LG LS570S -nowość?

andreas2012

New member
Panowie jak chcecie dobry smart to wezcie np samsunga czy inna marke, konkurencja jest lepsza od LG, LG musi miec jakies problemy z oprogramowaniem wiec jesli siec i smart jest priorytetem to niestety ale LG odpada.

Na pocieszenie: to cale smarttv to obecnie tylko pseudo smart i w przyszlosci i tak was czeka dodatkowe zewnetrzne urzadzenie, najdluzsze zycie smarttv pewnie bedzie od samsunga, a LG jak do tej pory nawet z tvnplayer nie poradzil sobie to znaczy ze ich soft jest jeszcze na bardzo wczesnym poziomie i nie oczekiwalbym jakiegokolwiek przyszlosciowego smarttv od LG przynajmniej do czasu zmiany systemu operacyjnego w tv LG
 
Ostatnia edycja:

ArekWolf

New member
Mam ten telewizor od kilkunastu dni. Chciałem kupić urządzenie które miało dobrze współpracować z komputerem i nie zawiodłem się.

Stawiając na laptopie serwer multimediów PLEX mam dostęp do wszystkich treści filmowych na telewizorze, podłączyłem klawiaturę bezprzewodową i myszkę, w smartfonie mam dostęp do aplikacji LGE Smart 2012 którym również mogę sterować telewizorem. Za 2050 zł które wydałem na niego nie żałuję wyboru mimo ze przed kupnem widziałem samsunga, który kosztował u mnie 2100 zł za 40". Jeśli chodzi o SMART TV nie mam się do czego przyczepić, z przeglądarki www skorzystałem raz bo kto ogląda www na telewizorze, ew. aby pokazać komuś coś na necie w szerszym gronie.

Jedynie co mi trochę przeszkadza to brak idealnej jakości podświetlenia matrycy, jednak po rozmasowaniu jej, efekt znika, lub białe delikatne fale przemieszczają się w inne miejsce.

Drugą wadą tego telewizora to IMPUT LAG, który jest mimo wszystko wyczuwalny, może nie przy oglądaniu filmów, bo efektu smużenia nie zauważyłem, jednak lagi czuć przy podłączeniu komputera do telewizora - myszka rusza się z wyraźnym lagiem, mimo wszystko obraz komputerowy oglądam na moim 30" monitorze który został do tego stworzony, telewizor wymyślono do oglądania treści multimedialnych a wszystkie inne dodatki należy traktować jako uzupełnienie a nie priorytet.

Kolejną bolączką to tylko dwa wyjścia audio - słuchawkowe i optyczne, pozwoliło mi to jednak na podłączenie zestawu 3.1 Creative za pomocą rozgałęźnika mini jack, obawiam się że taki zabieg może okazać się koniecznością - głośniki w tym telewizorze nie grzeszą jakością dźwięku, pozwalają do dobrego słuchania wiadomości, jednak przy oglądaniu filmów czy podczas słuchania muzyki - odczujemy spory niedosyt ( 2x10W ).

Szkoda również że aby podłączyć telewizor przez WiFi należy użyć dedykowanego klucza USB LG który kosztuje ok 130 zł na allegro. TV ma złącze PCMCIA, myślałem że się wycwanię i podłączę do niego kartę WiFi, jednak nic z tego...

Podsumowując - telewizor bardzo dobry i zasługujący na pochwałę, gdyż jakość którą dostajemy za kwotę ~ 2000 zł w zupełności jest do zaakceptowania. Mnóstwo opcji konfiguracyjnych, okraszone jednak prostotą obsługi, fajny dla oka SmartTV, dużo aplikacji - niestety mało przydatnych, jednak współpraca z komputerem przez sieć LAN daje dużo satysfakcji i przyjemności w oglądaniu. Nic się nie tnie, nie ma niepotrzebnego oczekiwania na uruchomienie filmu, przeglądasz zawartość serwera multimedialnego PLEX z poziomu telewizora, włączasz swój ulubiony film, czekasz 2 sekundy i oglądasz go na ekranie w HD. Chcesz posłuchać Mp3 na komputerze, udostępniasz zasoby na serwerze, włączasz i słuchasz dzięki wbudowanemu playerowi. Naprawdę dobrze to wygląda i jeszcze lepiej współpracuje ze sobą.

Każde urządzenie ma swoje wady i zalety, ja szukałem TV do 2000 zł i uważam że dobrze wydałem swoje pieniądze, mimo wad na które jestem w stanie przymknąć oko.

