LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

robstach

New member
Markus1 napisał:
Pytam dlatego, że parę postów wyżej kolega pisał, że należy najpierw zaktualizować z pena a dopiero potem z netu, gdyż w przeciwnym wypadku są problemy z literą s czy ś albo z odtwarzaniem dvd z regionu 2 (może coś pomyliłem). Oczywiście mowa o aktualnie zamówionym egzemplarz prosto ze sklepu.
Kiedyś trzeba było pierwszy soft wgrac z pena, teraz jest już wszystko poprawione na serwerze LG, czyli przez sieć wgranie wszystkich najnowszych softów przebiega bez problemów.
 

maruco

New member
no i dotral mój DB370 - filmy z BR odtwarza bez probleu - obraz jest poprostu zaje..sty - powiedzcie mi tylko jeżeli chodzi o filmy mkv to trzeba poprostu pod usb podpiaci i będzie dzałac? nie mam zadnego filmu w mkv, dopiero sa w drodze ;]
 

espero

New member
maruco: dokladnie tak! Ten odtwarzacz nie ma smiesznych, dziwnych ograniczen jak np. Panasonic BD60. Odtwarza prawie wszystko ze wszystkich nosnikow, ktore odczytuje...
 

maruco

New member
espero napisał:
maruco: dokladnie tak! Ten odtwarzacz nie ma smiesznych, dziwnych ograniczen jak np. Panasonic BD60. Odtwarza prawie wszystko ze wszystkich nosnikow, ktore odczytuje...

to był jeden z powodów dla którego zdecydowałem sie na tego LG :) teraz nie żałuje
 

Markus1

New member
Witam
Właśnie otrzymałem nowiutki odtwarzacz bd 370. Podłączyłem go jak trzeba (także przewód sieciowy) działa sieć (pobrał sobie nowe oprogramowanie i zapytał czy aktualizować dałem mu że tak i teraz mam tylko ładną tapetkę żadnego paska postępu instalacji softu i czekam tak już z 30 minut. Nic nie przyciskałem, płyty nie ma w napędzie ani żadnego pendrive. czekam tak i nie wiem ile można czekać?
Oryginalny Sterownik wersja: H 42301
Fabryczne zainstalowane oprogramowanie: V 4.055.00.24
PS.
Dzwoniłem do wsparcia technicznego i kazali wyłączyć odtwarzacz przez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka (też mi porada). Odtwarzacz ruszył bez problemu i wszystko działa ale soft się nie wgrywa.
Przy próbie aktualizacji przez sieć jest info o nowym oprogramowaniu v. 7.127.00 i jest ono pobierane b. szybko z internetu ale aktualizacja się nie udaje. Co robić?
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Jeśli chodzi o podłączenie przez router to musisz zrobić 2 rzeczy:
Po pierwsze najlepiej ustawić na routerze DHCP na sieci LAN. Potem jeśli np masz filtrowanie po MAC adresach to może zwyczajnie router blokować inny nie znany MAC adres. Robisz w ten sposób, że na chwile wyłączasz w routerze filtrację po MAC adresach i potem czytasz w routerze jaki nowy MAC się zalogował (to będzie MAC LG 370). Spisujesz go na kartkę, dodajesz do wyjątków i jest ok.
@jasperus skąd ściągnąłeś najnowsze oprogramowanie? na stronie nie ma najnowszego softu v7.127.00 na pendrive?
 
Ostatnia edycja:

jasperus

New member
Ruter ma wlaczone DHCP. Ale nie mam czegos takiego jak filtrowanie MAC.
Wystarczy podlaczyc jakiegokolwiek laptopa i smiga odrazu. a bd370 nie chce i koniec. probowalem juz statyczne IP i dynamiczne i nic.
no ale coz, jedyne co trace to chyba youtube :)

/edit: najnowsze ? nie wiem czy najnowsze ale u mnie jest V4.090.00.24 ktore zdarlem ze strony http://pl.lge.com
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Więc wyjaśniło się dlaczego nie mogłem zaktualizować oprogramowania przez sieć. Na odtwarzaczu miałem fabrycznie wgrane oprogramowanie 4.055.00.24.
Na to oprogramowanie chciałem wgrać po sieci oprogramowanie 7.127.00. Niestety nie udawało się. Uaktualnienie było ściągane bez problemu ale nie dawało się zaktualizować. Jednak jak tylko wgrałem z pendriva następne dostępne tj. 4.090.00.24 to aktualizacja po sieci do najnowszego 7.127.00 poszła od kopa. Wniosek jest jeden. Niektóre wcześniejsze aktualizacje są wymagane aby zaktualizować soft po sieci.
A tak na marginesie, czy ktoś wie co wnosi ten najnowszy soft?
 
Ostatnia edycja:

jasperus

New member
nie wiem dlaczego ale moj (soft V4.090.00.24) nie zawsze czyta polskie znaki.
z filmow dvd czyta ok ale z mkv + napisy to juz krzaki wyswietla.
nie wiem czy to soft czy wina tego ze moj kupilem w UK.
 

pirometr

New member
Witam

W sobote kupiłem w Saturnie LG BD 370 za 730 zł i musze przyznać że jest super. Aktualizacja przeszla bez żadnych problemów. Pliki z mkv działaja bardzo dobrze oczywiści jeżeli plik jest większy to dziele na części po 4 giga, sam sie przelancza na następną część filmu. Mam jednak 1 problem odnośnie napisów. Film dodaje i dziele jednym programem AVIMux_GUI jezeli chodzi o podział jest ok, ale jak chce dodać napisy srt. to oczywiści doda napisy bez problemu ale nie wyświetla wszystkich czyli część napisów nie ma. Może ktoś z was dodawał napisy tym programem i zna konfiguracje dobrą aby napisy były ok.

Pozdrowienia
Pirometr
 

adam6150

New member
maruco napisał:
no i dotral mój DB370 - filmy z BR odtwarza bez probleu - obraz jest poprostu zaje..sty - powiedzcie mi tylko jeżeli chodzi o filmy mkv to trzeba poprostu pod usb podpiaci i będzie dzałac? nie mam zadnego filmu w mkv, dopiero sa w drodze ;]


Z pena przez USB czyta pliki mkv i Divx z napisami txt ale tylko do wielkości 2 GB ( np. wersja 2cd czyli 1,4 GB) wieksze pliki z plyt DVD5 (4,7GB) i DVD9(DVD DL 8,5 GB).pozdro
 
Do góry