LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

robstach

New member
adam6150 napisał:
wersja sterownika:H42301
wersja oprogr: V4.090.00.24

musisz sie podlączyć kabelkiem LAN do rutera, lub do sieci, to chyba nie dziala bezprzewodowo.

Jestem podpiety do rutera kablem LAN, ale mimo to przy mojej wersji oprogramowania sterownik:H4200, Oprogramowanie V3.886.00, wyświetla napis "Nie znaleziono uaktualnienia, aktualny zestaw to najnowsza wersja"
Wiem ze jest to stara wersja, czyli cos nie tak, YouTube działa.Co do nie działajacych orginalnych DVD, słyszałem że własnie po wgraniu jakiegoś nowszego oprogramowania są właśnie z tym problemy.Wspomina o tym archie39.
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
robstach napisał:
Jestem podpiety do rutera kablem LAN, ale mimo to przy mojej wersji oprogramowania sterownik:H4200, Oprogramowanie V3.886.00, wyświetla napis "Nie znaleziono uaktualnienia, aktualny zestaw to najnowsza wersja"
Wiem ze jest to stara wersja, czyli cos nie tak, YouTube działa.Co do nie działajacych orginalnych DVD, słyszałem że własnie po wgraniu jakiegoś nowszego oprogramowania są właśnie z tym problemy.Wspomina o tym archie39.

Ruter ma kilka wtykow, popróbuj w róznych wtykach po kolei moze trafisz na ten prawdziwy.Z tego co pisza inni wynika, że po aktualizacji szwankuje DVD. Ja przed aktualizacją nie sprawdzałem, do łba mi nie przyszło że moze tak się stać. Teraz czekam co będzie dalej.
 

robstach

New member
adam6150 napisał:
Ruter ma kilka wtykow, popróbuj w róznych wtykach po kolei moze trafisz na ten prawdziwy.Z tego co pisza inni wynika, że po aktualizacji szwankuje DVD. Ja przed aktualizacją nie sprawdzałem, do łba mi nie przyszło że moze tak się stać. Teraz czekam co będzie dalej.

Tak czy inaczej, YouTube działa u mnie czyli internet jest, może LG na swoim serwerze wyłączyli nowsze oprogramowanie bo właśnie po wgraniu nowego nie do końca działają dvd?. Mysle że nie do końca usługa poprzez sieć została przemyślana, samo ogladanie filmików YouTube jest bez sensu, cały bajer polega na tym że producent w tym przypadku LG mógłby wzbogacać swoje produkty udostepniając nowsze oprogramowanie,(może posiadacze Panasonica BD60-80 napiszą jak u nich ta usługa działa?).Reasumując, jakie są plusy a jakie minusy tego odtwarzacza.
plusy:
1.Jest ładny (jak dla mnie)
2.Odtwarza format mkv
3.Dobry dźwięk (porównanie z H/K DVD37)
4.Płytki BD szybko startują
5.Jest cichy
6.Menu w języku polskim (obsługa prosta)
7.USB działa bez problemów (filmy, zdjęcia,muzyka)
minusy:
1.Brak wsparcia klienta poprzez sieć (nowe softy),może to się zmieni?
2,Brak literki "ś" w napisach (wina starego oprogramowania)
3.Po wgraniu nowszego oprogramowania ze strony LG, nie ma możliwości powrotu do starszej wersji.
I to tyle co zauważyłem co do tego odtwarzacza, jeszcze jedno, pilot działa dobrze,chyba ze ktoś ma grube paluchy:) (przed zakupem czytałem recenzje że pilot jest kiepski)
Pozdrawiam Wszystkich
 

michalk3

New member
Upgrade firmware BD370 V3.886 do ver V4.090

Odtwarzacz sam nie ciagnie uaktualnien, bo jest jedna 'przejsciowa' krytyczna aktualizacja, ktora trzeba zrobic przez USB/CD.

Nowy firmware m.in naprawia problem -ś-.

Wykonaj kolejno kroki:

1. Wejdz na strone LG i wejdz do lokalizacji:

h**p:// pl.lge.com /support /download_soft. jsp
(usun spacje i zastap gwiazdki)

Wybierz DVD/Video i wpisz BD370

2. Sciagnij ze stronki LG to: LG_BD_370M_LG_V3886_01_Speical.zip
3. Rozpakuj i plik LG_BD_370M.ROM wgraj na Pena.
4. Wylacz Odtwarzacz.
5. Podlacz Pena do USB
6. Wlacz odtwarzacz
7. Stosuj sie do komunikatow (Po wylaczeniu wyjmij pena, jezeli jest w gniezdzie USB)
8. Po upgrade Wlacz Odtwarzacz.
9. Wejdz do INNE/AKT. OPR w odtwarzaczu i wcisnij enter (Musisz miec podlaczenie do sieci Internet)
10. Odtwarzacz sciagnie firmware (ok 25MB)
powtorka pkt. 7
11. Potem jeszcze raz update sterownika -> pkt. 8-10,7.

WAZNE!!!: NIE WYGRYWAC OD RAZU v4090, ktore tez jest na stronie, bo WYSYPIESZ SPRZET!!!
 
Ostatnia edycja:

michalk3

New member
Nie dawno przesiadłem sie z Fergusona 868HD na LG-BD370. Zostało mi dużo filmów kompresowanych DIVX/XVID HD. Zauważyłem, co potwierdza instrukcja, a mianowicie iż odtwarzacz bez problemu przetwarza materiał XVID, natomiast rozdzielczości HD w DIVX nie są wspierane.

