MA RX8 vs Dali Ikon 6 vs Dynaudio Audience 72 vs... ?

eddielublin

New member
Wg zapowiedzi organizatorów ok 70 % oferty ma być reprezentowana przez segment nazwijmy to w uproszczeniu popularny albo budżetowy. Taka jest chyba idea tej imprezy aby ludzie następnego dnia poszli do salonu i kupili coś co ich zainteresowało. Oglądanie samych hajendów spowodować mogło by tylko frustrację odwiedzających. To tak jakby zorganizować salon samochodowy i zaprezentować mercedesy beemki i wyżej...

Jeśli ktoś takiego kefa posiada to zapraszam do mnie na konfrontację :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
Ja dzisiaj mam przyjemność testować amphion argon 3 L. Scena jaka budują te głośniki jest powalajaca. Słuchałem jeszcze dzisiaj minasow od studio 16 hz. Bardzo fajna stereofonia, za ta kasę super propozycja. Ale do domu przytargalem amphiony.
 

MarcinGD

New member
Kolumny mam do poniedzialku. Normalnie w sklepie stoja 12k. Potezny bas, detal, scena, tool - 10000 days (burza doslownie cie otacza). Latwosc modelowania dzwieku, za malo gory skrecasz glosniki do srodka, jesli za duzo to w druga strone. Glosnik ma z tylu dwa otwory bass refleks. Za duzo basu, zatykasz dolny, natomiast po zatkaniu srodkowego wypycha srednice do przodu.
Kolumna niedosc, ze gra rewelacyjnie to wyglada tez super. Mam ta wersje czarna, ale bardziej wyglada jak ciemny grafit. Jutro zrobie fotke jak to wyglada.
Jak mi jutro nie przejdzie to bedzie trzeba Rx8 wystawic i negocjowac cene. Jak bedziesz mial okazje je zahaczyc gdzies w salonie to warto poswiecic godzinke na odsluch.
 

eddielublin

New member
Kolumny mam do poniedzialku. Normalnie w sklepie stoja 12k. Potezny bas, detal, scena, tool - 10000 days (burza doslownie cie otacza). Latwosc modelowania dzwieku, za malo gory skrecasz glosniki do srodka, jesli za duzo to w druga strone. Glosnik ma z tylu dwa otwory bass refleks. Za duzo basu, zatykasz dolny, natomiast po zatkaniu srodkowego wypycha srednice do przodu.
Kolumna niedosc, ze gra rewelacyjnie to wyglada tez super. Mam ta wersje czarna, ale bardziej wyglada jak ciemny grafit. Jutro zrobie fotke jak to wyglada.
Jak mi jutro nie przejdzie to bedzie trzeba Rx8 wystawic i negocjowac cene. Jak bedziesz mial okazje je zahaczyc gdzies w salonie to warto poswiecic godzinke na odsluch.

To niewiarygodne, nie mam tylnych głośników efektownych a słyszę je wyraźnie...słuchając z Youtuba, w sobotę śmigam do MM i gram z CD-ka. To jeden z tych utworów które absolutnie warto dodać do tzw. efektowych.
Co do "first impresion" jeśli chodzi o kolumny to gdybym poddał się temu, to u mnie w salonie stały by RX-y, jak je usłyszałem to nie mogłem się oderwać. Ale plan był taki, nie ulegać pierwszemu wrażeniu, opanować się, wyjść z salonu i wrócić za 2 dni posłuchać czegoś innego :).
Poza tematem, jak brzmieniowo scharakteryzujesz Atolla, jako drugi reprezentant francuskiej szkoły grania byłby w kręgu moich zainteresowań oprócz Advanca. A miałem pozostać przy MAX150 ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale plan był taki, nie ulegać pierwszemu wrażeniu, opanować się, wyjść z salonu i wrócić za 2 dni posłuchać czegoś innego :).

A to widzę że istaniała opcja że nie wyjdziesz z tego salonu?:) Ciekawie by wyglądało jakby na koniec, przed zamknięciem Cię wynosili w parę osób, a Ty uczepiony kolumny byś ciągnął za sobą to całe okablowanie:p
 

MarcinGD

New member
To niewiarygodne, nie mam tylnych głośników efektownych a słyszę je wyraźnie...słuchając z Youtuba, w sobotę śmigam do MM i gram z CD-ka. To jeden z tych utworów które absolutnie warto dodać do tzw. efektowych.

Na Rx8 i innych glosnikach ktore sluchalem wczoraj burza jest, ale w sensie przed toba, kolo ciebie. Amphiony podaja to tak, ze wszystkie te dzwieki cie przeszywaja do tego burza atakuje cie jeszcze za toba. Nie jest to agresywny atak jak to sie ma w przypadku efektownie grajacych kolumn, tutaj jest wszystko podane bardzo przyjemnie, glosniki znikaja, maluje sie scena.

Co do Atoll'a moim zdaniem nie ma nic lepszego z nowych wzmakow do 4k. Brak mu tylko XLR'ow. Gra rowno w kazdym pasmie, "trzyma glosniki za morde", ogolnie w torze gra wszystko, ale zawsze jak ide na odsluch to biore caly tor, oprocz kabli, ktore nie maja dla mnie wiekszego znaczenia. Z moich doswiadczen z innymi glosnikami okreslil bym wzmacniacz jako neutralny, nie ma dominujacego pasma.

Amphion narazie na "audiofilskim puzzle".

dqq9bhtxlk0k.jpg


W ciagu 2 tygodni mam jeszcze w planie pozyczyc Hegla H80. Mysle, ze ta opcja by cie tez zainteresowala, bo ma bardzo dobry DAC podobno wbudowany.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Marcin, czyli ogólnie nie masz sprzętu podłączonego jakimiś lepszymi kablami? Pytam się, bo ostatnio sporo siedzę i czytam o kabelkach. To chyba jedyne zagadnienie, które wywołuje tak skrajne opinie wśród miłośników audio. Czasami jak czytam o wadach kabli za 50-100zł/m to dochodzę do wniosku że tanie za 3zł/m grają lepiej. A to dobry dół a góra kuleje, albo odwrotnie. Zawsze mi się wydawało że porównując taki za 3zł/m a taki za 50zł/m powinna byc poprawa w całym paśmie, a nie żeby mi bas odchudziło czy podkreśliło sybilanty na górze? Z wyglądu to jednak te RX mi się bardziej podobają:)
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Krzysiek, jak mozesz zauwazyc, na wiadomym forum jest mnustwo tematow o kablach. Dochodzi do tego, ze ludzie sie wyzywaja, odnosze wrazenie konkretnego zezwierzecenia. Powielanie opinii forumowych, oraz tak zwani eksperci "wikipedii".

Kupujac kabel interesuje mnie czy jest odpowiednio czysta miedz i na tym koncze temat.

Sprawa jest prosta, czy chcesz wydac powiedzmy 2k za magiczny kabel, ktory zmieni Tobie dzwiek w obszarze autosugestii jakiejs opinii, czy ta sama kwote przeznaczysz na wymiane konkretnego elementu, ktory naprawde cos zmieni w torze.

Wczoraj do salonu weszlo dwoch gosci, jeszcze nie zaczalem odsluchu. Zerkneli pogardliwie na elementy, po czym zagadali o jakies podstawki. Sprzedawca zaproponowal 8szt. drewniane za 4k zl (drzewo, ktore moze scinac tylko rodzina cesarska), po czym uw koneserzy opuscili salon.

Jeszcze wczoraj sluchalem Audiosolutions Euphony 90, jest to produkt Litewski, umiescil bym je pomiedzy studio 60hz minas anor, a amphionem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jasne, tematów o kablach jest mnóstwo, tylko jak człowiek chce wyciągnąć z tego jakiś złoty środek to i tak kończy się na niczym. Co do obrzucania się błotem to występuje to wszędzie, wystarczy nawet poczytać opinie na Filmwebie. Na szczęscie Nasze forum jakoś się trzyma i nie toleruje się tego typu wybryków. Ale z tą czystością miedzi to już też gdzieś czytałem, że wystarczy jak się kupi porządny kabel w czystości 4N - 6N i powinno byc ok. Niestety ja jeszcze nie miałem okazji potestować różnych kabli, że potwierdzić lub zaprzeczyć tym rzekomym zmianom w dźwięku.
 

MarcinGD

New member
Dlatego nie ma co sobie zawracac glowy kablami. Jak juz dojdziesz do systemu, w ktorym niczego nie bedzie Ci brakowac, wtedy z nudow mozesz sobie sluchac kabli ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nawet jak się skompletuje mega zestaw to prędzej czy później na pewno zacznie się zabawia kabelkami i to już nie chodzi głównie o to żeby coś poprawić tylko sama ta zabawa i zawracanie sobie głowy pierdołami i o te wszystkie kombinacje bo to jest fajne w naszych klockach. Stale trzeba coś robić i kombinować. Monotonia zabija:)
 

eddielublin

New member
Korzystając z wolnego wziąłem się za ripowanie płytek, przy okazji kilka słów komentarza do ostatnich wpisów:
-amphiony wizualnie robią wrażenie, i jeśli grają tak jak w opisie MarcinGD to jest kolejny intrygujący temat do zbadania. Fajnie, że możesz zabrać sprzęt do domu i testować w warunkach domowych
- sugerowany przez MarcinGD Hegel - mówię tak, chociażby przez kraj pochodzenia, który darzę uczuciem głębokim :)
- kable i okołokablowe dyskusje na "innym wiodącym" forum, absolutnie się zgadzam, że dyskusje tam prowadzone zarówno w tematach kabli jak i innych są czasami miernego poziomu, tutaj na HD jak ktoś nawet zapyta o zestaw stereo za 1000 dla początkującego melomana nie zostanie od razu zjechany. Na wiadomym forum może się co najwyżej dowiedzieć, że za tysiaka to nawet interkonekta sie nie kupi...Temat prestiżu w audio kojarzy mi się trochę z nartami. Często można spotkać na stokach wbitych w "worldcup-owe" gadżety za kupę kasy narciarzy ślizgających się z drżącymi kolanami po stokach...
Ja w obecnej chwili mam to co mam, Orbity srebrzone i miedź OFC, i różnicy nie słyszę w zestawie który mam, chociaż tak naprawdę nigdy nie próbowałem tego dogłębnie przeanalizować, ale też kablom definitywnie nie mówię nie. W przyszłości jak już złożę zestaw, kto wie czy nie pokuszę się o jakieś doświadczenia w temacie. Niemniej jednak dla mnie największy wpływ na kształtowanie dźwięku mają:
1. Kolumny 60%
2. Wzmacniacz 30 %
3. Źródło 9,9 %
4. Konfekcja 0,1% (na razie nie zbadany)
Ed
 

eddielublin

New member
Jak mi jutro nie przejdzie to bedzie trzeba Rx8 wystawic i negocjowac cene. Jak bedziesz mial okazje je zahaczyc gdzies w salonie to warto poswiecic godzinke na odsluch.

No widzę, że Ci jednak nie przeszło ;-) Amphiony zostają na stałe? Czy to tylko badanie popytu na rynku na RX-y
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Tak, zdecydowalismy sie z zona na zakup. Jeszcze tylko w Poniedzialek kwestia negocjacji ceny. Do tego co wczesniej pisalem dodam jeszcze, ze glosniki adaptuja sie perfekcyjnie w trudnych pomieszczeniach, jakie niewatpliwie mam z aneksem kuchennym. Wiem, ze Amphiony zagoszcza u mnie na bardzo dlugo. Z ciekawosci tylko jeszcze odslucham H80 od Hegla, zeby zobaczyc czy moze byc jeszcze lepiej. Ale bedzie ciezko go szybko dostac na odsluch, bo jest rozchwytywany.

Stwierdzam iz jestem amphionoholikiem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eddielublin

New member
No i jak tam w temacie? Amphiony zadomowiły się na stałe? Co z Heglem? Dlaczego pytam? Ano dlatego, że gdybyś dopadł H80 na stałe to może miałbyś Atolla zbędnego...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry