Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Placek

Member
Super dzięki. Mimo wszystko takiego dekodera N (standardowy bez nagrywarki) nie mogę znaleźć nawet przez oprogramowanie. Muszę uczyć pilota z oryginalnego.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam pytanie, czy to normalne w tym pilocie, że jak jest uśpiony to po pierwszym naciśnięciu klawisza pilot się czasem nie budzi i dopiero ponowne naciśnięcie go wybudza i zapala się podświetlenie i wysyła komendę?

Coś masz nieteges z tym pilotem.Mój działa za każdym naciśnięciu nawet jak leży nieruchomo na stoliku.Nie muszę go wybudzać naciskam i już przełącza .
 

blady73

New member
Witam Szanownych użytkowników. Za cenę 230 zł mogę mieć ONE z uszkodzonym wyświetlaczem(badpixele) wyświetlacz dotykowo działa. Pilot po gwarancji. Za te za te pieniądze mogę mięć harmony 600-650. do podłączenia dvd, n-box, tv, ampli, cd, xbox. DVD mogę sobie odpuścić, bo i tak BR mam w kompie? Proszę o radę
Oczywiście Harmony nowe na gwarancji 24 miesiące.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Brak kolorowych klawiczy na pilocie

Własnie przymierzam się do kupna ONE+. Jak sobie poradziliście z brakiem kolorowych przycisków ( 4 kolory ) na pilocie ? Wg. mie to bardzo powazna wada-ich brak i tylko to powstrzymuje mnie przed jego zakupem.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Własnie przymierzam się do kupna ONE+. Jak sobie poradziliście z brakiem kolorowych przycisków ( 4 kolory ) na pilocie ? Wg. mie to bardzo powazna wada-ich brak i tylko to powstrzymuje mnie przed jego zakupem.

kolorowe przyciski definiujesz na ekranie dotykowym i po sprawie
 

ernet

Active member
Bez reklam
jak masz ustawione działanie "Watch TV" to na pierwszym ekranie masz od razu te kolorowe przyciski

Jasne. Dzieki.Pewnie kupię bo mój aktualny Logitech Harmony 785 powoli zawodzi ( jeden klawisz nie działa; kupiony rok temu, ale oczywiście parogan i gwarancja... zagineły w czeluściach czasu i mieszkania ). Dla mnie piloty z tej serii, to wynalazek na miarę koła :D. Obecnie mam ustawione 6 działań do 3 urządzeń i wszystko działa perfekcyjnie ( włącza,wyłącza,przełącza`itd. ).
Czy po zalogowaniu się do strony internetowej z moimi ustawienimi będę mógł je przeżucić ( jest tam taka opcja ) je do " Łana " ;-) To jednak różne piloty z róznych serii .
Czy polecenia typu ""Watch TV" można zamienić na własne okreslenie nop.Ogladanie telewizji ?
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne. Dzieki.Pewnie kupię bo mój aktualny Logitech Harmony 785 powoli zawodzi ( jeden klawisz nie działa; kupiony rok temu, ale oczywiście parogan i gwarancja... zagineły w czeluściach czasu i mieszkania ). Dla mnie piloty z tej serii, to wynalazek na miarę koła :D. Obecnie mam ustawione 6 działań do 3 urządzeń i wszystko działa perfekcyjnie ( włącza,wyłącza,przełącza`itd. ).
Czy po zalogowaniu się do strony internetowej z moimi ustawienimi będę mógł je przeżucić ( jest tam taka opcja ) je do " Łana " ;-) To jednak różne piloty z róznych serii .
Czy polecenia typu ""Watch TV" można zamienić na własne okreslenie nop.Ogladanie telewizji ?

czy będziesz mógł przerzucić do One to cieżko powiedzieć, jest opcja "zmień pilota", ale na jakiej zasadzie działa to nie wiem, bo używam tylko One+, co do poleceń to po zainstalowaniu oprogramowania masz język polski i komendy są automatycznie po polsku, "Oglądanie Telewizji", "Odtwarzanie DVD", ponadto każdą nazwę możesz dowolnie zmienić, dotyczy to zarówno komend jak i dodatkowych klawiszy na ekranie dotykowym
pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ponownie dziękuje pomagającym w decyzji. Chyba [ graniczące z pewnością ;-) ] będę miał okazję kupić ONE+ nowy za około 350 zł. To chyba warto ?
 

zawiej

New member
Witam
Minęło już trochę czasu od premiery Harmony One. Sam stoję teraz przed wyborem uniwersalnego pilota i w związku z tym mam pytanie do użytkowników tego urządzenia, czy drugi raz kupiliby tego pilota? A może jest coś lepszego?
Czekam na wasze opinie.
Pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
@rafix01: przyszło mi do głowy coś takiego, ale nie testowałem tego więc nie wiem, czy w ogóle jest to możliwe - nauczenie One jednego przycisku z pilota do Ampli ale w ustawieniach pilota jednego z urządzeń, z których korzystasz w aktywności, w której Ampli nie występuje, np. TV czy DVD.

