Lg pz950

harry_keogh

New member
od wczoraj próbuje znaleźć jakies optymalne ustawienia i nic...
Wiecie może czy ktoś się podzielił takimi ustawieniami ?

Tak jak koledzy podali.
Z tych standardowych w TV u mnie najlepiej się sprawdza 'ISF expert' z podbitym kolorem (do 60-65 bodajże).

Kolejna rzecz, to używanie jednego pilota. Wkurza mnie że muszę zmieniać kanały na dekoderze.(sygnał idzie po HDMI) rozwiązanie to kupno modułu do którego wsadzimy kartę i całość do gniazda w TV?

Chyba każdy, kto posiada kilka sprzętów RTV w końcu kupuje jakiś uniwersalny pilot Logitecha :)
Ja użytkuję Harmony 555 od kilku lat i poza lekko startymi kilkoma guzikami nie mam uwag krytycznych (choć programowanie niektórych akcji wymaga kreatywności)
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
od wczoraj próbuje znaleźć jakies optymalne ustawienia i nic...
Wiecie może czy ktoś się podzielił takimi ustawieniami ?
Kolejna rzecz, to używanie jednego pilota. Wkurza mnie że muszę zmieniać kanały na dekoderze.(sygnał idzie po HDMI) rozwiązanie to kupno modułu do którego wsadzimy kartę i całość do gniazda w TV?

Moje ustawienia obrazu opisane kilka stron wczesniej -


Oszcz En.- Wył
Tryb obrazu - sport

Kontrast - 73
Jasnosc - 46
Ostrosc - 44
Kolor - 60
Odcien - 0
Temp barw. - C30

Kontrast dyn - Niski
Kolor dyn - Średni
Redukcja szumu - Niska
Super rozdz - Wł
Gamma - Średnia
Poziom czerni - Niski
Tryb Film - Wł
Gamma kol - Szeroka
Poprawianie krawedzi - Wył

Ustawienia pod dekoder nbox turbo.
 

Jareckiw

New member
Przetestuje te wszystkie ustawienia jak dostane LG, napisze swoje spostrzezenia, ale to dopiero nastapi we wtorek w przyszlym tygodniu, dostawa bedzie w poniedzialek, tak sie rozeszly te tv jak swieze buleczki
 

Jareckiw

New member
Otrzymałem w końcu swojego LG60PZ950s.
Moje pierwsze wrażenia są bardzo, bardzo pozytywne, naprawdę w porównaniu do Samsunga,którego sprzedałem kilka dni temu to przepaść.
Obraz od razu po właczeniu zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, po prostu normalny, nie przejaskrawiony, kolory delikatne,płynność perfekcyjna, sprawdzałem juz na grach, nic nie rwie,piłkę nożną ogląda się z przyjemnością nie mówiąc nic o blue ray-u.Dla mnie jest w zupełności wystarczający i spełnia moje oczekiwania jak na TV za 7000zł plazmowy 60" to chyba nie ma nic lepszego mając na uwadze wielkość i jakość w stosunku do ceny.
Nie miałem porówniania do innych tv plazmowych w domu, bo w sklepie nie można w ogóle mówić o jakimkolwiek porównaniu i absolutnie nie można się kierować obrazem tam wyświetlanym, byc może Panasonic wymiata pod tym względem,ale mi nie jest juz więcej pod względem obrazu do szczęścia potrzebne :)
Przede wszystkim w ogóle tego Tv nie słychać bo w wielu wątkach był poruszany ten temat o "burczeniu" w plazmach to LG nie burczy,przynajmniej mój eglemplarz.
Dość chwalenia :) TV JEST OK !
Mogę z czystym sumieniem polecic ten model,myśle,że trzeba by dużo kasy wyłożyć za LED-a żeby dorównał jakości obrazu tego modelu LG.
 

Adir

New member
Dziękuje kolegom za podzielenie się ustawieniami.
Telewizor stoi 2 tydzień, póki co wszytko ok, obraz bajka. Mam okna od południa i od wchodu, nie ma żadnych problemów z oglądaniem, ale wiadomo że gdy jest zupełnie ciemno to "jest to coś"
DLNA, USB, 3D to rzeczy z których choć staram się korzystać jak najczęściej to jest ciężko, jedynie 3D ciągle wypróbowuje zobaczę czy choć jakiś film da fajne efekty.
ps. Jest nowa wersja oprogramowania: 05.00.08 oczywiście po sieci.
Zauważyłem że został dodany SKYPE, ciekawe czy coś jeszcze zmienili.
 
