MGM HD dyskusja o...

Gucio50

New member
Bez reklam
MGM HD - czyżbym był pieniaczem

:( Nie widzę jakości HD na kanale MGM w ence

1. Obiecywano kanał filmowy jakość HDTV :)

2. Ja widzę filmy o jakości DVD :p

3. Na tym forum nikt nie popiera mojego pogladu, a część dyskutantów radzi mi kupić porządny telewizor lub okulary

4. Mój brat patrząc na mój Tv uważa, że nie mam racji, że jest HD

5. Niektórzy dyskutanci uważają że moze tak byś "ze starych filmów"

6 uważam zez filmu 35 mmm lub 70 mmm jak się zrobi jakość DVD to sie ma DVD a jak HD


CZUJĘ się jak człowiek, który widzi marynarkę zieloną a wszyscy mu mówia że ma czerwoną :?: :?: :?:


Jaka jest prawda, ja widzę na Discovery HD czy nSport pojedyncze włosy na głowie lub pojedyncze listki drzewa. Na MGM to malunki jak z kreskówki.

NA TYM SAMYM telewizorze, a mam dwa jeden 42"Panasonic HD Ready a drugi 40" LCD FullHD

Sorry za zamieszanie ale chciałbym to wyjaśnić
 

bacradi

New member
ja też widze zieloną...

Gucio, jestem w pełni z Tobą!! Dvd to sobie mogę wypożyczyć i to dokładnie takie jakie chce i kiedy, chce klasyka to biorę klasyka, chce Matrixa to biorę Matrixa...

Nie chodzi o daty produkcji filmów, tylko zapowiedzi n-ki. Miał być kanał filmowy w HD i były różne spekulacje na temat jaki kanał wybiorą, wybrali mgm gdzie jakości HD też jakoś nie widzę (może oprócz planszy zatytuoawnej MGMHD).
Dla mnie kanał filmowy HD to kanał emitujący prawdziwą wysoką rozdzielczość, a nie jakieś upscalingi czy coś podobnego.
Miałem okazję oglądać filmy HD na PS3 (Scigany i hitch) i według mnie to można nazwać wysoką rozdzielczością mimo tego, ze filmy nie są nowe, ale wydaje mi się, ze mgm za dużo wspolego z tym nie ma..
 

sewan

New member
Niestety, wbrew temu co dość powszechnie pisze się na forum, jakość MGM na pewno nie jest HD.
I nie chodzi tu o porównanie do Discovery, bo filmy dokumentalne mają swoją specyfikę, ale o porównanie do filmów fabularnych, które można rzeczywiście zobaczyć w HD.
Obawiam się, że MGM postanowiło zaoszczędzić i zamiast skanować oryginalne taśmy filmowe do HD (co jest skomplikowane i kosztowne), skorzystało z już istniejących skanów na potrzeby DVD i upscaluje je do HD.
Dla mnie to tak wygląda. Ciekawe, czy w VOD jest podobnie…?:confused:
Mam tylko nadzieję, że jednak pojawią się filmy na MGM w prawdziwym HD.
To, że kanał jest nadawany z 720p/1080i, nie oznacza automatycznie, że kontent będzie jakości HD.
I widać to zresztą dokładnie na przykładzie Nsport.
Mimo to chwała n-ce za jedno, jeśli chodzi o MGM - doskonała jakość przekazu.
 

Robert71

New member
Panowie,

Nie powiem żebym był cierpliwą osobą :) , ale przeginacie - dajcie im przynajmniej tydzień czasu. Może się coś wyklaruje.

Kanał działa 1,5 dnia (słownie: półtora dnia !!!) - właściwie pewnie są to testy, jeszcze dobrze nie ruszył, a Wy wieszacie już psy.

Robert
 

dvd-r

New member
Moim zdaniem jest to HD i tyle. A że filmy starsze to też wam się wydaje, że to nie HD. Taśma filmowana też sprzed 20 czy 30 lat jest inna niż ta sprzed 5.

Mam porównanie np. w filmie Termintator 2 i Terminator 3. Obydwa w MPEG2. Oczywiście T2 nie jest tak 'ostry' jak T3.

Podobnie mamy na MGM. Poczekajcie na coś nowszego. Poza tym taśmy filmowe też są różnej jakości, czułości itd. Jak ktoś robi produkcje za kiladziesiąt mln $ to używa czegoś innego niż tez za kilkanaście tys.

Pzdr

Fajnie, że MGM ruszył
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Robert71 napisał:
Panowie,

Nie powiem żebym był cierpliwą osobą :) , ale przeginacie - dajcie im przynajmniej tydzień czasu. Może się coś wyklaruje.

Kanał działa 1,5 dnia (słownie: półtora dnia !!!) - właściwie pewnie są to testy, jeszcze dobrze nie ruszył, a Wy wieszacie już psy.

Robert

Robert, ja bym im dał i 3 miesiace, niech powiedzą jest tak a tak a będzie tak a tak.

Niestety MGM nadaje to co nadaje i nka NIE MA na to wpływu.
Pewnie i tak bym kupił dekoder, dla samego DISCOVERY HD:blagam:

dvd-r napisał:
Moim zdaniem jest to HD i tyle. A że filmy starsze to też wam się wydaje, że to nie HD. Taśma filmowana też sprzed 20 czy 30 lat jest inna niż ta sprzed 5.

To nieprawda, taśma z Przemineło z wiatrem jest z 39 roku a jakośc ma extra, widziałem w kinie

MGM nadaje co nadaje, dla jednych jak widać jest to DVD a dla większości :p HDTV

Admin: Proszę używać funkcji edytuj!
 

gabat

New member
Odchodząc od dywagacji HD czy SD, co powiecie o repertuarze i zapowiedziach. Dla mnie BOMBA. Wreszcie jakiś kanał pokazujący kawałek dobrego kina.
 

BLS

New member
Dla mnie to co leci na MGM to nic więcej tylko upscaling. To prawda że obraz jest niezły ale napewno nie HD i koniec. Sama nazwa jakości nie czyni.
Taki sam obraz to mam oglądając normalne film DVD na swoim Pioneer 696 (HDMI 720p, upscaling). Dla mnie jakość jest naprawde niezła ale mimo wszystko nie to samo co hd. To tyle co do jakości obrazu, a co do treści kanału to szkoda zaczynać dyskusje bo każdy lubi co chce.

A tak apropo dyskisji na temat kanału filmowego w n, to jak można było sie spodziewać hitów filmowych za 16 zł ? Było jasne i logiczne od początku że na cuda i super kanał nie ma co liczyć.
 

arsenal

Moderator
VIP
Bez jaj panowie. Jeśli "niedowidzący" uważają, że filmy na MGM to nie HD to proszę bardzo-przycisk RES na nBoxie i ustawiamy na 576p lub SD2 i wtedy macie jakość DVD. No i porównanie z 1080i.:p
 

KRYSTIAN_J

New member
gabat napisał:
... co powiecie o repertuarze i zapowiedziach. Dla mnie BOMBA. Wreszcie jakiś kanał pokazujący kawałek dobrego kina.

Dla mnie super, ale wiesz że są gusta i guściki... zresztą żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo lubieć to co chce!

Kawałek ambitniejszego kina i to made in USA, ostartnio odniosłem wrażenie że pozostało już tylko kino francuzkie :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ciężko wyłapać, a n- nawet jakby rzeczywiście robiło upscaling to nie przyznało by się. Miejmy nadzieję, że nowsze produkcje to wyjaśnią. Przypomina mi się afera z pewną platformą HD w USA, gdzie ograniczono się do upscalingu.

Pozdrawiam
 

minio

New member
Tak po mojemu to:

Witam

- Jakościowo mam do kanału MGM jednak małe zastrzeżenia. Raz wydaje mi się ze jest naprawę prawdziwe HD a innym razem takie niezłe DVD. Trzeba jednak przyznać ze jakość jest lepsza niż na kanałach SD. Nka ma techniczne możliwości, czekam więc aż mnie zaskoczą.
- MGM nie pokazało w zasadzie nic co mogło by Nas powalić na kolana i to jest wielki błąd. Zamiast dać cos naprawdę powalającego, przynajmniej w najlepszym paśmie wieczornym puszczają, no lekko mówiąc starocie pośredniej jakości. MGM jako wytwórnia ma ogromne archiwa, kilka nowych produkcji, żelazne pozycje w stylu Bondów i seriale. Ja bym się np. bardzo ucieszył ze Stargate-ów w HD.
- Mam Nke, ale gorąco kibicuje Cyferce. Zobaczcie jakiego kopa dostała Cyfra jak uruchomili N, to się nazywa konkurencja i działa zawsze w obie strony. Dziś to Cyfra goni Nke a za jakiś czas będzie odwrotnie. Tam gdzie dwóch się bije tam klient korzysta.
- Nka ma tą ogromną przewagę nad konkurencją ze wogóle jest. Na razie Cyfra nie pokazała zbyt wiele jeśli chodzi o HD i jakoś mam wrażenie ze pójdzie po najmniejszej linii oporu i zaledwie dogoni Nkę. Wydaje mi się naiwnością oczekiwanie ze nagle uruchomią cos super rewelacyjnego np. wszystkie filmy na HBO od razu w HD. Zapowiedzieli Gwiezdne Wojny w HD i pewnie je puszczą, ale razem z całą masą badziewia pośredniej jakości.


Pozdrowienia dla wszystkich maniaków HD :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Jeśli "niedowidzący" uważają, że filmy na MGM to nie HD to proszę bardzo-przycisk RES na nBoxie ....

