Lg bd550

XvX

New member
Witam. Kupiłem niedawno BD550 więc mogę coś napisać.

Txt odtwarza bez problemu tylko z małą wadą, mianowicie napisy nie zanikają aż do następnej wypowiedzi. Przy SRT jest bez problemu.
Pliki mkv 1080p powyżej 4 GB działają bez problemu.
Regulacja napisów jest praktycznie żadna. nie można nic zmienić. Choć dla mnie napisy są bardzo czytelne i wygodne. Co do literki ś to na sofcie który był oryginalnie faktycznie nie wyświetlało jej. Po zmianie softu na najnowszy problem został rozwiązany.
Jeśli masz jakieś pytania dodatkowe to śmiało prosze pisać.

pozdrawiam

Szkoda, żę tak późno bo już wybrałem - BD550 :). Na razie leży schowany (na prezent) i nie będę miał możliwości testowania. Dobrze, że mnie uspokoiłeś z tą literką "ś".

P.S. Jesli ktoś jest zainteresowany to Euro RTV AGD ma ostatnią sztukę BD-350V - dziewicza, nierozpakowana - Bielsko-Biała, ul. Bohaterów Monte Cassino (Auchan, Leroy Merlin). 369 zł (cena jak na stronie WWW Euro RTV AGD)
 

severall

New member
nie jest to wina odtwarzacza tylko napisów,a raczej w jaki sposób są zapisane w formacie TXT :mrgreen:

No ale jednak na komputerze takie napisy działają bez problemu ;) Więc da się to zrobić myśle.

@adam6150 : Funkcja zoom działa na wszystkich rodzajach plików.

Jedna wada: odtwarzacz nie czyta DivXów, Xvidów zakodowanych z użyciem GMC i QPEL, ale nie ma tych plików wiele także wielki problem to nie jest.


pozdrawiam
 

adam6150

New member
No ale jednak na komputerze takie napisy działają bez problemu ;) Więc da się to zrobić myśle.

@adam6150 : Funkcja zoom działa na wszystkich rodzajach plików.

Jedna wada: odtwarzacz nie czyta DivXów, Xvidów zakodowanych z użyciem GMC i QPEL, ale nie ma tych plików wiele także wielki problem to nie jest.


pozdrawiam

Dzieki za info. Moge coś doradzić. Spróbuj wstawiać napisy w formacie MPL2. Te działaja dobrze bez względu na ilość wyświetlanych klatek. Unikaj TMplayer. Te nie znikają do momentu pojawiania sie nastepnego dialogu.
 

Pazer

New member
mam problem z otwarzaniem filmów przez usb, któryś z kolei film (mkv około 9gb) wyłańcza mi po kilku minutach , właściwie to przeskakuje na następny, co to może być ?
 

Pazer

New member
ściągłem teledysk w formacie mkv około 150 MB i znów nie moge go otworzyć,ikonka w jakiej wyświetla mi się ten teledysk (na kompie) to ikonka programu windows media player, kopiuje go na pena na odtwarzaczu nie mozna uruchomic niepoprawny formac piszec ciekawe dlaczego ?
 

Pazer

New member
zauważyłem jeszcze coś takiego że pomimo że dźwięk jest kodowany AC3 to może on różnić się liczbą przesyłanych kanałów, i tam gdzie liczba przesyłanych kanałów jest 6 to dźwięk mam, a tam gdzie liczba kanałów wynosi 2 to dźwięku brak, bd podłączony mam do tv przez kabel hdmi i pod wieże kabelki chinch na dwa kanały ale dźwięku po analogu też brak
 

adam6150

New member
zauważyłem jeszcze coś takiego że pomimo że dźwięk jest kodowany AC3 to może on różnić się liczbą przesyłanych kanałów, i tam gdzie liczba przesyłanych kanałów jest 6 to dźwięk mam, a tam gdzie liczba kanałów wynosi 2 to dźwięku brak, bd podłączony mam do tv przez kabel hdmi i pod wieże kabelki chinch na dwa kanały ale dźwięku po analogu też brak

Zmień ustawienia AUDIO w BD. Ma być tak:

HDMI - Stereo PCM
SPDIF - stereo PCM
DRC - wył

powinno zadziałać
 

Pazer

New member
pozmieniałem nic nie pomogło, dobrze by było żeby ktoś na 100% potwierdził że na LG BD550 film mkv dźwięk ac3 tylko dwa kanały działa poprawnie, być może to wina mojego telewizora Samsung LE40A 656, albo kabla hdmi ?
 

raistlin76

New member
Witam, kupiłem kilka dni temu BD550 i mam z nim taki problem (byc może wynika z mojej niewiedzy). Po oglądnięciu filmu, wyjęciu płyty i wyłączeniu odtwarzacza, po chwili automatycznie się włącza. Ponawianie wyłączenia skutkuje tym samym. Pomaga dopiero wyjęcie kabla HDMI od strony otwarzacza, wtedy wyłączenie nie skutkuje ponownym włączeniem. Ktoś miał podobny problem? Do telewizora mam wpiete dwa HDMI, drugi do dekodera telewizji kablowej, ale nie wydaje mi się aby to mogło powodować jakiś konflikt.

