Mede8er MED800X3D

harywi83

New member
Witam,od dzisiaj rownierz jestes posiadaczem wersji med800x3d.
Czarny kos by mogl im na chlopski rozum wyjasnic jak tworzy sie Jukebox.
Po drugie w jaki sposb dziala obsluga stron www za pomoca pilota.
Po trzecie nie sciaga dodatkow na temat filow.
Pozdrawiam.
 

krystiano8

New member
Na większości playerów z układami Realteka 1186 działają moduły Wi-Fi USB zbudowane w oparciu o układ RTL8191SU lub RTL8192. Mój Xtreamer SW3 obsługuje je bez problemu, na forum wymienionych jest też więcej playerów. Można kupić w sieci, w razie problemów zwrócić. Widziałem niedawno w znanym serwisie aukcyjnym za ok. 50 zł.

Dzięki...poszukam w sieci. Tak powierzchownie przejrzałem znany serwis aukcyjny i duzego wyboru nie ma. Rzadko kto umieszcza info o układzie co wiecej nawet na stronie producenta brak.
Wiekszość to chipset Ralink
Znalazlem jednak cos takiego EDUP EP-MS8512....za taka cene warto spróbować:)
 

krystiano8

New member
Kupiłem dziś med600x3d i mam kilka pytań.

- czy udało Wam się połączyć z folderami udostępnianymi jako NFS z NAS'a? U mnie niby widzi takowe foldery ale jeśli chcę w nie wejść to wywla błąd. Mogę przeglądać foldery tylko poprzez sambę
- czy jest możliwość aby w opisie filmu (w Jukebox) była wyświetlana informacja na temat rozdzielczości, sćieżki audio itp? Widziałem na jakichś screenach i filmach na YT, że podczas przeglądania zawartości Jukeboxa takie dane były wyświetlane na samym dole strony - ja tego się nie mogę doszukać.

Poza tym mam póki co mieszane uczucia co do tego playera. Najważniejsze to wydaje mi się, że materiał video, szczególnie ten w niższej rozdzieczości (DVDrip lub BDrip ale mocno skompresowane) prezentuje się gorzej niż puszczony poprzez wbudowany player w Samsungu LE40C650. Być może to kwestia ustawień ale w sumie mimo ich natłoku nie widzę tych, które mogłyby odpowiadać za jakość obrazu.
Po drugie dla kogoś kto korzystał z PLEXa zabawa z Jukeboxem to istna mordęga.
Po trzecie - straszny pilot (choć podświetlenie to rzecz, którą doceniam, także w pilocie mojego TV)
Na plus jednak muszę oddać, że player jest faktycznie całkiem szybki i sprawnie sobie radzi z dużą ilością zasobów sieciowych.

Witam,od dzisiaj rownierz jestes posiadaczem wersji med800x3d.
Czarny kos by mogl im na chlopski rozum wyjasnic jak tworzy sie Jukebox.
Po drugie w jaki sposb dziala obsluga stron www za pomoca pilota.
Po trzecie nie sciaga dodatkow na temat filow.
Pozdrawiam.

Fakt Jukebox to istna mordega ale raz ustawiony daje fajny efekt.
Na www.Mede8er.eu :. The Greatest Show on Earth.. w dziale Recommended Software instrukcja jak uzyc programu Y2M poprzec PC aby miało to rece i nogi + Movie scraper Mede8er - The greatest show on earth

Jak juz wszystko ustawisz wtedy pokaże sie informacja na temat rozdzielczości, sćieżki audio itp
po kliknieciu Info na pilocie z poziomu media library lub enter jeśli przeskanowany folder z filmami wrzucisz do ulubionych.

Co do NFS oraz NAS to nie używam.

Generalnie polecam wszystkim forum Mede8er Forum - Index gdzie jest duzo rad, informacji, instrukcji oraz najnowszy soft V4 wypuszczony dzisiaj:)
 

piechu

Member
Bez reklam
Zainstalowałem najnowszy soft zaraz po rozpakowaniu. Wczoraj udało mi się przeskanować i utworzyć JUkeboxy filmowe oraz Jukebox+ - wszystko z poziomu playera. Niestety nadal nie mam informacji na temat rozdzielczości filmu tak jak na obrazku poniżej
157834-56.jpg


Za chiny ludowe nie mogę sobie jednak poradzić z Jukeboxem serialowym. Zmianiłem strukturę katalogów wg zaleceć z instrukcji ale nie wykrywa mi ani jednego serialu... męczyłem się do 2:30 w nocy i odpuściłem :/ Totalna masakra.

