Lg bd550

Pazer

New member
ja nie jeste zadowolony z tego odtwarzacza, czyta mi co 8 film czytany z pena w formacie mkv, może lepiej zainwastować w wyższe modele ?
 

Pazer

New member
ja osobiście odradzam kupno tego modelu, co prawda co niektórzy piszą że działa im bez zarzutu, ale jak poprosisz ich o podanie wersji oprogramowania na której to tak wszystko ładnie działa to jakoś dziwnie milczą ! ?
 

coro77

New member
Posiadam go od miesiąca i ogólnie jest w miarę ok. Filmy które nie chce odtworzyć można na kompie różnymi metodami przerobić, ale to już koledzy pisali wcześniej w tym wątku (@L5, itp.) Nie polecam go do współpracy z zewnętrzym dyskiem Samsung G3 Station 1,5Tb. Na starcie bardzo długo go zaczytuje (ok. 40 sekund), później każdorazowe wyświetlenie partycji na dysku trwa ok. 15 sekund. Jeśli już wybierzemy partycję, to wszystko chodzi bez zarzutu do momentu jeśli chcemy zmienić partycję (znowu 15 sekund czekania). Z WD Elements Portable 500Gb współpracuje bardzo szybko, jedynie pierwsze uruchomienie po podpięciu skutkuje że nie widzi dysku, wtedy wyłączamy i włączamy bd550 i widzi ładnie i szybko zaczytuje. Sprawdzałem też najtańsze aluminiowe obudowy na hdd 3,5' z allegro z małymi dyskami (160Gb i 80Gb) i tu współpraca jeszcze szybsza i bezproblemowa. Myślę że im większy dysk tym gorsza współpraca z nim tego odtwarzacza. Ciekawy jestem jak wygląda jego współpraca z WD Elements Desktop 3,5' 1,5Tb - może ktoś takowy posiada z bd550?
 

radziow

New member
@coro77 posiadam WD Elements 2TB i działa. Trochę trzeba czekać zanim zareaguje na wybranie Typu dysku (film,muzyka, zdjęcia) około 10 sekund, a później pierwsze wejście w foldery. Ogólnie wyrabia :)
 

radziow

New member
Nie liczył bym na to, za dużo zmian musiało by być wprowadzonych w oprogramowaniu by to dodać. Zresztą, jest to prosta konstrukcja, budżetowa, więc z jakiej racji mieli by dodawać funkcje dostępne w wyższych modelach ?
.

I tu się mylisz model BD550 to bd530 amerykański który ma bajery youtube, picass, pogoda. Jak ktoś się nie boi o gwarancje może podłączyć odtwarzacz do kompa i zmodyfikować linuxa by włączyć brakujące moduły (szczegóły lg-hack.com)
 

bumbum

New member
Właśnie stałem się posiadaczem tego odtwarzacza , narazie tylko filmy divx hd, jakość żyleta, dźwięk rewelacja dd5.1. Obraz jest taki jak kanały hd na N~ce. Mam też dysk wspomniany wd elements, po podpięciu do włączonego odtwarzacza pokazuje menu za kilka sekund, gdy wyłączę odtwarzacz i włączę z podłączonym dyskiem to też wykryta w kilka sekund. Ale gdy podwójne go do włączonego odtwarzacza to już nie wykryta go. Czyli najlepiej go podłączać na włączonym odtwarzaczu lub go nie rozłączać. Miałem jeden film w mkv, tzn krótki test htx i odtworzył go ale bez dźwięku. Wyświetlił się komunikat o nie obsługiwanym formacie dźwięku. Muszę się przyjrzeć nas kompie jaki to kodek ze nie odtworzył mi
Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

bumbum

New member
Niestety mi mkv nie odtwarza, przeleciałem programem MKVtolnix, wersją polecaną tu na forum i nic. Odtwarzacz wiesza się przy próbie otwarcia pliku i jedynie to wyjęcie wtyczki z seci pomaga. plik ma jedynie 4gb a film 720p. Czy zmiana oprogramowania cos pomoze czy raczej nie?
Nie warto ryzykowac ze sciaganiem filmu w mkv bo taki film sciaga mi się dwa dni a na dodatek musze placić za transfer na chomiku.
 