mars28, Twoja kombinacja rozwiązania mojego problemu jest jak najbardziej prawidłowa i działa !!! , to samo mi zrobili z pomocy technicznej, czyli dodali do telewizora wysyłanie komendy AV1, AV2 na amplituner, czyli po chłopsku pilotem od telewizora (czyt. hamrony one+) przełączam wyjścia AV w amplitunerze :)

dzięki
 

rafix01

Member
Bez reklam
Jasne. Dzieki.Pewnie kupię bo mój aktualny Logitech Harmony 785 powoli zawodzi [...]
Czy po zalogowaniu się do strony internetowej z moimi ustawienimi będę mógł je przeżucić ( jest tam taka opcja ) je do " Łana " ;-) To jednak różne piloty z róznych serii.

takie coś znalazłem w pomocy logitech w oprogramowaniu 7.7.0 dla One+

Cytat:
"Przenoszenie ustawień z pilota Harmony do nowszego lub innego modelu


Aby przenieść ustawienia z pilota Harmony do jego nowszego modelu:
UWAGA: Piloty Harmony 1100, 1000, 895, 890 i 890 PRO nie obsługują funkcji przenoszenia ustawień z innych modeli Harmony. Jeśli posiadasz takie modele i chcesz przeprowadzić uaktualnienie do innego modelu, konieczne będzie utworzenie nowego konta dla pilota Harmony.




  1. Uruchom oprogramowanie pilota Logitech Harmony i zaloguj się na konto pilota Harmony.
  2. Kliknij kartę Działania.
  3. Kliknij opcję Zmień pilota.
  4. Podłącz nowego pilota Harmony i kliknij przycisk Dalej.
  5. Możliwe będzie utworzenie nowego konta dla nowego pilota Harmony lub skorzystanie z istniejącego. Wybierz opcję Dodaj nowego pilota z użyciem mojego istniejącego konta, a następnie kliknij przycisk Dalej w celu przeniesienia ustawień do nowego pilota Harmony.
  6. Ustawienia zostaną przeniesione do nowego pilota Harmony.
  7. Po zakończeniu aktualizacji można zacząć korzystać z nowego pilota Harmony.
  8. Aby wprowadzić dodatkowe zmiany, wybierz opcję Nie, chcę dokonać pewnych dostosowań i kliknij przycisk Dalej. "
EDIT:

A teraz moje pytanie :)

jak zrobić polecenie pilota ONE+ aby wyciszył telewizor z dowolnej głośności do zera, i nie chodzi mi o przycisk MUTE, bo wówczas na ekranie telewizora jest ikonka przekreślonego głośnika.

Chodzi mi o uzyskanie na pilocie harmony ONE+ efektu trzymania np. przez 3 sekundy przycisku zmniejszania głośności od telewizora.

Na oryginalnym pilocie od telewizora wygląda to tak, że trzymam np. przez 3 sekundy przycisk zmniejszania głośności i skala głośności zmniejsza sie od np. 23 do 0.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
i sam sobie odpowiadam na moje pytanie :)

trzeba wpisać kilkanascie razy komendę VOL-
(również "Pomoc" logitech'a tak napisała, innej możliwości nie ma)
 

blady73

New member
witam
wgrywałem ikonki ulubionych programów w ONE, ale przyjął mi tylko 16 ikonek.
Czy u Was One przyjmuje pełne 24 szt?
 

ernet

Active member
Bez reklam
takie coś znalazłem w pomocy logitech w oprogramowaniu 7.7.0 dla One+

Cytat:
"Przenoszenie ustawień z pilota Harmony do nowszego lub innego modelu


Aby przenieść ustawienia z pilota Harmony do jego nowszego modelu:
UWAGA: Piloty Harmony 1100, 1000, 895, 890 i 890 PRO nie obsługują funkcji przenoszenia ustawień z innych modeli Harmony. Jeśli posiadasz takie modele i chcesz przeprowadzić uaktualnienie do innego modelu, konieczne będzie utworzenie nowego konta dla pilota Harmony.




  1. Uruchom oprogramowanie pilota Logitech Harmony i zaloguj się na konto pilota Harmony.
  2. Kliknij kartę Działania.
  3. Kliknij opcję Zmień pilota.
  4. Podłącz nowego pilota Harmony i kliknij przycisk Dalej.
  5. Możliwe będzie utworzenie nowego konta dla nowego pilota Harmony lub skorzystanie z istniejącego. Wybierz opcję Dodaj nowego pilota z użyciem mojego istniejącego konta, a następnie kliknij przycisk Dalej w celu przeniesienia ustawień do nowego pilota Harmony.
  6. Ustawienia zostaną przeniesione do nowego pilota Harmony.
  7. Po zakończeniu aktualizacji można zacząć korzystać z nowego pilota Harmony.
  8. Aby wprowadzić dodatkowe zmiany, wybierz opcję Nie, chcę dokonać pewnych dostosowań i kliknij przycisk Dalej. "
Absolutnie nie podrywam tego ,co napisałeś ( i dzieki za info ), ale 2 razy (aby sie upewnić ) dzwoniłem na infolinie i panowie mi powiedzieli,że nie mozna skopiować ustawień z mojego
785 na One, bo maja te piloty różne oprogramowania.
 

rafix01

Member
Bez reklam
napisz jeszcze mejla do pomocy logitecha i wklej im to co ja zacytowałem z pomocy oprogramowania i zobaczymy co odpiszą...jak trzeci raz to samo, to mogą mieć rację :( ale zawsze możesz spróbować...a teraz jakiego oprogramowania używasz?


strona z ikonami...łatwo wyszukać interesujące nas ikony :)

http://www.iconharmony.com/icons/wat...ory=harmonyOne
 
Ostatnia edycja:
Do góry