Mede8er MED800X3D

harywi83

New member
Witam , nie wiem co jest frane ale czasem jak wrzucam filmy na HDD to player ich po prostu nie widzi.
Druga sprawa dotyczy aktualizacji katalogu online, jedne filmy sie aktualizuja ale z innymi jest problem i ciagle pisze "aktualizowanie filmu nie powiodlo sie "
 

Miyagi

Member
@harywi83 ja nie miałem nigdy żadnych problemów żeby odtwarzacz nie widział jakis plików tak więc nie wiem czym może to być spowodowane.Natomiast z katalogami online tez tak miałem że jeden foldery mi się ładnie aktualizowały natomiast inne nie.Nie wiem od czego to zależy ale z tych folderów które sie źle z aktualizowały poprostu trzeba usunąć te pliki które pobrał Made8er i jeszcze raz z aktualizować, nie raz robiłem tak kilka razy aż w końcu było ok.Ja mam natomiast problem ze wskaźnikiem oglądania.Kiedyś mi sie pojawiały te oczka po obejrzeniu jakiegoś filmu czy serialu a teraz sie nie pojawiają a mam tą opcje włączona.
 

harywi83

New member
Wczesniej tez nie mialem, hmmm mozliwe ze wina lezy po stronie tego ze ja kazdy film wrzucilem do osobnego folderu i kazdy folder nazwalem tak samo jak film czyli np.The.Avengers.2012.DUBB.PL.1080p.BluRay.x264.DTS.AC3-PSiG
 

piechu

Member
Bez reklam
przy takim nazwnictwie katalogów faktycznie czasami scraper się gubi i nie znajduje opisu online dla filmu. Tez tak miałem. Odkąd wprowadzam nazwy katalogów zgodnie z zaleceniami mede8er wszystko jest ok. Jesli natomiast chodzi o widzialność plików to bez względu na to jak jest nazwany katalog czy film to jesli przeglądasz zawartość dysku (nie poprzez jukebox) to nie powinno być najmniejszego problemu z jego widocznością i możliwością odtworzenia.
 

harywi83

New member
Chyba moge sie juz domyslec gdzie stoi przyczyna tego ze player nie widzi plikow z filmem,a mianowicie po podlaczeniu Mede8ra do pc , przerzucilem kazdy film do nowego osobnego katalogu .Dzialanie to wykonalem na wbudowanym dysku HDD .
 

Qinrod

New member
Witam
Jakie dyski posiadacie w swoich odtwarzaczach ? Zastanawiam się nad kupnem i skłaniam się do WD Red 3TB bo ma 3 letnią gwarancje ale z drugiej strony jest przystosowany do pracy 24/7 a odtwarzacz nie działa tak.
Może WD Green 3TB ? Albo jeszcze coś innego ?
 

muzyk219

New member
Jak ustawić widoczność MED600X3D w sieci

Jak w temacie: Jak ustawić widoczność MED600X3D w sieci tak bym widział z poziomu PC-ta zewn. dysk twardy podpięty do odtwarzacza który jest wyłączony pilotem?
Jedyne co mi się udało to mogę wysłac strumieniowo jakikolwiek plik multimedialny z PC. Natomiast nie chcąc odpinać dysku od Medera chcę mieć widoczność zawartości dysku na monitorze PC-ta. Wcześniej mając Xtreamera MK1 nie było problemu. tam po wyłączeniu z pilota odtwarzacza , wcześniej mogłem ustawić by ten pzrechodził w funkcję NAS a tu? Da sie to zrobić czy nie?
 

piechu

Member
Bez reklam
Szanowni Panowie szybkie pytanie. Jak korzystać z przeglądarki internetowej w naszym playerze przy pomocy pilota? KOrzystając z serwisów lub stron www mogę je tylko przewijać góra/dół ale już nie mogę się poruszać między sekcjami, linkami, zdjęciami czy filmami a tym samym nie mogę wchodzić w treści na owych stronach.
 

muzyk219

New member
Dwa dyski zewnętrzne - uciągnie?

Jak w temacie. Czy pod 600X3d można bez obaw podłączyć dwa zewnętrzne dyski 2,5 cala? Mam obecnie podłączony jeden dysk 1TB 2,5 cala i zastanawiam się czy mogę bez obaw o uwalenie dysku lub uszkodzenie odtwarzacza podłączyć drugi dyski 640GB też 2,5 cala? Jak to będzie z wydajnośćią prądową ? Można bez obaw czy jednak nie?
 

maximusdream

New member
Posiada ktoś dysk twardy WD RED w swoim odtwarzaczu ?? Kupiłem 3TB WD RED do swojego MEde8er 800 i nie widzi dysku.
Ja wsadziłem WD RED 4TB, format i działa bezproblemowo. Jezeli wczesniej sformatowałeś HDD w PC z Windowsem to nie będzie widział dysku. najlepiej wtedy zrobić format twardziela np. pod linuxem.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Czy w Waszych Mederach da się uzyskać z Youtuba dźwięki w DD 5.1?
Ostatnio włączyłem jakieś filmiki w HD i tam tylko 2.0. Włączyłem też jakieś testowe linki z THX i niestety DD nie idzie. Tylko 2.0
To taka przypadłość tego sprzętu, czy coś mam źle skonfigurowane?
Oczywiście z zapiętego twardziela wszystko idzie gładko włącznie z formatami HD w 7.1
 

stev

New member
czy wersja 600 działa bez problemów jako NAS? Chcę przegrywać na niego siecią filmy z laptopa. Czy ten dysk podłączony przez USB może być w ntfs, bo czytam że 800 wewnętrzne dyski sobie sama formatuje.

Czy mede8ery maja jakis upscaling obrazu? Na razie mam budżetowy TV i nawet przy 720p widać spore ziarno. :(
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Nasem nie wiem nie próbowałem, a pod USB możesz mieć podpięty dysk pod NTFS. Na fata i tak filmy nie wejdą:p
 

stev

New member
Z Nasem nie wiem nie próbowałem, a pod USB możesz mieć podpięty dysk pod NTFS. Na fata i tak filmy nie wejdą:p

Na logikę jeśli 800 ma możliwość wbudowania dysku wewnętrznego i jakoś tam filmy się wpycha, a 600 jest zubożona tylko o tą funkcjonalność to dysk usb też powinien robić za nas-a. Nie chce mi się gonić z dyskiem między mediaplayerem a laptopem.
 

muzyk219

New member
Na logikę jeśli 800 ma możliwość wbudowania dysku wewnętrznego i jakoś tam filmy się wpycha, a 600 jest zubożona tylko o tą funkcjonalność to dysk usb też powinien robić za nas-a. Nie chce mi się gonić z dyskiem między mediaplayerem a laptopem.
Może jednak udowodnisz to? Mam 600-tkę i jakoś tej opcji nie widzę...
 
Do góry