LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

DZIELNA6

New member
Zamierzam kupić ten Bd . W związku z tym mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy ściągnięte z netu pliki mkv w rozdzielczości 720 p i nagrane na płycie DV zostaną odtworzone z jakością choćby zbliżoną do tego samego materiału z oryginalnej płyty blu ray. Mam na myśli koncert Celine.Dion.A.New.Day.Live.in.Las.Vegas.2007.720p.BluRay.DTS.x264, który właśnie po ściągnięciu i nagraniu na płytę DV odtworzyłem dzięki uprzejmości w sklepie MM. Ja osobiście odniosłem wrażenie, że jakość dużo odbiegała od HD, że było to b. dobre SD. Nie wiem czy może złe były ustawienia w tym BD, a może tak mają wyglądać pliki mkv ściągnięte z netu.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
DZIELNA6 napisał:
Zamierzam kupić ten Bd . W związku z tym mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy ściągnięte z netu pliki mkv w rozdzielczości 720 p i nagrane na płycie DV zostaną odtworzone z jakością choćby zbliżoną do tego samego materiału z oryginalnej płyty blu ray. Mam na myśli koncert Celine.Dion.A.New.Day.Live.in.Las.Vegas.2007.720p.BluRay.DTS.x264, który właśnie po ściągnięciu i nagraniu na płytę DV odtworzyłem dzięki uprzejmości w sklepie MM. Ja osobiście odniosłem wrażenie, że jakość dużo odbiegała od HD, że było to b. dobre SD. Nie wiem czy może złe były ustawienia w tym BD, a może tak mają wyglądać pliki mkv ściągnięte z netu.

To zalezy jaka kopie sciagniesz... Wiadomo, ze plik przechodzi konwersje a kazda konwersja odbija sie na jakosci. No w jakis sposob trzeba zrobic z 25Gb te 4,3Gb lub nie znacznie wiecej/mniej. Mimo to czasem mozna natrafic na naprawde dobra kopie MKV w 720p. Odtwarzacz raczej nie ma tu nic do rzeczy. A propo BD 370 to kupuj. Ja tez sie dlugo nad nim zastanawialem i teraz nie zaluje wydanych pieniedzy...
 

DZIELNA6

New member
wasylhh napisał:
To zalezy jaka kopie sciagniesz... Wiadomo, ze plik przechodzi konwersje a kazda konwersja odbija sie na jakosci. No w jakis sposob trzeba zrobic z 25Gb te 4,3Gb lub nie znacznie wiecej/mniej. Mimo to czasem mozna natrafic na naprawde dobra kopie MKV w 720p. Odtwarzacz raczej nie ma tu nic do rzeczy. A propo BD 370 to kupuj. Ja tez sie dlugo nad nim zastanawialem i teraz nie zaluje wydanych pieniedzy...

Wielkie dzięki. Na pewno wybiorę Lg, ale raczej poczekam na 390, zależy mi na wyjściu analogowym min. 5.1
 

adam6150

New member
DZIELNA6 napisał:
Wielkie dzięki. Na pewno wybiorę Lg, ale raczej poczekam na 390, zależy mi na wyjściu analogowym min. 5.1

A jest jeszcze lepiej jeśli ściągasz pliki okolo 8 GB i zapisujesz na płykach dwuwarstwowych (DVD DL 8,5 GB) Wtedey jest więcej miejsca na dobry dzwięk (DTS) i kompresja nie jest taka wielka jak przy plytkach 4,7 GB. To naprawde widać i słychać na ekranie. Niestety płytka kosztuje ok 8 pln(Verbatim) ale warto.
 

timonek

Member
Bez reklam
DZIELNA6 napisał:
Wielkie dzięki. Na pewno wybiorę Lg, ale raczej poczekam na 390, zależy mi na wyjściu analogowym min. 5.1
Co do tych wyjsc to cztajac testy to dzwiek jest duzo gorszy niz z hdmi i to tyczy sie wlasnie tanich bluray dobry dzwiek na wyjsciu analogowym to maja drogie modele np pioniera wiec lepiej kupic bd370
 

DZIELNA6

New member
timonek napisał:
Co do tych wyjsc to cztajac testy to dzwiek jest duzo gorszy niz z hdmi i to tyczy sie wlasnie tanich bluray dobry dzwiek na wyjsciu analogowym to maja drogie modele np pioniera wiec lepiej kupic bd370

