Mede8er MED800X3D

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do Panów (?) jazzy i felis słów kilka tytułem pogodzenia.

Wersje DivX od 4 do 6.x są zgodne ze standardem MPEG-4 ASP. Wersja 7 jest zgodna z standardem MPEG-4 AVC. Przed wersją 4 był DivX ;) (niestety edytor zamienia "oczko-uśmieszek przynależny do nzawy kodeka na ikonkę), czyli zhakowany MPEG-4 Microsoftu, notabene nie do końca zgodny ze standardem MPEG-4. Wszystkie wersje DivX są w ramach MPEG-4 w SoC Reaalteka 1186 - tutaj specyfikacja. Realtek.
W przypadku Mde8era tyłu dał producent sprzętu, a tak naprawdę najprawdopoboniej programista, który na podstawie SDK Realteka pisał nowy firmware. Bo Realtek na pewno opłaca licencje dla Project Mayo - właściciela DivX.
 

fiskomp

New member

W nowym sofcie wyeliminowano zawieszanie się playera na plikach mkv 3D "góra-dół", po paru sekundach green screen i totalna zwiecha.
Niestety nie ma tak różowo, jeżeli napisy są wmuxowane w oba półobrazy to jeden jest poprawnie pokazany, a drugi to pasek pikselozy. Pomaga puszczanie filmu z playera, ale włączanie 3D w TV.
Natomiast plusem jest to, że jeżeli masz film 3D ale napisy są na jednym półobrazie, player fajnie z nich zrobi prawidłowe napisy 3D.
 

fiskomp

New member
lewy klawisz funkcyjny, jak programować ?

Chciałbym, żeby pod lewym klawiszem funkcyjnym-programowalnym, było włączanie/wyłączanie podświetlenia jak to ma miejsce w prawym. Da się to zrobić ? Jeżeli tak, mógłby ktoś podać procedurę jak to wykonać ?
 

fiskomp

New member
Wiesz, jeżeli sprzętowo można przypisać daną funkcję pod ten "niebieski" klawisz na lewym boku, to właśnie myślałem, żeby była taka sama funkcja jak pod prawym - włączenie podświetlenia klawiszy. Teraz jaśniej ?
Bo szczerze to nie wiem o czym Ty piszesz.
 

artuditu

New member
Witam. Posiadam model 600. Pojawił się problem z odczytem plików przez sieć. Pliki widzi udostępnione na kompie ( win 7 ) ale przy próbie odczytu mieli i zwiecha. Kabel LAN sprawny sprawdzany na laptopie .
Aplikacja you tube też nie działa .
Wgrałem najnowszy soft i to samo. Jakieś sugestie?
 

fiskomp

New member
Witam. Posiadam model 600. Pojawił się problem z odczytem plików przez sieć. Pliki widzi udostępnione na kompie ( win 7 ) ale przy próbie odczytu mieli i zwiecha. Kabel LAN sprawny sprawdzany na laptopie .
Aplikacja you tube też nie działa .
Wgrałem najnowszy soft i to samo. Jakieś sugestie?

A uprawnienia odpowiednio nadane ?

Właśnie kupiłem i czekam na MED800X3D WiFi.
W weekend się pobawię.

Przez wi-fi nie oczekuj cudów, niestety do FHD tylko kabel, a nawet przy BR-ISO czasem klęka.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja potrzebuję głównie do odczytu z podpiętego zewnętrznego twardziela.
WiFi dla zabawy. Może youtube. A jak trzeba będzie to doprowadzę kabelek.
Mogę też acces point postawić obok i podpiąć kablem MED-a.
A dla klienta bittorrent WiFi jest wystaraczające czy kiepścizna?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Już jako użytkownik tego odtwarzacza podzielę się spostrzeżeniami.
Świetny sprzęt. Błyskawicznie działa. Radzi sobie nawet z ciężkimi plikami znakomicie. Zero szarpania, czy problemów z odczytem. DTS HD MSTR 7.1 gładko idzie po HDMI.
Fajne, czytelne menu. Muszę się jeszcze zarejestrować u producenta, żeby mieć pięcioletnią gwarancję.
Podpowiedzcie mi jak uruchomić JukeBox?
Nie rozgryzłem też jeszcze dlaczego nie widzi ściągniętych napisów. Te napisy ściąga, daje info o ściągnięciu ale w dalszym ciągu ich nie mam.
Oczywiście inne które już są na dysku w osobnych plikach widzi, tylko mam problem z tymi które ściąga sam MED800.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Aleście mi pomogli:-(
Z tymi napisami już rozgryzłem temat. W ustawieniach trzeba było przestawić napisy z internal na external i teraz jest wszystko O.K.
Błyskawicznie je pobiera.Super sprawa. Tylko cały czas nie umiem uruchomić tego JukeBoxa. Zapisuję plik do katalogu Ulubionych i nie potrafię go zeskanować.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz mieć tak: nazwa dysku (jednoczłonowa)-folder główny (np.filmy)-każdy film w osobnym folderze. Skanujesz folder główny (czyli film)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki.
Sprawdzę. Z tą nazwą dysku może być chyba kwas bo u mnie jest LaCie. Nie wiem czy przypadkiem nie jest zapisane ze spacją.
 

piechu

Member
Bez reklam
Panowie powiedzcie mi, czy ktoś z Was używa tego streamera w połączeniu z NAS'em, na którym hula serwer PLEX? JEsli tak to jak działa PLEX w połączeniu z mede8er'em?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety tutaj nie pomogę.
A i JukeBox już mi działa. Fajna sprawa.
 

seta22

Member
witam wszystkich
chce kupić sobie ten otwarzacztylko mam jedno pytanie jak w nim spisuje się klijent utorent
proszę o odpowiedź
Dziękuję Pozdrawiam
 

piechu

Member
Bez reklam
a jak wygląda sprawa płynności pracy Jukeboxa przy obłsudze treści zasysanej z NAS'a przez DLNA lub lepiej jeśli jest opcja FTP lub SMB? jest płynnie i bezproblemowo? i jeszcze jedno - rozumiem, że wersja 600 rózni się od wersji 800 tylko brakiem możliwości zainstalowania wewnętrznego dysku?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Tak, to chyba jedyna różnica. Model 1000 ma pasywne chłodzenie.
Co do Nasa, DLNa to niestety Ci nic nie powiem.Nie korzystam z tego.
 
Do góry