Wspomnę jeszcze o rozbudowanych opcjach oszczędzania energii, czujnikowi który automatycznie reguluje jasność w zależności od otoczenia itp. o funkcjach można by pisać mnóstwo...

Na koniec, jeśli szukasz dobrego TV do 2100 zł polecam zapoznać się z LG LS570S lub Philipsem pfl4007 który ma podobne funkcje i podobno brak IMPUT LAGa.

To tyle, pozdrawiam :)
 

Grinch

New member
Drugą wadą tego telewizora to IMPUT LAG, który jest mimo wszystko wyczuwalny, może nie przy oglądaniu filmów, bo efektu smużenia nie zauważyłem, jednak lagi czuć przy podłączeniu komputera do telewizora - myszka rusza się z wyraźnym lagiem, mimo wszystko obraz komputerowy oglądam na moim 30" monitorze który został do tego stworzony, telewizor wymyślono do oglądania treści multimedialnych a wszystkie inne dodatki należy traktować jako uzupełnienie a nie priorytet.
skonfiguruj HDMI jako komputer/PC i wybierz opcje obrazu GRA
 

kid_a

New member
Witam.
Znalazłem coś ciekawego. Zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia. Co o tym myślicie?

youtube.com/watch?v=MlYh5x6Z1MQ

Pozdrawiam.
 

SndL

New member
witam wszystkich serdecznie.

Kupilem ten model telewizora dwa dni temu.Oddalem go z powrotem do media markt nastepnego dnia, ale nie o tym chcialbym napisac.Otoz, zaraz po zakupie wrzucilem film na mojego pendrive'a sandisk cruzer smart u3 8gb, aby go obejrzec.Wszystko poszlo pomyslnie, telewizor od razu znalazl pendrive'a i bez problemu obejrzalem film( pomijajac lagujacy obraz,ale to akurat wystepowalo nawet przy ogladaniu Wiadomosci).Problem nastapil, kiedy chcialem wrzucic kolejny film na pendrive'a, ale w tym momencie wystapil komunikat, ze dysk docelowy jest pelen, choc nic na nim nie ma.Probowalem sformatowac pendrive'a wszystkimi znanymi mi sposobami, ale nic nie zdzialalem.Dlatego prosze was o jakas porade, co zrobic.Dodam jeszcze, ze wyglada to tak, jakby windows wciaz widzial poprzedni film na tym dysku, poniewaz moge wrzucic na pendrive'a maly plik mp3, ale 4gb plik juz nie.

Dziekuje z gory za jakakolwiek probe pomocy
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

al12

New member
witam wszystkich serdecznie.

Kupilem ten model telewizora dwa dni temu.Oddalem go z powrotem do media markt nastepnego dnia, ale nie o tym chcialbym napisac.Otoz, zaraz po zakupie wrzucilem film na mojego pendrive'a sandisk cruzer smart u3 8gb, aby go obejrzec.Wszystko poszlo pomyslnie, telewizor od razu znalazl pendrive'a i bez problemu obejrzalem film( pomijajac lagujacy obraz,ale to akurat wystepowalo nawet przy ogladaniu Wiadomosci).Problem nastapil, kiedy chcialem wrzucic kolejny film na pendrive'a, ale w tym momencie wystapil komunikat, ze dysk docelowy jest pelen, choc nic na nim nie ma.Probowalem sformatowac pendrive'a wszystkimi znanymi mi sposobami, ale nic nie zdzialalem.Dlatego prosze was o jakas porade, co zrobic.Dodam jeszcze, ze wyglada to tak, jakby windows wciaz widzial poprzedni film na tym dysku, poniewaz moge wrzucic na pendrive'a maly plik mp3, ale 4gb plik juz nie.

Dziekuje z gory za jakakolwiek probe pomocy
Pozdrawiam.


a co ma do tego telewizor jak masz kopnięty pendriv , ja nonstop pakuje na good rama 8g filmy wyświetlam i kasuje tak już pół roku aktualizuje soft i wszystko jest ok
 

rogue_303

New member
Siemasz, mam pytanko odnośnie "naszego" tv. Chciałem go skalibrować do jak najlepszej jakości obrazu, wycisnąć z niego max, tak, żeby było pięknie. Czy możesz się podzielić jakimiś wskazówkami dot, ustawień? pozdrawiam
 

thug10

New member
wróciłem po kilku miesiącach do dyskusji :) Nadal jestem zadowolony z "naszego" LG.

