MGM HD dyskusja o...

mati29

New member
nie oglądam często tv, nie mam czasu
ale od momentu powstania tego kanału ( MGM )
oglądam go najczęsciej. Widzialem Zelig-a, Prawdziwe wyznania z De Niro i komedie Kto tu zwariowal.
UWazam ze program jest swietny. I to w HD.
 

LordKszyh

New member
mati29 napisał:
nie oglądam często tv, nie mam czasu
ale od momentu powstania tego kanału ( MGM )
oglądam go najczęsciej. Widzialem Zelig-a, Prawdziwe wyznania z De Niro i komedie Kto tu zwariowal.
UWazam ze program jest swietny. I to w HD.

A ile razy jesteś w stanie obejrzeć ten sam film w ciągu czterech dni? MGM pozwala bić rekordy w tym zakresie :neutral:
 

mati29

New member
nie oglądam telewizji na okrągło
i na powtorke trafilem raz ( to restauracja Alicji )
wiec moze przesadzasz. Na innych kanałach powtórki też mam w podobnej postaci.

Tak to juz jest z telewizją

tak przy okazji musisz miec sporo wolnego czasu, ze ciągle natrafiasz na te powtórki :)
 

Robert71

New member
mati29 napisał:
nie oglądam telewizji na okrągło
i na powtorke trafilem raz ( to restauracja Alicji )
wiec moze przesadzasz. Na innych kanałach powtórki też mam w podobnej postaci.

Tak to juz jest z telewizją

tak przy okazji musisz miec sporo wolnego czasu, ze ciągle natrafiasz na te powtórki :)

W zasadzie mi też nie wpadła żadna powtórka z wyjątkiem jednej, film który oglądałem do mniej-więcej do połowy(musiałem wyjść z domu), a na drugi dzień spokojnie sobie go dokończyłem. Czasem powtórki się przydają :)

Robert
 

kamcyk26

New member
LordKszyh napisał:
A ile razy jesteś w stanie obejrzeć ten sam film w ciągu czterech dni? MGM pozwala bić rekordy w tym zakresie :neutral:

Normalne dla kazdego kanalu tematycznego jest to ze sa powtorki. Ba! Kanaly premium typu CANAL+ lub HBO maja w ciagu miesiaca srednio mniej niz 1 premiere dziennie (w niektorych dniach tygodnia sa seriale, czasem mecze, czasem puszcza jakies starocie typu Prawdziwe klamstwa)

Bo i skad wziasc tyle nowych filmow? W kinie co tydzien premiere maja 2-3 filmy. Z drugiej strony gdyby kazdy kanal skladal sie tylko z nowych emisji to kto by to zdazyl obejrzec?

Nie rozumiem tez czepiania sie daty produkcji filmow. Z filmami nie jest tak jak z telewizorami ze im starszy tym gorszy. Czy jakas super nowosc ma teraz byc lepsza niz ten sam film za 5 lat? Moze czesc filmow z efektami specjalnymi tak, ale jesli ktos oglada film tylko dla efektow to ... zostawiam bez komentarza.
 
Ostatnia edycja:

LordKszyh

New member
mati29 napisał:
tak przy okazji musisz miec sporo wolnego czasu, ze ciągle natrafiasz na te powtórki :)
Uwierz mi, że nie potrzeba dużo czasu żeby przewertować kilkudniową ramówkę na EPG. Ja też nie mam czasu oglądać na okrągło i bardzo się z tego powodu cieszę, bo gdybym oglądał codziennie to samo w kółko to bym chyba ześwirował. Rozumiem że taka jest natura kanału tematycznego ale nie wiem czy jest sens za to płacić 16 zł. Faktem jest że filmy z lat 80-tych i 90-tych w MGM często biją na głowę badziewia z HBO, tym bardziej że jakość obrazu HBO jest porównywalna z AXN - czyli totalna klapa. Nie zmienia to jednak faktu że karmieni jesteśmy samymi powtórkami w jednym czy drugim przypadku... Miałem nadzieję że MGM na samym początku chociaż zaskoczy nas większą różnorodnością swojej ramówki. Tak... no wiecie... na zachętę :) Jednak od razu program sprowadził wszystkich naiwnych ( w tym mnie ) do parteru serwując nam w ciągu czterech dni 6 razy Paragraf 99... :shock: Co do jakości obrazu to też można na ten temat dyskutować... Prawdziwe HD to jak na razie liga mistrzów i NHL w nSport i reklamówki w DiscoveryHD. Filmy na MGM można porównać do filmu z dvd z progressive scan.
 

wb-ferma

New member
Cały pakiet filmowy to jedno wielkie ******. Jest to moje zdanie. przez ponad miesiąc nie znalazłem nic ciekawego do obejrzenia a mgm to porażka pod kazdym względem. jak zobaczyłem oferte vod to ręce m opadły, stare badziewie które w większosci leciało w tv. Tanie mięso psy jedzą i taka jest enka. a te 16 zł za pakiet to i tak za dużo. Gniot gniota gniotem pogania.
 

lesli

New member
MGM jest OK

********************. Prawdopodobnie jesteś wychowany na Matrixach i nic innego nie znasz. MGM to i dobra klasyka i dobra jakość oraz świetni aktorzy. Bez porównania z HBO do którego zaglądam coraz rzadziej , nie mówię ,że to badziewie jak nie którzy , nie pasuje przełacz kanał albo siadaj i spuść wodę.
Jeżeli to negujesz to napisz ,że pod każdym względem brakuje ci wszystkiego , i dobrego smaku i wychowania.
Zbytnio wszystko uogólniasz i w tym jest problem.
Co wobec tego jest dla ciebie wzorcem. Podaj przykłady a nie ładuj do jednego worka.






wb-ferma napisał:
Cały pakiet filmowy to jedno wielkie ŚCIERWO. Jest to moje zdanie. przez ponad miesiąc nie znalazłem nic ciekawego do obejrzenia a mgm to porażka pod kazdym względem. jak zobaczyłem oferte vod to ręce m opadły, stare badziewie które w większosci leciało w tv. Tanie mięso psy jedzą i taka jest enka. a te 16 zł za pakiet to i tak za dużo. Gniot gniota gniotem pogania.
 

gabat

New member
Ja też jestem zadowolony, ale to chyba nie wystarczające określenie, raczej powiniem napisać - zachwycony MGM. Nie wiem kto układa ramówkę, ale jest to osoba obdarzona dobrym smakiem. Prawdziwa uczta kinomana! Oby tak dalej.
Mam nadzieję, że oferta będzie poszerzana.
Mimo, że w wypożyczalniach szukałem takiego kina większości tytułów nigdy nie oglądałem.
Przydałaby się też szczypta kina francuskiego.

Niezadowolonych odsyłam do HBO i Canal+, tam znajdą coś dla siebie.
 

jerry32

New member
bardzo podoba mi się MGM,wreszcie porządny kanał filmowy ,aż miło obejrzeć dobry film w całkiem dobrej jakości - duży plus dla n-ki
 

Gucio50

New member
Bez reklam
jerry32 napisał:
bardzo podoba mi się MGM,wreszcie porządny kanał filmowy ,aż miło obejrzeć dobry film w całkiem dobrej jakości - duży plus dla n-ki

Wczoraj był film Visitors. Rozumiem, ze z taśmy filmowej nie da sie usunać białych dropów, a przynajmniej jest to trudne

Ale jakość nawet nie była DVD nie mówiac juz o HD:(
 

gabat

New member
Gucio50
Wyraziliśmy opinię na temat oferty. Białe "dorpy" nam nie przeszkadzają, bo widocznie przedkładamy treść nad formę. Oczywiście masz rację mówiąc, że można, ale ja mam wyrozumiałośc dla ITI i jej wpadki mnie tak bardzo nie irytują.
Cenię natomiast odwagę, za tak ofensywne wejście i rozruszanie rynku. Może przesadzili z "propagandą sukcesu", ale cóż chyba tak zmienił się świat. Ja przynajmiej staram się to akceptować.
Poza tym pamiętajmy o cenach! Wszyscy wiedzą, że istnieje proporcjonalna zależność ceny i jakości.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kurcze powiem szczerze ze im wiecej czytam tym bardziej jestem zagubiony i mam wrazenie ze wiem mniej. Co sie zniechęce to nagle widze ze sie pojawia post wypowiadający sie pozytywnie i odwrotnie.
 

