Mede8er MED800X3D

piechu

Member
Bez reklam
dzięki :) a gdyby znalazł sięktoś kto uzywa mede8er'a w połączeniu z NAS'em to byłbym rad za wszelkie opinie :)
 

jazzy

New member
Wszystko dziala super! Med1000 z zainstalowanym dyskiem wewnetrznym + NAS. Jukebox dziala wysmienice laczac w jedna calosc biblioteke wewnetrznego hdd z NAS. Plynne przegladanie plynne odtwarzanie zadnych przycinek przy przewijaniu czy przeskokach do dalszej czesci bez problemu odtwarza brdiso czy strukture brd (nie ma znaczenia czy material z hdd wewnetrznego czy NAS).
 

piechu

Member
Bez reklam
Świetnie :)
Jedna rzecz jeszcze tylko. Wg informacji, które znalazłem, żeby scraper wydzielił sobie w Jukeboxie sekcję dla seriali (na wzór plexa), katalog główny na dysku musi mieć nazwę "TV Series". Pytanie czy musi być to katalog bezpośrednio na "root" dysku czy może to by ć katalog głębiej osadzony? Pytamm bo w Readynas, któego posiadam nie ma możliwości utworzenia katalogu w "root" z dwuczłonową nazwą. Tzn., że nie mogę utworzyć katalogu "TV Series" a tylko np. "TVSeries". Nie wiem czy to ograniczenie wprowadzone przez Netgear czy taka przypadłość linuxowego debiana, na którym oparty jest OS.
 

jazzy

New member
O ile pamietam to moj katalog w root nazywa sie seriale i wszystko dziala ok wazne sa nazwy podkatalogow czyli poszczegolnych seriali a nastepnie dalej sezony i samo nazewnictwo plikow. Sprawdze pozniej dokladne nazwy i podesle strukture katalogow
Edit:

Struktura powinna wygladac tak:



root folder-------- TV Series (lub inna dowolna nazwa - u mnie Seriale)
---------Paranormal Witness
-------------Season 1
paranormal.witness.S01E01
paranormal.witness.S01E02
etc.
-------------Season 2
paranormal.witness.S02E01
paranormal.witness.S02E02
etc.

Wazne zeby podkatalogi mialy poprawne nazwy (lacznie z Season) oraz wielkosc liter.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
O strukturze czytałem z tym, że nie było tam wzmianki o tym, że "root folder" może mieć dowolną nazwę :)
Wielkie dzięki jazzy, Twoja pomoc jest nieoceniona :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Póki co jeszcze go nie mam ;) Szukam odtwarzacza, kótry będzie tani, będzie łykał wszystko (lub prawie wszystko) co mu się poda i będzie miał przyjazne, fajne GUI z dobrze działającą biblioteką a do tego ma dobrze i bezproblemowo współpracować z NAS'em. Póki co med600x3d jest faworytem i prawdodpodobnie go kupię.
 

jazzy

New member
Wiekszosc twwoich wymagan zostanie spelnionych i bedziesz zadowolony. Jedna uwaga - niestety mozesz miec problemy z odtwarzaniem niektorych plikow divx w zaleznosci od kodekow jakimi sa skodowane.
 

piechu

Member
Bez reklam
Z brakiem odtwarzania divx się liczę i wcale się tym nie przejmuję. Dziś praktycznie każdy nowy player już tego kodeka nie wspiera. Korzystam tylko z kontenerów mkv, które divixa nie wykorzystują. Ważne, żeby player radził sobie z bardzo gęstymi mkv. Czyli np. żeby odtywarzał mkv z profilem high@5.1 level (chociaż w sumie do tej pory trafiłem tylko kilka sztuk mkv z takim profilem, których mój telewizor niestety nie chciał łynąć) oraz żeby można było przełączać dzwięk i napisy w plikach "multi language" - mój telewizor sobie z tym nie radzi jeśli plik jest podawany z NAS'a, jeśli jest po USB to potrafi zmienić ścieżkę dzwiękową ale napisów już nie uruchamia a dla mnie to ważne gdyż nie lubię ani polskich lektorów ani dubbingu.
 

jazzy

New member
Ja tez wole wersje dzwiekowe oryginalne. Sciezki audio i napisy bez problrmu dodatkowo mozna pobierac napisy bezposrednio. Napisy ,wbudowane, i zewnetrzne z nas bez problemu. Przy napisach mozna jeszcze regulowac wielkosc polozenie kolor kodowanie itd. I najwazniejsze robi sie to jednym kliknieciem pilota. Co do gestych mkv to nie bardzo sie orientuje ale jak podeslesz linka do sampla na priv to moge sprawdzic.
 

Veto

New member
te playary powinny zniknąć raz na zawsze w tych cenach- albo ich cena powinna być ok 300zł max (miałem 15 pleyerów od 299zł -1800zł)
 
D

Deleted member 121090

Guest
To w takim razie co można kupić lepszego w cenie 400-500zł?
Żeby dało radę jak ten Med8er z plikami po 40Gb swobodnie i wypuściło dźwięk w formacie HD w 7.1.
Podaj konkretne typy.
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ładnie kolega pojechał:D Ja powiem więcej powiiiny być dodawane do płatków.

ps.Niestety na dzień dzisiejszy YouTube już nie współpracuje z mede8er
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Raczej nie będzie, dlatego jest dedykowana karta usb i mpcie od mede8er. Bardziej prawdopodobne, że w tym przypadku sprawdziły się adapter WiFi-Ethernet.
 

Pixeel

Member
Witam..

Chciałbym poruszyć temat dysków twardych..

Jakie macie dyski zainstalowane w swoich Mede8er'ach??? Pytam ponieważ od kilku dni mam dylemat jaki kupić do swojej 800-tki. Najchętniej kupiłbym 4TB (np. WD RED) i miałbym spokój, ale trochę obawiam się o awaryjność (większa pojemność = większa ilość talerzy = większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, a co za tym idzie utraty 4TB danych). Najbardziej "opłacalne" (w przeliczeniu TB na zł) wydają się 3TB. Jakie są Wasze doświadczenia, opinie na ten temat?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Posiadam Med800X3D. Chciałbym dokupić moduł wifi.

Na większości playerów z układami Realteka 1186 działają moduły Wi-Fi USB zbudowane w oparciu o układ RTL8191SU lub RTL8192. Mój Xtreamer SW3 obsługuje je bez problemu, na forum wymienionych jest też więcej playerów. Można kupić w sieci, w razie problemów zwrócić. Widziałem niedawno w znanym serwisie aukcyjnym za ok. 50 zł.
 

piechu

Member
Bez reklam
Kupiłem dziś med600x3d i mam kilka pytań.

- czy udało Wam się połączyć z folderami udostępnianymi jako NFS z NAS'a? U mnie niby widzi takowe foldery ale jeśli chcę w nie wejść to wywla błąd. Mogę przeglądać foldery tylko poprzez sambę
- czy jest możliwość aby w opisie filmu (w Jukebox) była wyświetlana informacja na temat rozdzielczości, sćieżki audio itp? Widziałem na jakichś screenach i filmach na YT, że podczas przeglądania zawartości Jukeboxa takie dane były wyświetlane na samym dole strony - ja tego się nie mogę doszukać.

Poza tym mam póki co mieszane uczucia co do tego playera. Najważniejsze to wydaje mi się, że materiał video, szczególnie ten w niższej rozdzieczości (DVDrip lub BDrip ale mocno skompresowane) prezentuje się gorzej niż puszczony poprzez wbudowany player w Samsungu LE40C650. Być może to kwestia ustawień ale w sumie mimo ich natłoku nie widzę tych, które mogłyby odpowiadać za jakość obrazu.
Po drugie dla kogoś kto korzystał z PLEXa zabawa z Jukeboxem to istna mordęga.
Po trzecie - straszny pilot (choć podświetlenie to rzecz, którą doceniam, także w pilocie mojego TV)
Na plus jednak muszę oddać, że player jest faktycznie całkiem szybki i sprawnie sobie radzi z dużą ilością zasobów sieciowych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry