Lg pz950

dzabor

New member
Tv zaktualizował soft do 5.01.05. Dobrze, że naprawili wpadkę z youtube'm. Na razie nie zauważyłem innych zmian. Czy może ktoś poradzić jak często należy załączać wybielanie lub czyszczenie kolorów ? Chodzi o to, że często gram na konsoli więc boję się o wypalenie stałych elementów gier....i na wszelki wypadek włączam te opcje na kilka minut praktycznie po każdej sesji z grami. Przesadzam czy lepiej dmuchać na zimne ? :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Cały czas na Włączony.A z czyszczeniem kolorów też nie ma co przesadzać,po każdej sesji(staraj się robić chociaż krótkie przerwy co 1-2godz.) pooglądaj trochę coś innego i powinno być OK.
 

marcink1973

New member
50pz950s padł

witam ,dawno nie zaglądałem,ale jest okazja mój tv 2dni temu odmówił posłuszeństwa
pilot tylko włącza i wyłącza ,brak obrazu tylko dzwiek
Akurat przed świętami ,kupiony w redcoon (ich gwarancja )
Ponoc niektóre naprawy robi lg polska
Jak coś się wyjaśni ,napisze (zgłosiłem wczoraj) we wtorek ma byc serwisant
 

zbkw

New member
Redcoon

Ja już mogę wyjaśnić. Nie ma czegoś takiego jak LG ROBI NIEKTÓRE NAPRAWY. LG robi WSZYSTKIE naprawy gwarancyjne a serwisanci przyjeżdżają do domu, pod jednym warunkiem - mamy podbitą gwarancję. Sęk w tym, że niektóre sklepy w tym Redcoon zorganizowały sobie swój "własny" serwis, który obsługuje ogólnopolska sieć. Kupując w takich miejscach sprzęt nie dostaniemy podbitej gwarancji, ponieważ mamy 10 dni na jego zwrot lub wymianę, bo takie mamy widzimisię. Tam naprawy dokonuje się nie na zasadzie okazania gwarancji, lecz faktury zakupu i tyle. Koło się zamyka, bo serwis LG przyjedzie bezzwłocznie, gdy na owej widnieje pieczątka z datą. Z reguły sklepy z własnym serwisem na 99% zabierają "padlinę" do swojego warsztatu - czeka się na powrót ok. 2 tygodnie (taki przepis kolejny). Wyjście jednak jest - po 10 dniach należy podesłać sklepowi gwarancję z kserem faktury i prośbą o podbicie gwarancji. Od momentu jej odesłania możemy liczyć na serwisantów LG. Pozdrawiam.
 

marcink1973

New member
50pz950s padł

witam
mija 21dni od zgłoszenia naprawy ,po tygodniu pojawił sie serwisant z qadra net
stwierdził ,że trzeba wymienic panel ,zabrał fakturę(potrzebna do zamówienia czesci ?) i tyle go widziałem
Do tej pory zero kontaktu ,redcoon uspakaja każe czekać ??
Ile, podobno 21dni roboczych
uważajcie na redcoon ,sklep ok ale gwarancja masakra
 

dzabor

New member
Z tego co wiem to gwarancję zawsze możesz podbić...tzn. w każdym momencie jej trwania. . . i niech Ci czasem nie wciskają, że jest inaczej. Pozdrawiam i życzę żeby TV szybko naprawili !!!
 

marcink1973

New member
50pz950s padł

witam
dzieki za podpowiedz z gwarancja spróbuję ,nie chce miec do czynienia nigdy wiecej z tym serwisem
Dzis stwierdzili ,że na czesci czekaja długo... bo idą z Holandii ,tv z Mławy ?
po 21 dniach (redcoon ma tyle na naprawe)jesli tego nie naprawią idę do sadu
Mam czas ,telewizor niech zabieraja pozdrawiam
 

marcink1973

New member
witam
telewizor dalej zepsuty,serwisant był w piątek (nie było mnie w domu )
Ojciec był i powiedział mi ,że znowu zresetował tv odłączył i podłączył antenę sat , rozmawiałem z nim przez telefon zasugerował ,że moduł dostępu lub tuner satelitarny (wbudowany w tv) wywołuje przełączenie na stację radiową i blokuje odbiornik ,1 godzinę po jego wyjściu telewizor przestał działać
 

marcink1973

New member
50pz950s padł

witam
telewizor można odblokować odłączając antenę ,blokuje sie sam (przy przełączaniu kanałów)
bądź przez wciśniecie tv/rad
serwisant nie umie sobie z tym poradzić ,redcoon odpisuje w tym stylu

do mnie
Szanowni Państwo,
Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Po raz kolejny dzisiaj zostanie wysłane ponaglenie do serwisu
który wykonywał usługę gwarancyjną.
Ze swojej strony postaramy się o szybkie załatwienie
zgłoszenia reklamcyjnego


Serdecznie pozdrawiam,

**** *****
omijacie ich z daleka ,czekam na 21dni roboczych
 

marcink1973

New member
Co teraz siedzi w TV, jaki firmware i jaka karta?

PS. wiecej optymizmu, wyswietlacz raczej sprawny, a to plus
witam
czy w waszych telewizorach po wciśnięciu tv/Rad telewizor blokuje sie na stacji radiowej
Serwis quadra net twierdzi ,ze to dotycz wszystkich tv ,nowy soft ma rozwiązać sprawę
W moim siedzi karta canal plus start ,moduł dostępu z cyfry plus (tuner wbudowany )
 

zbkw

New member
Przede wszystkim zniknął Skype, ale po interwencji klientów już go dziś przywrócili. Zmiany w aplikacjach Smart TV przede wszystkim. Doszło HBO Go dla: Cyfra+, Dialog, Club Poland, INEA, Internetia, Netia, TOYA, Vectra. Brak N-ki (badziewiarze !).
 
Do góry