MGM HD dyskusja o...

Smartek

New member
Rowniez jestem pozytywnie zaskoczony jakoscia MGM :).
To moje pierwszy zabawy nka i recorderem, ale Discovery HD, Luxe HD i MGM zachwycaja najbardziej. Dobre wrazenie robi takze Time Shifting, hehe.
Za to jak na razie jestem zalamany nsportem - jak na razie widzialem mecze w 4:3 i z cala pewnoscia nie bylo to HD, ani nawet DVD...
Mam nadzieje, ze zobacze dzisiaj jakis mecz w HD i 16:9?

Na koniec jeszcze dodam, ze rano mialem podlaczonego recordera euro, ktore bylo w zestawie. 2h temu kupilem HDMI (~100zl, 80cm, pewnie lepszy niz te za 30zl na allegro) i obraz znacznie sie poprawil - wyostrzyl i "zlagodzil krawedzie", tak wiec podlaczenie jest bardzo wazne!

Pzdr.
 

grzesiek

New member
na niemieckim anixe hd lecą stare filmy i szczerze to nie widac różnicy od średniej klasy DVD . I na MGM nie ma co się spodziewac rewelacji .
 

tomek1978

New member
jak to bywa w kanałach hd, najlepsze są reklamy między filmami :D wtedy widać, że to hd na pewno ;) a co do jakości filmów na MGM jestem pozytywnie zaskoczony :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gabat napisał:
... Chciałem ostudzić, a precyzyjniej urealnić Twoje oczekiwania.

Przepraszać nie ma za co. Jesteśmy przyjaćiółmi :)
Co do oczekiwać.

Obiecałem kiedyś synowi ROWER CZERWONY. Nijak go nie mogłem dostać, takie były czasy. Trafił mi sie zielony.

No i syn na nim nie jeździł.

Mogli mi obiecać kanał jakości DVD a wtedy nie byłbym rozczarowany.

Myślę że temat, przynajmniej ja już wyczerpałem.
 

kamcyk26

New member
Smartek napisał:
Mam nadzieje, ze zobacze dzisiaj jakis mecz w HD i 16:9?

Niestety przespales ostatnia kolejka LM tej jesieni. Ostatnie mecze w HD byly wczoraj i we wtorek. Nie wiem jak mogles nie zauwazyc (no chyba ze wcale tak bardzo Cia na nnich nie zalezy...)
 

gregos

New member
gratuluję

gabat napisał:
Pracowałem do późnych godzin nocnych, ale ciekawość o MGM była tak duża, że poderwałem się wcześnie rano. Kilka telefonów, poczta i odpalam kanał 20 i widzę przepiękną planszę MGM.
Czekam na 9:05 i spekuluję. Jaka będzie jakość? Ma być emitowany materiał starszy i nowszy. Jak sobie z tym poradzili? Itd., itd...
Jest 9:05 i plansza zmieniła się w czołówkę filmu, no i....szczęka mi opadła. Film z nominowany do Oskara w roku 1970, a jakość DVD, ale w takim typowo kinowym klimacie - paleta braw i to światło. Rewelacja.
Wreszcie obejrzeć trochę PRAWDZIWEGO KINA.

MGM to jednak MGM, to nie HBO, czy Canal+! Zwłaszcza HBO nie można było oglądać. Jakość transmisji zabijała całą frajdę, tego nie dało się oglądać nawet gdyby było za free!

Ostatnio nie mogłem oglądać sieczki, którą pokazywano: Rambo, Matrix, Nash, Steven Segal czy inne bzdury, gdzie bohater „made in USA” zbawia świat i walczy samotnie ze złem. I tak w kółko. No i oczywiście słynny Hollywoodzki happy end.
Dodam jeszcze efekt specjalny i „ambitną” akcję, a to wszystko po to żeby produkować filmy pozbawione treści i sensu. Od tego wszystkiego zbierało się na mdłości.

Teraz jestem zadowolony w wyboru n. Niech Syfiarze+ nam zazdroszczą, im z pewnością pokażą „prawdziwe” superkino made in USA.
Oczywiście wszystko jest dla ludzi – jedni lubią pomarańcze inni......

Dla plazma-maniaków dobra wiadomość: logo MGM jest przezroczyste i nie ma słynnego trójkącika.

@dnc
Bardzo proszę nie obrażać nikogo nawet jeśli jest bezgranicznie wierny C+

gratuluję koledze wyboru rozumiem że kolega jest zadowolony i fajnie zawsze człowieka cieszy że ktoś jest szcześliwy ale jak obejrzysz te "rewelacje" kinowe parokrotnie to będziesz mniej szczęsliwy bo za te pieniądze nic więcej się nie spodziewaj a co do syfiarzy+ to n-ka widzę jest jedynym słusznym wyborem według kolegi proponuję się jeszcze zapisać do Młodzieży Wszechpolskiej albo poprosić o legitymację Samoobrony albo w naszej kochanej Unii w Niemczech jest taka partia rodem z NSDAP wszystkie one mają Jedynie Słuszną Drogę pozdrawiam

@dnc
Warn za obrażanie uczestników dyskusji. Bardzo proszę tego nie robić.
 

Smartek

New member
kamcyk26 napisał:
Niestety przespales ostatnia kolejka LM tej jesieni. Ostatnie mecze w HD byly wczoraj i we wtorek. Nie wiem jak mogles nie zauwazyc (no chyba ze wcale tak bardzo Cia na nnich nie zalezy...)
Nka bawie sie wlasciwie od 9-10 rano :).

-edit-
Na razie byly same 4:3.
Nedza.
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
gregos napisał:
gratuluję koledze wyboru rozumiem że kolega jest zadowolony i fajnie zawsze człowieka cieszy że ktoś jest szcześliwy ale jak obejrzysz te "rewelacje" kinowe parokrotnie to będziesz mniej szczęsliwy bo za te pieniądze nic więcej się nie spodziewaj a co do syfiarzy+ to n-ka widzę jest jedynym słusznym wyborem według kolegi proponuję się jeszcze zapisać do Młodzieży Wszechpolskiej albo poprosić o legitymację Samoobrony albo w naszej kochanej Unii w Niemczech jest taka partia rodem z NSDAP wszystkie one mają Jedynie Słuszną Drogę pozdrawiam

Zdanie wielokrotnie złożone i totalnie rozłożone.
Przepraszam, że nie na temat ale kochani - stosujcie przynajmniej minimum zasad polskiej pisowni.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gregos napisał:
..... proponuję się jeszcze zapisać do Młodzieży Wszechpolskiej albo poprosić o legitymację Samoobrony albo w naszej kochanej Unii w Niemczech jest taka partia rodem z NSDAP wszystkie one mają Jedynie Słuszną Drogę pozdrawiam

Ten dział to Platformy cyfroe HD
Jak sam piszesz nka jest jak narazie jedyną w polsce.

Wstydź się jednak sposobu pisania. To że ktoś ma inne poglady niz ty to nie oznacza że można go zelżyć od NSDAP i pardon Młodzierzy jakiejśtam.

Pamietam takiego jednego jak Ty, w latach 80tych jak mnie wyrzucał z pracy mówiac WY jestescie przeciw partii czy ustrojowi?

Generalnie miałem inny poglad na donoszenie dyrektorowi.

Mam nadzieje że to Twój nieudany i pojedynczy w tym tonie wyskok. Powinieneś przeprosić kolegę. Czy nie widzisz że sam sie stawiasz w pozycji JEDYNIE słusznej


JWPCMNM powiedział ........ sam pewnie wiesz Kto
 

iqpablo

New member
Gucio50 napisał:
A ona jest no powiedzmy ŚREDNIA:(

Włosy aktorów są jak z kreskówki, pomalowane
Porównainia z Discovery HD, Luxe HD czy powiedzmy nSportu daja
poglad o jakości przekazu i jest ona na poziomie DVD. Jasne że lepsze to niz PAL ale
mówienie o kanale filmowym HD jest troche nie na miejscu :(

ty se kup czlowieku jakis porzadny tv to nie bedziesz narzekal na moim lcd jest zyleta i zadnych plam nie mam nigdzie
 

gregos

New member
Gucio50 napisał:
Ten dział to Platformy cyfroe HD
Jak sam piszesz nka jest jak narazie jedyną w polsce.

Wstydź się jednak sposobu pisania. To że ktoś ma inne poglady niz ty to nie oznacza że można go zelżyć od NSDAP i pardon Młodzierzy jakiejśtam.

Pamietam takiego jednego jak Ty, w latach 80tych jak mnie wyrzucał z pracy mówiac WY jestescie przeciw partii czy ustrojowi?

Generalnie miałem inny poglad na donoszenie dyrektorowi.

