Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

Duris

New member
Panowie i Panie, jako że męczę się już 3 dzień z ustawieniem DOBREGO obrazu na 47LM660S (o bardzo dobrym to chyba zapomnieć mogę), dostaje już nerwicy i przeklinam dzień kiedy zamówiłem ten telewizor. O ile z 3D jest obraz żyleta i wszystko OK, o tyle z oglądaniem czegokolwiek innego jest źle. Nie wiem, może za dużą poprzeczkę dałem w stosunku do posiadanego wcześniej Samsunga LE40C650, no ale czy normą jest, że technologia LED jest gorsza od LCD ? Po 3 dniach już tęsknię to obrazu jaki miałem na Samsungu.

PROSZĘ o pomoc w jak najlepszym ustawieniu wszystkich opcji obrazu. U mnie źródłem sygnału jest CYFRA+ i PACE PVR, sygnał DVB-T i filmy HD (od m720p do 1080p) z dysku. Wiem ze z kanałami SD może być "inaczej", ale na HD obraz, a zwłaszcza kontury czy to postaci, przedmiotów powinny być konturami a nie ... brakiem konturów.

Podzielcie się jak możecie jakie są u Was ustawienia, które uważacie za najlepsze.

Oprogramowanie w TV: 03.03.56. Jakie macie ustawienia:
TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie:
Kontrast:
Jasność:
Ostrość poz.:
Ostrość pion.:
Kolor:
Odcień:

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny:
Super rozdzielczość:
Gama kolorów:
Popr. krawędzi:
Filtr koloru:
Gamma:

2b) BALANS BIELI
Temp. barw:
Metoda:
Wzór:
Punkty:
Czerwony:
Zielony:
Niebieski:

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor:
Nasycenie:
Odcień:
Oświetlenie:

3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu:
Redukcja szumów MPEG:
Poziom czerni:
Realne kino:
Lok.przyciemn.LED:
TruMotion:
 

RHJG

New member
Bez reklam
TRYB OBRAZU - Ekspert1:
1)
Podświetlenie: 80
Kontrast: 82
Jasność: 53
Ostrość poz.: 35
Ostrość pion.: 35
Kolor: 58
Odcień: G2

2a) KONTROLA ZAAWANSOWANA:
Kontrast dynamiczny: NISKI-ważne
Super rozdzielczość: włączone
Gama kolorów: standardowe
Popr. krawędzi: wysoka
Filtr koloru: wyłączone
Gamma: 2.2

2b) BALANS BIELI
Temp. barw: zimna lub średnia
Metoda: 2 punkty
Wzór: zewnętrzny
Punkty: wysoki
Czerwony: 0
Zielony: 0
Niebieski: 0

2c) SYSTEM ZARZĄDZANIA KOLORAMI
Kolor: czerwony
Nasycenie: 5
Odcień: 3
Oświetlenie: 2
kolor zielony
nasycenie 3
odcień 6
oswietlenie 0
kolor Niebieski
nasycenie -8
odcień -4
oswietlenie 1
kolor Żółty
nasycenie -5
odcien -1
oswietlenie 0
Kolor niebiesko-zielony
nasycenie 3
odcien 5
oswietlenie 1
Kolor purpurowy
nasycenie -2
odcien 0
oswietlenie 0


3) OPCJE OBRAZU:
Redukcja szumu: niska
Redukcja szumów MPEG: niska
Poziom czerni: niski
Realne kino: wyłączone
Lok.przyciemn.LED: wyłączone lub srednia
TruMotion: uzytkownik 5
Proporcje obrazu ; 1;1 piksel
Ustawienia 3D
ustawimy po włączeniu 3D
Tryb obrazu; standardowy użytkownika
ustaw.uruchom w 3D - wyłączone
Tryb 3D - ręczny
Głębia 3D 20
punkt oglądania 3D -7
korekta obrazu 3D lewo/prawo
podświetlenie 83
kontrast 82
jasnośc 62
ostrośc 35
kolor 60
odcień R2
temp.barw C2
kotrast dynamiczny niski
kolor dynamiczny niski
CLEAR WHITE WYSOKA BARDZO WAZNE
Gama srednia
To chyba wszystko prosze pamiętać,że mogą być róznice do każdego TV,drobne korekty balansu bieli mogą być niezbędne.
 

Bronson

Member
Witam Wszystkich po dłuższej przerwie ! Czy można te ustawienia zastosować do 42LM620S ? Dzisiaj przywieźli mi ten telewizorek(promocja w Neonecie za 2899pln+WiFi+pilot magic) i jeszcze stoi nie rozpakowany.Jutro się biorę za testowanie.Sygnał z Blu-raya i N-ki.
 

Duris

New member
RHJG: wielkie dzięki za profesjonalną pomoc :D Teraz da się oglądać na tym TV, bo już miałem go spakować i odesłać. Polskie HD to polskie HD a nie SD :)
 

donandres

New member
RHJG Naprawdę dobra robota! Świetne ustawienia za które chcę podziękować.
Przy okazji, w ustawieniach 3D jest opcja Super rozdzielczość - co z tym proponujesz zrobić?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,dzięki ustawiałem 2 TV i chodzą niemal identycznie.Zapomniałem;oszczędzanie oczu wyłączone,oszczędzanie energii wyłaczone.Super rozdzielczośc wlączona.pozdr.
Matryca LG AS-IPS model 2012 Literka W czwarta po kropce.np.ZA.BEEWLJG
 
Ostatnia edycja:

donandres

New member
RHJG, bardzo dziękuję za odpowiedź i raz jeszcze za ustawienia (podobają mi się coraz bardziej:) Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można w jakiś sposób przenieść te ustawienia do ustawień obrazu dla usb lub smart share (tak to się to chyba nazywa). Kiedy oglądam film na usb to tryb ekspert1 jest niedostępny, a fabryczne tryby (film, gra itd0 są dalekie od Twoich. Jednocześnie możliwości ich ustawień nie pokrywają się z trybem ekspert1. Jakie jest najlepsze rozwiązanie, żeby obraz był zbliżony do ustawień z ekspert1? Pozdrawiam,
 

duzy213

Member
wielkie dzięki ,czuję poprawę, mam pytanko odnośnie ustawień ,,KONTROLA ZAAWANSOWANA,,i ,,OPCJE OBRAZU,, dla obrazu 3D ?? czy ustawiać jak wyżej czy zostawić???
 

RHJG

New member
Bez reklam
Opcje obrazu;ustawienia 3D- ustawiasz na Tryb obrazu;standardowy użytkownika.Muszą być podświetlone wszystkie opcje.Nie mam kablówki.Napisz na priw.nie kapuje.Co do podświetlenia kazdy ustawia jak mu pasuje moim zdaniem poniżej 70 nie widać detali w cieniach.70 jest OK.
 

Duris

New member
Panowie, tylko dlaczego obraz na kanałach SD jest ... fatalna. Jak podstawilem obok "starego" Samsunga LE40C650 i włączyłem np. TVN24 z dekodera Pace PVR (C+) to jest normalnie przepaść. Samsung jakos skalował i poprawiał kanały SD a ten LG nie robi totalnie nic.
 

rychu

New member
Podane ustawienia całkiem fajne ale do meczy wolę inteligentny sensor, bo trawa na podanych parametrach jakaś taka szaro-bura...
W ogóle murawa słabo wygląda na tych naszych stadionach, po kilku meczach....
 
Do góry