LG C8 OLED - czyli sztuczna inteligencja trafia pod strzechy. A Alpha 9 to nowe serce, które ma bić bardzo mocno.

kris615

Member
Ok, dzięki. Powiedz mi jeszcze kiki czy jak będę przepisywał ustawienia z trybu "isf ciemnie pomieszczenie", na którym zrobiłeś kalibrację na inne wejścia czy ważne jest jakiego wzoru użyję, zewnętrznego czy wewnętrznego? Czy nie ma to znaczenia?
 

grzeskul

New member
Witam serdecznie

Mam pytanie :

chce w tym roku kupic nowy tv i na 95% bedzie to OLED 65 cali

kolega w tym tygodniu po mojej namowie bierze b8 za 1450Ł nowka pelne 6LAT GWARANCJI

ja w sumie tez mysle ze dobry wybor ,ale mysle ze warto doplacic do C8 ( 1725Ł nowka 6 LAT GWARACJI) nie wiem czy ktos mi potrafi normalnie wytlumaczyc czy procesor alfa 7 jest gorszy od alfa 9 w normalnym domowym uzytkowaniu?

A drugie pytanie:w sklepie widzialem ostatnie modele sony af8 i obraz rewelacja wiem ze matryca od lg ,ale w roznych testach oceniaja wyrob sony lepiej od b8 czy c8

Jak to jest ?



Tv kupuje na ladnych pare lat wiec te 200Ł ( okolo)wiecej wzgledem c8 moze ma sens doplacic?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

grzeskul
 

grzeskul

New member
Opisy różnicy podane masz na forum.
Ale na czym Ci najbardziej zależy ?

Najbardziej wiadomo obraz glownie filmy ( Netflix,Amazon,blue ray) ale rowniez tv lacznie z 4k
Wiadomo ze dzwiek tez ( dolby atmos) chcialbym nie kupowac soundbara i najwznijsze Obraz( sportu nie ogladam ,a gram glownie na pc i switchu)
 

grzeskul

New member
Teraz ma sharpa 9 letniego full hd 60 cali
Mialem kino domowe jbl es 90 z Onkyo nr 444 ,ale sprzelem i teraz ide w minimalizm
Tzn. Wieszam tv bez zadnej szafki ( oby bez soundbara ale nie wykluczam kupna) i tylko tuner vu duo 4k
 

malin00

New member
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć skąd tak duża różnica w cenach LG Oled 77 C8? Tzn jest (czy było) kilku sprzedawców co mieli te telewizory po ok 20k, gdzie reszta cen to ok 30k. Jakieś promocje były i kupili na zapas, czy aż tak duża marża jest na nich i zarabiają niewiele sprzedając po 20k? Jest się czego bać w przypadku zakupu w takiej cenie?

A tak na marginesie - taki Oled 77 LG vs Led Sony 85 cali (XF lub XG), co byście wybrali, ale z pełną świadomością wad Oledów i faktem, że jest te 5k droższy a 8 cali mniejszy. Do seriali, gier, filmów, koncertów.

pozdrawiam
 

FanKosmosu

New member
A tak na marginesie - taki Oled 77 LG vs Led Sony 85 cali (XF lub XG), co byście wybrali, ale z pełną świadomością wad Oledów i faktem, że jest te 5k droższy a 8 cali mniejszy. Do seriali, gier, filmów, koncertów.

pozdrawiam

Gdybym miał te 20k i potrzebowałbym nowego TV, to zaczekalbym do maja 2020 i kupiłbym 77 calowego OLED od LG (B9/C9).

Akurat w Polsce praktycznie nie ma akcji promocyjnych na 77 OLEDy bo to nisza do kwadratu na naszym rynku. Dla przykładu, na rynku niemieckim w ich Mediamarkt były wyprzedaże 77 calowego B8 w przeliczeniu na złote po 16-17 tys. złotych.

Myślę że ceny OLED zjadą na tyle w 2020, że u Nas też zrobi się rynek na te TV w rozmiarze 77 cali.
 
Do góry