LG LA660 47' - ktos testował?

aquanta

New member
Jest błyszcząca, ale na pewno nie tak jak w moim drugim Samsungu.
Lustrem tej powłoki bym nie nazwał, bo jednak coś tam przy wyłączonym rozmazuje.
 

jarjar82

New member
...hmm znów się nakręcam na LG ( sam już sobie nie ufam :p ) i się okaże że jest tak jak z LM w zeszłym roku ... czyli dwa szare pasy i permanentne zachmurzenie :/ ...pozostaje śledzić wątek i obserwować spadek cen ;)
 

stopman79

New member
Kupile ten mpdel Lg troche na wariata ,mialem kupic panasa badz philipsa wszystkie w podobnych cenach .No wiec matryca blyszczaca ale mi to nie przeszkadza .Z braku czasu nie zrobilem kalibracji wiec o obrazie nie bede sie wypowiadal ale pozytywne wrazenie jest .Multimedialnie to jest wypas wszystko lyka tylko niewiem czy idzie dts i dd po optyku do kina ale jak podlacze to dam znac .Po wifi filmy hd ida bezbolesnie ,pilot remote to jest cos swietnego juz chyba normalnego nie rusze hehe.Dzwiek jest super tego tv ma on z tylu glosnik basowy ktory troche wystaje ,co troche utrudnia zamontowanie na wieszaku trzeba zrobic odpowiedni dystans.Fajnie dziala funkcja wybierania glosowego ,zwlaszcza do internetu ktory nawiasem mowiac niezle smiga .Na zakonczenie dodam ze 3d znakomicie dziala ,obraz jest jest bardziej wyrazny niz np w panasonicu .
 

cybertronik

New member
Na 99 % tak ...Oba modele na pewno mają tylną obudowę blaszaną (ciemną ), podświetlane logo -jednak LA660S to krawędzie ramki plastikowe -czarne( ścianki boczne) a LA690S to "szczotkowane" aluminium ( lub materiał podobny w srebrnym matowym kolorze) dodatkowe różnice to grubsza (większa) dolna ramka w modelu LA660S ( w obu modelach ciemne) oraz podstawowa różnica to wygląd oraz konstrukcja podstawki(nózki) pod TV ;dodatkowo w LA660S konstrukcja podstawki daje tradycyjną możliwość obrotu samego ekranu TV o kilkanaście stopni lewo/prawo ...natomiast w LA690S podstawa jest stała natomiast jest ona wyposażona w mechanizm z kółkami który daje możliwość obrotu całego TV o kilkanaście stopni w Lewo/prawo -podobnie jak w wyższych modelach LG.
Jak dla mnie LA 690S wizualnie sprawia lepsze wrażenie ale to moja subiektywna ocena ...jednak nie idzie to w parze z ceną bo np. model 47LA690S jest obecnie o około 500zł droższy od 47LA660S przynajmniej w chwili obecnej ...związane jest to zapewne z promocją konsoli Xbox ,którą można otrzymać gratis przy zakupie 47/55LA690S i wyższych...
Możliwe ,że jest tylko jakaś różnica w taktowaniu dwurdzeniowych procesorów jeśli chodzi o LA660S i LA690S ale ogólnie brak danych w tym temacie i na jednym z anglojęzycznych forum pisano ,że procesory są identyczne w tych modelach...
 
Ostatnia edycja:

sitar91

New member
Witam, posiadam 47la660s, pojawił się u mnie problem z aplikacją youtube, po kliknięciu na wyszukany film nic się nie dzieje, jedynie niektóre filmy się włączają, na początku tego nie było i wszystko działało sprawnie, ktoś wie co można z tym zrobić? Dodatkowo nie mogę wejść w historię wyszukiwań, też tylko widzę co było wyszukiwane jednak po kliknięciu na to nic się nie dzieje.
 

orzech85

New member
Jeśli zatem różnią się tylko wyglądem to faktycznie 500 zł różnicy jest dość przesadzone.
A kto wie dlaczego LA690 jest dostępne tylko w kilku sklepach (głównie dużych sieci) w przeciwieństwie do LA660 z większą dostępnością?
 

Pigway

New member
Zapewne w przypadku LA690S oraz LA740S trzeba jeszcze trochę poczekać na szerszą dostępność oraz stabilizację skaczących cen.
 

radkor

New member
Posiadam model LG 42LA660S od około miesiąca.
Pierwszego dnia zauważyłem już problemy z dźwiękiem. Polega to na tym, że podczas oglądania TV, nieważne z jakiego wejścia HDMI, z USB czy Smart, raz na jakiś czas jest urywany ułamek sekundy dźwięku. Częstotliwość tego zaniku jest różna i nie wydaje się zależeć od niczego. Jednego dnia dzieje się to raz-dwa razy na kilka godzin, innego dnia co kilka minut...
Zmieniałem już wszystkie możliwe ustawienia, łącznie z synchronizacją obraz/dźwięk.

Czasem zdarza się, że dźwięk zniknie całkiem. Pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie TV.
Najciekawsze jest to, że to samo dzieje się na wewnętrznych głośnikach jak też zewnętrznych podłączonych po optyku... Uszkodzony procesor dźwięku? Wadliwy soft? A może pomoże jakaś zmiana w "Tool Option x"?
Nie wiem czy to wada sprzętowa czy wada softu. Obecnie posiadam 03.20.04.
Chciałbym uniknąć odsyłania nowego TV do serwisu. :(

PS. Mój pierwszy post - witam serdecznie. :)
 
Ostatnia edycja:

elwis85

New member
Witam
czy ktoś kto posiada ten model lub 690 może wypowiedzieć się jak wygląda sprawa z ruchem, czy w trakcie włączenia tru motion podczas szybkich scen powstają artefakty lub podwójne kontury ?
 

radkor

New member
czy w trakcie włączenia tru motion podczas szybkich scen powstają artefakty lub podwójne kontury ?
Niestety tak. Widoczne już od ustawienia "gładki", czyli 3.
Źródło sygnału: dekoder Kaon HD PVR (1080i), UPC. W materiale 1080p z wysokim bitrate z USB lub DLNA artefaktów praktycznie nie widać.
 

elwis85

New member
Niestety tak. Widoczne już od ustawienia "gładki", czyli 3.
Źródło sygnału: dekoder Kaon HD PVR (1080i), UPC. W materiale 1080p z wysokim bitrate z USB lub DLNA artefaktów praktycznie nie widać.

Jeśli chodzi o artefakty mógłbyś powiedzieć coś więcej tzn. czy wokół postaci jest taki jakby efekt ducha nie smużenie ale załamanie obrazu i powstające kwadraty i czy występuje to dość często?
Głównie oglądam nc+ oraz mkv. Poprzednio miałem philipsa 6007 i tam doprowadzało mnie to do szału i w końcu go zwróciłem ale nie było łatwo więc drugi raz nie chcę sie przejechać.:sad:
 

electro69

New member
Posiadam model LG 42LA660S od około miesiąca.
Pierwszego dnia zauważyłem już problemy z dźwiękiem. Polega to na tym, że podczas oglądania TV, nieważne z jakiego wejścia HDMI, z USB czy Smart, raz na jakiś czas jest urywany ułamek sekundy dźwięku. Częstotliwość tego zaniku jest różna i nie wydaje się zależeć od niczego. Jednego dnia dzieje się to raz-dwa razy na kilka godzin, innego dnia co kilka minut...
Zmieniałem już wszystkie możliwe ustawienia, łącznie z synchronizacją obraz/dźwięk.

Czasem zdarza się, że dźwięk zniknie całkiem. Pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie TV.
Najciekawsze jest to, że to samo dzieje się na wewnętrznych głośnikach jak też zewnętrznych podłączonych po optyku... Uszkodzony procesor dźwięku? Wadliwy soft? A może pomoże jakaś zmiana w "Tool Option x"?
Nie wiem czy to wada sprzętowa czy wada softu. Obecnie posiadam 03.20.04.
Chciałbym uniknąć odsyłania nowego TV do serwisu. :(

PS. Mój pierwszy post - witam serdecznie. :)
Witaj
Chcę kupić ten TV i zaniepokoiło mnie to o czym piszesz ... jak na razie widzę że nikt inny nie zgłasza tutaj tego problemu ale o ile mnie pamięć nie myli to o takim samym problemie już ktoś pisał w wątku o modelu LA740s ... mam nadzieję że to tylko wina nowego niedopracowanego softu ... a nie jakaś wada fabryczna tych modeli ... jeśli byś jednak zgłaszał ten problem do serwisu to daj znać proszę jak zostanie rozwiązana ta sprawa.
Pozdrawiam
ps. co do "oddawania" TV do serwisu to raczej serwisant przyjedzie do Ciebie i na miejscu naprawi chyba że to już będzie coś naprawdę poważnego.
 
Ostatnia edycja:

radkor

New member
@2up: jeśli chodzi o problemy z TrueMotion to występuje efekt "poświaty". Im gorszy sygnał wejściowy tym bardziej widoczny jest ten efekt. Na MKV HD praktycznie jest to niezauważalne.

@up: 2 dni temu wyszła nowa wersja softu: 03.20.08 (obecna 03.20.04), jednak plik na stronie www LG jest uszkodzony (błędy CRC) a TV nie widzi aktualizacji bezpośrednio w necie. Ponoć problem z plikiem jest już znany LG i pracują nad tym... Możliwe, że ta poprawka (dla wszystkich LG z 2 rdzeniowym MTK) naprawi problem z dźwiękiem. Jeśli będzie nadal to samo to zamówię serwis do domu. Może przyjadą z nową płytą główną.
 
Ostatnia edycja:
Do góry