Tylko, że mam b. dobry , amplituner Yamaha bez wejść HDMI, (ale z wejściami analogowymi), którego na razie nie chcę się pozbywać. Dlatego wybór padł na 390 z wyjściami analogowymi. Na pewno kiedyś zmienię amplituner.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
DZIELNA6 napisał:
W związku z tym mam pytanie do użytkowników tego odtwarzacza. Czy ściągnięte z netu pliki mkv w rozdzielczości 720 p i nagrane na płycie DV zostaną odtworzone z jakością choćby zbliżoną do tego samego materiału z oryginalnej płyty blu ray. Mam na myśli koncert Celine.Dion.A.New.Day.Live.in.Las.Vegas.2007.720p.BluRay.DTS.x264, który właśnie po ściągnięciu i nagraniu na płytę DV odtworzyłem dzięki uprzejmości w sklepie MM. Ja osobiście odniosłem wrażenie, że jakość dużo odbiegała od HD, że było to b. dobre SD.

w tym poscie zadales pytanie ,na ktore sam sobie odpowiedziales...;)
pomimo bzdur ,ktore niektorzy wypisuja nie da sie spakowac materialu z plyty BD do pliku wielkosci 4.5gb czy 8 gb ,tak aby nie odbilo sie to na jakosci ! poza tym te "kopie" nie posiadaja sciezki dzwiekowej HD wiec wyjscia analogowe tez beda ci wtedy do niczego nie potrzebne....;)

odtwarzacz pioneera z w miare dobry torem analogowym to 1600 zl - moze warto o tym pomyslec...
 

DZIELNA6

New member
mat74 napisał:
w tym poscie zadales pytanie ,na ktore sam sobie odpowiedziales...;)
pomimo bzdur ,ktore niektorzy wypisuja nie da sie spakowac materialu z plyty BD do pliku wielkosci 4.5gb czy 8 gb ,tak aby nie odbilo sie to na jakosci ! poza tym te "kopie" nie posiadaja sciezki dzwiekowej HD wiec wyjscia analogowe tez beda ci wtedy do niczego nie potrzebne....;)

odtwarzacz pioneera z w miare dobry torem analogowym to 1600 zl - moze warto o tym pomyslec...
Ale pliki z netu będą stanowiły mały procent materiału, który będę oglądał na odtwarzaczu BD. W większości będą to oryginalne płyty BD oraz materiał AVCHD z dzwiękiem 5.1 z kamery Sony. Tak więc odtwarzacz musi mieć wyjście analogowe wielokanałowe. Ale wracając do plików mkv.
Skoro mają one słabą jakość, to czemu większość się nimi zachwyca i nie wyobrażają sobie nowych odtwarzaczy bez możliwości ich odczytywania. Ja postanowiłem ściągać pliki HD mniej skompresowane tj. pliki w których jedna minuta ma min. rozmiar 100 MB. W mojej kamerze Sony SR 11 (przy najwyższym trybie nagrywania 16 M) plik minutowy zajmuje 130 MB. Nie wiem czy mój tok rozumowania jest właściwy, aby ściągnięte pliki miały lepszą jakość.
Faktycznie koncert Celine Dion trwający 1 godz. 33 min. musiał zmieścić się na płycie 4,7 GB, przez co niestety jakość spadła.
Proponując mi Pioneera miałeś na myśli model BDP 51FD ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
DZIELNA6 napisał:
Skoro mają one słabą jakość, to czemu większość się nimi zachwyca i nie wyobrażają sobie nowych odtwarzaczy bez możliwości ich odczytywania.

tez chcialbym to wiedziec....:D - ale o to trzeba by ich zapytac...:D
raz pytalem ,to probowano mi wmowic ,ze 4.5gb mkv jest w 90% identyczny z oryginalem na bd ,a 8 gb jest w 99% jakosciowo taki sam i nie zauwaze roznicy...:D- sprawdzalem - widze roznice wiec pozostawie to bez komentarza....
sa nawet tacy ,ktorzy jako kryterium wyboru odtwarzacza BD przyjmuja mozliwosc odtwarzania divx ....
co do odtwarzaczy pioneera - musisz o nich poczytac i podjac decyzje
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
DZIELNA6 w pełni zgadzam się z kolegą mat74.

Oczywiście to dobrze kiedy odtwarzacz potrafi odtworzyć wiele rożnych formatów, ale przyjmowanie za podstawowe kryterium tego czy odtworzy wszelkiej maści ripy... to według mnie nie jest podstawa przy zakupie Blu-Ray.

Ale oczywiście mamy demokrację / podobno / i każdy kupuje to co mu pasuje - wolny wybór!! Najważniejsze żeby być zadowolonym ze swojego zakupu.

Pozdrawiam
 

Horhe Ortega

New member
adam6150
Niestety płytka kosztuje ok 8 pln(Verbatim) ale warto.
Verbatimki są dobre-jak nie najlepsze , ale taniej niż 6PLN to ciężko znaleźć.Warto na nich wypalać , ale zaoszczędzić można wypalając to na dwóch -RW(lub jak chcemy zachować to na dwóch -R).Celine Dion nie powala nawet na BD.MKV-jakość wcale nie ma być taka jak BD-ważne że potrafi lepiej wypaść od DVD.
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
marciniozo napisał:
DZIELNA6 w pełni zgadzam się z kolegą mat74.

Oczywiście to dobrze kiedy odtwarzacz potrafi odtworzyć wiele rożnych formatów, ale przyjmowanie za podstawowe kryterium tego czy odtworzy wszelkiej maści ripy... to według mnie nie jest podstawa przy zakupie Blu-Ray.

Ale oczywiście mamy demokrację / podobno / i każdy kupuje to co mu pasuje - wolny wybór!! Najważniejsze żeby być zadowolonym ze swojego zakupu.

Pozdrawiam


Jeśli pozwolicie, to dorzuce jeszcze tylko raz swoje trzy grosze w sprawie BD LG 370. Czy to dobrze ,że czyta mkv? mysle ,że b.dobrze..O tym przekonuje sie wiekszość właścicieli LG. Jest wielu zwolennikow oryginałów (płytka BD w sklepie to ok 100 pln) i dobrze bo jakość jest genialna.Sam mam kilka takich plyt z ulubionymi filmami. Chodzi tylko o to by nie wydawć na kazdy film ktory chcemy mieć w domu kwoty ok. 100 pln kiedy można mieć taki sam film w PODOBNEJ jakości za 5 lub 8 pln. Bo przecież tak naprawde to tych ulubionych filmów czy koncertów za ktory chcemy zapłacic 100- 120 zl jest raczej niewiele. Chyba wszyscy wolimy wydać mniej. Cena płyty BD w sklepie jest narazie za wysoka a oferta mizerna. Wielu tytułów po prostu nie można jeszcze dostać w Polsce. Za to większość starych hitow już dawno można znależć w necie.

Ile macie oryginalnych plyt BD w domu? Ja mam 6 org. i 40 plików mkv na plytach DVD5 i DVD9 i jest OK. Niech każdy policzy ile zaoszczedzilem kasy na wakacje.
 
Ostatnia edycja:

jasperus

New member
Dokladnie. Divx itd nie jest kryterium ale mkv dla mnie tak. Posiadam zaledwie 1 oryginal (narazie) i ponad 100 mkv na verbatimkach. Niektore to naprawde dobra jakosc. Ale fakt ze pare oryginalow zamierzam kupic, np, taki Lord of the rings w listopadzie wychodzi na BD :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie ,ze wywalanie 100 zl. za kazdy film ktory by sie chcialo obejrzec to "nierozsadnosc"...., pamietajcie jednak , ze za rok ,moze poltora plyty BD moga byc w kazdej wypozyczalni po 5zl za dobe.....
nie lepiej obejrzec dobry film w idealnej jakosci.....?!;)
 

jasperus

New member
Prawda i do tego z dzwiekiem hd :) Rzecz w tym, ze ja na poczatku uzywalem laptopa do ogladania mkv podlaczajac go do tv. Wtedy obczailem bd370 a mialem juz kilkadziesiat plyt i pomyslalem ze to niezly pomysl miec BD i mkv ze stacjonarnego playera. Wiec powiekszam nadal kolekcje mkv a te najlepsze filmy sobie zakupie na BD.
 

Tonio

New member
Potwór i piękny!

Witam!! Pytanko num.1
Czy cosik wiadomo na temat awarii BD370?
pytanko num.2
Nie kminie jak sciąga się pliki mkv.,które póżniej idą na BD i za pomocą jakiego programu się je ściąga?
Pytanko num .3
Czy naprawdę "władca Pierścieni " wychodzi na BD?...to byłby dla mnie przełom...taki jak np. Star Wars na BD:mrgreen:
 
Do góry