Mam nadzieje że to Twój nieudany i pojedynczy w tym tonie wyskok. Powinieneś przeprosić kolegę. Czy nie widzisz że sam sie stawiasz w pozycji JEDYNIE słusznej


JWPCMNM powiedział ........ sam pewnie wiesz Kto

podobny ? pewnie Pan znalazł zaraz pracę jako wiziner-wróżbita skoro potrafi Pan ocenić człowieka po 1 wypowiedzi ok nie mam więcej nic do dodania a swój post usuwam
 

xroma

New member
Prywatne sprawy, kłótnie , dogryzki .... i sam nie wiem co jeszcze ... ZAŁATWIAMY NA PW ! Zostawcie to forum do celów w jakich zostało stworzone ! Piszmy na temat i KULTURALNIE !

P.S. Wystarczy, że w rządzie mamy cyrk. Nie róbmy go tutaj.
 

Mabri

New member
Wracam do tematu
Skandal - parę godzin emisji i już wpadka.
Dlaczego firm Zelig nadali w wersji czarno-białej.
Taka ma być telewizja hd? ;)
 

gabat

New member
gabat napisał:
Teraz jestem zadowolony w wyboru n. Niech Syfiarze+ nam zazdroszczą, im z pewnością pokażą „prawdziwe” superkino made in USA.
Oczywiście wszystko jest dla ludzi – jedni lubią pomarańcze inni......

Dla plazma-maniaków dobra wiadomość: logo MGM jest przezroczyste i nie ma słynnego trójkącika.

@dnc
Bardzo proszę nie obrażać nikogo nawet jeśli jest bezgranicznie wierny C+

Absolutnie nie miałem zamiaru obrażać kogokolwiek. Użyty zwrot pochodzi od często używanego na tym forum, zabawnego określenia C(S)yfra+ i takie powinno być skojarzenie. Myślę, że ty DNC tak to odczytałeś, natomiast jeżeli ktoś odczytał inaczej to chyba wystarczająco wyjaśniłem intencje.

Co do pozostałych spraw poruszonych wcześniej to polecam zwiększenie dystansu - zwłaszcza do siebie.
I jeszcze jedno - okazało się, nie poraz pierwszy, że w tym kraju jak ktoś jest zadowolony to innych naprawdę boli.
Ale żeby aż tak bronić Cyfry no, no.

@dnc
Tu nie chodzi o to, że broni się C+, tylko o stonowanie wypowiedzi i załatwianie spraw, jak napisał Xroma, prywatnie, a nie publicznie.
 
Ostatnia edycja:

Jeromer

New member
Mabri napisał:
Wracam do tematu
Skandal - parę godzin emisji i już wpadka.
Dlaczego firm Zelig nadali w wersji czarno-białej.
Taka ma być telewizja hd? ;)

Nie wiem nic o filmie Zelig ( czy on był kręcony w kolorze czy nie i czy ty masz problem z przekazem czy nie)ale ja tam nie narzekam i cieszyłbym się gdyby nadali w HD nawet czarno-białe klasyki albo inne odkurzone (czytaj przerobione na HD) filmy. Jaki film chcielibyście obejżeć w MGMHD(mam na myśli tylko klasyki i te czarno białe)?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To, że puszczają film czarno biały to żadna wpadka, nie wszystkie filmy są "kolorowane"
 

Mabri

New member
Panowie trochę więcej luzu - żarty trzeba wam tłumaczyc:D .
Przecież Zelig jest nakręcony w formie paradokumentu - jak miałby byc kolorowy. Chyba nikt tego filmu nie oglądał, a to takie małe arcydzieło.
Nie załapaliście żartu, a tak się starałem.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
A co powiecie na takie produkcje jak Sin City, Lista Schindlera? One też były wydane jak B&W, a przynajmniej 1 pojawił się w HD. To przecież w miarę nowe produkcje? Może MGM ich nie pokaże, ale nie zdziwiłbym się gdyby pokazał je nowy Canal + HD? I co wtedy powiecie? Że Was oszukali?
 

Deimos

Banned
HD Filmy

Wygląda na to, że Cyfra+ będzie miała niedługo w swojej ofercie HD znacznie nowsze pozycje filmowe od n-ki .Tymi starociami nie dam się skusić. Mój znajomy podpisał umowe z n-ką i teraz mocno tego żałuje, że tak łatwo dał się omamić reklamami na wyrost!
A przestrzegałem go: nie kupuj kota w worku!
 
Ostatnia edycja:
Do góry