LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

luk4sek

New member
zajrzyj do instrukcji;)
na pilocie masz magiczny przycisk do włączania obrazu 3d;d wybierasz side by side i z dwóch obrazów jest jeden, do obrazu "zamazanego" też tam jest opcja
 

Balon14

New member
Mam pytanie.
Podepnę do tego tv taki zestaw głośników Genius SW-HF5.1 4000 PILOT dokładnie ten z aukcji poniżej.
głośniki Genius SW-HF5.1 4000 PILOT - TANI KURIER (1923439948) - Aukcje internetowe Allegro
Jeśli tak to gdzie się wpiąć?

Ps. nie chodzi mi o gniazdo słuchawek bo tam jak sie podepnę to mi wyłącza dzwięk z tv a zależy mi aby głośniki działały od czasu do czasu a nie nonstop. Głośniki tv sam bym sobie wyłączał w menu.




...
 
Ostatnia edycja:

gryf66

New member
Mam kilka pytań dotyczących tej serii , co to jest za nowy typ WL5590??
Po drugie jakie jest zużycie prądu przy dobrych ustawieniach obrazu dla 42" a jakie dla 47"-przy czym pobór mocy jest dosyć ważnym czynnikiem ( w tej chwili mam plazmę Panasonica 42" która potrafi grać do 18 -20 godzin dziennie ) muszę mieć coś mniej prądożernego do pokoju telewizyjnego.
 

joe11

New member
Mam kilka pytań dotyczących tej serii , co to jest za nowy typ WL5590??
Po drugie jakie jest zużycie prądu przy dobrych ustawieniach obrazu dla 42" a jakie dla 47"-przy czym pobór mocy jest dosyć ważnym czynnikiem ( w tej chwili mam plazmę Panasonica 42" która potrafi grać do 18 -20 godzin dziennie ) muszę mieć coś mniej prądożernego do pokoju telewizyjnego.
Witam! Ja mam 42LW570S z wbudowanym tunerem sat (wiec powinien brać więcej prądu niż 42LW5500) i mierzyłem pobór prądu.Na ustawieniach THX bierze mi 75W.Jeżeli się ustawi się dużo większą jasność to pobór oczywiście rośnie.Ale mi odpowiadają ustawienia THX i jestem bardzo zadowolony z tego małego poboru prądu tym bardziej że u mnie też TV "chodzi" cały dzień
 

xspojlerx

New member
Witam, posiadam model LW5590 i mam pytanie, czy jest możliwość pisania np. w przeglądarce za pomocą klawiszy numerycznych na pilocie? Chodzi o to że mają one pod cyframi litery i jest na pilocie klawisz z napisem chart/num, którym rzekomo można przełączać cyfry na litery, lecz jest to według mnie druga funkcja tego klawisza, gdyż jest on również odpowiedzialny za 3D. Czy ktoś wie jak uaktywnić tą funkcję pilota?
 

wojtekf93

New member
W mediamarkt ten LG stoi obecnie po 2799zł co jest najlepszą ceną obecnie , nawet na ceneo ceny się zaczynają od 2900zl w górę.

I teraz mam dylemat bo miałem brać Sharp'a LE830E, ale cena jego to 3600zł bez okularów, czyli trzeba dołożyć równy tysiak więcej i teraz pytanie czy się opłaca, miał ktoś LW5500 i Sharpa tego?
 

Doktore1985

New member
Witam!
Czy mogę prosić o ustawienia obrazu na których hula Wasz LG5500? Ewentualnie link do sprawdzonych ustawień. Próbowałem googlować ale bez większego rezultatu.
Z góry dziękuję
 

piotrbia

New member
Nowy soft

Jest już nowy soft dla modelu 42LW5500 do pobrania ze strony LG

Software File Version 05.01.10



Jeszcze nie testowałem.;-)
 
Ostatnia edycja:

luk4sek

New member
w wątku 570s jest cała dyskusja od dawna już, generalnie nic ciekawego nie wnosi...niby jest szybciej, ale ja tego nie widzę, jedyne co to działa teraz aplikacja LG remote na iphonie, która wcześniej nie działała
 

katt

New member
Poprawili epg na dtv teraz po przyciśnięciu przycisku guide i info można normalnie przeczytać opis i nic nie przeskakuje jak wcześniej.
Dodali jeszcze skype.
 

tomwawa

New member
Witam

Używam telewizora od kilku miesięcy i ogólnie jestem zadowolony ale mam pytanie

Czy podłączał ktoś dysk twardy pow 750GB do niego? Bo mój 750GB działa a 1 TB niestety nie.
Zastanawiam się nad podłączeniem kablówki ASTER sygnału cyfrowego czy możliwy jest odbiór bez dekodera, telewizor posiada zintegrowany tuner kablowej telewizji cyfrowej.
 

LGmaniak

New member
panowie miałem tv elegancko ustawiony, obraz zyletka nawet polsat sport hd który mnie strasznie wnerwiał wygladał bardzo dobrze az tu nagle pewnego dnia wichura i pradu nie ma i ustawienia tv sie chyba pozmienialy bo znowu lipa a w szczególnosci przy meczach piłki noznej, ma ktos optymalne ustawienia na których obraz to zyletka? czy samemu trzeba kombinowac w ustawieniach obrazu(kreator obrazu)?
 

zibi079

New member
Tom wawa jeżeli aster nieparuje karty z dekoderem to powinno zadziałać wystarczy odpowiedni moduł CI, najlepiej zadzwoń so astera- od siebie moge powiedzieć że ich w 100% nie polecam.
 

tom4sz

Member
Witam

Używam telewizora od kilku miesięcy i ogólnie jestem zadowolony ale mam pytanie

Czy podłączał ktoś dysk twardy pow 750GB do niego? Bo mój 750GB działa a 1 TB niestety nie.
Zastanawiam się nad podłączeniem kablówki ASTER sygnału cyfrowego czy możliwy jest odbiór bez dekodera, telewizor posiada zintegrowany tuner kablowej telewizji cyfrowej.

Mam podłączony dysk zewnętrzny 1TB i śmiga bezproblemowo.
 

g01

New member
Nie działa mi DLNA, na komputerze zainstalowałem serwer multimediów w postaci Nero Media Home4, folder z plikami multimedialnymi utworzony
konfiguracja sieci,TV pod router kablem, PC przez W-fi
tv lw5500 nie wykrywa serwera, co może być nie tak?
 

besi

New member
Witam

Używam telewizora od kilku miesięcy i ogólnie jestem zadowolony ale mam pytanie

Czy podłączał ktoś dysk twardy pow 750GB do niego? Bo mój 750GB działa a 1 TB niestety nie.
Zastanawiam się nad podłączeniem kablówki ASTER sygnału cyfrowego czy możliwy jest odbiór bez dekodera, telewizor posiada zintegrowany tuner kablowej telewizji cyfrowej.


podłączony dysk 1.5 TB zasilanie zewnętrzne nie przez USB - działa bez problemu
 
Do góry