Lg bd550

semik411

New member
Czcionka w tym cudzie

Czy wiecie może o jakims niefirmowym firmware w ktorym czcionka bylaby wieksza w divix? Jest dramatycznie mala
 

piotrox

New member
Pena wkładamy i wyjmujemy na wyłączonym odtwarzaczu bo inaczej stanie się tak jak tobie Z tego co czytałem ntfs jest niebezpieczne na penach
 
G

goldengate

Guest
u mnie wszystkie mkv czyta oprócz avatara w pliku ponad 22GB.
Jest w nim ścieżka audio DTS angielski oraz Dolby Polski lektor.
Nie wiem czy za duży plik, bo kodek AVC a inne AVC czyta.

Wczoraj LG znalazł nowy soft BD5.XXXXX i po nim napisy chyba działają gorzej. Ostatnio poprawili literkę ś bo nie czytał jej i było OK.
 

skaska

New member
problem z hdmi

witam kupiłem wczoraj lgbd550 podłączyłem przez hdmi. i dopóki nie wyłączne tv DVD nieda się wyłączyć.ciągle się włącza z powrotem.czy ktoś miał podobny problem ,proszę o pomoc
 
G

goldengate

Guest
to samo u mnie, odtwarzacz mam podłączony do amp denon kablem hdmi.
denon pod tv również poprzez hdmi.

LG wyłączy się tylko wtedy kiedy wyłączę TV.

Jakaś wada softu LG związana z HDMI CEC (HDMI CONTROL POWER).

Może rozwiążą problem przy kolejnej wersji softu bo ostatnia aktualizacja (z 17.01.2011) nie rozwiązała problemu.


Również nie rozwiązała mojego problemu z odtworzeniem dużego filmu (pliku) mkv.

Zachowuje się to tak:
Plik się wczytuje, amplituner wykrywa audio jako DTS-HD MA na ekranie TV nic się nie dzieje w głośnikach cisza a czas postępu na wyświetlaczu LG leci jakby odtwarzany był film. Bluray nie zawiesza się mogę przerwać odtwarzanie.

Dziwna sprawa z tym filmem, gdyż inne mkv działają, w sumie wszystkie jakie mam, zarówno te 1080p (około 8GB pojemności) jak i mniejsze 720p (około 4GB).
 

dorka.j

New member
Mam taki problem (czytałam, że niektórzy z Was również) chodzi o odtwarzanie plików mkv, odtwarza większość z nich bez problemu jednak nie wszystkie i nie wiem czym to jest spowodowane. Podejrzewam, że nie chodzi o wielkość pliku, bo jeden z nieodtwarzanych plików ma około 1GB a jeden około 11GB. Przy próbie odpalenia jednego pliku mkv jest od razu info, że "format pliku nieobsługiwany lub uszkodzony" a przy innym pliku naciskam play i nagle odtwarzać uruchamia się ponownie. Dodam, że odpalam pliki z dysku ntfs.
Może ktoś mi pomóc lub cośkolwiek wyjaśnić? :)
Z góry dziękuję za pomoc :D
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
Poczytaj troche. W postach dotyczących Lg 370 ,560,570 znajdziesz moze lekrstwo. Uzyj mkvmerge. Może pomoże. Link do programu na str 81(strona dotyczy LG 370. To starszy brat twojego playerka)
 

lukanio63

New member
Czy moglby mi ktos podpowiedziec co zrobic, zeby odtwarzacz byl widoczny w sieci? Nie moge sobie z tym poradzic. Z sama siecia sie laczy, jednak nie widac go na komputerze:(
 

kox

New member
Witam,

czy ma ktoś możliwość opowiedzenia jak wygląda sprawa z obsługą dysków zewnętrznych odtwarzacza LG BD 550 ? Kupiłem dysk WD Elements Portable 500 GB i mam Mantę Emperor DVD-065, która tego dysku nie jest w stanie obsłużyć i byłbym rad kupić BD 550, jeśli wszystko należycie odpala. Może ktoś się ze mną podzielić taką informacją ?
 