gabat

New member
Przypuszczam, że nie masz n. Ja też czytając tak spolaryzowane opinie nie wiedziałem na czym stoję. Poczekałem aż temperatura postów spadnie i kupiłem. Teraz mam swoje zdanie na temat n i ty też tak zrób. Przy tak skrajnych odczuciach też nie będziesz mógł wyrobić sobie własnej opinii. Zresztą mówimy o tak subiektywnych rzeczach jak:
  • jakość obrazu (MGM) - ja nie oczekiwałem cudu, dla mnie jakość DVD jest wystarczająca, ktoś inny zarzuci, że nie widzi pojedyńczych włosów i dla niego jakość jest do bani,
  • oferta - ja wolę "Wściekłego byka", ktoś powie szmira! "Rocky" to jest film.
Ja mam rację i ten ktoś też.
PS Jak masz ochotę to poczytaj polemikę 1, 2, 3.
 
Ostatnia edycja:

Skwarek

New member
Judash napisał:
Fakt jest taki, iz material z lat 60-ych na HD nie bedzie tak dobry jak krecony wspolczesnie w HD.

Wybacz ale się nie zgodzę.
Albo coś jest HD, albo tym nie jest.

Śmiem nawet twierdzić że w latach 60-ych nikt nawet nie znał pojęcia HD - więc te filmy które oglądamy - "stare" - to zgrania z celulojdu na taśmę magnetyczną, te stare filmy z racji pewnej niewydolności technologicznej i "zęba czasu" są poprostu kiepskie w porównaniu do tego czego mogli byśmy oczekiwać przy obecnej technologii.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
gabat napisał:
Przypuszczam, że nie masz n. Ja też czytając tak spolaryzowane opinie nie wiedziałem na czym stoję. Poczekałem aż temperatura postów spadnie i kupiłem. Teraz mam swoje zdanie na temat n i ty też tak zrób. Przy tak skrajnych odczuciach też nie będziesz mógł wyrobić sobie własnej opinii. Zresztą mówimy o tak subiektywnych rzeczach jak:
  • jakość obrazu (MGM) - ja nie oczekiwałem cudu, dla mnie jakość DVD jest wystarczająca, ktoś inny zarzuci, że nie widzi pojedyńczych włosów i dla niego jakość jest do bani,
  • oferta - ja wolę "Wściekłego byka", ktoś powie szmira! "Rocky" to jest film.
Ja mam rację i ten ktoś też.
PS Jak masz ochotę to poczytaj polemikę 1, 2, 3.
Zgadza sie nie mam N-ki i tak naprawde to wolałbym chyba pozostac przy UPC. No ale w związku z tym, ze w styczniu mam zamiar kupić LCD to obawiam sie ze jestem zmuszony przejsc na jakąs platformę i prawdopodobnie bedzie to N.Zastanawia mnie tylko jak beznadziejny obraz musi byc na AXN skoro ostatnio na moim tv crt widziałem obraz cały w kwadracikach.
 

gabat

New member
Masz rację co do AXN. O oczko lepiej Cinemax. Wojnie i pokój trzeba wybaczyć wszystko, aczkolwiek niektóre filmy są naprawdę ciekawe i wówczas jakość spada na plan dalszy.
Dla mnie MGM bije wszytsko co jest dostępne w C+ i PC - mam na myśli tematykę i jakość. Gdzie indziej znajdziesz takie nazwiska reżyserów i aktorów?
Jeżeli stąpsz twardo po ziemi, nie rajcuje cię facet w czarnym płaszczu i ciemnych okularach, fruwający 7 metrów na ziemią, walczący ze złem to MGM jest dla Ciebie.
 

Smartek

New member
@Tomasz - mam jednoczesnie UPC i N.
Na UPC o wiele gorszy obraz, a i tak dobrze wyglada na PV60.

Co do AXN - porazka. Pikseloza, brak ostrosci.., a szkoda bo czesto tam fajne seriale leca (Jericho np.).
 
Do góry