LG LA660 47' - ktos testował?

intelx

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda kwestia prędkości przełączania kanałów ? Może taka drobnostka, ale potrafi nieźne zirytować jaśli wolno działa.

Czy reakcja jest natychmiastowa, czy trzeba jednach chwile odczekać ?
Czy ktoś może porównać np. z nowymi modelami samsunga (es6800) oraz z wcześniejsza wersja LM660

I drugie pytanie, czy jest możliwośc dokupienia standardowego pilota (nie magic) i jaki jest jego model ? (najlepiej gdyby pasował ten od LM660s)
 
Ostatnia edycja:

aquanta

New member
Jakby coś to od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem LA690, który jest bardzo zbliżony do 660 więc na jakies pytania moge odpowiedzieć.

Na razie nie moge jego albo mojego S III zmusić do odtwarzania filmików przez Wifi Direct. Zdjęcia ida ale filmiki nie :(
 

green11

New member
Opowiedz coś więcej o swoim nowym zakupie:) bo sam się zastanawiam nad la660 a to to samo oprócz tego ze 690 ma ładniejsza ramkę i nóżkę. Plusy i minusy prosimy:) PS też mam s3-więc napisz też jak połączyłeś te dwa urządzenia bo podobno można.
 

aquanta

New member
Na razie za świeży jestem, żeby coś konkretnie napisać.

Na razie widzę, że w jednym rogu mam lekką poświatę przy czarnym obrazie, ale podczas oglądania poruszającego się obrazu naturalnie to w ogólnie nie przeszkadza.

690-tkę wziąłem tylko dlatego, że właśnie design mnie strasznie urzekł. Ciemna listwa na dolne + kształ i kolor stopy (tv stoi, a nie wisi). Srebrny kolor jak w LA740 coś mi nie podchodzi. Poza tym 740-ka różni się tylko realnym odświeżaniem 200Hz. Potwierdzone w 3-ech różnych źródłach.

Jak macie konkretne pytania to proszę, bo na razie jeszcze nie potrafię się rozpisać.

Minusy jakie zauważyłem, ale z którymi jeszcze nie za bardzo walczyłem:
- problem z przesyłaniem filmów z S III (zdjęcia i muzyka działa) po WiFi Direct
- skalowanie, odbieram sygnał z kablówki Vectra i niektóre kanały są takie jakby na zoomie. Zoom jest za każdym razem do tego stopnia, że znaczek kanału jest w połowie obcięty.

Plusy
- nowy pilot Magic - rewelacja. Bałem się, że nie dają tego standardowego jak w LM, ale już teraz po 2 dniach widzę, że nie jest w ogóle potrzebny. Ten jest bardzo wygodny i przyjemnie się nim steruje.
 

electro69

New member
Jakby coś to od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem LA690, który jest bardzo zbliżony do 660 więc na jakies pytania moge odpowiedzieć.

Na razie nie moge jego albo mojego S III zmusić do odtwarzania filmików przez Wifi Direct. Zdjęcia ida ale filmiki nie :(
Witaj
Mam kilka pytań ;):
1. Czy występuje w nim bardzo mnie denerwujące zjawisko bandingu (szare pionowe pasy jakby "brudne" widoczne najbardziej podczas oglądania meczy piłki nożnej) ?
2. Telewizor jest "bez ramki" czy ta pleksa na matrycy wgina się do środka jak się ją np. wyciera z kurzu ? i jak ogólnie wygląda kwestia jego jakości wykonania (co prawda chodzi mi bardziej o model LA660s ale może go też widziałeś na żywo) ?
3. Telewizor ma głośniki 2.1 jak oceniasz jakość dźwięku ?
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

tomasek_PL

New member
Mam również do ciebie pytanko jak chodzi internet ??? Czy też się przycina i zawiesza jak w wersji ubiegło rocznej czy możne śmiga płynnie w końcu ma lepszy procek.
 

aquanta

New member
1. Z tym skalowaniem już sobie poradziłem, musialem zmienić ustawienia dekodera w stosunku do poprzedniego TV.
2. Banding - przejrzałem sobie kilka prezentacji tego efektu na youtube i u siebie nie zauważyłem żadnych takich objawów.
3. Pleksa na ekranie - tak jak się ją dotyka to ugina się. Czym niżej i bliżej środka ekranu tym ugięcie jest mniejsze.
4 - jakoś wykonania dla mnie jest bardzo dobra, ale to raczej kwestia indywidualna, kto jakie ma wymagania.
5. Głośniki - nie jestm audiofilem, ale do seriali, sportów, bajek itp dla mnie wystarczająca i tak oglądam w 99%. Do filmów odpalam dodatkowy sprzęt, więc dla mnie nie jest to żaden wykładnik dla TV. W tak cienkim TV nie da się upchnąć nie wiadomo jakiej jakości audio. Poza tym mój TV stoi i ma na około bardzo dużo miejsca, więc dzwięk na pewno inczej się rozchodzi niż TV na ścianie.
6. weeb.tv - działa
 

aquanta

New member
Mam również do ciebie pytanko jak chodzi internet ??? Czy też się przycina i zawiesza jak w wersji ubiegło rocznej czy możne śmiga płynnie w końcu ma lepszy procek.

690 i chyba 660 mają już 2 procki, więc to już coś co mają z seri 7XX LM-a. Dodatkowo w stosunku do serii LM mają 5-razy więcej ramu (z ~350 do 1,6GB), ale nie wiem czy jest on tu wykorzystywany. Dla aplikacji na pewno.
Na pewno płynność nie jest taka jak na kompie. Troszkę dłużej wczytują się stronki, ale bez tragedii. Póki cała stronka się nie wczyta to kręcąc kołkiem czuć przycięcia, ale takie dosłownie ~0,5 sek.
Według mnie działanie w tym obszarze jest zadawalające.
 

aquanta

New member
A tak przy okazji widzieliście może gdzies jakieś sprawdzone ustawienia dla LM6XX/7XX gdzieś na forum albo w necie, bo coś nie moge znaleźc, aby sobie je sprawdzić na moim LA690?
 

green11

New member
Ustawienia sa dla lm 660. Gdzies na tym forum sie natknalem ale niepamietam jak-moze przez google. Albo episz w wyszukiwarce slowa kluczowe:) i koniecznie napisz jak sie sprawuja nowe ustawienia.
 

aquanta

New member
Dzięki, kilka znalazłem i zrobiłem sobie na razie taki lekki mix i wygląda, że jest lepiej niż było. Przedewszystkim biel jest biała :)
Troszkę jeden fakt mnie zaskoczył. Każde źródło ma swój zestaw ustawień! Jak skonfigurowałem sobie Ekspert1 na HDMI z dekodera, to przy oglądaniu zdjęć z komputera przez DLNA profil Ekspert1 jest w konfiguracji pierwotnej. Więc trzeba powtarzać konfigurację. Szkoda, że nie ma jakiejś opcji kopiowania.

Nadal moje S III pomimo walki nie udostępnia filmików przez WiFi Direct.
Na razie komp i S III chodzą wyłącznie po DLNA. Komp nie ma WiDi, więc niestety tu więcej nie powalczę, ale SIII chciałbym zmusić jakoś do współpracy :(
 

Pigway

New member
Witaj aquanta.

W tym roku planuję zakup któregoś z nowych modeli LG, najprawdopodobniej będzie to 55LA740S. Skoro masz już głębszy wgląd w tę serię to miałbym do Ciebie pytanie, a mianowicie z jakiego materiału wykonana jest obudowa tego modelu? Na zdjęciach nie wygląda mi to na błyszczący plastik. Pozdrawiam.
 

aquanta

New member
tył to wiadomo plastik, a reszty obudowy to praktycznie nie ma. A tak na serio. Na około takie szczotkowane aluminium. Wąska dolna listwa z logo chyba też plastik.
 

sawcio

New member
- witam... a jak z matrycą... jest "fest" błyszcząca? Proszę napiszcie mi czy ekran gdy tv jest wyłączony może służyć za dodatkowe lustro w pokoju?
 
Do góry