tranzystor82

New member
Zadałem sobie trochę trudu i porównałem go oczywiście "na papierze" z 560. Na stronie LG porównywarka wykazała że 550 nie ma DLNA ale w instrukcji tejże 550 stoi że można podłączyć się do lokalnej sieci po kablu poprzez router. Więcej różnic nie zauważyłem aha niby 550 nie ma you tube ale w opisie 550 jak byk pisze"Przeglądaj serwisy internetowe YouTube™, Picasa i Accuweather" . :arrow:A reszte funkcji i formatów oddtwarzanych przez ten blu-ray odsyłam Cię do instrukcji na stronce LG wygląda że nie ma różnicy z 560. Ciekawostką jaką przeczytałem w innstrukcji jest to że można utwory lub całą płytę CD nagrać na pendriva za pomocą LG 550, fajne ja tego w swojej 370 nie mam. Pozdrawiam.

WItam
Mnie skolei interesuje dostępność serwisów chyba najbardziej youtube czy ktoś to potwierdzi czy jest taka możliwość w 550 ?
 

Sasanki

New member
u mnie wszystkie mkv czyta oprócz avatara w pliku ponad 22GB.
Jest w nim ścieżka audio DTS angielski oraz Dolby Polski lektor.
Nie wiem czy za duży plik, bo kodek AVC a inne AVC czyta.

może procesor użyty w BD550 nie radzi sobie z downmixem ścieżki DTS HD Ma do zwykłego DTS`a (czyli biterate na poziomie 768kbit - 1,5Mbit) , jedyne wyjście wtedy do wymuxować DTSHD i zrobić downmix "ręcznie" np "eac3to" i wmuxować ponownie ,

najprostszy test czy to pomoże to zmienić mkvmergem priorytet na wyższy dla polskiej ścieżki a ang na defaultową , jak pociśnie plik startując z polską ścieżką to będzie jasne,
oczywiście najłatwiej wymuxować samo DTSHD

ale właściwie ja w innej sprawie:
jeśli chodzi o wydajność w plikach mkv jest jakaś różnica między BD550 a BD560?
jaki jest maksymalny biterate plików mkv w 1080p obsługiwany przez BD550 z jednoczesnym zachowaniem płynności.

chcę mieć jakieś odniesienie do WDTVHDLive gen2 , czy będzie tak samo dobrze czy muszę się liczyć z jakimś przycinaniem obrazu
 
Ostatnia edycja:

qset

New member
może procesor użyty w BD550 nie radzi sobie z downmixem ścieżki DTS HD Ma do zwykłego DTS`a (czyli biterate na poziomie 768kbit - 1,5Mbit) , jedyne wyjście wtedy do wymuxować DTSHD i zrobić downmix "ręcznie" np "eac3to" i wmuxować ponownie ,

najprostszy test czy to pomoże to zmienić mkvmergem priorytet na wyższy dla polskiej ścieżki a ang na defaultową , jak pociśnie plik startując z polską ścieżką to będzie jasne,
oczywiście najłatwiej wymuxować samo DTSHD


ale przeciez te playerki nie czytaja plikow mkv ze sciezka dzwiekowa DTS HD MA
 

Sasanki

New member
ale przeciez te playerki nie czytaja plikow mkv ze sciezka dzwiekowa DTS HD MA

nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi

przecież zaproponowałem koledze rozwiązanie problemu z filmem avatar (pisał coś że nie idzie jako jedyny mkv i coś wspomniał że mu wywala na ampli DTS HD MA)
więc nasuwa się wniosek jasny że procesor może nie posiadać obsługi downmixu do DTS core więc nie wiem o co Ci chodzi

czy tak jest na 100% tego nie wiem ale na jutro zapuszczę coś na bd560 to dam znać
ale tak jak wcześniej pisałem nie wiem czy możliwości techniczne wspierania mkv są takie same w 550 i 560.
 

