LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

luk4sek

New member
Mam ten telewizor od dzisiaj i mam problem z podłączeniem go do głośników Logitech Z-5500 kablem optycznym. Podłączyłem kabel, w ustawieniach tv jest wyjście PCM albo auto do ustawienia( nie działa to i to). Kabel świeci, ale głośniki nie widzą podłączenia, kabel i logitech działają na pewno, testowane z PS3. Trzeba coś jeszcze w ustawienaich przestawić?
 

joter

New member
Mam ten telewizor od dzisiaj i mam problem z podłączeniem go do głośników Logitech Z-5500 kablem optycznym. Podłączyłem kabel, w ustawieniach tv jest wyjście PCM albo auto do ustawienia( nie działa to i to). Kabel świeci, ale głośniki nie widzą podłączenia, kabel i logitech działają na pewno, testowane z PS3. Trzeba coś jeszcze w ustawienaich przestawić?
Trzeba chyba ustawić głośniki TV na WYŁ.
 

LGmaniak

New member
jakie ustawienia macie optymalne zeby jakosc była jak najlepsza w tym tv? do tej pory myslałem ze inteligentny sensor to jest to ale chyba nie jezeli dalej na polsacie cyfrowym na kanale hd pokazuje 50hz a przeciez tv posiada 100hz. moze mi to ktos wytłumaczyc ?
 

LGmaniak

New member
wie ktos dlaczego tv nie odczytuje formatu 3d mini hd? sciagnełem film w tym formacie i po wcisnieciu play pokazuje sie komunikat ze format pliku nieznany.
 

ares4343

New member
wszystko o serii LW 5500

wie ktos dlaczego tv nie odczytuje formatu 3d mini hd? sciagnełem film w tym formacie i po wcisnieciu play pokazuje sie komunikat ze format pliku nieznany.
Ten film po ściągnięciu powinien być scalony jezeli jest to problemem jest ilość klatek /s
do lg powinno byc chyba 4 a na samsunga może być 6 ,tak wyczytałem komentarzach u mnie na lg570s chodzą więc u ciebie tez powinny, do scalania program darmowy "łączenie i dzielenie plików"
 

skipl

New member
Jak oceniacie ten TV w SD ? Na avforums wieszaja psy na nim za SD (DSE, banding itp), podczas gdy HD i 3D zyleta. Mi zalezy na SD glownie no i mam zonka, bo te nieprzychylne oceny w kontekscie meczy i szybkich scen w SD skutecznie studza zapedy ...
 

don111

Banned
do SD to możesz sobie kupić LG PT353, obraz jest znacznie lepszej jakości od najlepszych LCD
choć wydaje mi się że LG nie powinno mieć większych problemów z SD, co prawda mam wyższy model ale jest bardzo dobrze, prawie jak na plaźmie Panasonica (plazmy LG jeszcze lepiej wyglądają w SD)
 

skipl

New member
Zalezy mi na SD ale nie aztak bardzo aby rezygnowac kompletnie na HD :)

LW5500 ma rewelacyjne oceny w zagranicznych ocenach, jest praktycznie matowy (co dla mnie jest konieczne) i kosztuje niewiele. Niestety za ocenami ida rowniez gigantycznie dlugie tematy na forumach o jego problemach w SD ... Bylem do niedawna zdecydowany na SL833 ale po tym jak reviewsy objechaly wyzsze modele UL i VL toski - w kontekscie najwazniejszych rzeczy czyli podswietlenia, czerni i kolorow - to ten budzetowy model omijam szerokim lukiem ...

G30 na pewno nie, za duzo szansa ze bedzie buczal, no i te problemy z 50Hz, a u nas wszystko jest PALowskie ...
 

don111

Banned
dziwne że piszesz o rezygnacji z HD, nawet na hd ready sygnał HD wygląda o niebo lepiej od SD
LCD ma tą żyletę w HD ale to chyba jedyna zaleta oprócz matowej matrycy, nie będzie miał tak dobrego ruchu i kolorów jak plazma
zresztą nie musisz rozpatrywać plazm hd ready, w cenie tego LG masz Panasonic S30, ST30, G30, w przypadku 42' mała szansa że będzie hałasował, w razie czego i tak można go zwrócić (chyba że kupujesz w stacjonarnym sklepie)
problem 50hz jest rozdmuchany, jak masz dekoder z możliwością ustawienia na wyjściu np 1080i/60hz to będzie całkowicie ok
 

bosman170

New member
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem LW5500. Nie piszę tego by się pochwalić  , ale dla tego, że mam problem. Mianowicie chodzi mi o połączenie DLNA. Opisze problem, TV raz widzi kompa a raz nie, jak widzi i zaczynam oglądać film to zrywa się połączenie. Wiec pytanie brzmi, czy wina leży po stronie kompa (karta sieciowa), routera, czy TV? Będę wdzięczny za pomoc.
 

ovner

New member
Pomiń router to wyeliminujesz już jedno ogniwo, druga sprawa czy puszczasz sygnał via wi-fi czy po kablu, trzecia sprawa oprogramowanie na kompie którym udostępniasz media dla tv też może powodować problemy.
 

bosman170

New member
Jak mam pominąć router, TV łączy się bezpośrednio z kompem? Puszczam sygnał przez wi-fi. O jakim oprogramowaniu mowa, systemowym? Wgrałem program NERO dołączony do TV i PLEX MEDIA SERVER. Mam jeszcze jedno pytanie jak poradzić sobie z za małą ilością USB? W tej chwili mam podłączony nadajnik do pilota i kartę sieciowa (oryginalną z LG) a chcę czasami podłączyć dysk przenośny Wiem, że najprościej skorzystać z HUB, a ale mi niestety się to nie udaje rozdzielacz (kupione 2) bez zasilacza nic nie daje TV nie widzi dysku przenośnego i nadajnika do pilota MAGIC zresztą HUB ze wzmacniaczem też nic nie daje. Zaczynam już myśleć, że trafiłem na wadliwy egzemplarz. Czy oglądając filmy z napisami nie macie problemów z synchronizacją napisów? U mnie po chwili oglądania napisy przyspieszają, jest na to jakaś rada? Sorki za taką ilość pytań
 

LGmaniak

New member
Czy oglądając filmy z napisami nie macie problemów z synchronizacją napisów? U mnie po chwili oglądania napisy przyspieszają napisał:
u mnie tez nie albo przyspieszaja albo sa wolniej dlatego wole sciagac z lektorem :)

kiedy w trakcie filmu wejde w menu wideo to jest opcja synchronizacja ale nie moge trafic z tymi napisami czy plus czy minus
 
Do góry