LG LS570S -nowość?

Pfk

New member
LS570T ma Trumotion 100HZ czyli fizyczne 100HZ. Podobnie jak LV570S. Nowa 570T ma powłokę wysokokontrastową przed matrycą, więc głębia czerni będzie o wiele lepsza:) DTS hula bez problemu bo testowałem ten TV. MKV FullHD z DTSem odtworzył, napisów SRT nie widzi w ogóle a TXT odtwarza od razu z polską czcionką:)
 

k735123

New member
Tak wygląda jakby w 2012 LG zrezygnował z opisywania swoich TV parametrem TruMotion i "całkowicie przeszedł" na MCI, który TruMotion w sobie zawiera.
 

KolejowyGłos

New member
Jednak MCI 200hz kontra 500hz i 600hz w ubiegłorocznych modelach brzmi podejrzanie nisko, przestali się promować czy jak? Dopiero droższe modele są odpowiednio podkręcone.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Najwidoczniej te dawne 500-600 MCI to było z sufitu wzięte.
Ja powiem tak, wystarczy 100Hz, a nawet to jest za dużo np. w filmach (i w prawie każdym obrazie).
 

Pfk

New member
LS570T bawiłem się modelem 37 calowym dziś w Media Markt Legnica:) ma fizyczne 100HZ bo jest suwak TruMotion w menu - skala 1-10:) Kurde nieźle, z PVRem i Smartem 42 w Neo24 za 2499:)
 

Madex

New member
Witam - przeglądam forum od dłuższego czasu ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować i chciałem przywitać wszystkich - piszę w tym temacie ponieważ jestem w posiadaniu LG 42LS570S i jeśli ktoś ma jakieś pytania w związku z tym TV to postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości ;-)
 

Pfk

New member
Witam - przeglądam forum od dłuższego czasu ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować i chciałem przywitać wszystkich - piszę w tym temacie ponieważ jestem w posiadaniu LG 42LS570S i jeśli ktoś ma jakieś pytania w związku z tym TV to postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości ;-)

Pierwsze - zadowolony?:-o
 

Madex

New member
Jak na razie tak - mam drugi tv LG 42LV375S i porównując do niego od razu rzuca się w oczy szybkość działania LS570S - szybsze menu, szybsze skanowanie. I oczywiście nowy dashboard - trochę pozmieniane menu - miałem kupić 42LV570S ale kupiłem 42LS570S - podsumowując - jestem zadowolony
 

TomGun

New member
A czy ten TV czyta fimy z napisami, pliki txt? czy można zmieniać wielkość czcionki i ją przesuwać? jak działa nagrywanie, czy dysk trzeba wcześniej jakoś formatować na odpowiedni system plików, czy od razu działa po podłączeniu dysku. Jaki ma kontrast dynamiczny, co z czernią i odbijaniem światła, czy ekran jest matowy? Bardzo proszę o info, mocno zastanawiam się nad zakupem, z góry dzięki;)
 

MatiX2707199

New member
Bardzo fajny model, całkiem dobrze wykonany. Odklejające się palstiki? Może kolega miał doczynienia z Samplem??:p W tej cenie myślę, że bardziej funkcjonalnego i szybko działającego TV nie znajdziesz. Ja miałem okazje się pobawić tym i innymi modelami w MM KONIN. Zdecydowanie lepszy soft i szybkość działania, całkiem dobre głośniki, internet pełen jak w sumie w wielu modelach, ale..... inne firmy nie oferują MAGIC REMOTE'a, i wpisujemy strony jak sms, cos klikniemy i nam sie cofa do poczatku i od nowa wpisywanie, tracimy czas i nerwy. W nowych modelach posiadajacych MAGIC remote w zestawie lub opcje dokupienia jak w tym przypadku jest zupełnie inaczej: Mamy pilot/myszkę z rewelacyjną czułością i możliwością kalibracji w każdej chwili, scrool do przewijania stron niczym rolką myszki komputerowej. W takim przypadku internet w TV ma jakikolwiek sens. Normalny pilot do internetu... żenada, złącza ma jak w samsungu, wiec śmiało możemy wieszac na scianie :) Znacznie lepszy panel i poziom czerni, znacznie żywsze kolory, realne 100 Hz (200Hz MCI).
 

Madex

New member
@TomGun
- telewizor w tej wersji softu nie czyta plików TXT - tylko SRT
- w napisach można zmieniać wielkość, kolor, wysokość wyświetlania, przesunięcie czasowe
- dysk do DVR trzeba przed użyciem sformatować
- nie wiem jaki ma kontrast dynamiczny - jeśli powiesz jak to sprawdzić to może sprawdze
- ekran sprawia wrażenie takiego półmatu - nie jest tak błyszczący jak w Samsungach, ale niestety odbija jasne przedmioty - co do czerni to nie chce sie wypowiadać - mi sie podoba (nie jestem fachowcem w tej dziedzinie więc ciężko mi stwierdzić - to moja prywatna uwaga)

- gdzieś wyczytałem na jakiejś zagranicznej stronie) że ten telewizor ma kontrast dynamiczny 10 000 000:1 - ale nie wiem na ile wiarygodna jest ta informacja

@artsaulo
- telewizor wykonany jak większość sprzętu w dzisiejszych czasach - to nie jest najwyższa półka ale niestety jest według mnie gorzej wykonany od LG 42LV375S
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
- gdzieś wyczytałem na jakiejś zagranicznej stronie) że ten telewizor ma kontrast dynamiczny 10 000 000:1 - ale nie wiem na ile wiarygodna jest ta informacja

Może mieć i trylion:1 - kontrast dynamiczny i tak nie ma znaczenia.
Za to istotny jest kontrast statyczny, ale tego zwykle nie podają, bo nie wygląda atrakcyjnie w broszurkach marketingowych.
 

tehacz

New member
Witam,

dziś zakupiłem ten telewizor i pojawił się pierwszy problem. Napisy w filmach z pendrive'a. Napisów *.sr wcale nie odpala, a w formacie *.txt odpalił tylko przy jednym filmie. Nie wiem czemu przy pozostałych nie odpalił, możecie pomóc? Po drugie jak już je w ogóle odpalił to były mega poprzesuwane co oczywiście na komputerze nie występuje.

Pytanie z innej beczki.
Mam możliwość podłączenia TV do PC przez Lan. Można używać przy pomocy tego połączenia TV na zasadzie podobnej jakby był podłączony przez HDMI? Ten program co oni polecają do Smart Share mnie nie porwał (działa bardzo powoli).

Pozdrawiam, Tom
 

maxxl

New member
@tehacz: Zamiast zadawać pytania, przetestuj TV i opisz wrażenia. Jak z jakością matrycy: równomiernością podświetlenia, odzwierciedleniem kolorów, przejściami tonalnymi, czernią, czy są jakieś duchy, jak z płynnością wyświetlanego obrazu, czy nie rozmazuje itp... Da się na tym komfortowo oglądać mecze piłki nożnej? Daj coś z siebie. Uwagi od innych właścicieli, w szczególności LG 37LS570 S, oczywiście miło widziane :) Prosiłbym żebyście skupili się na jakości wyświetlanego obrazu DVB-T, a w dalszej kolejności na mniej istotnych multimedialnych aspektach.
 
Do góry