I zobaczymy jaki sygnał idzie z satelity ale NIE ZOBACZYMY jaką rozdzielczość materiału przenosi :(

Niedowidzący (Lewe +3.3, prawe +4.5) naprawdę i nie życzę nikomu
 

Robert71

New member
minio napisał:
...Ja bym się np. bardzo ucieszył ze Stargate-ów w HD.
Przeglądałeś archiwa na ich stronie ?
Z tego co oglądałem to SG-1 są "tylko" w jakości DVD i DD5.1, ale i tak z przyjemnością zobaczę jeśli puszczą.
W polskiej telewizji leciał czyba tylko do 4 sezonu i przerwali w najlepszym momencie :-(, Stargate Atlantis wogóle w Polsce nie leciał.

Też czekam :)

Robert
 

wb-ferma

New member
Jakość MGM to upskalowane dvd, takie HD na niby, N to taka telewizja nowej generacji też na niby, stary model po liftingu - troche ładniej, troche lepiej ale wady poprzedników powielają w 100 %. a z powtórkami na mgm, to HBO i Canal+ enka bije na łeb.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Osobiscie czekalem na telefon z Nki aby powiedzieli mi ze sprzet jest do odbioru itp... po 2 miesiacach zadzwonilem samemu i mila pani powiedziala mi ze jednak postanowili obslugiwac tylko na bierzaco dzwoniacych klientow a tych co dzwonili wczesniej podali swoje dane i mieli czekac na kontakt po prostu maja w dupie! (oczywiscie napisalem wprost to co pani owijala w bawelne operatorskimi tekscikami). Dla mnie to olewka klienta i niewazne czy mieli malo czasu czy duzo... nie tego sie spodziewalem. Poza tym teraz wszedl MGM kanal... szczerze mowiac spodziewalem sie czegos innego... owszem lubie czasem obejrzec stary dobry film, ale od starych dobrych filmow jest TCM, a poza tym jak pokazac HD na filmach z lat 60 i 70 :/ no tu jednak czuje lekki niedosyt. Spodziewalem sie czegos co bedzie puszczalo filmy wraz z premierami na DVD, albo chociaz te z drugiej polowy lat 80 i wyzej...

Konkludujac zaczynam sie jednak zastanawiac nad Nka (choc jest tam Boomerang ktory bardzo lubie ;) ). Trabiliscie na forum ze Canal+ juz sie konczy, ze sa megazadluzeni a zadluzone firmy nie beda pakowac sie w HD... mija miesiac i widzimy zapowiedzi na grudzien C+ w HD... Chyba najlepiej bedzie poczekac troche i moze pozniej wybrac jak juz 2 sie rozpedza... no zobaczymy jak bedzie, choc tak czy siak cenie Nke za to ze wprowadzila rewolucje do naszych mediow, ale jednak caly ich marketing i sposob podejscia do klienta nie bardzo mnie zadowala...

Pozdrawiam
 

Mabri

New member
Jak dla mnie z MGM jest wszytko OK. Jakość bardzo dobra, repertuar jednym pasuje innym nie - kwestia gustu.
Dla porównania macie na Astrze ANIXE HD. Lecą tam produkcje nowsze niż na MGM a jakość jest po stronie MGM.
 

jolsz

New member
Repertuar

Mam wrażenie, żę MGM przestało produkować filmy po 1990 roku. Coraz bardziej rozczarowuje mnie n-tv. W discovery HD o czoperach oglądam już 50 raz
 

LordKszyh

New member
dzisiaj jest czwarty dzień nadawania MGM i z tego co sprawdzałem w EPG nie widzę na dzień dzisiejszy ani jednego filmu, którego jeszcze by nie było od 7 grudnia. Same powtórki :hmm: Ileż razy można oglądać Paragraf 99 i Restauracje Alicji... Jeżeli to tak będzie wyglądać to ja dziękuję - postoję i zrezygnuję z pakietu FILM. MGM miało być tym asiorem w pakiecie, ale jak na razie słabiutko.
AXN to ścierwo jakości VHS.
Wojna i Pokój - kompletne nieporozumienie n-ki !!! Kaczory głoszą IV RP a ITI proponuje nam powrót do czasów PRL, kiedy to byliśmy powszechnie katowani tym badziewiem z Bratniego Kraju.
Kino Polska - nigdy tam nie zaglądam, ale jeżeli już zajrzę to jest czarno biało i ledwie coś widać. Wymiękam. DNO ! Mogli by tam promować polskie komedie jeżeli już musi być taki kanał. Było by chociaż zabawnie a tak to jest żenująco.
Sytuacje ratuje liga mistrzów i NHL w HD :D i czasem jakieś ładne obrazki na Discovery HD...
Podkreślam, że to moje i tylko moje subiektywne odczucia.
 

deoc

New member
wiecie co - tak czytam i czytam i choc n'ke mam od poczatku to jeszcze nie widzialem MGMHD :D Dziwne ale prawdziwe - mam od 3 tyg remont :/ Ale dzis podlacze chyba sprzet na podlodze i zobacze co i jak :D Bo naprawde zaczynam sie bac tego co ujrze :/ Pozwole sobie napisac wlasne odczucia ok. godz 17 :p
 
Do góry