Odtwarzacz pisze, że nie wspiera podanej rozdzielczości.

Rozwiązaniem problemu jest zmiana FourCC filmu z np. DIV5 na XVID. Po tej zmianie każdy DiVX idzie bez problemu. (Zmiana symbolu dekodera w pliku AVI).
 

robstach

New member
Chyba coś poprawili u siebie na serwerze, dzisiaj udało mi się ściągnąć i zainstalować nowe oprogramowanie i wszystko działa, dzięki za opis ale już pobiera z netu.
Pozdrawiam.
 

robstach

New member
archie39 napisał:
A sprawdzałeś czy odtwarza oryginalne dvd?
Tak, orginalne działają, tylko że ja ściągnołem tylko dwa pierwsze,dalej już nie chciałem mieszać bo się boje o odtwarzanie DVD.
Teraz mam oprogramowanie V4.090.00.24
 

michalk3

New member
Hej,

Z tego co wiem, to problem z DVD dotyczy 2 regionu. Nie wszystkie plyty DVD (te oryginalne tez) maja przypisany kod regionu. Plyty z tym kodem regionu nie sa odtwarzane. Jest nowy soft do tego, ale maja go tylko w serwisach i znaja problem. Jak komus nie dziala to niestety trzeba czekac na oficjalny upgrade po sieci lub podskoczyc do serwisu. Z tego co wiem to na 1-2 dni trzeba zostawic odtwarzacz.

pozdr.
 

adam6150

New member
PaTus napisał:
Korzystając z już rozpoczętego wątku chciałbym zadać pytanie o napisy srt lub ass wbudowane (zmuxowane) w kontener matroska. Mianowicie, napisy nie w jednym folderze z filmem lecz zmuxowane razem z filmem. Jeśli tak jest, to jak radzi sobie z obsługą czcionek w przypadku ass i obsługą plików czcionek ttf, otf czy też innych? Jeśli ktoś sprawdzał pod tym kątem i mógłby się podzielić swoją wiedzą za odpowiedź byłbym wdzięczny.
serdecznie pozdrawiam


Takie napisy tez czyta tzn. zmuxowane, nie wiem jednak jaki to jest format napisów. Plik wyglada tak, jakby nie było w ogóle napisow. Po włozeniu do odtwarz. można odtworzyć napisy(najczęściej to są napi. ang.)Te ktore wklejam osobno (polskie) są widziane jako napisy drugie.
 
Ostatnia edycja:

robstach

New member
michalk3 napisał:
Hej,

Z tego co wiem, to problem z DVD dotyczy 2 regionu. Nie wszystkie plyty DVD (te oryginalne tez) maja przypisany kod regionu. Plyty z tym kodem regionu nie sa odtwarzane. Jest nowy soft do tego, ale maja go tylko w serwisach i znaja problem. Jak komus nie dziala to niestety trzeba czekac na oficjalny upgrade po sieci lub podskoczyc do serwisu. Z tego co wiem to na 1-2 dni trzeba zostawic odtwarzacz.

pozdr.
Czy już jest ten problem rozwiązany? (nowy soft z sieci) czy trzeba zawozić do serwisu?.
 

amelia25

New member
ten DB370 wyznaczył pewny poziom, poniżej, którego cięzko zejśc - div i matroska za takie małe pieniądze - jak dla mnie bomba :)
 

robstach

New member
amelia25 napisał:
ten DB370 wyznaczył pewny poziom, poniżej, którego cięzko zejśc - div i matroska za takie małe pieniądze - jak dla mnie bomba :)
Moim zdaniem jest dobry, też miałem dylemat którego kupić, Panasonic bd80 a LG370, wybrałem LG i nie żałuje.
 

maruco

New member
no ja właśnie zatsanwiam sie nad BR i nie wiem czy wybrac DB370 czy dołożyc troche kaski i kupic DB390? obydwa są bardzo fajne
 

michalk3

New member
Nowy firmware juz dostepny!

Info dla posiadaczy BD370. Pojawil sie nowy update softu. Update jest duzy, bo az do v7 na poczatku. Nie wiem co nowego wnosi, ale aktualizacja poszla bez problemow.
 

jasperus

New member
Witam
Tak czytam i czytam i mam pytanie bo do konca zalapac tego nie moge. Posiadam kino Panasonic SC-PT850.
Powiedzmy ze zakupilbym LG BD370. Wiem ze posiada on wyjscie optyczne. Jaki dzwiek uzyskam podlaczajac BD370 kablem optycznym do kina domowego powiedzmhy na filmie mkv 720p z dzwiekiem DTS HD ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ze przez zlacze optyczne nie przeslesz formatow HD to juz powinno byc dla ciebie oczywiste... ,a zanim bedziesz cokolwiek kupowal i podlaczal zacznij od sprawdzenia czy ten panasonic przyjmuje DTS po optyku...
 

jasperus

New member
mat74 napisał:
to ze przez zlacze optyczne nie przeslesz formatow HD to juz powinno byc dla ciebie oczywiste... ,a zanim bedziesz cokolwiek kupowal i podlaczal zacznij od sprawdzenia czy ten panasonic przyjmuje DTS po optyku...

Rozumiem. Czyli otrzymam taki dzwiek na jaki pozwoli mi moj panasonic no i oczywiscie kabel optyczny. W takim razie w jaki sposob z tego BD370 mozna przeslac DTS HD jezeli optyk na to nie pozwala. Bo chyba nie tym wyjsciem "2ch Audio out" ?
 
Do góry