LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

misiekjuniorex

New member
skype oddali a gdzie tvnPlayer :/ mieli dac i lipa ... oszukany zostałem przez sprzedawce później konsultanta lg.. :( tyle kasy w błoto poszlo .. jak dla mnie 2500 spora sumka ...
 

kodishu

New member
Logował sie ktoś na swoje konto youtube przy pomocy wigetu w tv? Własnie próbowałem to zrobić i tv chce żeby na stronie youtube wpisać podany kod tyle że po wpisaniu kodu niepokoi mnie wyświetlana informacja:

YouTube TV prosi o pozwolenie na:

* Zarządzanie kontem YouTube

*Wyświetlanie Twojego Portfela Google i robienie zakupów w Twoim imieniu

*Wykonuj te operacje, gdy nie używam aplikacji

Co to jest?
 

teufel

New member
Napisy do filmów

Gdyby ktoś potrzebował w przyszłości.

TXT nie działają.
SRT muszą być przekonwertowe do ANSI (np. w Notepad++). Kodowanie UTF8 powoduje krzaki przy polskich znakach.
 

betman

New member
Który z tych modeli 32" warto wziąć, bo widzę że są 3 dosyć podobne do siebie:

32LW570S
32LW5500
32LW4500

Są jakieś znaczące różnice między tymi modelami, bo w necie widzę głównie to, że ten pierwszy ma wbudowany tuner satelitarny (nie wiem czy da się tu używać np. C+ czy N) natomiast ten drugi największy kontrast/czas reakcji...
 

svejser

New member
Jeśli chcesz kożystać z 3D to nie warto za mała średnica,
Seria LM 2012 lub LW 2011 55cali 650S warty zakupu ma iple,youtube,hbo go,tvn player(wrzesień), 3D pasywne bez mrugania, i można grac na pełnym ekranie w multiplayer na konsoli.

do 3D zalecam odległość z jakiej najlepiej oglądać podwójną średnice ekranu.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Który z tych modeli 32" warto wziąć, bo widzę że są 3 dosyć podobne do siebie:

32LW570S
32LW5500
32LW4500

Są jakieś znaczące różnice między tymi modelami, bo w necie widzę głównie to, że ten pierwszy ma wbudowany tuner satelitarny (nie wiem czy da się tu używać np. C+ czy N) natomiast ten drugi największy kontrast/czas reakcji...

570s i 5500 to mniej więcej to samo, 4500 - uboższa wersja.
570s i 5500 mają tę samą matrycę (100Hz) + ileśtam set Hz MCI (nieistotny parametr), kontrast dynamiczny: ileśtam milionów : 1 (nieistotny parametr) - ważniejszy jest kontrast statyczny, ale tego już w broszurkach się nie podają (bo gorzej wygląda), a dla tych modeli będzie ok. 1000:1 (dość kiepsko jak na LED).
 

betman

New member
570s i 5500 to mniej więcej to samo, 4500 - uboższa wersja.
570s i 5500 mają tę samą matrycę (100Hz) + ileśtam set Hz MCI (nieistotny parametr)

Dziękuję za info.

Właśnie, jak odróżnić ile Hz ma matryca od tych "udoskonalaczy"? Bo sprawdzam różne modele telewizorów ostatnio i w wielu przypadkach (np. Philips) jedynie podają wartość tego drugiego.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli producent nie podaje tego w instrukcji to jedynie można się posiłkować recenzjami sensownych portali internetowych - czasami o tym wspominają. A tak, to tajemnica ;).
Ogólnie możesz założyć, że modele z najniższej półki mają matrycę 50Hz (zwłaszcza jeżli podaje się tylko parametr CMR/MCI/... = 100Hz), większość ma 100Hz, a tylko najwyższa półka może mieć 200Hz (matryc powyżej 200Hz nie ma). Odpowiednio dla NTSC będzie: 60/120/240Hz.
 

betman

New member
Dzięki, ten efekt "wideo" to powoduje wyśrubowany ulepszacz typu Motionflow 200Hz (lub tym podobne...), czy matryca 200Hz także będzie powodowała ten sam efekt z tą jedną różnicą, że już nie będzie tego można wyłączyć?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli masz na myśli efekt "teatru" to powoduje go sztuczne wstawianie klatek w wideo, które oryginalnie ma np. 24, 30, 50 czy 60 klatek/sek. Dlatego im mniej klatek/sek ma oryginalne wideo tym bardziej będzie widoczna nadpłynność po "podkręceniu" herzów. Oczywiście to można wyłączyć (przynajmniej powinna być opcja regulacji natężenia efektu).
Tak naprawdę to sprzętowe upłynnianie nie jest potrzebne: w większości przypadków popsuje efekt filmu, ewentualnie może pomóc w programach sportowych albo show.
Za to matryca, która ma 100Hz i więcej może być lepiej zrobiona od tej 50Hz, lepsze parametry obrazu.
 

gacek585

New member
Nie wiem o co chodzi z tym youtube bo mi tez przestał działać. Kręci sie cały czas buforowanie i nic. CO chwile coś zmieniaja i raz działa a raz nie. tv lv570s.
 

noyek

New member
Jak podlaczyc telewizor do neta majac internet mobilny z wifi czy jest jakies dodatkowe urzadzenie do tego telewizora bo widze ze tylko przez kabel mozna
 

walczi

New member
Witam wszystkich

Niedawno zakupiłem ten model i jestem bardzo zadowolony, jednak mam 2 problemy:
1. Telewizor nie chce czytać napisów, ani txt ani srt. Próbowałem różne filmy, różne wrsje napisów, przez pedrive'a przez DNLA i nic.

2. Filmy puszczane przez DNLA (zwłaszcza HD) przycinają tak, że nie da się ich oglądać. Mam łącze 4MB czy to może być przyczyną? Używam Plex'a, może są inne/lepsze programy?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, gdyż jest to chyba jedyne forum, na którym można się dowiedzieć czegoś konkretnego w tej tematyce.

Pozdrawiam

Edit// Dodam jeszcze, że wchodząc w opcje i aktualizacje, wyskakuje komunikat, że mam najnowszą wersję
 
Ostatnia edycja:

Pavlo

New member
Koledzy poradźcie jaki LG 47" 3D w okolicy 3tys.
Bardzo Bardzo proszę bo na dniach chce kupić
i jak z ta czernią i kontrastem jest aż tak dramatycznie?
 
Ostatnia edycja:

katt

New member
Witam wszystkich

Niedawno zakupiłem ten model i jestem bardzo zadowolony, jednak mam 2 problemy:
1. Telewizor nie chce czytać napisów, ani txt ani srt. Próbowałem różne filmy, różne wrsje napisów, przez pedrive'a przez DNLA i nic.

napisy muszą mieć identyczną nazwę jak film
 

zibciu

Member
Cześć,
Kupiłęm 47LW5500 w "dobrej cenie" i postanowiłem uzupełnić go o "pilotomyszkę"
Mamy dwa piloty "Magic Remote":
- AN-MR200 (piszą, że kompatybilny z tym modelem)
- AN-MR300 (rzekomo współpracuje z modelami 2012).

Pytania są trzy?
1. Czy AN-MR300 będzie współpracować z tym telewizorem
2. Jeżeli tak to czy warto dopłacać do modelu z "rolką" i przyciskiem 3D? Ceny 65PLN vs 149PLN. Więc różnica 2,5 krotna...
3. Czy sam pilot wystarczy, żeby działało. Czy coś jeszcze trzeba dokupywać (np. bazę na USB - bo w necie są zdjęcia takie jak te: http://im.tech2.in.com/gallery/2011...mote_control_640x360_250906428734_640x360.jpg)

I z innej beczki - czy udało się rozwiązać w tym modelu dwie problematyczne kwestie:
-flash 9
- nagrywanie na USB

Ponadto chciałbym jeszcze spytać się o kontakt na "priva" cz ktoś w Wawie jest w stanie (profesjonalnie) skalibrować mi ten telewizorek w dobrej cenie.

Pozdrawiam
Zibciu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry