LG OLED 65C8 test - umarł król, niech żyje król. Tworzymy historię, czyli pierwszy inteligentny telewizor na rynku.

Status
Zamknięty.

sworks

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 65C8. Zakupiony w jednej z duzych sieciowek. Obecnie jest promocja w przypadku tego sprzetu. Konsola Xbox One S gratis oraz za kazde wydane 1000 zl daja 100 zl na karcie podarunkowej. Co do samego tv to musze powiedziec ze w porownaniu z zeszlorocznym modelem C7 ktory mialem rowniez okazje testowac na plus dla mnie jest system wydawania komend glosowych. Dobrze to dziala chociaz czasami trzeba powtarzac po kilka razy. System jak to nazywaja sie jeszcze uczy i zobaczymy jak bedzie za kilka dni. Nie sadze jednak zeby dla kogos kto liczy kazda kase byl sens wydawania 4000 zl wiecej na nowy model. Roznic w obrazie nie widza nawet sprzedawcy w sklepie, ktorzy dodam sa na uslugach LG a to juz o czyms swiadczy... Gdyby nie to ze lubie nowosci to pewnie bym wzial C7.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Różnic w obrazie nie widza nawet sprzedawcy w sklepie? A to ci heca :) Nie chcą namawiać do sprzedaży nowszych i droższych?

Tak serio już, różnice są, tylko trzeba odpowiednio skonfigurować ekran, w warunkach pozasklepowych.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Gratuluję zakupu LG C8 65". Takiego szaraka jak ja to chyba nigdy nie będzie stać na taki tv. Ale 55" to już szybciej. W C8 dodali jeszcze z tego co słyszałem dodatkowe zabezpieczenie przed wypalaniem pikseli. Logo stacji można maksymalnie przyciemnić. Ala na oczy tego jeszcze nie widziałem. Wczoraj byłem z ciekawości w Media M i Euro A to z LG C7 jest już problem żeby kupić. Tylko powystawowe. Czekają już na przyjście C8. Dla informacji mówię o Trójmieście.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

sworks

New member
Pytanie tylko czy te roznice sa warte tyle zeby doplacac 4000? Gdybym liczyl kazdy grosz to moim zdaniem na bank nie.
Różnic w obrazie nie widza nawet sprzedawcy w sklepie? A to ci heca :) Nie chcą namawiać do sprzedaży nowszych i droższych?

Tak serio już, różnice są, tylko trzeba odpowiednio skonfigurować ekran, w warunkach pozasklepowych.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Warto, nie warto... za nowości zawsze się płaci. Po pół roku różnica się mocno zmniejszy, pewnie.

C7 faktycznie już nie ma. Bywają jeszcze B7.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest kalibracja, Xbox gratis, prezent od LG gratis, dostawa gratis i cena specjalna - jak zawsze.
 

sworks

New member
Dwa dni użytkowania C8 i od razu pojawiły się pytania:

1. Wczoraj na wieczór dopiero zauważyłem, że na ekranie jest folia zabezpieczająca. Czy należy ją odklejać czy może zostawić jeżeli nie przeszkadza?
2. Czy ustawianie zabezpieczenia (przygaszania) logo stacji dostępne w ustawieniach tego TV daje jakieś efekty? Osobiście nie zauważam żadnych różnic w odcieniach.
3. Jako główny sygnał do oglądania TV używam tunera ADB ITI-5800SX (popularny NBOX). Czy przejście na tuner VU+ Solo 4k da mi na podstawowych kanałach HD (nc+) jakieś lepsze efekty jeżeli chodzi o wizję?

Poza tym muszę nadmienić, że sterowanie głosem, które mamy w tym sprzęcie to miazga. Praktycznie bezbłędnie rozpoznaje pełne długie zdania, które podajemy do pilota. Nie wiem jak oni to zrobili ale to naprawdę działa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Odkleić - to tylko zabezpieczenie.
2. Jak uważasz.
3. Oczywiście, bo 4K to 4K.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dwa dni użytkowania C8 i od razu pojawiły się pytania:

1. Wczoraj na wieczór dopiero zauważyłem, że na ekranie jest folia zabezpieczająca. Czy należy ją odklejać czy może zostawić jeżeli nie przeszkadza?
2. Czy ustawianie zabezpieczenia (przygaszania) logo stacji dostępne w ustawieniach tego TV daje jakieś efekty? Osobiście nie zauważam żadnych różnic w odcieniach.
3. Jako główny sygnał do oglądania TV używam tunera ADB ITI-5800SX (popularny NBOX). Czy przejście na tuner VU+ Solo 4k da mi na podstawowych kanałach HD (nc+) jakieś lepsze efekty jeżeli chodzi o wizję?

Poza tym muszę nadmienić, że sterowanie głosem, które mamy w tym sprzęcie to miazga. Praktycznie bezbłędnie rozpoznaje pełne długie zdania, które podajemy do pilota. Nie wiem jak oni to zrobili ale to naprawdę działa :)
Czy inne zabezpieczenia panela oprócz przygaszania logo zostały ze starego c7? Też się przymierzam do tego tv. Czym więcej sprawdzonych pozytywnych opini tym lepiej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

sajmer

Member
Dwa dni użytkowania C8 i od razu pojawiły się pytania:
3. Jako główny sygnał do oglądania TV używam tunera ADB ITI-5800SX (popularny NBOX). Czy przejście na tuner VU+ Solo 4k da mi na podstawowych kanałach HD (nc+) jakieś lepsze efekty jeżeli chodzi o wizję?
)
Nic Ci nie da bo sygnał , który dostanie ten tuner i tak będzie FULL HD , no chyba że odpalisz jakiś kanał 4K ale kanał FHD oglądany na tunerze FHD czy na tunerze 4K wygląda tak samo.
 

sworks

New member
Czy inne zabezpieczenia panela oprócz przygaszania logo zostały ze starego c7? Też się przymierzam do tego tv. Czym więcej sprawdzonych pozytywnych opini tym lepiej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Z tego co porównywałem w sklepie ( C7 vs C8 ) to poza nowym zabezpieczeniem w C8 (przygaszanie logo stacji) nie widzę różnic w pozostałych opcjach. Od siebie dodam, że nadal nie zauważam różnicy pomiędzy opcją przygaszania logo. Niezależnie od tego czy ta opcja jest włączona czy wyłączona to podświetlenie wydaje mi się jest cały czas takie samo.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Z tego co porównywałem w sklepie ( C7 vs C8 ) to poza nowym zabezpieczeniem w C8 (przygaszanie logo stacji) nie widzę różnic w pozostałych opcjach. Od siebie dodam, że nadal nie zauważam różnicy pomiędzy opcją przygaszania logo. Niezależnie od tego czy ta opcja jest włączona czy wyłączona to podświetlenie wydaje mi się jest cały czas takie samo.
Dzięki za info. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pisali gdzieś na innym forum, ze opcja przyciemniania logo faktycznie średnio na razie działa. Może kiedyś będzie to skuteczniejsze.
 

bartek7x2

New member
Dzisiaj dojechał do nas Lg65C8 od KIKI - ego, TV jest po prostu genialny, w HD to naprawdę wysoka półka ale to co pokazuje w 4K to jest WOW, oglądaliśmy kawałek meczu na NC+ 4K ( brak cięć piłki ), jakiś program o zwierzakach, film z blu ray 4k i kawałek serialu z NETFLIX-a, to co wyświetla ten TV (po kalibracji) jest genialne, nawet według mojej małżonki, która generalnie ma gdzieś jakość obrazu i dźwięku ( YAMAHA idzie do sypialni ). Obsługa głosem, to w zasadzie rozumiemy się bez słów ;-) TV rozumie wszystko co do niego mówisz, wyraźnie lub nie, nie wiem jak oni to zrobili ale jak dla mnie to najlepsze sterowanie głosem "EVER" (nawet jak powiesz mu: znajdź ja iwan, to wyszuka raklamę NC+). Jedyny minus to mało treści w rozdzielczości 4K przez satelitę! Podsumowując, my jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu!!! Dzięki KIKI
 

kokodrillos

New member
To jak to właściwie jest z tym rozpoznawaniem mowy? Wcześniej koledzy pisali że część tych funkcji nie działa a teraz ostatnie informacje wskazują że jest super.
 
Status
Zamknięty.
Do góry