LG C8 OLED - czyli sztuczna inteligencja trafia pod strzechy. A Alpha 9 to nowe serce, które ma bić bardzo mocno.

WuMike

New member
Bez reklam
Już wcześniej odpaliłem z zakupem OLED 65B8. Teraz, praktycznie w jego cenie miałbym C8, ale bez paniki, różnice są niewielkie i do przełknięcia.

Zresztą, docelowym będzie OLED 77 Cx, dwa lata cirka. Innej opcji nie widzę, na ten moment.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Trzy kwestie bolą mnie aktualnie, w kwestii OLED’ów:

1. Cena rozmiaru 77”
2. Jakość procesowania obrazu w ruchu. Tutaj na pomoc może przyjść natywna matryca 240Hz lub skuteczniejsze algorytmy Black Frame Insertion, bo obecne powodują wyraźne migotanie obrazu
3. Nieco wyższa jakość, aby powyższe algorytmy BFI sprawdziły się lepiej

Oprócz tego, widziałbym konsekwentne dążenie LG do eliminacji powidoków i wypaleń. Myśle, że będzie się to poprawiało, wraz z kolejnymi generacjami, ale żeby nie było, już jest dosyć dobrze.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Kiki masz już info na temat spny ag9 77 cal jaka cena będzie u ciebie i czy też raty zero procent przez allegro?

Cena panowie u kikiego i tak dobra na lg c8 77 21 tys
 

WuMike

New member
Bez reklam
Lepszej ceny na 77” nigdy jeszcze nie było, ale to wciąż sporo. Czekam na zejście do około 15 tysięcy zł, i to najlepiej za Sony, które to najlepiej sobie radzą z procesowaniem obrazów w ruchu. Spokojnie, może za 2 lata będzie to realne.
 

komarek78

New member
Dobry, czy cena 8999 za 65c8 jest ceną dobrą, czy przepłacę? Zaznaczę że ten tv jest u mnie w mieście fizycznie dostępny tylko w jednym sklepie, za taką właśnie cenę. Wiem ze w necie są taniej ale obawiam się trochę zakupu na odległość przy tej kwocie.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Dobry, czy cena 8999 za 65c8 jest ceną dobrą, czy przepłacę? Zaznaczę że ten tv jest u mnie w mieście fizycznie dostępny tylko w jednym sklepie, za taką właśnie cenę. Wiem ze w necie są taniej ale obawiam się trochę zakupu na odległość przy tej kwocie.
Ten model był przez jakieś dwa dni w Media Markt (bez Vat) za 7300zł! Ale szybko poszły...
Oczywiście 65" C8! Można było nawet zamówić z dostawą do domu. Ale widzę, że przespałeś okazję. Na sąsiednim forum HDTV Centrum Polska też o tej okazji pisali.
Mieli też 55 C 8 bez Vat i też już się rozeszły...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled 65C8 za 7999 zł pakietem.
Oled 77C8 jest za 20 tyś. Z pakietem.
Zapraszamy.
 

FanKosmosu

New member
Dobry, czy cena 8999 za 65c8 jest ceną dobrą, czy przepłacę? Zaznaczę że ten tv jest u mnie w mieście fizycznie dostępny tylko w jednym sklepie, za taką właśnie cenę. Wiem ze w necie są taniej ale obawiam się trochę zakupu na odległość przy tej kwocie.

Cena za wysoka o jakieś 1,5K
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Pochwalcie się jakie macie w C8 ustawienia TruMotion. Nie mogę się zdecydować jak ustawić De-Judder i De-Blur. Najlepiej pierwszy na 10 a drugi jak komu się podoba? Na razie dla spokoju (i w sumie mi pasuje w większości) mam TruMotion w ogóle wyłączone.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Sprawdziłem na kilku filmach i tak na szybko to w sumie nie widzę jakiejś specjalnej różnicy między "wył." a "judder na 3/4 i blur na 10", a to podobno najlepsze ustawienia.



Ciekawi mnie natomiast jeszcze jedna kwestia. Mianowicie kiedy wpadały promienie słoneczne do pokoju, to zauważyłem, że na całej powierzchni ekranu (tv był wyłączony) są takie plamy jak na zdjęciu poniżej. Widać je tylko z bliska i kiedy ekran jest cały lub prawie cały czarny, przy tym musi być także mocne Słońce lub latarka (z latarką zrobiłem zdjęcie). Od razu napiszę, że folia ściągnięta a ekran jest czysty. Nie przeszkadza mi to w ogóle, bo jak pisałem, aby to zauważyć (choć to na całym ekranie) to trzeba ww. specyficznych warunków, jedynie ciekawi co to jest.

9002475f9fd6e.jpg
 
Do góry