Próbując rozwiązać ten problem zmieniłem ustawienia na fabryczne, po nich powrót do języka polskiego sprawia, że nie działają nie tylko literki ś, ale wszystkie polskie znaki w plikach .txt. Czy zaradzić temu może jedynie aktualizacja oprogramowania, czy można to ustawić z poziomu konfiguracji.

Ostatnie pytanie, to czy aktualizację można nagrać i przenieść na pendrivie, czy koniecznie trzeba podłączyc urządzenie do netu? Modem i kabel z netem mam tak usytuowany, że nie sięgnie mi do Blu-ray a jedynie na aktualizację tego sprzętu szkoda mi kupować nowy długi kabel, jeżeli jest możliwość przeniesienia aktualizacji na penie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

mateczka

New member
Po zmianie softu na najnowszy problem został rozwiązany.
Witam.
Możesz powiedzieć jak zaktualizować soft ?
Mam wpięty odtwarzacz do sieci, dostaje poprawną adresacje.
Raz nawet pokazał, że jest nowa wersja ale przez jakieś 5 min. był 1% i rozłączył.
Jest jakiś inny sposób aktualizacji, np pograć nagrać na cd lub pendriwe ?
 

mateczka

New member
Witam.
Możesz powiedzieć jak zaktualizować soft ?
Już nie aktualne, zaktualizowałem.
Dla potomnych może podam skąd pobrać nowe firware:

lg.com/us/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD550&matchedModelCode=1000010340&searchEngineModelCode=BD550&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#

Ja mam BD550
Zrobiłem to penem, wystarczy grać plik LG_BD_5200M50.ROM na pena przejść na USB dalej już trzeba postępować zgodnie z wskazówkami.

Natomiast mam problem z polskimi literami :(
Już chyba wszystkie możliwe formaty plików z napisami przerabiałem :(
Może to faktycznie wina oprogramowania, na chwilę obecną mam: MAIN VER: DB4.874.00
Może ktoś doradzi czym dokładnie przerabiać pliki z napisami.
 

XvX

New member
Natomiast mam problem z polskimi literami :(
Już chyba wszystkie możliwe formaty plików z napisami przerabiałem :(
Może to faktycznie wina oprogramowania, na chwilę obecną mam: MAIN VER: DB4.874.00
Może ktoś doradzi czym dokładnie przerabiać pliki z napisami.
A próbowałeś w czasie odtwarzania pliku wejść do menu filmu i (tam pozycja druga od dołu... chyba) zmienić kodowanie?

Moje spostrzeżenia co do BD550. Na pewno nie odtwarza: 3gp, wmv, mov. O ile pierwsze 2 są rzadko używane to niestety mov jest stosowany w wielu aparatach fotograficznych jako zapis filmu.

Denerwujące jest też skalowanie filmów (nie BD i DVD). Mianowicie film jest dopasowywany co do wysokości. Więc jeśli jest nagrany w jakimś niecodziennym ratio lub telewizor mamy 4:3 to może się zdarzyć, że obraz po bokach będzie przycięty. Działa oczywiście zoom 100%+ ale niestety już poniżej 100% (czyli oddalić) nie możemy - szkoda bo to mogłoby rozwiązać ten problem.

Więcej problemów nie znalazłem i uważam że jak za tę cenę odtwarzacz jest super!
 

piotrox

New member
Na stronie LG jest nowe firmware do BD550 o takiej nazwie: LG_BD_5200M50 czy ktoś wie jakie zmiany wprowadzono czy powiększono czcionkę?
 

antonik

New member
tło napisów bd

Witam. Kupiłem niedawno BD550 więc mogę coś napisać.

Txt odtwarza bez problemu tylko z małą wadą, mianowicie napisy nie zanikają aż do następnej wypowiedzi. Przy SRT jest bez problemu.
Pliki mkv 1080p powyżej 4 GB działają bez problemu.
Regulacja napisów jest praktycznie żadna. nie można nic zmienić. Choć dla mnie napisy są bardzo czytelne i wygodne. Co do literki ś to na sofcie który był oryginalnie faktycznie nie wyświetlało jej. Po zmianie softu na najnowszy problem został rozwiązany.
Jeśli masz jakieś pytania dodatkowe to śmiało prosze pisać.

pozdrawiam

Czy mógłbyś mi odpowiedzieć w jakiej formie wyświetlane są napisy z plików zewnętrznych dla filmów xvid, divx. Czy text posiada tło jak w philipsach w postaci szarej jednolitej ramki, czy też bez tła jak w odtwarzaczach komputerowych.
pozdrowienia
 

endless200

New member
Witam, jestem szczesliwym posiadaczem tego bluraya, lecz ostatnio gdy odtwarzalem film poprzez pendriva ktory byl sformatowany na pliki NTFS (film FullHD) pendrive po wyjeciu z gniazda usb i po podlaczeniu do laptopa sie zepsuł. Wyskakuje bląd we/wy i nic juz sie nie da z nim zrobic. I tu moja prosba o pomoc. Dzisiaj kupilem nowego i czy jest bezpieczne ogladanie filmow na pendrive NTFS plikow powyzej 4gb aby nie zepsuc kolejnego. Prosze o odpowiedz i pomoc.
 
Do góry