Ostatnia edycja:

marcink1973

New member
witam
ja również użytkuje od poniedziałku 50 cali ,ustawienia maciekmm najbardziej mi pasują ,sprawdziłem jeszcze z flatpanel (ale za mdłe )ogólnie jestem zadowolony sygnał sd za satelity super
 

kopi

New member
Otrzymałem w końcu swojego LG60PZ950s.
Moje pierwsze wrażenia są bardzo, bardzo pozytywne, naprawdę w porównaniu do Samsunga,którego sprzedałem kilka dni temu to przepaść.
Obraz od razu po właczeniu zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, po prostu normalny, nie przejaskrawiony, kolory delikatne,płynność perfekcyjna, sprawdzałem juz na grach, nic nie rwie,piłkę nożną ogląda się z przyjemnością nie mówiąc nic o blue ray-u.Dla mnie jest w zupełności wystarczający i spełnia moje oczekiwania jak na TV za 7000zł plazmowy 60" to chyba nie ma nic lepszego mając na uwadze wielkość i jakość w stosunku do ceny.
Nie miałem porówniania do innych tv plazmowych w domu, bo w sklepie nie można w ogóle mówić o jakimkolwiek porównaniu i absolutnie nie można się kierować obrazem tam wyświetlanym, byc może Panasonic wymiata pod tym względem,ale mi nie jest juz więcej pod względem obrazu do szczęścia potrzebne :)
Przede wszystkim w ogóle tego Tv nie słychać bo w wielu wątkach był poruszany ten temat o "burczeniu" w plazmach to LG nie burczy,przynajmniej mój eglemplarz.
Dość chwalenia :) TV JEST OK !
Mogę z czystym sumieniem polecic ten model,myśle,że trzeba by dużo kasy wyłożyć za LED-a żeby dorównał jakości obrazu tego modelu LG.

A jak oceniasz czerń tego modelu, bo według mnie to jakaś porażka - u mnie czerń jest szara, chociaż ja mam 60 PZ 750S, ale panel w obydwu tych modelach jest ten sam. Poza czernią podzielam dobre zdanie o tym telewizorze.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
I tak to właśnie jest z testami.....niestety aż tak dobrze nie jest z tą czernią w tegorocznych modelach,choć obraz wciąż jest na dobrym poziomie,szczególnie SD.
 

Jareckiw

New member
A jak oceniasz czerń tego modelu, bo według mnie to jakaś porażka - u mnie czerń jest szara, chociaż ja mam 60 PZ 750S, ale panel w obydwu tych modelach jest ten sam. Poza czernią podzielam dobre zdanie o tym telewizorze.
,

Wiesz co, jakoś powiem Ci szczerze,że zupelnie mi nie przeszkadza taka czern jaka jest w tym TV.
Tak jak napisalem wczesniej, gdybym mial porownanie ze stojacym obok Panasonikiem pewnie bym dostrzegl roznice i nie widze tu jak ty to nazwales "porazki", byc moze nie jestem takim wymagajacym uzytkownikiem,a oko i tak po jakims czasie przyzwyczaja sie do wszystkiego.
Mogę jedynie czerń porównac z Sharpem LC-42XL2E ,którego mam w sypialni,tam rzeczywiście jest czarno jak w piekle :) ale z kolei w tamtym TV sa wyjatkowe powidoki,jak w malo których tv takze nie ma telewizorów z samymi zaletami,a a tamten Sharp to tez uwazam,ze bardzo udany model.

Ja jestem zachwycony naprawde, bo nigdy nie mialem wczesniej plazmy i z godziny na godzine coraz bardziej mi sie podoba ten telewizor, a z Samsungiem bylo odwrotnie....
 

Jareckiw

New member
ps. Jest nowa wersja oprogramowania: 05.00.08 oczywiście po sieci.
Zauważyłem że został dodany SKYPE, ciekawe czy coś jeszcze zmienili.[/QUOTE]

Szkoda,ze nie dodali iplex.pl , myslalem ze juz jest ten dodatek,ale jest tylko ipla,a za kazdy film trzeba placic.
 

harry_keogh

New member
witam
wie ktoś jak zrobic ,żeby widział napisy za cholerę nie mogą sobie z tym poradzic

Kilka rad:
- plik z napisami musi się nazywać, tak jak ten z filmem (oczywiście z dokładnością do rozszerzenia)
- w nazwie pliku nie powinno być białych znaków (czyli spacji w praktyce)
- w praktyce /z mojego doświadczenia/, lepiej działają formaty napisów oparte o czas, niż te oparte o klatki

Ze specyfikacji LG:
- obsługiwane formaty video: MPG, MPEG, DAT, TS, TRP, TP, VOB , MP4,
MOV, MKV, DivX, AVI, ASF, WMV, M4V
- Maksymalna przepływność odtwarzanych plików wideo: 20 Mb/s.
-Przepływność formatów audio: od 32 kb/s do 320 kb/s (MP3)
- Obsługiwane formaty napisów zewnętrznych: *.smi, *.srt, *.sub (MicroDVD, SubViewer
1.0/2.0), *.ass, *.ssa, *.txt (TMPlayer), *.psb (PowerDivX)
-Obsługiwane formaty napisów wewnętrznych: tylko XSUB (format napisów używany w plikach
DivX), Text UTF-8, SRT, ASS, SSA (format napisów używany w plikach DivX-Plus HD)
 

maciejcz2440

New member
Witam
Problem z moim PZ-tem polega na tym, że po aktualizacji softu do Version_05.00.08 próba otwarcia Przeglądarki, Lg Apps , Szukaj, Łącze do plików i My Apps kończy się komunikatem Trwa ładowanie spróbuj ponownie póżniej. Dodam, że przed aktualizacją wszysko było OK, czyli starszy soft działał, a nowy nie? Czy jest to awaria sprzętowa, czy wada w oprogramowaniu?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W razie dalszych problemów spróbuj powrócić do poprzedniej wersji softu.
MENU-kursorem na OPCJE i 7 razy naciśnij 9(kombinacja z poprzedniej serii PK)
 
Do góry