LG LS570S -nowość?

rogue_303

New member
Witam, pytanie do Madoxa, mowisz ze ogladasz ma tych ustawieniach i jestes w pelni usatysfakcjonowany? ja odkad je opublikowales tez nan nich jade, ale szczerze...nie wiem czegos mi jednak brakuje...moze za duzo sie naczytalem o tym, ze kazda matryca jest inna ,kazdy tv ma unikalne ustawienia i bla bla, nie wiem. radzisz zeby wylaczyc ten dynamiczny? jak go wylacze to robi sie mydlana opera...
 

Madex

New member
@rogue 303 - po pierwsze to nie ja je opublikowałem - nie są mojego autorstwa - ja z nich tylko korzystam tak jak Ty. Druga rzecz - mnie wkurzało automatyczne przyciemnianie obrazu i doszedłem do tego że ten kontrast za to odpowiada. Jeśli nie pasują Ci te ustawienia zawsze możesz je zmodyfikować i dostosować pod siebie - ja nie trzymam się sztywno tych ustawień ale są one jakby "bazą" do indywidualnych ustawień
 

tomek1106

New member
niech ktoś kto posiada ten model, (ja posiadam 32LS570S) napisze czy wyświetlają się dane z aplikacji hbbTV na programie Eska.TV będę bardzo wdzięczny, bo właśnie u mnie coś nie działa, wyskakuję brak danych lub całkowicie same puste okienka aplikacji
 

paweltbg

New member
witam. korzystał ktoś może z tv hybrydowej w tym tv bo chciałem włączyć na meczu i nie działa a w opcjach mam włączone i komentator mówił że jest dostępna
 

bizon69

New member
Witam!!!,
Jeśli mielibyście możliwość wyboru matrycy w 37ls570s to która jest najlepsza/ chodzi o oznaczenie literowe: W,Y,U,P,Q , V ? Czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie opakowania od tv z zaznaczeniem gdzie jest ten kod który określa matrycę. Tv chcę kupić dla mojej Mamy. Będę wdzięczny za pomoc.

Cześć nie pamiętam czy na opakowaniu jest cały kod LG.
Na pewno na naklejce z tyłu telewizora jest kod którego szukasz.
Poniżej wklejam zestawienie matryc w LG 2012.
Kod matrycy sprawdzasz na 4 pozycji po kropce

Według mnie najlepsza będzie z kodem W gdyż jest to S-IPS reszta kodów które podałeś to IPS czyli o ile się nie mylę ciut starsza technologia :)

32LS570S-ZB.BEEWLJP = 4 POZYCJA (W) = LG Display Co.Ltd. S-IPS
----------------------------------------------------------

D - LG Display H-IPS
D - AU OPTRONICS CORP. TN;
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN;
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
J - LG Display S-IPS
M - SHARP CORPORATION VA;
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2;
R - LG Display Co.Ltd. TN;
S - SHARP CORPORATION VA;
T - AU OPTRONICS CORP. A-MVA;
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2;
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS;
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2;
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2;
Y - LG Display Co.Ltd. IPS;
Z - SHARP CORPORATION ASV VA.
 
Ostatnia edycja:

Kaloteck

New member
A ja mam dziwny problem z tunerem DVB-T w tym telewizorze. Chodzi o to, że "zapomina" ustawienia stacji TTV, tzn. po automatycznym strojeniu znajduje wszystkie programy DVB-T i wszystko odbiera idealnie bez żadnych zakłóceń. Jest też wśród nich program TTV (UHF CH. 58, częstotliwość 770000). No i dopóki telewizor jest włączony, to ta stacja jest normalnie widoczna na liście programów i odbiór jest bez zarzutu, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora już jej nie ma. Po prostu znika z listy i żeby znowu się na niej pojawiła, muszę znowu przeprowadzać automatyczne strojenie. Co to może być ?
 
Ostatnia edycja:

Kaloteck

New member
Próbowałem, ale nic to nie pomogło. Co jakiś czas TTV samo znika i potem znowu się pojawia. W ciągu dnia czasami 3-4 razy. Co może być przyczyną ?
 

szymonet

New member
Podejrzewam że nie był zrobiony reset do ustawień fabrycznych po ostatniej aktualizaji softu. Kanał znika za każdym razem jak wyłaczymy tv, a pojawia się wtedy gdy właczymy jakiś z MUX1. Tv zapisuje TTV a nastepnie po wyłaczeniu 'zapomina' i tak w kółko. W moim przypadku pomógł reset. Pozdrawiam
 

jacekoz52

New member
u mnie /Wrocław/ dzieje się tak od 22.04 po zeskanowaniu kanału 25 / przed tą datą kanał 33/ wszystkie programy dodane znikają . Jak pomyślę o skanowaniu od nowa dvb-t i satki / układanie ponowne programów / to ręce opadają .

Pozdrawiam
 

Kaloteck

New member
Nigdy nie robiłem aktualizaji softu, tzn. soft jest oryginalny, czyli taki jaki był w momencie zakupu telewizora. Reset do ustawień fabrycznych też nigdy nie był przeprowadzony, bo nie było takiej potrzeby. A czy wiadomo co konkretnie zostanie skasowane po tym resecie ?
 
Ostatnia edycja:

szymonet

New member
Reset do ustawien fabrycznych kasuje wszystkie ustawienia telewizora tj. ustwienia kanałów, dzwieku, obrazu itd. Jeżeli faktycznie nigdy, nawet automatycznie tv nie zmienił oprogramowania to może przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Jaki mumer oprogramowania posiada tv?
 
Ostatnia edycja:

jacekoz52

New member
To fakt , reset do ustawień fabrycznych czyści wszystko . Po uaktualizacji oprogramowania i przeskanowaniu dvb-t i sat , przy wybraniu operatora Cyfra+ wskakują kanały jak na oryginalnych tunerach Cyfry+ . Brak na kanałach sat przy edycji kanałów możliwości zmiany numeracji programów . Będę próbował przeskanować przy opcji "żaden" /o ile dobrze pamiętam/ . Przypuszczam , że będzie możliwość ustawienia programów , ale roboty będzie do groma . Dzisiaj sobie odpuszczę .

Pozdrawiam
 

Kaloteck

New member
No dobrze, załóżmy że zrobię reset i ponownie wszystko zaprogramuje itd. Czy dzięki temu TTV przestanie "pojawiać się i znikać" i zostanie normalnie zapamiętane jak każdy inny program ? (takie problemy mam tylko z TTV nie wiedzieć czemu)
 

szymonet

New member
Tak jak pisałem u mnie przy podobnym problemie pomogł reset do ustawień fabrycznych. Tyle tylko, że problem ten u mnie zbiegł się ze zmiana oprogramowania na nowe i w tym raczej widziałem problem. Nie działał też np: test sygnału dostepny w menu. Proszę odezwać się do wsparcia technicznego lg np: przez rozmowe na chat(bo darmowa), opisać problem i zobaczyć co wymyślą(podejrzewam jednak, że oprócz resetu nic :( ).
 

jacekoz52

New member
Tak jak przypuszczałem , po zeskanowaniu satki w opcji "żaden" jest możliwość ustawienia kolejności programów w edycji kanałów . Kupa roboty , bo są porozrzucane po całej liście .

Pozdrawiam
 

jacekoz52

New member
Dzisiaj rano po włączeniu tv po lewej stronie ekranu ciemny obraz . Po ponownym uruchomieniu "zonk", brak obrazu -tylko głos . Zgłosiłem na stronie LG , wyznaczyłem termin naprawy dzisiaj lub jutro - czekam na serwis .

Pozdrawiam
 

Kaloteck

New member
Podejrzewam że nie był zrobiony reset do ustawień fabrycznych po ostatniej aktualizaji softu. Kanał znika za każdym razem jak wyłaczymy tv, a pojawia się wtedy gdy właczymy jakiś z MUX1. Tv zapisuje TTV a nastepnie po wyłaczeniu 'zapomina' i tak w kółko. W moim przypadku pomógł reset. Pozdrawiam

No tak... Tzn. nie było aktualizacji softu nigdy, resetu też nie robiłem, ale owszem, kanał znika za każdym razem jak wyłaczymy tv, a pojawia się wtedy gdy właczymy jakiś z MUX1. Tv zapisuje TTV a nastepnie po wyłaczeniu 'zapomina' i tak w kółko. Jezeli nie ma TTV, to wystarczy najpierw wybrac Eska TV i od razu pojawia sie TTV. Jednak jest to wkurzajace na dluzsza mete.
 

jacekoz52

New member
Po perypetiach z nie podbitą gwarancją , po tygodniu przyjechał serwisant .
Podłączyłem tv do prądu i zaskoczenie - telewizor uruchomił się . Czary ?

Pozdrawiam
 
Do góry