LG OLED 65C8 test - umarł król, niech żyje król. Tworzymy historię, czyli pierwszy inteligentny telewizor na rynku.

Status
Zamknięty.

accu

New member
Bez reklam

Witam uprzejmie,
WebOS jest przyjemnością w użyciu .:neutral:
WebOS firmy LG wraz z Tizen firmy Samsung to dzisiaj jedyne inteligentne platformy telewizyjne ,
które nie powodują frustracji z ich używania . :| WebOS jest szybki , kompletny , pełen opcji i przyjemny
w użyciu z graficznego punktu widzenia . Piszą to na portalu włoskim DDAY.it recenzenci włoscy Roberto Pezzali i Roberto Faggiano
w dniu 06 lipca 2018 r .

W pełni się zgadzam z tym co napisali włoscy testujący telewizor Ultra HD OLED firmy LG 55C8 o zaletach WebOS . :-| O platformie telewizyjnej Android nawet nie wspomnieli .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A co tu wspominać ?
Oledy Philipsa i Sony mają się znakomicie.
I pewnie zgarną kolejna nagrodę EISA .
 

sworks

New member
Wczoraj dostalem materialy z dzwiekiem dolby atmos na pendrive. I tutaj po uruchomieniu na LG C8 nie widze zeby tv wykryl te pliki jako dzwiek atmos. Czy w ogole da sie z pendrive taki dzwiek uzyskac czy musze takie rzeczy odpalac z blu-ray? I jak to jest w koncu z atmosem telewizorach LG? Daje to cos jezeli glosniczki sa umieszczone z tylu obudowy?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

tomwol

New member
Witam, Lg C8 zakupiony w czerwcu. Trzy tygodnie temu po dziennym oglądaniu i przełączeniu w tryb standby, ranu zielony obraz i zgubione ustawienia ( jak sugerują znawcy - być może to wina zassania update - obecnie 03.00.90 ) Dziś zauważyłem na białym tle trzy żółte pionowe pasy - wina ustawień, czy matryca coś nie tak?

link do foto: https://zapodaj.net/22fa75a36a280.jpg.html
 

Jacek144

New member
Witam, Lg C8 zakupiony w czerwcu. Trzy tygodnie temu po dziennym oglądaniu i przełączeniu w tryb standby, ranu zielony obraz i zgubione ustawienia ( jak sugerują znawcy - być może to wina zassania update - obecnie 03.00.90 ) Dziś zauważyłem na białym tle trzy żółte pionowe pasy - wina ustawień, czy matryca coś nie tak?

link do foto: https://zapodaj.net/22fa75a36a280.jpg.html

Tak masz od samego początku. To jest wina polaryzatora. Szczególnie widoczne na ekranach 65".
Nierównomierność świecenia Oledów to ich póki co cecha.
 

tomwol

New member
Tak masz od samego początku. To jest wina polaryzatora. Szczególnie widoczne na ekranach 65".
Nierównomierność świecenia Oledów to ich póki co cecha.

Dzięki za wyjaśniena. Jeśli to cecha oleda, to przyjmuję z pokorą, ale jako laik w tej technologii postanowiłem pogłębić swoją wiedzę i drążąc temat polaryzatora, o którym wspomniałeś znalazłem artykuł w sieci, w którym mowa, że:
"Diody organiczne rozwiązują również problem ograniczonych kątów widzenia, znany z telewizorów LCD oraz czasu reakcji matrycy, którego stosunkowo duża wartość stanowi przyczynę powstawania zjawisk smużenia i rozmycia dynamicznych obrazów. W ekranach OLED nie wykorzystuje się polaryzatorów, dzięki czemu kąt widzenia wynosi praktycznie 18. stopni, natomiast czas reakcji matrycy jest poniżej 0,01 sek".
 

Jacek144

New member
Dzięki za wyjaśniena. Jeśli to cecha oleda, to przyjmuję z pokorą, ale jako laik w tej technologii postanowiłem pogłębić swoją wiedzę i drążąc temat polaryzatora, o którym wspomniałeś znalazłem artykuł w sieci, w którym mowa, że:
"Diody organiczne rozwiązują również problem ograniczonych kątów widzenia, znany z telewizorów LCD oraz czasu reakcji matrycy, którego stosunkowo duża wartość stanowi przyczynę powstawania zjawisk smużenia i rozmycia dynamicznych obrazów. W ekranach OLED nie wykorzystuje się polaryzatorów, dzięki czemu kąt widzenia wynosi praktycznie 18. stopni, natomiast czas reakcji matrycy jest poniżej 0,01 sek".

Czyli wynika z tego że na wierzchu ekranu mamy katodę? A z jakiego materiału jest ona wykonana?
 

palpa

New member
1) Revert the Tricolor New Spec Implemntation 1.4 (CIS Only)
2) To improve Magic remote control operation disabled issue during Magic remote control on/off repeatedly.
 

sworks

New member
Ja mam 65C8 i jezeli bym teraz mial cos wybierac to tylko 77 ale wiadomo ze sos wiekszy[emoji16] bierz 65C8. System smiga jak burza. Wyszukiwanie glosowe niby bajer zbedny ale u mnie czesto sie przydaje. Pilot tez super wygodny.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bierz C8. Panel LG.display z 2018r ma mniejsze problemy z wypalaniem, niż te z wcześniejszych lat.

Moja mama zapuszcza 4-5h dziennie TVN24 na plazmie i nie ma kłopotu. Ważne, aby mieć aktywny tryb czyszczenia matrycy i nie dawać zbyt wysokiej jasności, przy oglądaniu kanałów informacyjnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry