjęcia np. swoich zestawów" i wydaje mi się, że musimy być świadomi, śe przegląda je tysiące par oczu i wystarczy kliknąć by zapisac daną fotkę. Niczego nie zastrzegamy, nic nie podpisujemy. Wiadomo, jak jest; raz umieszona w necie fotka zostaje tam na wieczność, choć czasem tego załujemy.

Są natomiast strony, gdzie przed wklejeniem zdjęcia niemal wypełniasz formularz, że Ty jesteś jego autorem i że masz do niego pełne prawa autorskie i umieszczanie, kopiowanie itd. takiej fotki (czyli Twojej pracy) jest karalne.

Czasem tez zwracają się do mnie osoby prosząc o zgodę na publikację np. moich tekstow na innej stronie, itp. Nigdy nie odmówiłem, ale jakoś jeśli ktoś poprosi to taka oficjalna droga wydaje mi się poprawna.
Wiele pisałem i publikowałem w różnego rodzaju pismach naukowych i tam, kiedy wykorzystywałes nie swoj obrazek, musiałeś mieć zgodę autora i podac skąd pochodzi dane zdjęcie. Czasem kosztowało to wiele zachodu, wiec szybciej i często lepiej wychodzilo zrobić samemu.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
witam.

chcialem tylko wyrazic swoja opinie na temat tych glosnikow.
bylem kilka dni temu na odsluchu (wszystko sluchane na Marantzie) i przesluchalem monitor audio bx6, dali zensor 7 oraz q acoustic 2050i.
Pierwsze miejsce zdecydowanie zajely kolumny dali zensor 7
Drugie miejsce q acoustic 2050i
Trzecie miejsce monitor audio bx6 (i to tak zdecydowanie w tyle), wydawaly mi sie jakies takie bez wigoru (ale to tylko moja opinia!)...

co do Dali to bylem zachwycony jak one graja :) na tyle mi sie spodobaly ze zamierzam je w nast miesiacu zamowic! super glosniczki i nie ukrywam, ze wygladaja bardzo elegacnko co napewno jest dodatkowym plusem... ;)

pozdrawiam i Wesolych Swiat! hohoho!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA to inna kultura grania. Dali są ostrzejsze i na pierwszy ogień często wypada lepiej :). Dla mnie Dali to świetne kolumny ale dla mnie za krzykliwe:) każdy ma coś dla siebie:D
 

siamer

New member
tak jak to bylo w "dzien swira" moja racja jest mojsza niz Twojsza :D hehehe

a tak na serio to sa gusta i gusciki i kazdy ma inny sluch, i czego innego wymaga, teraz tylko mysle marantz sr6007 czy yamaha rx-a820. marantz podobno lepszy w stereo ale yamaha ladniejsza :fool: i co mam teraz poczac ? ciezki dylemat ;) jak podobalo mi sie jak odsluchiwalem na marantzie to na yamaha tez powinno byc ok ? czy to inna szkola grania ?

pozdrawiam...
 
Do góry