Dodatkowo zauwazyłem kolejną rzecz a mianowicie zdjęcia podczas przeglądania jukeboxa są bardzo mocnoi ziarniste. Po odpaleniu filmu nawet w naprawdę dobrej jakości i o wysokim bitrate także to nieprzyjemne ziarno występuje.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Powiedzcie czy lepiej kupić 800 czy 600? Jak 600 radzi sobie z dyskami zewnętrznymi?
Czy różnica między tymi player-ami odnosi się tylko do zabudowy dysku wewnątrz urządzenia czy ma też wpływ na szybkość działania?
Czy do 800 można wpinać dyski 2,5 cala?
 

krystiano8

New member
Zainstalowałem najnowszy soft zaraz po rozpakowaniu. Wczoraj udało mi się przeskanować i utworzyć JUkeboxy filmowe oraz Jukebox+ - wszystko z poziomu playera. Niestety nadal nie mam informacji na temat rozdzielczości filmu tak jak na obrazku poniżej
157834-56.jpg


Za chiny ludowe nie mogę sobie jednak poradzić z Jukeboxem serialowym. Zmianiłem strukturę katalogów wg zaleceć z instrukcji ale nie wykrywa mi ani jednego serialu... męczyłem się do 2:30 w nocy i odpuściłem :/ Totalna masakra.

Dodatkowo zauwazyłem kolejną rzecz a mianowicie zdjęcia podczas przeglądania jukeboxa są bardzo mocnoi ziarniste. Po odpaleniu filmu nawet w naprawdę dobrej jakości i o wysokim bitrate także to nieprzyjemne ziarno występuje.

Jeli masz soft V4 to nie zobaczysz tych informacji. W nowym sofcie masz 4-5 layoutow do wyboru ale w zadnym nie ma informacji o rozdzielczości itd. Musiałbyc wgrac poprzedni soft.
 

piechu

Member
Bez reklam
Na sofcie, który był wygrany (nie pamiętam jaki dokładnie numerek ale był ze stycznia 2014 r) także tych informacji brakowało. Gdy natomiast skanuje bibliotekę tym dedykowanym oprogramowaniem na podgladzie filmów te informacje są. Jeszcze tylko nie ogarnąłem jak wysłać te dane do Playera. Chyba trzeba pierwej usunąć wszystkie .XML z folderów jakie utworzyl scraper wbudowany w playerze... A to już jest robota dla głupiego. Jukebox naprawdę wygląda spoko ale jego obsługa i działanie to jest coś co chyba nie przestanie mnie zadziwiać.
 

krystiano8

New member
Na sofcie, który był wygrany (nie pamiętam jaki dokładnie numerek ale był ze stycznia 2014 r) także tych informacji brakowało. Gdy natomiast skanuje bibliotekę tym dedykowanym oprogramowaniem na podgladzie filmów te informacje są. Jeszcze tylko nie ogarnąłem jak wysłać te dane do Playera. Chyba trzeba pierwej usunąć wszystkie .XML z folderów jakie utworzyl scraper wbudowany w playerze... A to już jest robota dla głupiego. Jukebox naprawdę wygląda spoko ale jego obsługa i działanie to jest coś co chyba nie przestanie mnie zadziwiać.

Prawdopodobnie masz wersje V3.0.1
Czy z poziomu media library jak juz wchodzisz do folderu gdzie masz fimy i widzisz kafelki z okładkami filmów i najedziesz na jedna z nich po naciśnięciu na pilocie INFO dalej nie widzisz tych informacji?

W Y2M kafelki w kolejności:
1. YAMJ settings -----> Done
2. Run YAMJ
3. Copy to Mede8er
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie, tej chwili mam V4.0.
Ale za równo na starszym jak i na aktualnym po kliknięciu "info" pojawia mi się opis filmu z okładką i tłem ale bez informacji o rozdzielczości pliku.
Edit:
Po przeskanowanu biblioteki YAMJ ze skórką domyślną w rozszerzonej informacji (przynajmniej na podglądzie programie) pojawiąją się informacje dot, rozdzielczości, dzwięku, kodeka itp. ale... mimo, że poustawiałem (chyba) wszędzie język polski w opcjach to i tak zaciąga opisy filmów po angielsku a tytułów nie spolszcza (brak znaków diakrytycznych). Z tego powodu też, nie przesłałem danych YAMJ do Mede8era.
 
Ostatnia edycja:

Rafuene

New member
Witam, od wczoraj jak puszczam przez mój med800 film z dźwiękiem DTS HD Audio i Dolby True HD to nie dekoduje tego do zwykłego DTS i 5.1. Zwykły DTS i DD 5.1 jest oki. Mam nowy soft 4.0 w którym podobno cosik takiego poprawiono - 21. Naprawiono - SPDIF Audio: auto ustawić config audio obsługuje rdzenia 5.1 passthrough podczas używania IE DTS HD Audio mA / Dolby True HD na SPDIF. Cofałem nawet wersje oprogramowania aż do tej z początku grudnia i nic. Mam sporo filmów z tym dźwiękiem, które wcześniej leciały przestrzennie a teraz na ampli pokazuje mi dolby Pro Logic . Pomoże ktoś?
 

piechu

Member
Bez reklam
moze się opłaca...ale majac med800 z dyskiem wew. masz wieksza wygode uzytkowania, nie bawisz sie z podlaczanie - odłaczanie...

Ja zamowilem karte WIFI na USB Edup EP-MS8512 zobaczymy czy ruszy.

To było lekko ironiczne pytanie z mojej strony gdyż kolega wcześniej przestudiował różnice między 600 i 800 i orzekł, że 170 zł różnicy to dużo i 800 się nie opłaca ;)

Opłacalność lub nieopłacalność wiąże się z tym czy mamy dysk, który możemy zamontować lub czy planujemy takowy zakupić. To też kwestia wygody, o której piszesz. Ja do niedawna latałem z dyskiem w te i wew te podłączając go na zmianę a to do PC a to bezpośrednio do TV. Czy mi to przeszkadzało? Ani trochę :) Później dorobiłem się NAS'a więć wybór 600 był jedynym sensownym i oczywistym, gdyż dysk wewęnętrzny nie jest mi do niczego potrzebny ale wiem, że dla innych będzie to wartość nie do przecenienia. Tak czy siak gdyby nie popaprany jukebox zarówno 600 jak i 800 to bardzo dobre playery w swoim przedziale cenowym :)

Daj znać jak karta będzie się spisywać, czy w ogóle ruszy i czy da radę przepchnąć pliki z wysokim bitrate bo z opisów mede8era wychodzi, że karty po usb mają wyrażnie niższą prędkość transmisji niż karta miniPCIE.
Jestem ciekaw jak Ci się uda ten eksperyment... mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam, od wczoraj jak puszczam przez mój med800 film z dźwiękiem DTS HD Audio i Dolby True HD to nie dekoduje tego do zwykłego DTS i 5.1. Zwykły DTS i DD 5.1 jest oki. Mam nowy soft 4.0 w którym podobno cosik takiego poprawiono - 21. Naprawiono - SPDIF Audio: auto ustawić config audio obsługuje rdzenia 5.1 passthrough podczas używania IE DTS HD Audio mA / Dolby True HD na SPDIF. Cofałem nawet wersje oprogramowania aż do tej z początku grudnia i nic. Mam sporo filmów z tym dźwiękiem, które wcześniej leciały przestrzennie a teraz na ampli pokazuje mi dolby Pro Logic . Pomoże ktoś?
Rzadko ale się zdarza u mnie coś podobnego, pomaga odłączenie zasilania na chwile i wszystko wraca do normy.
 

Rafuene

New member
w jaki sposób można usunąć foldery czy pliki, które nie dają się usunąć z poziomu odtwarzacza jak i z kompa? jest na to jakiś patent? z góry dzięki za poradę
 
Do góry