LG OLED 65C8 test - umarł król, niech żyje król. Tworzymy historię, czyli pierwszy inteligentny telewizor na rynku.

Status
Zamknięty.

sworks

New member
Pytanie do użytkowników C8. Wczoraj oglądałem mecz rozpoczęcia na tvp1 hd. Źródło to NC+, dekoder ADB ITI-5800 SX. Kolory są super ale to co mnie zaniepokoiło to wyraźne klatkowanie obrazu podczas transmisji sportowej. Przełączałem na różne ustawienia obrazu w tv jak i w dekoderze ale brak różnic. Czy to wina nadawanego sygnału? Rozumiem, że w przypadku transmisji 4k na odpowiednim dekoderze takie efekty nie występują? Chyba, że to może jeszcze wina kabla hdmi. Podczas grania na PS4 Pro wszystko płynnie działa.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

fio

Member
Oglądałem mecz z lokalnej kablówki, dekoder w module CI, jakość HD - wszystko bardzo płynnie.
W jakości 4k byłoby dużo płynniej, bo HD mamy 30p a 4k 60p. Zazdraszczam tym, którzy mają możliwość oglądania mistrzostw w 4k.
 

tomwol

New member
Witam,
LG C8 bajka. Po plaźmie Pioneer miałem obawy co do nowego tv, bo nic mi nie pasowało. Jednym słowem rewelacja. Ja również dziękuję KIKI.
 

krbar

New member
Cześć!
Od roku czekam na model c8.Pewnie kupie go dopiero na przed końcem roku.
Ale na dziś uderza mnie brak dokładnej informacji, że komendy dla sztucznej inteligencji działają tylko gdy mamy dekoder CI+. Dla wielu czekających na ten model a niezbyt interesujących się testami i opisami szokiem będzie gdy na dekoderze N-ki czy innych, ta opcja nie będzie działała. A jest ta informacja pomijana prawie we wszystkich opisach tego tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest pomijana .
Obsługa dotyczy telewizora.
Ale obsługa z google assistant będzie dotyczyła też peryferii.
Działa po angielsku
Jest na oledach Philipsa i będzie na oledach LG.
 

krbar

New member
Ale w chwili obecnej np w reklamie telewizyjnej nie ma żadnej informacji, że do AI trzeba mieć CI+ i zwykłe podłaczenie dekodera przez HDMI nie bedzie działało.
Dla mnie , który nie jestem ekspertem, chociaż staram się najpierw dowiedzieć interesujących mnie rzeczy o sprzęcie który chcę kupić,
jest to wprowadzanie w błąd lub małe oszustwo firmy LG.
( co oczywiscie nie zniecheci mnie do zakupu tego TV )

A wybór nagrywania programów z dekodera po HDMI, lub brak takiej możliwości w CI+, jest bardzo trudny do rozstrzygnięcia, który system wybrać.( O tym problemie też jest mało informacji dla laików )
pozdrawiam
kb
 

fio

Member
Ale w chwili obecnej np w reklamie telewizyjnej nie ma żadnej informacji, że do AI trzeba mieć CI+ i zwykłe podłaczenie dekodera przez HDMI nie bedzie działało.
Troszkę mijasz się z prawdą i chyba zupełnie nie przemyślałeś, jak może to działać. AI działa w tv. Możesz sterować tv głosowo. Nie działa obsługa głosowa ZEWNĘTRZNEGO tunera i dekodera. Bo niby jak? TV ma przez HDMI przesłać komendę o zmianie kanału? Przecież sygnał z HDMI to tylko informacja, co ma zostać wyświetlone na ekranie. TV jest pasywny w przy tego rodzaju podłączeniu.
Obsługa głosowa przełączania kanałów działa przy użyciu WBUDOWANEGO tunera telewizji satelitarnej. Moduł CI+ odpowiada tylko za dekodowanie.
A wybór nagrywania programów z dekodera po HDMI, lub brak takiej możliwości w CI+, jest bardzo trudny do rozstrzygnięcia, który system wybrać.
Nie rozumiem stwierdzenia "brak możliwości w CI+". Przecież możesz nagrywać z modułem CI+. Możesz cofać w trakcie oglądania. Używasz do tego podłączonego przez USB do TV dysku lub pendriva. Działa.

Jeżeli czegoś nie rozumiesz dokładnie - zadaj pytanie, co chcesz zrobić, w jaki sposób korzystać a ja albo ktoś Ci wytłumaczy, czy jest to możliwe i jak to zrobić :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mogę zawsze skorzystać z filmów po raz kolejny które są w sieci.
Sieć daje takie możliwości.
Nawet po sto raty - więc nie mam konieczności nagrywania.
https://youtu.be/IkEf42l6vo4?t=2053
Chyba że ktoś jak inżynier Mamoń lubi tylko to co już raz widział.
 
Ostatnia edycja:

kingpin

New member
Czy w generacji C8 poprawili coś z Ethernetem czy nadal jest tylko 100 Mb/s?


Wlasnie w tej sprawie.
U mnie tez nie sciaga sie automatycznie.Sciagnalem wiec sam ze strony LG.
Sa tam dwa pliki jeden pod nazwa : TV_software update guide ,wazy 1.939 kb
drugi pod nazwa : starfish_-dvb-secured-o18-162...... wazy 855.868 kb.
Ktory z nich wgrac na pena i uruchomic aktualizacje?
Nie chce zrobic jakiegos babola.
Z gory dzieki za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Wlasnie w tej sprawie.
U mnie tez nie sciaga sie automatycznie.Sciagnalem wiec sam ze strony LG.
Sa tam dwa pliki jeden pod nazwa : TV_software update guide ,wazy 1.939 kb
drugi pod nazwa : starfish_-dvb-secured-o18-162...... wazy 855.868 kb.
Ktory z nich wgrac na pena i uruchomic aktualizacje?
Nie chce zrobic jakiegos babola.
Z gory dzieki za odpowiedz.

Ściągnij obydwa. Pierwszy poczytaj,a drugi zainstaluj.
 

palpa

New member
Panowie pytanko,wczoraj wieczorem pojawiła się aktualizacja z końcówką 90,co wnosi ta aktualka?,na stronie LG jej nie ma,jest ta z końcówką 75
 

dc_bx

New member
Najnowszy firmware dla C8PLA i C8LLA to 03.01.00.
Dostępny jest tutaj: ww_.lg.com/uk/support/support-product/lg-OLED55C8PLA
Wprowadzony zmiany to:
1. Improvement
1) Improve the picture/audio quality.
 

palpa

New member
Dzięki,pobrałem 03.01.00 ,zainstalowałem,ciekawi mnie tylko ta aktualka którą wykrył mój tv z końcówką 90-nigdzie nie ma info że taka była
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry