MA RX8 vs Dali Ikon 6 vs Dynaudio Audience 72 vs... ?

MarcinGD

New member
Amphiony grają i umilaja kolejne dni. Co do H80 to czekam na telefon z lokalnego salonu, bo ma przyjść dostawa. Opinie są hurra optymistyczne, ale wole się sam przekonać. Głownie chodzi mi o dac w H80 czy podpasuje lepiej niż HD20 który już posiadam. Jeśli będzie gorzej to wtedy jeszcze spróbuje H100 lub atolla IN200 albo końcówkę mocy, a HD20 jako pre.
 

eddielublin

New member
Amphiony grają i umilaja kolejne dni. Co do H80 to czekam na telefon z lokalnego salonu, bo ma przyjść dostawa. Opinie są hurra optymistyczne, ale wole się sam przekonać. Głownie chodzi mi o dac w H80 czy podpasuje lepiej niż HD20 który już posiadam. Jeśli będzie gorzej to wtedy jeszcze spróbuje H100 lub atolla IN200 albo końcówkę mocy, a HD20 jako pre.

Spotkałem się dzisiaj na AS z 7L :), jestem pod wrażeniem mimo tego, że wg mnie pomieszczenie trochę niedomagało wielkością do potęgi dźwięku, ale już rozumiem co Cię zachwyciło.
PS
Jutro będzie można posłuchać Amphion Argon 3L z Heglem H80...
 

MarcinGD

New member
Spotkałem się dzisiaj na AS z 7L :), jestem pod wrażeniem mimo tego, że wg mnie pomieszczenie trochę niedomagało wielkością do potęgi dźwięku, ale już rozumiem co Cię zachwyciło.
PS
Jutro będzie można posłuchać Amphion Argon 3L z Heglem H80...

Mam od czwartku H80 i musze powiedziec, ze jestem troche rozczarowany. Tak to slysze: H80 wewnetrzny DAC < H80 + HD20 po XLR (kable Albedo Monolith) < H80 + HD20 po RCA < IN100 + HD20 po RCA < H80 + HD20 po XLR (kable to Equilibrium Turbine) = IN100 (By-pass czyli praca jako koncowka mocy) + HD20 (jako pre-amp).

Takze z moich odsluchow bede poszukiwal koncowki mocy, jesli IN200 nie bedzie urywal dupy.

dyzio4 napisał:
Koledzy możecie trochę opisać kolumny Amphion? Jak grają? Do jakiej muzyki?

Przewin dyskusje do tylu.
 

eddielublin

New member
No to dość ciekawe dylematy, niemniej jednak jestem zaskoczony bo H80 był przedstawiany brzmieniowo (pomijając moc) lepiej od 100 czy nawet 200, no ale cóż o gustach się nie dyskutuje...
Czyli wychodzi na to, że jednak HD20 + "?" a nie HD11 + reszta.
Atolla 200 miałem okazję chwilę posłuchać z Equilibrium, pozostał na mojej krótkiej liście na przyszłość...
PS następnym razem będąc na AS muszę robić notatki systemów które zapadły mi w pamięci...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
No niestety mocy H80 troche brakuje. Jak atoll od niskich poziomow juz rzuca glosnikami 1,5 (0-10) to H80 musialem krecic na 60 (0-100). Kultura grania jest na korzysc H80, no ale equilibrium turbine to koszt ok. 2600zl. Wiec cenowo sie to nie kalkuluje zwlaszcza, ze posiadam juz HD20. Nie mialem zwyklego kabla miedzianego, zeby porownac, bo ten albedo monolith to srebro i za cieplo zagral. Plotki glosily, ze w H80 dali HD11, ale wychodzi na to ze jest cos pokroju HD2.
 

eddielublin

New member
Co do zawartości H80 to w prasie widziałem taką informację bazującą na danych dystrybutora, Hegel na swojej stronie internetowej niestety nie zamieścił takiej informacji, ale już jakiś szwedzki portal potwierdza HD11.
Co by tam nie było to jednak brak mocy go dyskwalifikuje zwłaszcza do wymagających niskoefektowych kolumn.
Hegel H80 - HiFi och Hemmabio i Stockholm - Ljudmakarn
EDIT: "mycket lik" po szwedzku to "bardzo podobny" wg googla
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mario448

New member
Witam

Na wstępie wyjaśnie iż wiem że to profanacja i nie najlepszy pomysł ale póki co mam to na stanie gratis i chcę wykorzystać do czasu zakupu czegoś lepszego. MA RX8 chcę kupić jako te już docelowe a to coś Technicsa dostanę gratis do czasu uciułania na coś innego.

Pytanie moje brzmi czy da się podłączyć do MA RX 8 taki oto stary amplituner TECHNICS SA-EX120. Wie ktoś jak to może zagrać?

Jeśli się da to poproszę o wskazówki co, czym i jak.
 

eddielublin

New member
Witam

Na wstępie wyjaśnie iż wiem że to profanacja i nie najlepszy pomysł ale póki co mam to na stanie gratis i chcę wykorzystać do czasu zakupu czegoś lepszego. MA RX8 chcę kupić jako te już docelowe a to coś Technicsa dostanę gratis do czasu uciułania na coś innego.

Pytanie moje brzmi czy da się podłączyć do MA RX 8 taki oto stary amplituner TECHNICS SA-EX120. Wie ktoś jak to może zagrać?

Jeśli się da to poproszę o wskazówki co, czym i jak.

Jedno czego się obawiam, to fakt, że będziesz zmuszony w szybkim tempie dostawić RX-om szlachetne wzmocnienie na jakie te kolumny zasługują :). Po konfrontacji wrażeń salonowych z domowymi z rzeczonym amplitunerem...
Na to rozwiązanie tymczasowe nie ma się co silić na jakieś fajerwerki kablowe, połącz to zwykłym kablem głośnikowym z miedzi za kilka złotych metr . Jak już wybierzesz sprzęt docelowy to możesz nawet w biwire/biamp, możesz się się pobawić
Tak a propo to w jaki kierunku chcesz się skierować docelowo? Amplituner KD, stereo?
Jak chcesz się przekonać jak to gra to bierz sprzęt i udaj się do salonu.To dość wiekowe urządzenie z epoki raczej przed monitor audio na rynku polskim...i trudno będzie znaleźć kogoś kto zna takie zestawienie.
 

Mario448

New member
Zdaję sobie sprawę, że po odsłuchu salonowym na sprzęcie jaki chciałbym (widziałbym, marzy mi się w domu) różnica będzie kolosalna, co może doprowadzić do załamania nerwowego bądź zasiania spustoszenia kompletnego w domowym budżecie:)

Zrobię tak jak proponujesz, zakupię zwykłe wtyki i do tego kabel za kilka pln bo więcej i tak ze wzmacniacza nie wyciągnę. Docelowo myślę nad stereo, bo na siłę da się tu jakiegoś dvd/bluraya podłączyć żeby czasem koncercik/film odpalić. Zdecydowanie więcej słucham muzyki i to będzie główne przeznaczenie sprzętu. Nie mniej jednak co chwilę zmieniają mi się preferencje i pomysłów jest tysiąc. Wiedziałem że lekko wybrać nie będzie ale żeby aż tak trudno :-?.
 

achim69

Member
W tym wątku często przewija się temat kolumn Harpia,dlatego jako ciekawostka na OLX są do kupienia kolumny HARPIA KEITH.Jedna waży około 80 kg.
7.999 do negocjacji .
 

Attachments

  • 318908591_2_644x461_harpia-keith-kolumny-podlogowe-stan-bardzo-dobry-dodaj-zdjecia_rev004.jpg
    318908591_2_644x461_harpia-keith-kolumny-podlogowe-stan-bardzo-dobry-dodaj-zdjecia_rev004.jpg
    46,5 KB · Wyś: 409
Ostatnia edycja:
Do góry