zibi_dania

New member
nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi

przecież zaproponowałem koledze rozwiązanie problemu z filmem avatar (pisał coś że nie idzie jako jedyny mkv i coś wspomniał że mu wywala na ampli DTS HD MA)
więc nasuwa się wniosek jasny że procesor może nie posiadać obsługi downmixu do DTS core więc nie wiem o co Ci chodzi

czy tak jest na 100% tego nie wiem ale na jutro zapuszczę coś na bd560 to dam znać
ale tak jak wcześniej pisałem nie wiem czy możliwości techniczne wspierania mkv są takie same w 550 i 560.

myslicie ze w przyszlości bedzie mozliwe przeglądanie servisów internetowych np.you tube czy załatwił by tą sprawe jakiś nowy soft?chodzi mi oczywiscie oLG BD550
 

mark-mar

New member
Witam.

Czy ktoś próbował wgrać firmaware dostępny na stonie LG w USA?
W opisie instalacji w menu głównym widać dodatkowe pozycje - Movie, Photo, Music, Home Link, Netcast, Setup. W załączniku ekran w wersji US ;-)

Jakie mogą być konsekwencje? Oprócz innego regionu?
 

Attachments

  • lg.jpg
    lg.jpg
    23,8 KB · Wyś: 2559

YogiCK

New member
myslicie ze w przyszlości bedzie mozliwe przeglądanie servisów internetowych np.you tube czy załatwił by tą sprawe jakiś nowy soft?chodzi mi oczywiscie oLG BD550
Nie liczył bym na to, za dużo zmian musiało by być wprowadzonych w oprogramowaniu by to dodać. Zresztą, jest to prosta konstrukcja, budżetowa, więc z jakiej racji mieli by dodawać funkcje dostępne w wyższych modelach ?

Witam.

Czy ktoś próbował wgrać firmaware dostępny na stonie LG w USA?
W opisie instalacji w menu głównym widać dodatkowe pozycje - Movie, Photo, Music, Home Link, Netcast, Setup. W załączniku ekran w wersji US ;-)

Jakie mogą być konsekwencje? Oprócz innego regionu?
Prawdopodobnie uwalisz odtwarzacz. Z tego co wygooglałem amerykański BD550 to zupełnie inna konstrukcja niż europejski. Ale to twój player, zaryzykować zawsze możesz.


Swojego BD550 używam już 1,5 miesiąca. Póki co brak problemów z odtwarzaniem, łyka z pendriva sformatowanego w NTFS wszystko co mu podałem. Po aktualizacji softu przez sieć wyświetla poprawnie wszystkie ogonki w napisach. Bardzo dobra jakość upscalingu materiału z DVD. Ogólnie jak za 400zł dobry wybór.
 
Ostatnia edycja:
G

goldengate

Guest
Podsumowując podstawowe pytanie tego tematu 550 czy 560.
BD550 ma port LAN tylko do upgrade'u oprogramowania przez internet. BD560 dodatkowo serwisy internetowe i chyba DLNA.
Jeśli chodzi o odtwarzanie dysków zew. przez BD550 - żadnych problemów, od kupna sprawdziłem 3-4 dyski 2,5" na USB z partycjami NTFS, i kilka pendrive'ów. Wszystko czyta bez najmniejszego problemu.
Po ostatniej aktualizacji softu wszystkie polskie literki również odczytuje, przedtem był problem z "ś".
Także na dzień dzisiejszy brak zastrzeżeń, film avatar w pliku mkv o pojemności 22GB na komputerze ma opóźnienie dźwięku względem obrazu, ponadto coś nieraz przerywa więc przypuszczam że plik jest uwalony.
Wszystkie inne filmy mkv czyta, oczywiście można zmieniać ścieżki audio jeśli jest ich więcej i napisy które są w pliku mkv.

Zatem polecam ten odtwarzacz - ja swój kupiłem w Media Markt w weekend BEZ VATu więc kosztował mnie ~327zł (399zł minus 22%).
 
Do góry