LG OLED 65C8 test - umarł król, niech żyje król. Tworzymy historię, czyli pierwszy inteligentny telewizor na rynku.

Status
Zamknięty.

sworks

New member
Dzieki tej funkcji wydawania i rozpoznawania komend moj 6-letni syn sam sobie teraz wybiera bajki jakie chce obejrzec wiec to najlepiej swiadczy o tym jak dobrze to dziala [emoji16]

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

fio

Member
To jak to właściwie jest z tym rozpoznawaniem mowy? Wcześniej koledzy pisali że część tych funkcji nie działa a teraz ostatnie informacje wskazują że jest super.
Jeżeli komuś wystarcza wyszukiwanie na Youtube i www, które posiada każda przystawka lub tv z android tv to jest rzeczywiście super. Większość sformułowań bardzo ładnie zostaje rozpoznana.
Mnie rozczarowuje brak integracji obsługi głosowej np. z netflixem, mimo reklam oraz tego, że tv sam sugeruje w pomocy kontekstowej po naciśnięciu przycisku mikrofonu "Spróbuj wyszukać 00000 na Netflix". Pytałem LG - rozszerzone funkcje wyszukiwania w aplikacjach pojawią się wraz z obsługa Google Assistant w języku polskim. Wg nieoficjalnych informacji ma to nastąpić do końca roku.

https://zapodaj.net/052c77229a86d.png.html
na zielono zaznaczyłem funkcje, które u mnie na pewno nie działają

Żeby jednak moja wypowiedź była jednoznaczna: ogólnie z LG C8 jestem BARDZO zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszystkie polecenia z poziomu LG działają.
Ale za to działają inne które nie są podane w katalogu.
 

august69

New member
możesz podać jakie ?


Czy możesz podać który oled świeci najjaśniej?


Patrzę pod kątem bardzo jasnego salonu ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG C8 i Philips 65 PUS973.

Różne inne masz na zdjęciach testu. Ponieważ telewizor też się uczy zachowań.
 

fio

Member
Jest nowa wersja oprogramowania, która u mnie nie wyszukiwała się automatycznie. Musiałem ręcznie ściągnąć ze strony na pendrive.

Zmiany:
[03.00.75]
1. Update for Dolby vision calibration
 

daruspl

New member
KiKi dziękuje również za ogarnięcie OLEDa :)

Pytanie z ciekawości jak jest z tym WebOS... bo u mnie z aktualizował się do 3.00.xx... a czy od tamtego roku nie ma Web 3.5 ? Czy coś zmienili w rocznikach na 2018.
 

daruspl

New member
Czyli kiki nie wiadomo co siedzi za oprogramowanie... ale nie dziwne że cofnęli numerację do niższych mimo, że obsługuje nowy procesor etc.?

Mam jeszcze mały problem z aplikacją LG TV Plus... podłączył mi się pierwszy raz telefon bez problemu, później podczas oglądania fotek zerwało połączenie i teraz już nie łączy. Ktoś spotkał się z takim problemem?? Reset routera, telefonu nic nie dało...
 

fio

Member
3.00.xx to numer wersji firmware, która nie sugeruje wersji WebOS. Zauważ, że np B7 ma najnowszy firmware oznaczony 04.70.85.

W przypadku problemu z połączeniem telefonu możesz jeszcze spróbować wyłączyć całkowicie tv (podejrzewam, że masz włączoną opcję szybki start). Wyłącz tę opcję i następnie wyłącz i włącz tv lub po prostu wyłącz też na moment tv z gniazdka (niezalecane podczas automatycznego czyszczenia matrycy po min 4h oglądania).
Nie wiem, czy pomoże, bo u mnie telefon łączy się cały czas bez problemów.
 

kingpin

New member
Witam,
musze przyznac,ze po przeczytaniu tego watku narobiliscie mi ochoty na tego Oleda.
Obawy jednak jeszcze pozostaly,szczegolnie jesli chodzi o wypalenie matrycy.
Jak to z tym jest? Niby przy normalnym uzytkowaniu czyli ogladaniu roznych tresci
nie powinno sie tym martwic ale obawy jednak sa.
Jak to wyglada u tego LG z serii 8 pewnie nikt z was jeszcze nie wie,bo za krotki okres uzytkowania,ale chetnie wslucham sie w wasza opinie.Podobno LG wprowadzil w tym zakresie jakies
ulepszenia,ktore jednak jak wyczytalem ,nie do konca sa widoczne.
Wiec,jest sie czego obawiac czy nie? Doradzcie prosze. W tej chwili uzytkuje Panasa z serii AS800 wiec nie ma problemow jako takich z obrazem,odwzorowaniem kolorow i.t.d.Obraz jest na prawde calkiem przyzwoity jednak Oled kusi.


Jeszcze jedna sprawa,tym razem prywatnie do Kiki.
Co trzeba zrobic aby sie zalapac do niebieskich i jaka cena tego Oleda wchodzi w gre?
Mowa o 55 calowej matrycy,wieksza nie jest mi potrzebna.
Za odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam.
 

fio

Member
Wiec,jest sie czego obawiac czy nie? Doradzcie prosze.

Jest się czego obawiać, ponieważ technologia oled jest podatna na wypalenia. Jakie są szanse na wypalanie przy normalnym użytkowaniu? Minimalne. Jeżeli nie planujesz oglądania na okrągło programów informacyjnych lub innego źródła, który posiada stałe, jednolite elementy - nie polecam oleda. Jeżeli jesteś jednak statystycznym oglądającym nie obawiaj się wypaleń.
Jeden z najbardziej fachowych portali RTings.com prowadzi test modeli LG serii 7. Katują tv dzień i noc i sprawdzają efekty:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
Na dzień dzisiejszy (po 18 tygodniach) niewielkie wypalenia powstały na telewizorach wyświetlających stały obraz CNN oraz na egzemplarzu, na którym gra się tylko w fifę. Podkreślam TYLKO jeden rodzaj kontenetu. Dla mnie to jednoznaczna odpowiedź, że ja nie mam się czego bać.

Drugą kwestią jest moment, kiedy odpalisz OLEDa w domu. Kiedy oglądałem oledy i lcd w sklepie różnica była widoczna, ale po przytachaniu oleda do domu nastąpił absolutny opad szczęki. To zupełnie inna technologia, inna jakość, której nie można porównywać z lcd. Ja się zdecydowałem i jestem przeszczęśliwy z wyboru. Znajdź kogoś, kto kupił C8 i nie jest zadowolony.
 

Alf2

New member
A czy oglądanie go w jasny dzień, w jasnym salonie faktycznie jest problemem, czy też nie?
Mam bardzo jasny salon, lecz tv jest oddalony od dużych okien o jakiś 4m i ustawiony pod kątem 90 stopni (przy ścianie) do nich.
Obecnie mam plazmę Panasa- problemu nie ma...
 
Status
Zamknięty.
Do góry