LG LA660 47' - ktos testował?

orzech85

New member
Kto używa jakiegoś dysku zewnętrznego m.in 1TB i może polecić jaką firmę? Podobno dyski niektórych producentów "lubią" zawiesić ten TV.
 

smela

New member
@orzech85, ja używam WD My Book 3TB i działa dobrze.

Aczkolwiek chciałbym napisać trochę o moich wrażeniach związanych z tym tv. Mamy go w domu od kilku dni i muszę powiedzieć, że jestem lekko zawiedziony. Mianowicie chodzi o to, że przy oglądaniu filmów w HD w dynamicznych scenach telewizor ten po prostu przycina się trochę... Bardzo mnie to denerwuje. Zastosowałem ustawienia do LM660 i niestety nie poprawiło to nic. A na dodatek nie rozumiem jak tam działają napisy do filmów, gdyż raz działają, a raz nie. Niby pisali tu ludzie, że musi być format srt i w jednym folderze, ale to i tak nic nie daje. Po prostu tv odtwarza napisy jak mu się podoba. Macie jakieś pomysł jak zaradzić tym usterką, czy po prostu trzeba tv oddać i przesiąść się na philipsa ?
 

bondzik

New member
Jak jest z pilotem Magic Remote w tym tv? Interesuje mnie co prawda wersja 42 cale, ale to ten sam model więc i pewnie wyposażenie te same.

Na razie przeglądałem oferty ze stron internetowych sklepów, które w moim mieście posiadają sklep stacjonarny i tam można by tv odebrać. I temat taki. Na stronie avansu piszą że pilot Magic Remote jest w zestawie. Na stronie neonetu piszą tylko że w zestawie jest pilot (nie wiadomo jaki). W sklepie stacjonarnym neonetu, nie dość że krzyczą sobie 2 stówy więcej za ten tv niż przez ich sklep internetowy to jeszcze każą sobie dopłacić 150zł za pilot magic remote.
Patrzyłem jeszcze na stronie mediaexpertu, pomijajac to że ci mają ceny z kosmosu, to tutaj jednak też pilot magic remote jest w zestawie.

Czyli co? Neonet w kulki leci, czy po prostu nie sprecyzowali tematu?
 

kastis

New member
A tak przy okazji widzieliście może gdzies jakieś sprawdzone ustawienia dla LM6XX/7XX gdzieś na forum albo w necie, bo coś nie moge znaleźc, aby sobie je sprawdzić na moim LA690?

służę, jeśli jeszcze nie odnaleziono, bo nie doczytałem kolejnych stron wątku jeszcze ;)

TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 82
Jasność: 53
Ostrość poz.: 35
Ostrość pion.: 35
Kolor: 58
Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne
Super rozdzielczość: włączone
Gama kolorów: standardowe
Popr. krawędzi: wysoka
Filtr koloru: wyłączone
Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI
Temp. barw: zimna lub średnia
Metoda: 2 punkty
Wzór: zewnętrzny
Punkty: wysoki
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: czerwony
Nasycenie: 5
Odcień: 3
Oświetlenie: 2
kolor zielony
nasycenie 3
odcień 6
oswietlenie 0
kolor Niebieski
nasycenie -8
odcień -4
oswietlenie 1
kolor Żółty
nasycenie -5
odcien -1
oswietlenie 0
Kolor niebiesko-zielony
nasycenie 3
odcien 5
oswietlenie 1
Kolor purpurowy
nasycenie -2
odcien 0
oswietlenie 0


3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Poziom czerni: niski
Realne kino: wyłączone
Lok.przyciemn.LED: wyłączone lub srednia
TruMotion: uzytkownik 5
Proporcje obrazu ; 1;1 piksel
Ustawienia 3D
ustawimy po włączeniu 3D
Tryb obrazu; standardowy użytkownika
ustaw.uruchom w 3D - wyłączone
Tryb 3D - ręczny
Głębia 3D 20
punkt oglądania 3D -7
korekta obrazu 3D lewo/prawo
podświetlenie 83
kontrast 82
jasnośc 62
ostrośc 35
kolor 60
odcień R2
temp.barw C2
kotrast dynamiczny niski
kolor dynamiczny niski
CLEAR WHITE WYSOKA BARDZO WAZNE
Gama srednia



!!!!!!!!!!!!! 2 !!!!!!!!!!!!!!!!


1)Tryb obrazu Expert 2,jest lepsza zieleń.

2)Podświetlenie-74
3)kontrast-85
4)Kolor -62
5)Gama kolorów-BT709
Kolor niebieski -5 -4 0
Kolor żółty -2 -1 0
Proporcje obrazu oryginalny
3d sbs głebia 16,punkt oglądania 3D +7
Konwersja 2d-3d głębia 20 punkt oglądania 3D -7
Reszta bez zmian jak wyżej
 

matifcb

Member
koledzy mi pokazuje ze tu jest 66 storn io tym tv. a wyswietla mi 10tylko. Zastanawialem sie nad samsungiem f6500.. zastanawialem sie nad philipsem 6008... teraz jestem zdecydowany odrzucic tamte i kupic ten a tu zadnych testow i opini?
 

orzech85

New member
Czy przez złącze Euro (scart) za pomocą kabla EURO-2xRCA wypuszczę dźwięk stereo na miniwieżę?

Czy przy odtwarzaniu materiału z USB złącze Euro także przepuści dźwięk?
 

harry.wesoly

New member
W zwiazku z ostatnimi dyskusjami na tym forum jaki dany tv ma wyswietlacz tj. ilu Hz 100 czy 50 to zamieszczam odp. z Lg na moim przykladzie 47la660s. W tym dziale bo nie pamietam gdzie bylo to poruszane.

***Szanowny Panie,***dziękujemy za kontakt z naszym działem.Uprzejmie informujemy, iż wszystkie egzemplarze telewizora 47LA660S wyposażone są w ten sam typ matrycy niezależnie od daty produkcji urządzenia. Informacje które Pan uzyskał dotyczące różnego typu zastosowanych matryc w innym okresie produkcji są zatem nieprawdziwe. Typ zastosowanej matrycy to 3D IPS, natomiast częstotliwość odświeżania nie jest specyfikowana.W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.Z poważaniem,Mariusz BorysLG Electronics Polska.
 

Boylers

Member
Kluczem w odpowiedzi LG jest sformułowanie "ten sam typ matrycy". "Ten sam typ" to nie to samo co "taka sama matryca". Więc owszem typ jest ten sam, czyli 3D IPS, jednak natywne odświeżanie bywa różne.
 

piotreek88

New member
mam la660s w wersji 42 cale i mkv z napisami srt łyka super (txt nie sprawdzałem), nawet takie pliki co mają powyżej 10 gb. Co mnie zaskoczyło, to fakt, że poradził sobie nawet z plikami video z lustrzanki canona w jakimś dziwnym formacie, dla mnie był to lekki szok :)
 

harry.wesoly

New member
***Szanowny Panie,***dziękujemy za kontakt z naszym działem.Uprzejmie informujemy, iż nie jest specyfikowana natywna częstotliwość odświeżania matrycy. Określany jest tylko współczynnik MCI jako techniczne możliwości telewizora pod kątem wyświetlania obrazu, który w modelu LA660S wynosi 400
 

Eryk16

New member
witam a czy macie w swoich la660 ustawienia w TruMotion:
De-Judder
De-Blar
tu daje link gzie te dwa ustawienia występują LCD
mój to 42LA660 z Y i ma tylko De-Judder
 

harry.wesoly

New member
U mnie jak mam wł kanał cyfrowego polsatu obojętnie jaki i jak kliknę pilotem od tv na rolkę magica to w prawym górnym rogu widzę, że odtwarzany materiał jest w 1080i 50Hz. Oznacza to raczej, że mam 50Hz tv. Sprawdźcie u siebie.
 
Do góry