Podzielę się nowymi spostrzeżeniami.

1. Po ostatniej aktualizacji softu w przeglądarce internetowej jak odpalasz Youtuba to w końcu można dać FullScreen. ( nie mówię tu o tym biednym YT co jest zainstalowany w gażetach tylko o pełnej przeglądarce)

2. Oglądam sporo filmów z dysku przenośnego (500GB) w formacie MKV z napisami w SRT i czasem filmy strasznie się zacinały, a potem te same filmy szły idealnie. Przyczyna ?? Jak Tv mam podpięty kablem do routera z netem a na laptopie ściągam duże ilości danych z netu to TV strasznie muli. Menu w Tv chodzi wolno, a płynne oglądanie filmów z dysku jest nie możliwe :) Ciekawostka taka. Jak wyciągnę kabel sieciowy z TV lub wyłączę ściąganie na lapie to TV zaczyna działać idealnie
 

afo

New member
Na pilce nie smuzy, a co do konsol, to mam podlaczonego xboxa i obraz super.

Witam,
3. Podczas grania w PS3 zwróciłem uwagę, że obraz często się zacina, a np. podczas grania w Euro 2012, piłka często zostawia za sobą ślad. Jak to wyeliminować?
Witam,
Ma ktoś jeszcze takie problemy? Zastanawiam się nad tym telewizorem no i jeśli rzeczywiście miało by tak być to jest to niedopuszczalne :p

A jak tam Panowie wypada granie na tym tv? Mógłby ktoś zmierzyć input lag albo chociaż napisać czy czuć opóznienia w trybie "gra"?

Drugą wadą tego telewizora to IMPUT LAG, który jest mimo wszystko wyczuwalny, może nie przy oglądaniu filmów, bo efektu smużenia nie zauważyłem, jednak lagi czuć przy podłączeniu komputera do telewizora - myszka rusza się z wyraźnym lagiem, mimo wszystko obraz komputerowy oglądam na moim 30" monitorze który został do tego stworzony, telewizor wymyślono do oglądania treści multimedialnych a wszystkie inne dodatki należy traktować jako uzupełnienie a nie priorytet.
skonfiguruj HDMI jako komputer/PC i wybierz opcje obrazu GRA

Witam
Panowie, potrzebny mały TV (32" raczej maks) do konsoli (PS3) do kwoty 1600-1800 zł. Aktualnie z oględzin sieci i dostępności sprzętu w sklepach, ten model wypada najlepiej. Przeczytałem wszystkie strony tego wątku i generalnie nie mam się do czego przyczepić, poza właśnie powyższymi stwierdzeniami, niektórymi pochlebnymi, niektórymi wręcz przeciwnie, nt. input laga i smużenia.

- Fakt, w gry sportowe nie gram W OGÓLE, więc smuga za piłką nie jest dla mnie problemem, natomiast pytanie, jak to smużenie wypada w innych grach, czy również jest tak widoczne?
- Czy porada @Grinch'a pomaga na przypadłości ArekWolf'a (ostatni cytat), lub na "smużenie piłki"?
- Czy znalazł ktoś może w sieci jakiś profesjonalny test z pomiaru input laga w tym modelu LG (lub z informacjami nt. pracy tego modelu z konsolami)?
- Czy LGkowe 200 MCI to faktycznie prawdziwa 100Hz matryca?

Proszę o pomoc, gdyż w najbliższych 2-3 dniach muszę kupić TV, a jak myślę o szukaniu kolejnych modeli, to mnie głowa zaczyna boleć ;)
 

Ekim

New member
Witam,

kupiłem ten TV 3 tyg temu i jestem raczej zadowolony. Zwłaszcza po wprowadzeniu tych ustawień obrazu :)

Mam zagwozdkę z tunerem DVB-S. Posiadam Kartę dedykowaną PCMCIA (moduł CAM) do Cyfry+ oraz kartę Cyfry plus. Po włożeniu CAM do TV pokazuje komunikat na TV, że wprowadzono moduł. Wyszukuje mi z satelity kanały (również kodowane), ale potem (po włożeniu karty z chipem) dostaję komunikat "Brak uprawnień" na wszystkich kodowanych kanałach. Karta jest na pewno OK bo w drugim pokoju mam tuner Cyfry w którym standardowo siedzi.
Ktoś miał takie problemy z modułem CAM? Jest ktoś na Forum któremu takie połączenie działa?
 

tomek1106

New member
kupiłem ten TV 3 tyg temu i jestem raczej zadowolony. Zwłaszcza po wprowadzeniu tych ustawień obrazu :)

Jakie to ustawienia obrazu niby, masz jakieś specjalne aby ustawić obraz na max jego możliwości. A co do Cyfry to proces aktywacji modułu na pewno na jakimś dedykowanym kanale się przeprowadza, trzeba to dokładnie znaleźć, lub też spytać się o Cyfry :)
 

Ekim

New member
Byłem przekonany, że ustawienia brałem właśnie z tego wątku. Jak znajdę chwile przy komputerze to rzucę linkiem... chyba że ktoś inny zrobi to wcześniej :)

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
 

Ekim

New member
Byłem przekonany, że ustawienia brałem właśnie z tego wątku. Jak znajdę chwile przy komputerze to rzucę linkiem... chyba że ktoś inny zrobi to wcześniej :smile:

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
Znalazłem te ustawienia w poście :850636
Na razie nie mam praw wstawiać linków zatem przekopiowuję:

ja mam z Vectry i jakość obrazu jest fatalna u nich... natomiast na odtwarzaczu kiedy zobaczyłem Batmana w formacie mkv kopara spadła mi nisko do ziemi
spróbuj te ustawienia jako pkt wyjścia:
TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 82
Jasność: 53
Ostrość poz.: 35
Ostrość pion.: 35
Kolor: 58
Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne
Super rozdzielczość: włączone
Gama kolorów: standardowe
Popr. krawędzi: wysoka
Filtr koloru: wyłączone
Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI
Temp. barw: zimna lub średnia
Metoda: 2 punkty
Wzór: zewnętrzny
Punkty: wysoki
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: czerwony
Nasycenie: 5
Odcień: 3
Oświetlenie: 2
kolor zielony
nasycenie 3
odcień 6
oswietlenie 0
kolor Niebieski
nasycenie -8
odcień -4
oswietlenie 1
kolor Żółty
nasycenie -5
odcien -1
oswietlenie 0
Kolor niebiesko-zielony
nasycenie 3
odcien 5
oswietlenie 1
Kolor purpurowy
nasycenie -2
odcien 0
oswietlenie 0


3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Poziom czerni: niski
Realne kino: wyłączone
Lok.przyciemn.LED: wyłączone lub srednia
TruMotion: uzytkownik 5
Proporcje obrazu ; 1;1 piksel
 

jacekoz52

New member
U mnie ten problem nie występuje , posiadam moduł AstonCrypt v.2,26 . Siedzi w nim karta C+ i nie mam żadnych problemów , może moduł oryginalny C+ nie współpracuje z tym TV . Muszę przyznać , że jestem bardzo zadowolony z dvb-s ma bardzo czułą głowicę na moim sat Globo 9500HD na niektórych kanałach mam słaby sygnał i brak obrazu natomiast na tunerze w TV jest wszystko ok .
Plusem tego tunera w TV jest możliwość zeskanowania konkretnego operatora - C+ , N lub Polsatu .

Pozdrawiam
 

rogue_303

New member
witam szanownych forumowiczow, ustawienia ktore podal kolega wyzej sa od innego modelu, ostrosc jest za wysoka(ten ls570s ma tylko do 50) po za tym jakas pikseloza u mnie wystepuje, nie mowiac juz o auto sciemnianiu sie obrazu...czy nikt nie posiada KONKRETNYCH ustawien pod TEN model, nie rozumiem, do wszystkich modeli sa a do tego nie ma!? zaczynam zalowac kupna tego telewizora...
 

bilion11

New member
jaka matrycę?

Witam!!!,
Jeśli mielibyście możliwość wyboru matrycy w 37ls570s to która jest najlepsza/ chodzi o oznaczenie literowe: W,Y,U,P,Q , V ? Czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie opakowania od tv z zaznaczeniem gdzie jest ten kod który określa matrycę. Tv chcę kupić dla mojej Mamy. Będę wdzięczny za pomoc.
 

Madex

New member
Witam - mam ten sam model (42LS570S) i ustawienia podane w poście powyżej są poprawne - za auto ściemnianie obrazu odpowiada parametr Kontrast dynamiczny - ustaw na wył. Które ustawienie ostrości jest za wysokie - patrze, szukam i nie moge znaleźć?
 
Do góry