qwerty12

New member
Czy ktoś próbował odtwarzać na 550 (560 lub 570) DVD DL? - znalazłem sprzeczne infa. Na stronie producenta w specyfikacji nie jest wyszczególniony ten nośnik.
P.S. Pojawił się w Selgros-ie za 293 brutto.
 

lennox2

New member
Proszę o info, bo nie znalazłam jednoznacznej odpowoiedzi w tym wątku - mój wzmacniacz to topowy wprawdzie, ale kilka lat temu wzmacniacz Pioneera z certyfikatem THX Ultra, ale... bez HDMI. Czy jeżeli podłaczę ten BD kablem HDMI do telewizora, a coaxialem do wzmacniacza, to będę miała sygnał audio 5,1, czy też (bo spotkała się gdzieś z taką opinią) odtwarzacz nie wypuści sygnału wielokanałowego po cyfrowym wyjściu audio?
No i drugie pytanie - filmy mkv mam zgromadzone na 500-gb dysku Seagate, zasilanym tylko z USB; ten odtwarzacz pociągnie bez problemu taki dysk?

Pozdrawiam.
 

lennox2

New member
Bardzo proszę o szybką odpowiedź na powyższego posta, bo w Euro-AGD jest teraz promocja na ten model i nie wiem, czy z niej korzystać. Szczególnie zależy mi na informacji, czy cyfrowe wyjście w tym odtwarzaczu wypuści wielokanałowy dźwięk do mojego wzmacniacza?
 

muzyk219

New member
Bardzo proszę o szybką odpowiedź na powyższego posta, bo w Euro-AGD jest teraz promocja na ten model i nie wiem, czy z niej korzystać. Szczególnie zależy mi na informacji, czy cyfrowe wyjście w tym odtwarzaczu wypuści wielokanałowy dźwięk do mojego wzmacniacza?
Wypuści bez problemu dźwięk wielokanałowy. Śmiało możesz kupić.
 

muzyk219

New member
No i drugie pytanie - filmy mkv mam zgromadzone na 500-gb dysku Seagate, zasilanym tylko z USB; ten odtwarzacz pociągnie bez problemu taki dysk?

Pozdrawiam.
Ja mam model co prawda 560 ale to niemalże ten sam BR a dysk mam Samsunga 2,5 cala 640GB także zasilany wyłącznie z USB i działa mi już ponad pół roku bez najmniejszego zająknięcia.
 

pkomp

New member
z nowych każdy taki dysk zadziała bez problemu - w starociach trafiał się chłam potrzebujący dwóch wtyczek abo źródło nie potrafiące dać tyle prądu...ale to było 3-5 lat temu
 

lennox2

New member
Wielkie dzięki, Panowie :). 550-tka już stoi na półce, wszystko popodłączane i faktycznie bez problemu (i dysk, i dźwięk wielokanałowy) hula, ale... mam pewien problem.

Otóż przy próbie odtworzenia niektórych plików .mkv (np. koncert Iron Maiden "666", film "Helikopter w ogniu", "Titanic", "Silent Hill", "Skazani na Shawshank", "Alien") pojawia się komunikat "plik może nie być poprawnie odtworzony"... Nie za bardzo wiem, o co chodzi, bo najwyraźniej nie ma to związku z wielkością pliku :-(. Pliki przepuściłam przez program MKVMerge, pousuwałam zbędne ścieżki dźwiękowe, próbowałam nawet zmienić rozdzielvczośc, ale wszystko na nic, odtwarzacz odmawia współpracy z tymi plikami i już! Zna ktoś może jakieś lekarstwo? Z góry buziaki za pomoc :)
 
Do góry